Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lola Mod

tabletki BISACODYL

Polecane posty

Gość lola Mod

kupiłam je w aptece na zaparcie ale nigdy nie brałam jak to działa ? moja córcia ma 9 lat nie może sie załatwić już 4 dni i te tabletki dostałam w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dawaj tego dziecku
jak raz wziełam to myslałam ,że na klopie zdechne ,potwornie bolą jelita po nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ''bisacodyl'' nie jest na receptę? Dziwne, zawsze był. Tego leku nie podaje się dzieciom poza wyjątkowymi sytuacjami gdy lekarz zaleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia .W
miałam to od lekarza i działało z wieczora na rano brałam przez tydzień i codziennie rano WC ,morze na dzieci nie działa bo pisze że nie dawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia dm
ja miałam te tabletki i powiem .że po jednej mnie nie pomagało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia dm
dodam ,że brałam po jednej dziennie i po 10 dniach dałam sobie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielegniarka
poleca pójści do apteki to może dadzą jakąś herbatke na przeczyszczenie.A może mieta wystarczy>?albo troche suszonych śliwek rano na czczo,lub pół szklanki wody z miodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulka .N
ja miałam taki kłopot miesiac temu i mogę powiedzieć że herbatka senes pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może pomogę....
Spróbuj podać małej czopki glicerynowe. To jest środek działający mechanicznie, daje poślizg. Dziwne że Bisacodyl nie pomaga, to silnie działający środek. Owszem, kiedyś był na receptę ale jakiś czas temu zmienił kategorię dostępności. Jest jeszcze taki syrop, nazywa się Relax. Wg zaleceń jest od 12 roku życia, ale przy takim zaparciu można spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejujejujeju
czopki glicerynowe albo eneme (lewatywe) w aptece kup bisakodyl chyba dla 9letniego dziecka jednak za silny jest, poza tym jak ja przeczysci to nie bedzie wiedziala gdzie jest i Ty tak samo bo nie badziesz wiedziala co z dzieckiem zrobic idz do apteki i kup czopki glicerynowe albo eneme, jak mowie albo najlepiej i to i to po czopku powinno pojsc, jak nie pojdzie to lewatywa i po klopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja brałam
taki środek REGULAX coś jak cukierki ziołowe i pomagało na drugi dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luciaa
ja sama biorę bisacodyl raz na tydzień i po dwuch tabl mam rano przeczyszczenie wcześniej dałam synowi jedną i też go przegnało nie wiem co twojej może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia dm
kupiłam te tabletki , bo nie mogę do wc działa w wieku 17 lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iia
Wzięłam wczoraj koło 16 jedną tabletkę- nie pomogło. Dzisiaj rano wziełam czopek BISACODYL, też nic. Pół godziny temu wzielam znowu tabletke. Dlaczego nie działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Tabletki bisakodyl sa bardzo skuteczne. Nie polecam brania wiekszej dawki niz wskazana w ulotce. Efekt w zaleznosci od pory wziecia tabletek wystepuje jesli bierzemy je na noc po okolo 8- 12 godzinach a jesli w dzien kiedy to nie lezymy a dosc aktywnie spedzamy czas 2 x szybciej. Przynajmniej u mnie tak działało. Bole brzucha, wrazenie przelewania i gazy wystepuja przy zwiekszonej dawce powyzej 2 tabletek. Z doswiadczenia wiem ze biorac duze dawki - niestety odwadnia sie ogranizm nie mowiac o uczuciu palenia w jelitach niczym zgaga a najgorsze przy dlugotrwalym przyjmowaniu jest rozleniwienie jelit i rozregulowanie pracy przewodu pokarmowego. Zamiast tabletek jesli chcemy sie pozbyc tresci ktore zalegaja jedynie w koncowym odcinku jelita grubego polecam mniej inwazyjny BISAKODYL W CZOPKACH - jego dzialanie jest natychmiastowe od 5 - 15 minut i trzeba kusem leciec do toalety. Czopki sa idealne jesli potrzeba czegos ekspresowego przy zatwardzeniach po podrozy czy dlugim okresem rekonwalescencji. Niestety czopki sa na recepte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×