Odpowiedz na ten temat

Trądzik różowaty!

• Laleczka z okienieczka 2005.09.20 [16:44]
    Mam pytanie jak wiele osób z Was ma trądzik różówaty i jak sobie radzicie z tym problemem?
    Ja niestety całe życie miałam problemy z suchą skóra i z liszajami (bleee) i of kors zaczełam stosować sterydy, które pomagały do czasu. Niesety po tak długim sptosowaniu sterydów nabawiłam się trądziku różowatego. Wydałam kupe forsy na tabletki, kremy, kosmetyki i po trzech miesiącach moja skóra wróciła do normalności, ale wciąz musze się pilnować. Stosuje się ściśle do wskazówek lekarza, ale czasem jest mi ciężko. Dlatego napiszcie jak Wy sobie radzicie? Jak wygląda Wasza dieta i czego konkretinie używacie?
    Jestem bardzo ciekawa jak to wygląda u innych.
    Zaznaczam,że mój przypadek jest wręcz książkowy, także było bardzo poważnie.
  • Zobacz także:

• Laleczka z okienieczka 2005.09.20 [22:52]
    Czy naprawde nikt na to nie cierpi???
  • honya 2005.09.28 [13:24]
    Choruje i to sporo osób. Ja walczyłam z trądzikiem 18 lat.Teraz dopiero od 1,5 roku mam spokój. Zrobić badania na obecność bakteri w żołądku
    helikobakter pyroli . Jeżeli jest to zastosować skuteczną kurację przeciwko tej bakterii . Mi pomogło po 18 latach udreki. Polecam.
    Zycze powodzenia

"W życiu piękne są tylko chwile....."
  • Laleczka z okieneczka 2005.10.07 [15:18]
    sporo osób choruje, ale nie wiele się wypowiada! Tak mało nas jest?

Jedno słowo rani bardziej niż tysiac pocisków....
  • Zneba 2005.10.07 [16:08]
    są różne rodzaje trądziku różowatego, a lekarze są ślepi i często nie potrafią go dobrze zdiagnozowac...

podstawowym lekiem na różowaty jest metronizadol (czy jakoś tak) -- generalnie jednak lekarstwa podobne jak na trądzik zwykły ...

Każdy ma to, co chce, trzeba tylko wiedzieć, czego chcieć
  • Laleczka z okieneczka 2005.10.07 [19:33]
    ja brałam izotek i musze powiedzieć,że jest rewelacyjnie. Wyszłam z tego,ale cholernie mnie to kosztowało. Teraz mam problem z naczynkami, a jak to wygląda u was?

• kunnia 2005.10.08 [14:18]
    ja mam właśnie problem z identyfikacją mojego trądzika:/
    lekarz dermatolog stwierdzil ze jest to dermatoza okołoustna i zapisal masc na tradzik rozowaty rozex. ale u mnie zaczelo sie wszystko od opyszczki wiec biore tez haviran. oprucz tego zawsze mialam problemy z tradzikiem pospolitym chociaz ostatnio bylo ok.

narazie nic nie pomaga wiec moze diagnoza zostala zle postawiona?

i czy naprawde te wszystkie choroby ( tradzik rozowaty pospolity itp dermatozy ) to to samo?

mysle ze nie i na oko (jak to robia dermatolodzy) to chyba nie da sie stwierdzic...

jezei moge prosic napiszcie bardzo dokladnie jakie macie objawyusmiech.gif

no wlasnie a izotek to sie stosuje przy tradziku pospolitym!
  • czekoladka23 2005.10.08 [15:40]
    ja mialam dermatoze okołoustna spowodowana stosowaniem masci sterydowej, bralam dosutnie tertacykline i smarowalam sie metronidazolem, po poltora tygodnia nie ma sladu!! Teraz mam tylko bardzo sucha skore w tym miejscu i musze natluszczac.Mam nadzieje ze to juz do mnie nie wroci,a i biore jeszcze nadal tebletki Amertil na alergie.Powodzenia!
  • Agniewicz 2005.10.08 [16:32]
    zneba-----> chyba właśnie uświadomiłaś mi, że ja też to mamsmutas.gif jakieś 3 lata temu wysypało mnie w okolicy ust, a to dlatego, że: pojawił mi się jakiś wykwit i smarowałam to miejsce jakimś antybiotykiem i po około 1,5 miesiącu smarowania wstałam rano z "wysypaną " twarzą właśnie w miejscu gdzie smarowałam je maścią. Leczyłam to dziadostwo tetracykliną i po około dwóch miesiącach ZALECZYŁO się. Zaleczyło, bo jak przemywam twarz tonikiem w tym miejscu pojawia się zaczerwienienie. No i w maju tego roku znowu mnie trochę wysypało. Nie mam pojęcia z jakiego powodu? nawet nie wiedziałam, że to może być ten trądzik różowaty, ale na to wychodzi. Poza tym nigdy nie miałam pryszczy ani trądziku.
    Czy to koniecznie trzeba leczyć? nie uśmiecha mi się przyjmować znowu antybiotyki, bo to nic dobrego dla zdrowia. A w ogóle jaka jest przyczyna powstawania tego trądziku?

• zneba 2005.10.08 [17:02]
    jest wiele sposobów leczenia trądzików

ale na różowaty każdy dermatolog przepisze Ci antybiotyk

ja proponuję przestudiować stronę luskiewnika, jest tam bardzo wiele rad i propozycji leczenia bezantybiotykowego

ale tak naprawdę po prostu trzeba pamiętać, że to jest i dbać o cerę bardziej niż zwykle... nie stosować nic, co mogło by prowadzić do nawrotu...

• Agniewicz 2005.10.08 [17:56]
    zneba----->dzięki serdeczne za te linkiusmiech.gif
  • Łyżeczką pozbierać 2005.10.08 [18:02]
    a czy ktoś miał gronkowca w pstaci czopów w gardle?
  • Agniewicz 2005.10.08 [18:11]
    Uhm, już sama nie wiem czy to rzeczywiście jest któraś z opisanych przypadłości (raczej byłby to trądzik okołoustny), heh... nie mam żadnych problemów z przemianą materii, z wątrobą czy jelitami. Jedyne co to łatwo popadam w anemię jeśli odpowiednio nie dbam o siebie, ale ostatnie wyniki badań, które robiłam we wrześniu miałam wzorowe (wszystko w normie). Naprawdę nie wiem co o tym myśleć.
  • zneba 2005.10.08 [18:22]
    trądzik okołoustny nazywa się \"dermoza okołoustna\" i jest odmianą trądziku różowatego

• Agniewicz 2005.10.08 [18:28]
    Najbardziej mi to moje "coś" na twarzy do tego pasuje, ale nie zgadzają się objawy. Pamiętam, że gdy poszłam z tym do dermatologa ta od razu spytała mnie czy mam problemy z wątrobą - nie mam i nie miałam. Poza tym nie mam żadnych zmian skórnych więc kobieta też była nieco zdziwiona i okresliła to jako wirus. Jednak wiem, że po odstawieniu antybityków to nie zniknęło tylko zostało zaleczone, bo tak jak pisałam po przemyciu wodą czy tonikiem miejsce to zawsze robiło sie różowe, ale czy jest to rodzaj trądziku to juz sama nie wiemsmutas.gif
  • zneba 2005.10.08 [18:32]
    jeśli kierujesz się zdjęciem na stronie -- to się nie kieruj, na kazdej twarzy trądzik wygląda inaczej...

• Agniewicz 2005.10.08 [18:40]
    U mnie teraz to jest maleństwo w porównaniu z tym co mają ludzie na tych fotografiach, ale bardziej nie zgadzają mi się objawy.
  • Laleczka z okieneczka 2005.10.08 [18:45]
    Oj to ja używam do mycia cetaphil, i oczywiscie tylko woda termalna-zwykłej nie moge, potem nakładam Ruboril i Diroseal Avene. Na dzień natomiast mam krem na naczynka z avene i krem z filtrem. Teraz chce zamknć sobie naczynka, ale nie wiem, czy to dobry pomysł.

• Agniewicz 2005.10.08 [18:45]
    Ja swój trądzik opisałabym tak jak przed chwilą kunnia.
  • kunnia 2005.10.08 [22:01]
    w poniedzialek ide do kolejnego derm. oczywiscie nic mu nie powiem ze bylam juz u innego i zobaczymy jaka on postawi dignozeoczko.gif napisze
  • kunnia 2005.10.09 [10:31]
    troche poczytalam i okazuje sie ze niektore leki moga wywolac takie objawy jak ja mam wiec odstawiam haviran... jezeli opryszczka byla to juz jej nie ma bo bralam konska dawke przez 2tyg.

zauwazylam ze na dzien jak oczywiscie siedze w chacie pomaga SUDOCREM

mysle ze u mnie to jest tez reakcja alergiczna ale trudno samemu zdiagnozowac:/

pozdrawiam
  • Zneba 2005.10.09 [10:45]
    kunnia
    z alergią, to najlepiej do dermatologa (a do tego czasu popijać sobie wapno) --- tylko nie daj się nabrać na maść stredydową, bo oni to lubią przepisywać na uczulenia i alergie skórne

• Zneba 2005.10.09 [11:09]
    niestety tak

• Laleczka z okieneczka 2005.10.09 [11:32]
    No właśnie ja miałam maść sterydową i to przez nią musze się teraz tak męczyć smutas.gif Unikajcie Laticort i inne tego typu świństwa!!!

• rrryfka 2005.10.09 [13:34]
    ja mam problemy skorne i dlatego zaczelam brac hormony.
    Nie sadze ze one mi moga zaszkodzic, bo juz gorzej byc nie moze.
    Licze ze DIana mi pomoze. A jest tak samo szkodliwa jak kazda inna tabletka antykoncepcyjna. A z tego co wiem to pol kobiet na swiecie je bierze.

• Zneba 2005.10.09 [13:45]
    hormony rozregulowują gospodarkę hormonalną

jedyna rada jaką mogę dać (mam nadzieje, ze się nie powtarzam) to wybranie się do dobrego zielarza lub homeopaty...

• Agniewicz 2005.10.09 [13:48]
    Nie biorę pigułek antykoncepcyjnych już dwa lata, ale dzięki za radę, Zneba. Powiedz, czy Tobie pomogły zioła?
  • rrryfka 2005.10.09 [13:51]
    jakoś nie moge uwierzyć że zioła czy tam homoepata może mi pomóc....
    ale może spróbuje kiedyś

• Zneba 2005.10.09 [14:02]
    ja nie piję ziół (nie przełkne herbatek -- jak coś to w formie nalewek)-- z resztą podłoże mojego trądziku jest trochę inne - raczej dobrze na mnie działają leki uspakajające jeśli chodzi o leczenie wewnętrzne
    ale jest bardzo dużo opini, że ta metoda działa nawet gdzieś jest taki topik, dziwczyna pisze, że po długim leczeniu różnymi lekami trafiła do homeopaty i teraz jest coraz więcej, ktoś inny pisał o tym, że pomogła mu jakaś Tybetanka również regulując organizm ziołami --- takich osób jest bardzo dużo...
    musisz poszukać

mi pomogło generalnie przejście na naturę, czyli odstawienie wszystkich silnych wewnętrznych i zewnętrznych leków i kosmetyków drogeryjnych -- teraz do pielęgnacji używam ziół, olejów i innych substancji naturalnych

a wewnętrznie łykam tran (w kapsułkach, bo zwykłego nie przełkne) i nalewkę ziołową na uspokojenie

z tesztą dla niedowierków: nawet kosmetyki drogeryjne - jako składniki aktywne podają zioła i ich pochodne....

• zośka samośka 2005.10.09 [19:26]
    mi tradzik rózowaty pojawił sie chyba po ok roku od zazywania diane35.ale nie wykluczam ze przyczyna mogła byc inna np cięzka nerwica.Z początku cere miałm normalną ale kiedy sie zdenerwowałam na twarzy pojawiały sie silne rumieńce-tzn tzw motylek(nos policzki), potem powoli cera w tych miejscach gdzie sie czerwieniła ze stresu na stałe zrobiła sie taka rózowa i niezdrowa..Przez przypadek siegnęłam po płyn przeciw trądzikowi Afrodyta no i pomogło.na dodatek stosuję krem na rozszerzone naczynka Flos Lek i jest w miarę ok.
  • Zneba 2005.10.11 [11:42]
    metronizadol , albo rozex, który go zawiera jest podstawowym lekiem w trądziku różowatym --- na niektórych (np. na mnie) nie działa, ale nie słyszałam do tej pory, by komuś zaszkodził --- może to pogorszenie było spowodowane czymś innym ??

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...