Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rote malve

trądzik a uczulenie na fluor w paście do zębów

Polecane posty

Gość rote malve

założyłam ten topic by dać trochę otuchy osobom zmagającym się z trądzikiem a dokładnie z trądzikiem występującym w okolicach ust i brody. Zmagałam się z nim długie lata, odwiedziłam chyba wszystkich dermatologów w mieście, brałam antybiotyki, maści, piłam zioła, wykonałam masę przeróżnych badań i ....nic. Problem znikał czasem na chwilę by za chwilę wrócić (zazwyczaj nawet na chwilę nie znikał). Jakiś czas temu wyczytałam na jakimś forum dermatologicznym, że uczulenie na fluor, może wywołać wypryski w okolicy ust. Postanowiłam pójść tym tropem i zamówiłam przez internet pastę do zębów bez fluoru, oczywiście od razu zaczęłam ją stosować. Od tamtej pory nie wyskoczył mi ani jeden syfek, nawet ciągłe zaczerwienienie wokół ust zniknęło, normalnie szok :-) Do tego zrobiłam sobie sama tonik z kwasem migdałowym i hialuronowym i muszę wam powiedzieć, że takiej ładnej cery nigdy w życiu nie miałam. Najprawdopodobniej byłam uczulona na fluor, kto by się tego spodziewał? Tak naprawdę, przyczyna trądziku może tkwić tam, gdzie w życiu byśmy się tego nie spodziewali i zamiast faszerować się antybiotykami lub retinoidami walcząc z objawami, warto poszukać w kopalni wiedzy jaką jest internet i znaleźć przyczynę, bo zawsze jakaś istnieje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilits
Normalnie jakbym swoją historię czytała :) przez prawie 10 lat leczono mnie dosłownie WSZYSTKIMI dostępnymi środkami na trądzik (mimo, że moje krostki nigdy jak trądzik nie wyglądały bardziej jak wodnista wysypka) - bez większych efektów. Czasami skóra wyglądała lepiej przez miesiąc czy dwa, ale później wszystko wracało :( Dodam, że ja oprócz krostek w okół ust miałam też wysyp na policzkach. 2 miesiące temu wpadłam na artykuł o uczuleniu na fluor. Zmieniłam pastę i....po 3 dniach wszyściutko zniknęło i znowu mam piękną, gładką cerę :) Jeżeli od dawna walczycie z trądzikiem i nic nie działa, to szukajcie przyczyn innych niż pospolity trądzik. Ja mimo tylu lat leczenia nigdy się nie poddałam i w końcu wytrwałość przyniosła rezultaty! Powodzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marrgom
Dzięki za informacje! Póki co od 5 dni nie stosujemy u mojej 2-latki elmexu junior i starej szczoteczki. Gdy zmiany trochę zbladły umyłam jej ząbki tą samą szczoteczką (wyparzoną) i momentalnie zmiany na skórze się zaogniły.. Kupiłam teraz pastę bez fluor Nenedent i nową szczoteczkę.. Jak zmiany zniknął zacznę od wypróbowania szczoteczki, jak będzie ok podam odrobinę pasty. Być może uczula ją barwnik lub materiał wykonania szczoteczki - w każdym razie zmieniłam producenta i kolor.. Skórę nawilżam i nie stosuję innych maści i steroidów przepisanych przez dermatologa. Odezwę się o wynikach moich poczynań. Powodzenia, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marrgom
Witam. Niestety odstawienie pasty z fluorem i szczoteczki nie pomogło. brzydkie zaczerwienienie wraca co jakiś czas..dziś jest masakra na buziaku:( to nie fluor.. szukamy dalej przyczyny uczulenia. czy mleko lub białko jaja mogłoby dać uczulenie kontaktowe tylko w okolicy ust?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alek mars
Pasta nie powinna zawierać fluoru - odstaw nawet jeśli to niczego nie zmienia, bo zmiany powinny przyjść dopiero po jakimś czasie. Nie jest tak, że pojawią się one od razu z dnia na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marwina
U nas podobnie - nie ma fluoru w paście i nie masz też problemów. Od kilku lat nie korzystaliśmy z pasty z fluorem. W zasadzie to można powiedzieć, że wszystko w pełni powróciło do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie leczono na tradzik rozowaty.....a to byl fluor.....ale jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hansek
Nie używamy past z fluorem od wielu lat - jak dla mnie ten cały fluor to pic na wodę i bardziej szkodzi niż działa na plus. Poczytajcie sobie informacje w sieci - pojawiło się sporo artykułów na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie ajona i systematyczność. Zęby trzeba szczotkować po prostu systematycznie i będzie ok. A brak fluoru przynosi naprawdę bardzo duże korzyści, wiele odmienia - przynajmniej tak to wyglądało w moim przypadku. W waszym było inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izania292
Ja miałam duży problem z trądzikiem przez wiele alt nie mogłam się go pozbyć aż w końcu postanowiłam,że muszę coś z tym zrobić znaleźć coś co mi pomoże tak w 100% nie powiem nie było łatwo bo przeszukałam setki stron i po kilku miesiącach dopiero zamówiłam Nonacne http://natradzik.milejdi.pl nie powiem byłam sceptycznie nastawiona ale nie potrzebnie bo te tabletki w końcu zaspokoiły moje oczekiwania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Długo po odstawieniu fluoru zmiany znikały? U mnie jest poprawa ale nie zniknęło całkiem, 5 dni nie myje już zębów pasta z fluorem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ten trądzik delikatnie swedzial czasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×