Odpowiedz na ten temat

szumy w głowie i uszach dzwonienie tykanie itd

• nadzieja 34 2005.11.09 [13:48]

Witam
    Od dwóch miesięcy mam szum w uszach.Zaczęło sie to w piękną niedzielę.Miałam silny zawrót głowy,nie mogłam podnieść się z łóżka ,ogłuchłam na prawe ucho.Wezwałam pogotowię ponieważ nie czułam ucha.Bałam sie że to wylew.Wysokie ciśnienie 160/90.Pogotowie dało skierowanie do szpitala.Tam zrobiono mi podstawowe badania neurologiczne,okulistyczne,laryngologiczne.Wszystko ok.Przepisano betaserk i odesłano do domu.Za 2 tyg. miałam sie skontaktować z lekarzem.Pojechałam do przychodni i dowiedziałam sie że nie mają w tym roku miejsc.Udałam sie do przychodni do laryngologa.Pani kazała zrobić badanie słuchu ale skoro było ok. wypisała skierowanie do specjalistycznej przychodni.A tam wizyta może być możliwa w nowym roku.Jestem załamana bo mam ogromny stres przez te szumy i depresje nie wiem jak wytrzymam przez ok 3 miesiące żeby któś łaskawie się mną zajął.Może ktoś może mi pomóc????
    Albo zna sposób na zniwelowanie tych cholernych szumów i dzwonienia w uszach????
  • Zobacz także:

• pytonica 2005.11.09 [16:22]
    Ja tez mam z tym problem juz ponad rok.Tez bralam przez dlugi okres betaserk i nic .Bylam u laryngologa-wszystko w porzadku,badanie sluchu-ok.Mialam przyjsc na poczatku roku po skierowanie do poradni specjalistycznej.Pani doktor uprzedzila mnie,ze kolejki sa dlugie i tak szybko sie nie dostane.Niestety do lekarza wtedy nie poszlam a do swojego pisku i szumu w uszach juz sie troche przyzwyczailam,choc jest to denerwujace szczeegolnie jak jest cisza albo przy zasypianiu.Mowie sobie,ze musze zrobic z tym porzadek ale szczerze mowiac troche sie boje tych wszystkich badan.przestudiowalam juz cala encyklopedie zdrowia i nie tylko ,wiec sie troche przestraszylam.Jak widzisz ja rowniez jestem zainteresowana tym tematem.

Pozdrawiam

• Osi 2005.11.09 [16:28]
    Witam

Moja mama ma chyba podobny do was problem i okazało się, ze jest to sprawa błędnika. Objawia się szumami w uszach, raz mocniej raz słabiej, ale według mamy są one zawsze obecne. Obawiam się, ze na to nie ma skutecznego lekarstwa, ktore by to całkowicie wyeliminowało... Mówi się o tylko wspomagającym działaniu wyciągu z ginko biloba.
    Nie chcę was załamywać, pisząc to.... Mam nadzieje, ze w waszych przypadkach chodzi o coś innego i jest to całkowicie wyleczalne, czego wam zycze.
    powodzenia usmiech.gif

• pytonica 2005.11.09 [18:34]
    Ja tak wlasnie mam.Czasami wydaje mi sie,ze te piski sa slabsze,a czasami jak jest cisza to zwariowac idzie.Gorzej jest mi tez jak przebyywam w halasie i po uprawianiu jakiegos sportu np po biegu.
  • nadzieja34 2005.11.11 [00:43]

jutro w łodzi jest festiwal zdrowia i niezwykłości .bedzie trawał do niedzieli.Wybieram się tam i mam nadzieję że znajdę coś tam na szumy w uszach.Zapraszam i pozdrawiam wszystkich
  • pytonica 2005.11.11 [09:06]
    Jak cos znajdziesz to daj znac.
  • Mateuka 2005.11.11 [09:33]
    Witam! Pytanie do Nadzieja 34 ,gdzie odbywa się ten festiwal?
  • jovik 2005.11.11 [09:56]
    Te objawy ma moja sasiadka- okazało sie, ze to uszkodzony błędnik. zapisano jej zastrzyki, ale dostać je można w Niemczech. wykupila, jest po pierwszym zastrzyku. tyle moge pomócw tym temacie.

"Jeżeli czegoś nie wiesz, przyznaj, ze nie wiesz. Jeżeli wiesz, przyznaj, że wiesz. Oto prawdziwa wiedza." ------- Konfucjusz.
  • nadzieja 34 2005.11.13 [00:17]
    Festiwal jest w łodzi w hali sportowej od 8-20.Jutro jest ostatni dzień .Sorry ze tak późno piszę ale dopiero odczylałam.Zapraszam.Jutro też sie chyba wybiorę.
  • pytonica 2005.11.13 [19:34]
    Do Nadzieji - Mysle,ze nie zapomnisz sie odezwac jak cos kupisz lub dowiesz sie czegos nowego na temat szumow w uszach.
  • nadzieja34 2005.11.15 [21:05]
    dzis bylam w gabinecie medycyny wschodu.Na dzień dobry zaplacilam 40 zl.weszlam do gabinetu.Za biurkiem siedzial mily Pan ze skośnymi oczkami ale dobrze mówiący po polsku.Na poczatek obejrzal mój jezyk,potem zbadal puls a nastepnie obejrzal moje tęczówki .Określil to jenoznacznie że zawroty i szumy w uszach są spowodowane dolną partią ciala.Albo klopoty z narządami kobiecymi ,albo nerki.Przeprowadzil potem wywiad i określil że powód to nerki,zwlaszcza że kiedy dostalam pierwszy atak do wieczorem dostalam ból nerki i siusialam z krwią.Lekarze to zbagatelizowali i przepisali tylko furagin.potem jeszce raz byla infekcja i wczoraj zaczela sie kolejna.Dostalam torebkę ziól na nerki na których mam piasek(dlatego są infekcje)i na szumy Jakieś bardzo dziwne w malych torebeczkach.Lekarz wchodu zapewnil mnie że po 2 tyg. szum w uszach ustapi.Mam się po tym czasie zglosić na kontrolę.Za ziola zaplacilam 110zl.Ale nie szkoda mi tej kasy bo wierze że mi pomoże.Odezwę się za 2 tyg.(jak dozyje po tych ziolachusmiech.gif )hehehehe
    i opowiem co z moimi szumami pozdrawiam i życze zdrowia
  • pytonica 2005.11.16 [20:32]
    Napisz koniecznie czy Ci pomoglo.POWODZENIA
  • nadzieja34 2005.11.17 [11:16]
    Te zioła są ochydne.Ale dzielnie je pije usmiech.gif
  • pytonica 2005.11.17 [13:28]
    Musisz przetrzymac.
  • roztargniona 2006.02.11 [18:33]
    Nadzieja 34 odezwij sie !!!!!!!!Napisz czy te ziola ci pomogly??????????
  • grey 2006.02.11 [18:46]
    A czy ktos jest tu z podobnymi objawami do moich? Otoz mam nadwrazliwosc trabki sluchowej: powiklanie po ciezkiej grypie. Objawia sie to tym, ze nawet przy pisaniu na klawiaturze, kazde nacisniecie klawisza wydaje taki cichy stuk i ja to slysze jakos podwojnie w lewym uchu. To samo mam, gdy np. klaszcze, albo zaslaniam zaslony. W zasadzie przy kazdej czynnosci to sie pojawia: takie nasilenie dzwieku... Tak jakbyscie sobie przylozyly do ucha np. pudeleczko plastikowe i postukaly w dno, wtedy w uchu jest taki gluchy dzwiek i taki ja wlasnie slysze przy roznych czynnosciach. Muzyki na sluchawkach juz nie slucham ze 2 lata.
    Mialam wycinane migdaly 4 miesiace temu i wlasnie laryngolog meczyl sie z usunieciem lewego: szarpal go itp smutas.gif I wlasnie po tym wyrywaniu bardziej slysze te dzwieki w uchu. Badanie sluchu (audiogram) nic nie wykazal. Teraz bede sie wybierac do specjalisty.

---Help me make it through the night---
  • grey 2006.02.12 [12:58]
    No nie... mam 25 lat, nie usmiecha mi sie chodzic z aparatem pechowiec.gif ( Mam nadzieje, ze ja to wylecze!!!!! smutas.gif

• grey 2006.02.19 [12:43]
    I jak tam z leczeniem kobietki? usmiech.gif Ja podjelam kroki: znalazlam bardzo fajnego specjaliste otolaryngologa: dr hab. spec. Danuta Gryczynska (lodz). Oczywiscie wizyta nie byla tania, bo kosztowala mnie 100 zl. Leki w aptece: 90zl smutas.gif ale umowila mnie na srode z neurologiem, w szpitalu klinicznym, a takze bede miala robione wreszcie specjalistyczne badania (dotad mialam tylko audiogram), a teraz bedzie OAE i tympanometria. Mam nadzieje, ze w koncu dowiem sie co naprawde mi jest, ale lekarka powiedziala, ze taka nadwrazliwosc na dzwieki bardzo truno sie leczy...3majcie prosze za mnie kciuki usmiech.gif

• szum jak odbiornik TV 2006.02.19 [13:10]
    do Grey: --> proszę Cię, kochana opisz mi jak Ci wyszedł ten audiogram, dobrze, tzn jakie wartości. Też miałam audiogram bo bo źle słyszę na prawe ucho ale lekarz stwierdził ze wyszło dobrze, ale może dla niego "dobrze" tzn w granicach normy a ja się martwie bo mi głupio ciągle ustawiać się do rozmówcy lewą stroną, nawet bezwiednie gdy ide gdzieś z kimś to przechodzę na jego prawy bok smutas.gif
  • morphina 2006.02.19 [13:12]
    a wy czego sie wstydzicie nosic aparaty sluchowe? pechowiec.gif one nie sa takue straszne jak sie wydaje..

I love geek!
  • grey 2006.02.19 [13:50]
    Ja sie nie wstydze... Tylko chcialabym wyleczyc swoja chorobe, nosze juz soczewki kontaktowe, mam problemy innego rodzaju wiec troche za duzo jak na 25 lat usmiech.gif

• grey 2006.02.19 [13:54]
    Dopiero wczoraj bylam u otolaryngologa. W srode specjalistyczne badania mnie czekaja, tak wiec zaczynam dopiero \"droge krzyzowa\" w leczniu usmiech.gif Zobaczymy..... tfu, tfu.. oby obylo sie bez aparatu usmiech.gif

• grey 2006.02.19 [14:44]
    Do Szum jak odbiornik TV: co do audiogramu, to lekarz powiedzial, ze jest wszystko w normie: co wiecej z tego badania wyszlo, ze jestem w gronie osob, ktore slysza bardzo cienkie, ciche dzwieki.... Ledwo w sluchawkach on zabrzmial, to ja go juz wychwytywalam, dlatego wykres u mnie na audiogramie wyszedl odwrotnie niz u wiekszosci ludzi, a moze dlatego mam te nadwrazliwosc. Sama juz nie wiem. W srode sie wszystko okaze (oby). Informacje na temat audiogramu znajdziesz rowniez na: http://forum.gazeta.pl/forum/72 ,2.html?f=749&w=33563012 W ogole polecam to forum, bo tam mozna uzyskac odpowiedzi od fachowcow usmiech.gif Pozdrowka i zdrowia zycze!!!

• szum jak odbiornik TV 2006.02.19 [16:24]
    do Grey->> Dzięki za info, ale chodziłomi o konkretne wartości jakie ci wyszły na audiogramie. mi też audiolog mówił że mam świetny słuch ale co z tego.
  • grey 2006.02.19 [18:41]
    Szumie jak TV usmiech.gif Niestety badanie to robilam w miescie rodzinnym i nie mam przy sobie tego papierku, ale w srode robia mi nowe takze moge Ci pozniej napisac, bo moze cos sie pogorszylo?

• grey 2006.02.19 [18:43]
    A jak jest taka mozliwosc to zawsze moge Ci przeslac skan takiego audiogramu oczko.gifoczko.gifoczko.gif

• Dzina1234. 2006.02.21 [17:07]
    Ten problem jest mi tez znany Mam szumy i piszczenie w uszach albo w glowie .Nie moge tego czasami dokladnie zlokalizowac.Wydaje mi sie ze TO wedruje po calej glowie.Mam to juz od dwoch miesiecy.Lekarz powiedzial ze musze liczyc na spontaniczne wyleczenie:Wyniki badan sa bardzo dobre
  • nadzieja 34 2006.03.19 [18:14]
    czesc,rozpoczelam ten teman i sporo czsu mnie nie bylo.ale wrócilam ,bo zobaczylam zawalona skrzynke.Milorzęb japoński biorę caly czas .Pomaga mi o tyle że lagodzi dolegliwość lepiej sypiam i nie slysze tak mocno tych szumów.Chce wypróbować gilko forte jest mocnieszy ale droższy.Natomiast ziola nie bardzo mi pomogly.
  • Dzina1234. 2006.03.26 [21:49]
    no to nareszcie sie nasza Nadzieja znowu odezwala.Milo ze znalazlas chwilke zeby sie pokazac.Napisz cos wiecej na ten temat,jak sobie radzisz z codziennoscia?Jak twoje nastawienie psychiczne?Czy mierzylas juz jak glosy jest twoj tinitus?Pisz o wszystkich metodach jakie wyprobowalas.Ten temat jest dla mnie bardzo aktualny.
  • jarzy20 2006.08.28 [23:54]
    Czuje sie zaj**iscie ;/ jak bym byl w tv taki szum mnie przesladuje przez 3 miesiace, badania krwi robilem zadnych stanow zapalnych nie mam wszystko idealne ucho tez badane mialem, wlasnie nei wiem jak oreslic ten szum uszny czy glowy lol zatykam ucho i tak go slysze kurde OCIPIEC mozna. Myslalem ze glupieje i jestem sam ale widze ze nie tylko ja mam taki problem moje gg 5698832 jak cos to sie odezwijcie sie mam 20 lat i czuje sie kuzwa zle depresja mnie dopadla pechowiec.gif (

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...