Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość stopnop

szczepienia obowiazek nowa ustawa

Polecane posty

Gość gość
Leży mi na sercu los dzieci, więc szczepię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja szczepiłam na pneumokoki i wydałam masę pieniędzy, więc uważam, że warto mówić o tym, żeby były refundowane. Może moje kolejne dziecko będzie już zaszczepione za damo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Skurcz oskrzeli, pokrzywka, niespecyficzne zapalenie stawów, atropatia, zapalenie tkanki łącznej w miejscu wstrzyknięcia, idiopatyczna plamica małopłytkowa, uogólnione powiększenie węzłów chłonnych, reakcje nadwrażliwości, w tym reakcje anafilaktyczne/rzekomoanafilaktyczne, ból głowy, zawroty głowy, zespół Guillaina-Barrégo, omdlenia, którym czasem towarzyszą ruchy toniczno-kloniczne, nudności, wymioty, ból kończyn, ból stawów, ból mięśni, w miejscu wstrzyknięcia: rumień, ból, obrzęk, gorączka, krwiak, świąd, astenia, dreszcze, zmęczenie, złe samopoczucie" To nie są objawy mogące wystąpić po Mocarzu, za którego wprowadzanie do obrotu, stawiane są zarzuty karne. Są to działania niepożądane obserwowane po podaniu szczepionki przeciw wirusowi HPV (Silgard), która od przyszłego roku ma być w Polsce obowiązkowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Często mogą wystąpić: nudności, wymioty, zgaga, niestrawność, wzdęcia, biegunka, zaparcia, ból w nadbrzuszu, duszność, zaostrzenie astmy oskrzelowej, ból i zawroty głowy, nadpobudliwość, świąd, pokrzywka, wysypka, zatrzymanie płynów i obrzęki. Rzadko obserwowano: nadciśnienie, zaburzenia smaku i zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Czasem mogą wystąpić: zaburzenia krzepnięcia, krwawienia z przewodu pokarmowego, senność lub bezsenność. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, takich jak zawroty głowy i senność, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych." A to może wystąpić po ibuprofenie, którym faszerujecie dzieci choćby przy ząbkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedługo będą nas tymi szczepionkami wypełniać jak mięso w tesco! Wejdziemy do gabinetu a wyjdziemy 3 razy więksi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Francuscy lekarze apelują o wstrzymanie szczepień przeciw H P V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie Mamy, ja podchodzę do szczepień bardzo rozsądnie: staram się czytać publikacje naukowe, nie tylko fora, moja koleżanka jest również lekarzem pediatrą i sama szczepi swoje dzieci. Ja również szczepiłam dwójkę swoich dzieci zarówno obowiązkowymi, jak i niektórymi z zalecanych: pneumokoki i meningokoki, w planach też mam szczepienie na ospę. Moje dziecko tylko raz miało gorączkę po szczepieniu ale po dobie wszystko wróciło do normy. Najlepiej jest porozmawiać z zaufanym lekarzem... to są tematy trudne ale warto naprawdę się zastanowić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcesz to szczep, ale nie narzucaj komuś co ma robić. Zmuszanie do szczepień to nic innego jak przemoc, terroryzm firm zainteresowanych, jak widać bardzo, oj bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomijajac już wszystkie za I przeciw czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego szczepionką P. Wirusowy HPV będą szczepieni też chłopcy? Przecież oni nie mają macicy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest dobre pytanie czemu maja byc szczepie tez chlopcy. moze to dowod na to ze szczepionki tak naprawde nie maja byc ochrona przed chorobymi zakaznymi tylko maja inny spoleczny cel. tak wiem ze niektorym wyda sie to teoria spiskowa ale fakt jest faktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedys czytalam dunskie badania w ktorych udowodniono ze ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy jest nizsze niz ryzyko powaznych powiklan w tym kalectw i smierci po szczepionce HPV. Warto wiedziec ze wiele krajow wycofalo ta szczepionke ze wzgledu na duza ilosc powaznych powiklan po niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem, szczepionki to dość ciężki temat i przeciwnicy i zwolennicy - wszyscy mają swoje racje, które ciężko pogodzić. Szkoda, ze rodzice mają tak mało informacji na temat szczepień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie ale Wy jesteście naiwni. Każdy z was ma jakąś odmianę HPV - znaleźć człowieka zdrowego w pełni to jak 6 w totolotka. W całym tym swoim strachu zapominacie o tym, że kiedy lecicie badać narządy rozrodcze nie badacie od razu jamy ustnej w której HPV częściej się znajduje a nie udowodniono, że szczepionka działa na HPV w jamie ustnej. Nawet nie wspomnę już o tym, że grozą wam gorsze nowotwory przewodu pokarmowego a z tym to już w ogóle większość ma problem bo ilu z Was miało gastroskopie czy kolonoskopie? Każdy z Was ma wirusy a szczepionka była krótko testowana. Przez pocałunki tez HPV łapiecie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam, ze pneumokoki powinny być obowiązkowe dla wszystkich dzieci. Nie każdego stac na tą szczepionkę, zwłaszcza jak ma więcej niż jedno dziecko. Ja zawsze odkładałam dla córek pieniądze na szczepionki z chrztu. Mam nadzieję, ze już w przyszłym roku te szczepienia będą za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przyszłym roku to na pewno jeszcze nie, podobno od 2017 r. pneumokoki mają byc obowiązkowe dla wszystkich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×