Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sroczka1986

Swędzi mnie całe ciało. Pomocy!

Polecane posty

Witam. mam problem z ktorym sobie nie radzę. Prawie dwa lata temu zaczęło się to nagle, jakby z dnia na dzień. zaczęło mnie swędzieć całe ciało. gdy się podrapałam to zaczynało jeszcze bardziej swędzieć. poszłam do apteki i farmacueta polecił mi alertec. oczywiście pomógł. postanowiłam mimo wszystko pójść do lekarza po skierowanie na badania alergologiczne. pojechałam do alergologa i zrobiłam testy ale nic nie wykazały, żadnego uczulenia. żadnych zmian skórnych nie mam. alergolog powiedział że to może być na tle nerwowym, że wielu młodych ludzi ma ten problem, ale ja nikogo takiego nie spotkałam. do tego powiedział, że jeżeli alertec mi pomaga to powinnam go brać, jednak ja jestem zdania że tabletki to jednak syf. nie chciałabym brać tego alertecu do końca życia. chciałabym się dowiedzieć, czy nikt przypadkiem z forum nie ma takiego problemu jak ja i czy jakoś sobie z tym poradził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja męczę się z okropnym swędzeniem już dobre dwa lata...najbardziej swędzi mnie szyja, uda, dekolt. Nagle nie wiadomo skąd pojawiają się czerwone plamy, płaskie, strasznie swędzące i bardzo ciepłe...właściwie zaczyna się od tego ciepła, tak jakbym przyłożyła sobie lekko nagrzane żelazko...i zaraz wiem, że będzie swędzieć...chodzę z tym do dermatologa, miałam już różne maści, tabletki antyalergiczne nie działają, hydrokortyzon też nie działa...testy nic nie wykazały... dolegliwości nasilają się po kąpieli, wystarczy też silniejszy dotyk czy uścisk... Praktycznie nie używam już kosmetyków kolorowych i perfumowanych, myję się mydłem dla dzieci, włosy szamponem dla dzieci a w ciało wcieram emulsję Emolium. Piorę w proszku dla dzieci albo w płatkach mydlanych. Ostatnio czytałam, że to może być świerzb i się przeraziłam..czekam na wizytę u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dermatologa cez skierowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak pisałam, byłam u dermatologa i alergologa ale nic nie stwierdzili tylko powiedzieli mi, że to na tle nerwowym. alertec pomaga, ale wiadomo z tabletkami nie można przesadzać, a tym bardziej brać całe życie. a ile masz latek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie też tak myślałam. co jakiś czas próbuję nie brać alertecu, ale niestety jestem zmuszona bo nie mogę już wytrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel123
zawsze możesz należeć do tego małego % osób które są uczulone na własny pot. Wpisz sobie w google, dość popularny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja raczej się nie pocę jakoś tak mocno. może jakoś mi to przejdzie. mam nadzieję. zawsze to lepiej beztabletek żyć niż z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynaaaaaaa
Też miałam takie napady,że mogłabym się zadrapać na śmierć. U mnie pomogła emulsja do kąpieli Oilatum, do kupienia jest w aptece. Kąpałam w niej 2miesięcznego synka, bo była zalecana przez pediatrę i sama spróbowałam. Okazało się że jest świetna i używam jej cały czas. Nic już nie swędzi i skóra jest gładka :) Za butelkę 1l płaciłam ok 80zł. Ale cena na pewno zależy od apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariusz
Witam . Ja tez mam taki problem normalnie nie da się z tym zyc na początku myślałem ze rzadko sie myje , to zaczełem sie kapac nawet 2 razy dziennie ale nic to nie pomagało . najgorzej było swedzenie nóg . poszedłem do lekarza ale powiedzial mi tak samo jak wam ze to moze byc na tle nerwowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedys gdzies mi sie obilo o uszy,ze cos sie dzieje z watroba jesli swedzi skora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rude to wredne
tak, też bym sprawdziła wątrobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swoj
swiąd ludzki. nic innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swoj
badz jak kto woli swierzbowiec pospolity (ludzki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A jak nerki ?
Zdrowe ? Od nich też może swędzieć (podwyższony fosfor)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UbaBuba
Świerzb,robaki,wątroba,nerki,alergia... można tak bez końca wymieniać... Ja na Waszym miejscu zaczęłabym od odrobaczania-czasami człowiek nie wie że ma robaki,a ich toksyny powodują ogólne zatrucie organizmu,co prowadzi do pogorszenia samopoczucia oraz wszelkiego rodzaju podrażnień skóry,świądu,alergii pokarmowych... Osobiście odrobaczam siebie i pozostałych członków rodziny 2 razy do roku... Polecam i pozdrawiam drapiących się.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lufff
grzybica, złe nawyki żwyieniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelka1998
Cześć ! Od 2 dni zaczęło mnie nagle swędzieć całe ciało! Dostaję jakiś czerwonych plam na nogach i rękach . Nie wiem co mam robić ! To jest nie do wytrzymania . Mogę się drapać godzinami i swędzenie coraz bardziej się nasila . Co mam zrobić ? Pomóżcie ! :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszonaaaaa
Ja też miałam pokrzywke ale tylo pare dni tylko do tej pokrzywki dołączyła gorączka i ból brzucha to pojechałam do szpitala dali cos na sen (bo przez te parę dni tak Swędziało że nie mogłam spac) i następnego dnia przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azdia606
niestety też tak mam teraz.. myślałam by iść z tym do lekarza ale jak słyszałam nic specjalego ci nie doradzi oprócz badań które i tak nic nie wykarzą .. robiłąm testy na uczulenia z 2 lata temu i nic nie wykazały . Kolega miał podobne i powiedział że z tym nie da sie nic zrobić byle by nie drapać. możliwe jest że ma sie to od stresu . jednak ja od stresu tego z pewnością nie mam . nie biore żadnych leków ale smaruje zwykłym kremem do ciała i przestaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do swędzenia doszła gorączka i właśnie śpie całymi dniami i czuje tylko zmęczenie.. staram sie nie drapać.. bo wiem że jak podrapie bedzie swędzieć jeszcze bardziej , ostatnio tak drapałam że mam od tego siniaki i krwiaki od tego mi powychodziły dlatego radze nie drapać i iść z tym do lekarza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azdia606
babcia mi poleciała, żeby spróbować posmarować całe ciało smalcem, rzeczywiście wtedy przestaje swędzić, ale strasznie lepi się do ubrań, więc nie polecam tego sposobu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie swedza nogi w dzinsach, dlatego unikam ich i nie nosze. Najlepiej czuje sie w materialowych albo legginsach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może to być uczulenie na kosmetyki: perfumy, środki do prania, biżuterię, farby do włosów, cienie do powiek, lakier do paznokci.... albo na tle nerwicowym sprawdź jak funkcjonuje wątroba i nerki (testy z krwi: kreatynina, mocznik, próby wątrobowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myslę,ze jak zaczęla jaswędziec skora to nie miala eszcze ziarnicy. niemozliwe zeby 2,5 roku zyla z nieleczona ziarnica i bez powiekszonych wezlow chlonnych. mnie swdzi skora nog dobre 10 lat. nie wiem od czego. raz mniej raz wiecej.najgorzej jest zima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przenieście się na wątek świerzb najlepiej na strone 200 tam są szczegolowe porady jak leczyć siebie rodzine i dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest UCZULENIE NA SALICYLANY. !!! Ono nie wychodzi w testach. Salicylany są wszędzie, potrzebna dieta i leki. Ja to mam i długo trwało, zanim moja lekarka wymysliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam.ja tez mam taki problem raz na jakis czas,tez swedzi mnie cale cialo ot tak z nienacka,a jak podrapie to puchnie,mam bable.jesli podrapie np okolice wargi,to warga to spuchna usta,czy oczy,ostatnio nawet jezyk mi opuchnol,ze ciezko mi bylo mowic,nie wiem co to za gadziajstwo,ale ze mam silna nerwice,wiec moge sadzic,iz to jest tej choroby przyczyna.nie bylam z tym u lekarza,bo juz dosc dlugo tego nie mialam i teraz znowu choroba zaatakowala.bede jednak musiala powiedziec o tym lekarzowi,moze da sie jakos temu zaradzic.pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×