Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hormonalna

Trądzik hormonalny mam dosc POMOZCIE

Polecane posty

Gość hormonalna

Dziewczyny, Potrzebuje waszej pomocy i dobrej rady. Podzielcie sie prosze waszymi doswiadczeniami. Od 2 lat mam problem z tradzikiem hormonalnym. Probowalalam juz wszystkiego. Ale od poczatku: Mam 25 lat. Jako nastolatka mialam problemy z cera, ale tadzilam sobie z tym i byly to objawy typowo mlodziencze. Prawdziwe problemy zaczely sie gdy postawilam na antykoncepcje hormonalna. Tabletki zaczelam brac po 18 roku zycia. Poczatkowo bralam yasminelle, ale po 3 latach postanowilam zrobic sobie przerwe i wtedy sie zaczelo: brak okresu, bolace wypryski, ktore przeradzaly sie w bolace rany i ciemne blizny. Gdy okres sie ustabilizowal a cera nie, poszlam do lekarza ginekologa. Otrzymalam recepte na tabletki Syndi35. Moj problem zniknal calkowicie i po raz pierwszy od baaardzo dlugiego czasu moja cera byla piekna. Zero wypryskow i problemow. Niestety zaczely sie inne problemy. Pierwsze to spadek libido. Zadawalam sobie w koncu pytanie po co mi takie tabletki skoro i tak nie mam ochoty na seks?? Ponadto otrzymalam informacje od ginekologa, ze Syndi mozna stosowac max. 2 lata. Gdy okres ten minal postanowilam odstawic hormony. Od tego czasu minelo prawie dwa lata. Probowalam sie przemoc i po prostu czekac az wszystko sie ustabilizuje, ale mam dosc. Najpierw podjelam leczenie od zewnatrz. Chodzilam do kosmetyczki (kwasy, kikrosermabrazja), wyprobowalam wszystkie apteczne hity (la roche posay, uriage, avene, svr). Pozniej podjelam leczenie u dermatologa: Terapia ogolna: zewnetrzna i wewnetrzna (antybiotyk, retinoidy). Ponad pol roku i zero efektu. Robilam podstawowe badania u endokrynologa, ale pod katem tarczycy. Chcialabym zapanowac nad tym. Za rok mam wlasny slub i chce miec spokoj z cera. Powiedzcie dziewczyny do jakiego lekarza sie udac? Do ginekologa, dermatologa czy endokrynologa? O co pytac i prosic?? Pomozcie prosze bo nie mam juz kogo sie poradzic. Ps. Mieszkam w Gdansku, moze gdzie w Trojmiescie jest jakis lekarz warty polecenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelka_90
Polecam udać się najpierw do dermatologa a później do diabetyka. Mnie dermatolog zbadał skórę, określił jej typ a później przepisał jakąś maść, którą "wyprodukowali" w aptece. Zapłaciłam dosłownie 5 zł i po tygodniu jak ręką odjął. Nie mam pojęcia co to było, pewnie jakaś mieszanka składników :) Co do diabetyka to niemniej ważna jest dieta. Różne bakterie i inne paskudztwa atakują nas nie tylko z zewnątrz, ale również od środa. Można to w jakimś stopniu unormować odpowiednią dietą. Trądzik mi zszedł i teraz dbam o skórę płynem http://aptekajakmarzenie.pl/accos-plyn-myjacy-skory-tradzikowej-p-7757.html + ograniczam rzeczy tłuste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hormonalna
Dziewczyny tak jak pisalam tradzik jest od hormonow wiec zadna masc nie pomoze. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hormonalna
Chodzi mi o to czylepiej pojsc do endokrynologa czy do ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×