Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kwiatkowa pani

Unidox Solutab-kto stosował? trądzik

Polecane posty

Gość kwiatkowa pani

witam :) chciałabym się dowiedzieć jak najwięcej o antybiotyku Unidox Solutab.Mam zacząć tym antybiotykiem kurację na trądzik ale nieco się boję...Przeszukałam już internet ale nadal mam wątpliwości i poczucie braku wiedzy.Pomóżcie mi. Kto z Was go zażywał?Jak długo i w jakiej ilości?Stosowaliście osłonki? Jak znosiliście kurację? Pojawiały się skutki uboczne? Czy ten antybiotyk osłabia,zakłóca koncentracje,trudniej jest się uczyć? Błagam o jakieś wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolinkka lolka
ja uzywałam tego antybiotyku przez pewien czas i mi pomógl. chce znowu zaczac zazywac tego antybiotyku i wałsnie jutro wybieram sie do lekarza. nie byloi zadnych skutkow ubocznych. naprawde ten lek mi pomogl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość górax
brałam ten antybiotyk kilka lat temu i też mi pomógł. nie pamietam dokladnie dawek, ale na pewno to wygladoalo tak ze zanim skonczylam brac tabletki, lekarz stopniowo zmniejszal mi dawki, tak ze w koncu bralam po jednej tabletce co dwa dni, zaczynalam chyba od dwoch dziennie, w sumie bralamprzez okolo pol roku. do tej pory tradzik mi nie wrocil. czasem wyskoczy jakis pryszcz, a nawet dwa, ael z tym da sie zyc. trzeba po prostu przyjac do wiadomosci, ze nie wszyscy moga miec idealna cere. pamietaj, zeby brac jakąs osłone, np. nystatyne i jesc duzo warzyw i owcow i dzuo pic-to wszystko pomaga w utrzymaniu ladnej cery rowniez po kurcaji, ja biore tez witaminy, bo ich brak jest czesto przyczyna tradzikow.pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odlotowa-agentka
mi pomogło, dopóki brała, potem problem niestety powracal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyyyyyy
prosze dziewczyny!!!!! powiedzcie jaka mialyscie dawke unidoxu !!!!! ja mam przez 10 dni 2x1 a potem 1x1. problem w tym ze mam tylko 3 opakowania leku, czyli 30 tabletek. czy to nie za malo jak na kuracje?? blagam niech mi ktos odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyyyyyy
help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyyyyyy
please!!!!!!!!!! zadna z was nie miala unidoxu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lacuna celebrata
brałam to przez 3 miesiące.Jak bierzesz to pomaga a jak odstawisz to trądzik wraca.A poza nawrotem trądziku masz jeszcze kilkumiesięczne kłopoty żołądkowe spowodowane braniem antybiotyku.Nigdy więcej antybiotyku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinkaaa19
o kurna!!! jakto 3 miesiace codziennie po 1 tabletce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lacuna celebrata
przez pierwsze dwa tygodnie po dwie tabletki a potem po jednej.Cóż ufałam lekarzowi.Ale już nie korzystam z jej porad. Sama sobie radzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lacuna celebrata
inna dermatolog proponowała mi tetralysal w połączeniu z differinem.Stosowałam sam differin bo powiedziałam że nie chcę już żadnych antybiotyków!Do tej pory odczuwam skutki kuracju Unidoxem.Mam trądzik grudkowo-krostkowy w dodatku uporczywy -odstawienie każdego leku(a było ich wieeeeeele) kończy się nawrotem. Ale znalazłam sposób. Stosuję Brevoxyl od 5 miesięcy.Dwa razy próbowałam odstawić ale jest nawrót.Więc cały czas stosuję i jest dobrze-dużo lepiej niż po antybiotykach, acne-dermach,differinach,acnemycinach czy izotrexinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinkaaa19
wiesz co ja sie brevoxylem poparzylam stosowalam kilka nocy pod rzad i wyzarlo mi twarz doslownie jakbym sie na solarce spiekla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lacuna celebrata
wiem, przez pierwszy tydzień miałam to samo, ale przetrzymałam.Na szczęście mogę pozwolic sobie na to by przez kilka dni nie wychodzić z domu.Najpierw byłam cała czerwona potem skóra mi schodziła płatkami, a potem to się uregulowało.Stosuję brevo tylko na noc a rano smaruję się kremem i na to tylko puder w kamieniu i jest uper.Nie mam ani jednego pryszcza, a zaskórniki tylko na nosie( bo nosa nie smaruję).PO prostu trzeba zacisnąć zęby i przetrzymać pierwszy tydzień.Oczywiście do niczego nie namawiam, nie wiem jaki masz typ trądziku, poza tym na jednego coś działa a na innego wręcz przeciwnie.Ale ja leczę się od lat i to różnymi specyfikami i Brevo jak dotąd jest bez konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lacuna celebrata
myślę że przyniesie ci to poprawę, ale obawiam się że krótkotrwałą, a co będziesz stosować bezpośrednio na twarz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lacuna celebrata
albo dopiero zaczynasz leczenie albo masz lekką odminę trądzika bo metronidazol miałam na samym początku leczenia-nic nie pomogło, już Mecortolon był lepszy.Ta 2-tygodniowa kuracja Unidoxem ma za zadanie jakby trochę oczyścić ci twarz i tak będzie ale jeśli nie będziesz tego kontynuować czymś mocniejszym na twarz to to ci się nie utrzyma.Metronidazol to taka "leciutka"masc.Mi nic nie pomogła tylko twarz mi wybieliła.Rany, tylko nie rób mojego błędu i nie bierz tak długo Unidoxu, ja miałam bóle brzucha, biegunki...koszmar...ale twój wybór.Pobierz sobie te dwa tygodnie, ale zainwestuj w coś mocniejszego na twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinkaaa19
czyli co, 15 dni unidox a po tym czasie tylko smarowidla na twarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvb
na to wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lacuna celebrata
wszystkie te dolegliwości były spowodowane zbyt długim przyjmowaniem antybiotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinkaaa19
wiesz co pojde do dermatologa przed skonczeniem 3 opakowania,. niech zobaczy czy mi pomogl ten unidox. jesli pomogl, to wezme kolejne opakowania i musze chyba cos na grzybice wziac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była przyjaciółka
ja miałam unidox na grypę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinkaaa19
a poprawila Ci sie cera przy okazji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była przyjaciółka
wstrętny lek, wysuszona szra ziemista cera, suche włosy jak siano, swędząca skóra, ochydny lek, nie mogłam doprowadzic skóry i włosów do porządku przez 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinkaaa19
hmmm dziwne bo dermatolodzy przepisuja go na cere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinkaaa19
a moze ktoras z was brala tetralysal???? czy mozna od razu po unidoxie gdyby nie pomagal wziac tetralysal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kooozza
wlasnie - ktorej pomogl tetralysal????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka27
ooo wlasnie szukalam info o unidoxie. prosze wypowiedzcie sie czy ktorejs pomogl!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malpa33
ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wlasnie wzielam dzis piersza tabletke unidoxu i prosiłabym zeby ktos napisał czy ten lek im pomógl nawet po skonczeniu kuracji? czy dobrze sie czuli w trakcie kuracji ? i czy mozna od tego przytyc? z góry dziękuje:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś brałam tetracyklinę w trakcie kuracji, buźka idealna ale po znowu tragedia, po dłuższym czasie zdecydowałam się na kolejnego dermatologa, który przepisał mi unidoks łącznie z kremem sudocrem ( wiem że jest jakiś tanszy odpowiednik) i po odstawieniu twarz nadal ładnie wygląda a minął już rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alalal
hej :) Trądzik mam już kilka lat, a od 2 walczę z nim tak na poważnie. raz wygrywam, raz przegrywam. Do tej pory stosowałam zawsze różne żele, kremy, maści, robione płyny - pomagało, ale zawsze trądzik wracał. Wyjechałam na studia, a więc by ułatwić sobie życie poprosiłam p. Dermatolog o przepisanie jakichs tabletek, które mogłyby mi pomóc. W końcu si.ę zgodziła, bo ogólnie jest przeciwko stosowaniu tabletek na pomoc skórze. Obecnie jadę już 3 miesiąc na doksycyklinach. Początkowo był to Dotur(2 miesiące)- tańszy odpowiednik Unidox Solutab. Nie przyniósł spodziewanych efektów. Także pani dermatolog przypisała mi Unidoxa. Zostały mi jeszcze 1,5 opakowania. Na twarzy efekt super, praktycznie nic nie mam. Natomiast dekolt i plecy bardzo średnio. Ogólnie nie narzekam ;) tylko ostatnio pojawiło się dziwne uczucie w gardle...jakby to ująć czuje się tak jak gdy jadłam dotur bez sniadania - kto popełnił ten błąd wie o czym mówie. Nieprzyjemne uczucie. Mam nadzieję, że to nie jest przypadek jakichś problemów żołądkowo-jelitowych. Oby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×