Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ynoiwrukw

Uczulenie na alkohol i aspiryne

Polecane posty

Gość Ynoiwrukw

Witam.Ma ktoś z was uczulenie na alkohol?Z testów wyszło mi że jestem uczulony na trawy,zboża,pleśni i chwasty.Niedługo zaczynam odczulanie.Mam nadzieje że pomoże ale czy da się wyleczyć z uczulenia na alkohol?Po wypiciu chociażby dwóch piw budze się w nocy z dusznościami,mam świszczący oddech i zatkany nos.Tragedia!Tak samo jest po lekach przeciwbólowych i aspirynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alergiczkaJola
tez mam nietolerancje salicylanów jak masz duszności po aspirynie to napewno masz to co ja, ja nie mam duszności po piwie ale ciezko znoszę kaca :) być może masz dodatkowo uczulenie na drożdże piwne . A jak po wódce?- nie dusisz się Napisz ile masz lat i czy masz taż problemy z katarem cięzko mi znaleźć osobe która ma taką chorobe jak ja czyli uczulona na aspiryne a fajnie by było wymienic się informacjami o leczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alergiczkaJola
o lata się zapytałam bo mi w wieku około 22 lat ujawniła się ta choroba wczescniej było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ynoiwrukw
No po wódce i winie jest lepiej, najgorzej po piwie.A aspiryny i leków przeciwbólowych nie brałem już z rok.Ostatni raz jak wziąłem to mało nie opuściłem tego świata:)Nie mogłem oddychać, zrobiłem się czerwony na twarzy a z nosa lało się jak z rynny podczas deszczu hehe.Teraz nawet jak boli mnie głowa to wolę się przemęczyć z bólem niż brać leki.Mam 22 lata.Ta aspiryna mnie nie przeraża najgorsze z tym alkoholem bo lubie wyypić.Alergolog powiedziała mi że to astma aspirynowa i poprostu musze unikać aspiryny itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alergiczkaJola
ja ostatni atak poaspirynowy miałam dawno temu po alkazelcer od tamtej pory zawsze czytam skład leku ;) ale leki przeciwbólowe można brać przy naszej chorobie to paracetamol i w razie mocnego bólu (np. po operacji) mi dawali na bazie morfiny mój organizm najlepiej toleruje alkohole wysokoprocentowe więc mozna się do tego przyzwyczaić ale na drugi dzień kicham, i zdycham więc nie pije za czesto a codziennego porannego katarku nie masz? a co Ci jeszcze zalecił alergolog? jakieś leki? unikanie pokarmów? ja biore singulair i cały arsenał w razie napadu astmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to chłopie klops
Akohol i aspiryna - podstawowe produkty życiodajne ! To koniec świata ,żadnej przyszłości przed Toba !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teraz są nawszystko odczulania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ynoiwrukw
No rano męczy katar i kaszel ale szybko przechodzi.Biore takie leki jak Telfast,Flixotide,Serevent i Avamys do nosa a w razie ataków astmy Berotec ale nie używam go bo po tych lekach nie mam ataków (unikam alergenów).No i mam zamiar od grudnia zacząć odczulanie.Mam nadzieje że skuteczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alergiczkaJola
no to jedziemy na podobnym wózku mi jak do tej pory systematyczne branie singulairu pozwoliło odstwić pozostałe leki czyli sterydy nie wiem na jak długo ale dobrze że choć kilka miesięcy singulair na mnia działa polecany jest właśnie w astmie aspirynowej a od aspiryny nie można się odczulic może wynajda lekarstwo ale póki co nauka jeszcze nie wyjasniła naszej choroby, sa rózne hipotezy ostatnio nawet sie mówi o toksynach grzybów i gronkowca złocistego ja wczoraj troche pobalowałam i dzisiaj tradycyjnie zdechlina, musiałam ventolin nad ranem wziąść swędzenie całego ciała ale wszystkiego sie nie można wyrzekac ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PalimCzyNiePalim
Stosował ktoś odczulanie szczepionką Purethal?Warto się odczulać?Zaczynam odczulanie na pyłki traw i zastanawiam się czy jest to skuteczna metoda pozbycia się alergii.Bo tanie to leczenie nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paranoja!
Ja mam podobnie. właśnie chciałam sie dowiedzieć o co chodzi. Wcześniej nie miałąm problemu z alkoholem . piłam i nic mi nie było ( no znaczy w sensie zadne działania alergiczne ) piłam czasem wiecej czasem mniej i było w porzadku . Wcześniej raczej sporadycznie piłam ale w wakacje dosyć często . pod koniec wakacji wyskoczyły mi pryszcze na twarzy i to bardzo duzo i w okolicy ust i nosa, poszłam z tym do dermatologa i powiedziała że to jest trądzik różowaty i zapalenie okołoustne . przypisała mi trybiotyk Elidel na dzień i jakiś na noc . Maść pomaga kiedy ją smaruje . odkładam maść i zapalenia nawraca. Dermatolog wtedy powiedziała że nie moge używać żadnych maści ani spozywać nic z hormonami bo to wywołuje zapalenie. Nie wiem czy to ma jakis zwiazek z tym ale być moze ? oprocz tego raczej mi nic nie było. od września wyjechałam do szkoły z internatem, zmieniłam całkiem otoczenie . z woj.pomorskiego do woj. lubelskiego. i tam gdy wypiłąm piwo nic mi nie było. któregoś razu przyjechałam i zaczełam pić drinka. wódka z sokiem pomarańczowym . nie piłam nigdy takiego wiec nie wiedziłam co jest wiec moze przez połączenie . jednak chciałam sie przekonać i napiłam sie drinka z colą i było to samo . Całkowite zaczerwienienie twarzy , piekło i miałam takie uczucie ściskania policzków i nastąpiło pulsowanie takie, z gorąca. nastepnego dnia wyszłam na dyskotekę i przed dyskoteką napiłam sie dosłownie 3 łyki desperadosa i znowu to samo. teraz rozmawiałam o sylwestrze i stwierdziłam że sprawdzę czy nadal tak jest . wypiłam kieliszek wodki i po jakis 5 min to samo czyli cała twarz czerwona ale tym razem jeszcze swedzi mnie szyja i wyskoczyła mi plama na ręce i plecy mnie swędzą . nie wiem jakie są przyczyny ale wiem jedno To jest okropne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martarrrra
alkohol ma około 13 alergenów radze zrobić sobie test alergiczny w jakimś sprawdzonym gabinecie odczulania, to nie jest drogie:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alerrob
Ja też po wypiciu alkoholu mam zatkany totalnie nos i leje się z niego katar.Najgorsze jest to po kilku godzinach katar ustępuje a obrzęk nosa i efekt zatkanego nosa trzyma bardzo długo.Mam polipy nosa,zauważyłem że świeżo po zabiegu usunięcia polipów te objawy po alkoholu nie występują a także jak polipy są małe.W moim przekonaniu alkohol i polipy wchodzą w jakąś reakcję i zatruwają cały organizm.Żadne spray do nosa sterydy nie pomagają lub bardzo mało za to do ustnie tak już po kilku dniach mogę swobodnie oddychać i wraca mi węch a po za tym polipy się totalnie cofają a alkohol mogę pić i nie mam żadnych objawów zatrucia organizmu.Lekarz ostatnio powiedział że mogę mieć alergię na aspirynę i dlatego te polipy zawsze narastają,tylko że ja nie używam żadnych leków.Proszę o pomoc lub o kontakt z osobami z podobnym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anisss
Ja też strasznie kicham po alkoholu a zwłaszcza po piwie.Nos też od razu zapchany i kapie z niego ciurkiem woda. Myślę , że ta jakieś uczulenie , jakaś alergia w tym wieku bo dawniej było wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robcon
Witam,mam 37 lat i od roku zauważyłem u siebie uczulenie na alkohol,objawia się potwornym katarem który pojawia się po kilku godzinach od wypicia ,nawet po 3 piwach! Objaw nie wystepuje jesli przed imprezą zażyję Aleric lub inne ogólnodostępne tabletki dostępne w aptece!Pewnie zaraz posypią sie gromy że to niezdrowe idp. ale trzeba poświecic się dla towarzystwa:) Może macie inne sposoby,i czy można się odczulić na tę przypadłość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robcon
Witam,mam 37 lat i od roku zauważyłem u siebie uczulenie na alkohol,objawia się potwornym katarem który pojawia się po kilku godzinach od wypicia ,nawet po 3 piwach! Objaw nie wystepuje jesli przed imprezą zażyję Aleric lub inne ogólnodostępne tabletki dostępne w aptece!Pewnie zaraz posypią sie gromy że to niezdrowe idp. ale trzeba poświecic się dla towarzystwa:) Może macie inne sposoby,i czy można się odczulić na tę przypadłość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)Jest nas więcej:) Ja:astma aspirynowa, astma oskrzelowa i uczulenie na pierze,kurz i alkohol.Do tego atopowe zapalenie skóry. Uczulenie na alkohol objawia się czerwonymi,palącymi plamami na policzkach,nosie, brodzie.Ale wtedy odstawiam kieliszek na 15 minut i mija. Jakoś da się żyć,mogło być gorzej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exile
Witam, Z aspiryna nie mam problemu ale po alkoholu zawsze mam katar na drugi dzien. Moim zdaniem nie jest to zadne uczulenie tylko reakcja obronna organizmu. Zdecydowanie zalecalbym nie stosowanie jakichkolwiek szczepionek przeciwuczuleniowych, po prostu posluchajcie wlasnego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też jestem uczulona na kwas acetylosalicylowy nie tylko muszę unikać aspiryny ale też wszystkich kosmetyków z pochodnymi salicylanów bo od razu puchnie mi od nich skóra i mam wysyp kaszkowatej wysypki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×