Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość USG Piersi

USG piersi

Polecane posty

Gość USG Piersi

hej! u jakiego lekarza mam prosic o skierowanie na usg piersi z podejrzeniem guzka? Czy lekarz ginekolog z NFZ moze mi odmowic? czy orientujecie sie ile takie badanie moze kosztowac prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! mnie dziś ginekolog zdiagnozowała guzka w prawej piersi średnicy ok.1cm i wysłała mnie na usg. W przychodni jak chcesz zrobić na NFZ musisz mieć skierowanie od gina i wyznaczaja termin - u mnie w K-wie dziś można było się zapisać na koniec maja!!! Zdecydowałam się zrobić czym prędzej prywatnie - koszt to ok. 60zł...Jak coś masz to radzę jak najszybciej działać...Na 21.kwietnia mam termin do onkologa i dygam jak nic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość USG Piersi
dzięki Ci wielkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekonsekwentna
Shila czy bierzesz oigułki moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynowka
Na Pomorzu 30 zl :) idz prywatnie, bo tak to sie nie doczekasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli jest podejrzenie guzka to skierowanie na usg wystawi nawet lekarz pierwszego kontaktu. W Krakowie na Prazmowskiego koszt 90zl - dostajesz do reki zdjecie a mila pani doktor wyjasnia wszelkie watpliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaa26
ja dzisiaj wróciłam od ginekloga i mi odmówił wystawienia skierowania, nawet mnie nie zbadał, powiedział że on nie wystawia że mam isc do onkologa lub poradni chorób piersi. Niestety terminy o onkologa są dopiero na koniec czerwca. A ja wyczuwam guzka w piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aa1
mnie też gin niedała skierowania pomimo wyczuwalnego guza. Musiałam iść prywatnie,natychmiast usunięto mi tego guzka(też za kasę).Niemogę już słuchać o tym że kobiety nie dbają o swoje zdrowie, wszędzie się czyta ,że należy się badać,chodzić do lekarza! Tylko nie zaznaczają ,że w 90% trzeba pokrywać koszty badań samemu! Onkolog(ten od guzka)kazał mi usunąć również znamię,poszłam więc jeszcze na konsultację do dermatologa do przychodni,i pani doktor była oburzona ,że miałam czelność przyjść z takim głupstwem!A czytałam ,że znamiona lekarz powinien oglądać raz w roku,szczegulnie po lecie.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam Wasze posty i włos mi się jeży. Otóż wszystkich z Wrocławia informuję, że dr Matkowski, znakomity onkolog z fantastycznym podejściem do pacjenta, nie tylko bacznie obserwuje i na bieżąco (jeśli trzeba) usuwa wszystkie znamiona, ale kompetentnie bada piersi i sam wysyła na USG. Badanie i USG w ramach NFZ, tyle że trzeba rejestrować się z mniej wi ęcej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Do onkologa nie trzeba skierowania, nie trzeba też zmieniać przychodni, słowem - trafić do niego to żaden kłopot, a sprawnie, miło i za darmo. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ida37
Ja usunęłam guza 5 maja. Od lutego - obserwowałam go co miesiąc, wykonałam chyba ze 4 badania usg. Radiolog nie wystawił diagnozy, lecz pięknie opisał mój lity obszar i wysłał do onkologa. Wszystkie wizyty były prywatne. Zabieg u onkologa również. Badanie histo potwierdziło zmianę łagodną. Blizna jest mała, ale jeszcze widoczna, trochę swędzi:( Nie życzę nikomu takiego stresu. Pierwszy najgorszy moment to wizyta u onkologa i wypowiedziane przez niego słowo "guz", drugi to nadzieja, ze zmiana zniknie sama - może po miesiączce - codzienne obmacywanie się, z nadzieją, że zniknął, no i w końcu sam zabieg i oczekiwanie na wynik...Dzięki Bogu, że to za mną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaaa26
Ja mam termin 6 czerwca na usg (skierowanie ledwo co wydębiam od ginekologa). zapisałam sie też 12 czerwca do onkologa (bo już straciłam nadzieję że uzyskam skierowanie od gina). Najwyżej pójde do 2 lekrzy niech mnie zbadają, na pewno nie zaszkodzi. Teraz mam strasznego stresa. Co prawda guzek który wyczułam u siebie nie jest duży no ale....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaaaaaaaaaaaa
a ja wyczuwam guzek wielkosci zairnka groszku-malego!!! Czy to rak? mi sie on od 5 lat nie powieksza. czy raka mozna wykryc przez badanie krwi???czy wtedy jest cos nie tak w badani? np. biale krwinki??? Powiedzcie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaaaaaaaaaaaa
a ten dr matkowski to gdzie przyjmuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam te posty i jestem w szoku mój ginekolog za każdym razem robi usg piersi przy badaniu i nie ma z tym problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilko, nie martw się. Prawdopodobnie to jakiś włókniak albo stłuszczenie. Mam takich kilka i tylko raz na pół roku je kontroluję u onkologa żeby sprawdzić czy się nie zmieniają. Aniuuuuuuuuu, idź do onkologa. Przyjmują bez skierowania. Zmienia się czy nie, ale sprawdzić co to jest - trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniuuuu --> dr Matkowski w ogóle pracuje w Klinice Urologii AM, ale w poniedziałki przyjmuje też w przychodni Kar-Med na Bończyka. Tam też zrobisz USG, musisz tylko po wizycie zanieść do rejestracji skierowanie przez niego wystawione. Zapisuj się na taki termin, żeby robił je dr Janas (byle nie dr Simińska). Twój guzek nie musi być niczym groźnym, np. przy braniu hormonów robią się takie \"zbitki\" tkanki, które wyglądają jak guz - ale pewność będziesz miała po badaniu. A dr Matkowski naprawdę jest dobry. Tak, nowotwory można sprawdzić, badając krew (oznacza się różne dla raków różnych narządów markery nowotworowe), przy czym - o ile pamiętam - jest zasada, że wynik pozytywny oznacza, że nowotwór jest, ale wynik negatywny nie zawsze znaczy, że nowotworu nie ma, więc to badanie raczej jest dodatkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaaaaaaaa
dziekuje za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnb
ja też mam guzka w piersi ale lekarz orzekł, że to niegroźny włókniak i ode mnie zlaeży czy chcę go usunąć czy też nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaaa26
do mnb: i jak decydujesz się usunąć czy nie? Mam nadzieję że u mnie to też nic groźnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Itakaaa
Witam, byłam dziś u ginekologia i on powiedział mi, ze nie może mi takiego skierowania dać, ze to robi chirurg. I powiedział mi, że mogę go sobie zrobić prywatnie w cenie 60 zł w placówce w której byłam. To jak to w końcu jest? Od kogo można mieć takie skierowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uhuhuhu
Dziewczyny nie idźcie do gina z guzkami :/ ja zrobilam głupote straszną,bo ginekolodzy to idioci są.ja znalazłam 1guzka a gin stwierdził,że to nie w piersi.udałam się do onkologa na nfz i nawet usg nie dostałam tylko biopsje za 4mies:/ Poszłam do prywatnej kliniki gdzie kupił mi ojciec abonament,po badaniu onkolog stwierdził,że mam 2 guzki mniej więcej 1,2cm.miałam usg i się okazało,że w obu piersiach mam te gówna.jednak biopsje miałam tylko prawej piersi... wynik?płaty komórek i nabłonki z cechami pobudzenia :( A więc,nie jest jednoznacznie powiedziane czy to włókniak czy coś groźniejszego. choć moj dr.mnie oklamał,mówiąc,że wszystko ok. jednak taką interpretację otrzymałam od ordynatora pewnego szpitala który jest jednym z lepszych onkologów.obecnie czekam na operacje...podczas niej mniej więcej będzie wiadomo czy to nie rak.a już napewno po badaniu histopatologicznym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gloria90
Ja bym na Twoim miejscu poszła jak najszybciej. Wiem, że czasem czeka się na terminy, ale są też specjaliści u których kolejki idą szybko. Sprawdź sobie stronę www.rojekradiologia.pl może Ci pomóc. Jak masz więcej pytań to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pistaczjo
Z takimi diagnozami nie ma żartów, starty sprzęt albo ginekolog który bada tylko sutki... przerabiałam to, masakra, lepiej iśc prywatnie, teraz chodze w poznaniu do Certusa... ziemia a niebo :) Stawką jest zdrowia a nawet życie... pamiętajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Krakowie najlepsze usg można zrobić w ultragenie, mają świetny sprzęt, bardzo dobrej jakości wyniki wychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no no nie ma żartów. Trzeba się badać i trzeba znaleźć dobrego lekarza i dobry sprzęt. Tak jak już ktoś pisał, tu stawką jest zdrowie a nawet życie. Ja badania wykonuje regularnie bo biorę pigułki i wolę się badać ;) usg zawsze w ultragenie robie. Bo tam mam pewność, ze dobry sprzęt i dobrzy lekarze. A jednak wolę nei ryzykowąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sie wybieram na usg piersi (warszawa http://www.gabinetusg.com.pl/ ) ale prywatnie. Nie mam zamiaru czekac az z laska dostane skierowanie a potem bede czekala dwa miesiace na badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z kolei wykonywałam takie badanie tutaj http://www.godulahope.pl/nowosci.php. Uważam, że czekanie na nie często spędza sen z powiek, więc poszłam prosto z marszu, bo też miałam podejrzenie guzka. Na szczęście...tylko podejrzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy są tu osoby, które miały styczność z placówką http://www.medycynadab.pl/ w Katowicach? Podobno mają tam naprawdę dobrych lekarzy jeżeli chodzi o diagnostykę chorób piersi. Muszę wybrać się prywatnie gdyż czekając na NFZ prędzej zejdę z tego świata:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę, że pytacie o placówki. Generalnie ja byłam tydzień temu w Medyceuszu w Łodzi i polecam, mają profesjonalny sprzęt i specjalizują się w tomografii i usg, a także w rezonansie. Jak ktoś z okolic to może śmiało iść. Niestety tych innych miejsc co podajecie to nie znam bo nie byłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie przy takich badaniach polecam prywatne wizyty, sama na takie uczęszczam do www.sofimed.pl i nie wyobrażam sobie, abym mogła pójść na zwykłą kasę chorych. Przy pewnych podejrzeniach choroby lepiej dokładnie sprawdzić czy coś faktycznie ci dolega. Ceny są różne, najlepiej będzie jeśli sama sprawdzisz cennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×