Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość z kamieniem

Usuwanie kamienia nazębnego ...

Polecane posty

Gość z kamieniem

Czy Ktoś orientuje się ile kosztuje usuwanie kamienia nazębnego, czy ten "zabieg" jest bolesny i ile czasu mniej więcej trwa? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edc
w moim mieście to kpsztuje 50 zł (piaskowaniem), ale co miasto to inna cena. za przyjemne to to nie jest uczucie.żebym ja miała tylko takie problemy.od pięciu dni nie mogę się uporać z bólem po ekstrakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kamieniem
Dzięki za odp. Dla mnie to nie jest problem, pytam bo na dniach idę go usuwać - ze wszystkich zębów, bo będę miała zakładany aparat i chcę wiedzieć ile mniej więcej kasy potrzebuję. Ja też jestem obolała bo w piątek miałam usuwanego zęba, więc witaj w klubie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edc
mi się wydaje że mam, suchy zębodól, bo za wcześnie zaczęłam płukanie po zabiegu, a podobno nie można płukać 24 godziny po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Jezeli to suchy zebodol, to smigaj do stomatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vega.
ale przeciez usuwanie kamienia nazebnego mozna zrobic w ramach nfz... po co placic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z kamieniem
Ja podobnie jak Ty też będę miała zakładany aparat na zęby i też czeka mnie usuwanie kamienia. Mam w związku z tym pytanie, bo nie wiem co zrobić. Aparat na dół będę miała zakładany od razu, natomiast na górę na okres pół roku będę miałam zakładaną szynę na rozerwanie łuku podniebiennego, jeśli się nie mylę nazywa się ona hyrax i dopiero po jej zdjęciu aparat. I teraz mam pytanie: czy usunąć kamień już przed założeniem tej szyny, czy dopiero po pół roku, czyli po jej zdjęciu - przed samym założeniem aparatu na górną szczękę. Poradźcie, bo moja ortodontka jest na urlopie i nie mam się kogo poradzić, a szkoda mi tracić pieniądze.. Wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lololo
wyczyść z kamienia od razu wszystkie zęby. Spróbuj na NFZ - jest za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z kamieniem
No to mnie pocieszyłaś (eś), bo ja już kolosalne sumy mam w głowie. Mam nadzieję, że u mnie będzie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z kamieniem
:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja usuwam ultradzwiekami
Widocznie zalezy od gabinetu. Moja dentystka jest znana z wygorowanych cen, ale jest niezawodna. u nij zwykly rentgen kosztuje "stowke". Ceny sa rozne. OPlecam ultradzwieki. Nic nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
u mnie usuwaja ultradzwiekiem + piaskowanie. koszt okolo 50-60zl czesm taniej w zaleznosci od ilosci osadu. Podobno przynajmniej raz do roku mozna isc na kase chorych bezplatnie :) Polecam usuwanie kamienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z kamieniem
Zgadza się, ceny w różnych gabinetach i miastach są różne, ale i tak bardzo mnie pocieszyłyście. Jutro zadzwonię jeszcze do mojej pani stomatolog i się dowiem. Ale myślicie by oczyścić od razu górę i dół? W sumie jak to nie są jakieś straszne pieniądze, to za te pół roku górę mogę raz jeszcze powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
ja tez usuwam z wszystkich zabkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
ja usuwam zazwyczaj z calosci :) Tylko jak pozniej nie ma za duzo osadu, to tylko usuwa mi babka to co jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z kamieniem
Ok, w takim razie usunę z całości, na pewno mi nie zaszkodzi. Dzięki wielkie za pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onauk
to to neizle droga ta twoja pani, ja placilam 50 PLN ze wszystkim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kiedys usuwalam kamien
za pomoca ultradzwięków. w najlepszym gabinecie w miescie i nie pamietam by to byl jakis wygorowany koszt (na pewno by mi utkwil w pamieci jakby mnie zszokowal:) ) natomiast pamiteam jedno- bolalo jak cholera;((( jak najezdzala na dziąsło:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z kamieniem
Zgadza się, porównując do powyższych wypowiedzi widać, że niestety droga, ale nie chcę zmieniać stomatologa, dużo dobrej ta pani wykonała i sporo jej zawdzięczam :), jakoś przeżyję ten wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okuu
jak juz bedziesz po to napisz czy bolało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z kamieniem
OK napiszę, nie ma problemu :). Mam nadzieję, że wrażenia po powrocie będę miała miłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okuu
:( czekam jeszcze na Twoją opinie też z kamieniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z kamieniem
miałam niedawno - nie strasz, bo aż mi się ciśnienie podniosło :). Słyszałam różne opinie, jednych bolało, drugich w ogóle, ciekawe do której grupy ja będę należeć. W piątek wieczorem zdam Wam dokładną relację :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:-) Jutro idę na usunięcie kamienia.Podobno w cenie ma być wszystko co jest niezbędne do skutecznego usunięcia kamienia.Koszt 200zł.Mieszkam w Gliwicach.Nie wiem czy to dużo,czy mało.Ale to,co czytałam we wcześniejszych wypowiedziach dało mi do myślenia.Mianowicie tak niskie ceny...50zł...70zł? Czy ktoś jest z Gliwic i usuwał kamień?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też z kamieniem
Jepsi, podziel się proszę z Nami swoimi wrażeniami, jak już jesteś po wszystkim, mam nadzieję, że poszło gładko :). Jak idę jutro. Ja też tak siedzę i rozmyślam sobie skąd aż tak duże rozbieżności w cenie. U Nas koszt jest podobny, ale patrząc na te 50 zł. to różnica jest ogromna. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raz w roku mozna
zrobic za darmo, to nam sie nalezy , tylko trzeba sie upomniec !!! dentysci nic nie mowia bo zarabjaaja na nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raz w roku mozna
i koszt okolo 50 zl a te sumy co wy mowicie to az jest dla mnie niemozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wczoraj...
nowłaśnie trzeba się upomnieć... ja zawsze chodziłam do dentysty na NFZ, no i owszem pani robiąc mi przegląd nie omieszkała napomknąć o kamieniu, ale już o tym że można go wogóle usunąć to już nie raczyła wspomnieć (sic!) Niedawno wyleciała mi plomba w zębie, a znając reali panujące w publicznych placówkach (jakieś chore terminy, no człowiek może paść w czekając w kolejce) postanowiłam się wybrać do prywatnego... I co, Pani Stomatolog pierwsze co zrobiła to usuneła mi kamień i wszystkie osady (a nazbierało się tego przez lata palenia)... No i właśnie ze wzgl na to zapłaciłam, aż 95 zł ;) co jak widzę nie jest tak dużo...A muszę dodać że rzecz się działa w centrum dużego miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipp
czy po usunięciu kamienia widzicie wyraznie ze zęby są jaśniejsze? Czy to na to nie wplywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×