Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martta

USUWANIE ZNAMION-gdzie najpierw się udać?

Polecane posty

Mam kilka naprawdę dużych,wystających pieprzyków,niektóre w takim miejscu, w którym te pieprzyki narażone są na zranienia.Gdzie mam sie najpierw udać?Miałam zamiar iść zarejestrować się do chirurga onkologa,ale czy na początku nie trzeba udać się do dermatologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie idziesz gdzie chcesz - albo dermatolog, albo onkolog. Do obu skierowania nie trzeba. Ja byłam najpierw u dermatologa, a póżniej u zwykłego chirurga - nie onkologa. Po wycięciu znamie zostało zbadane pod kątem komórek rakowych i na szczęście wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a duże są blizny po takim usunięciu pieprzyka?Czy są jakieś przeciwwskazania do usunięcia.Biorę tabletki antykoncepcyjne, w marcu miałam operacją na przepuklinę pępkowa a w czerwcu zabieg usunięcia martwej ciąży.Czy po tym wszystkim można mieć taki zabieg?Ile czasu nie można się kąpać, opalać i ile trwa usunięcie jednego większego pieprzyka?Czy po takim zabiegu można samemu wrócić do domu czy potrzebna jest czyjaś pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a duże są blizny po takim usunięciu pieprzyka?Czy są jakieś przeciwwskazania do usunięcia.Biorę tabletki antykoncepcyjne, w marcu miałam operacją na przepuklinę pępkowa a w czerwcu zabieg usunięcia martwej ciąży.Czy po tym wszystkim można mieć taki zabieg?Ile czasu nie można się kąpać, opalać i ile trwa usunięcie jednego większego pieprzyka?Czy po takim zabiegu można samemu wrócić do domu czy potrzebna jest czyjaś pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja blizna jest większa niz było samo znamie. Nie wygląda to ładnie, ale z kolei brzydkie też nie jest. Mnie akurat nie przeszkadza. Co do przeciwskazań nie wiem, ale nie wydaje mi się aby wymienione przez ciebie czynniki mialy na to wpływ. Zabieg jest w znieczuleniu miejscowym. Trwał chyba z 15-30 minut, nie pamietam, ale generalnie u dentysty dłużej siedze niż byłam na sali ;) Na zabieg przyszłam o okreslonej godzinie prosto z domu i sama tez do domu wróciłam. Co do kąpieli, to zalecany jest prysznic, aby rana nie odmakała i szybciej się goiła, basen odpada na początku. Z opalaniem nie wiem jak jest bo zabieg miałam w październiku więc mnie to nie interesowało. Na ściągnięcie szwów poszłam po tygodniu, po trzech miała wynik badania histopatologicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz mi przepisał mocne srodki przeciwbólowe, takie że pani w aptece zapytała mnie czy az tak bardzo mnie boli. Więc ich wtedy nie kupiłam - działało jeszcze znieczulenie, po tym jak zeszło nie czułam bólu praktycznie. Musiałam jednak uważać bo miałam znamie na szyi i niestety łatwo zawadzałam o rane i szwy więc musiałam miec cały czas prawie plaster przyklejony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blizna zalezy
blizna to raczej zależy od wielkości znamienia i umiejętności lekarza ;) Ja miałam wycinany pieprzyk pod pachą i moja blizna ma może z centymetr ;) Zabieg trał krótko i bezboleśnie, jedynie co mnie bolało to jak się ubierałam i zdejmując bluzki podnosiłam ręce to mi się rana rozciągała i przez to jeden szew wypadł[a były chyba 3] , a takto zero bólu :). I rany nie mozną moczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blizna zalezy
a zapomniałam napisać że jak mi lekarz majstrował pod pachą to mnie to smerało a nie bolało ;) i jeszcze jeden ból jaki był to jak mnie pan potraktował spirytusem czy czymś pod pachą to szczypało bo przed wyjśćiem z domu pache goliłam ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blizna zalezy
Ja miałam za darmo. Pszłam do lekarza zwykłego bo mi coś na klatce piersiowej się zrobiło nie wiedziałam co to to dostałam skierowanie do chirurga-onkologa. Jak poszłam tam okazało się że to nic groźnego ale przy okazji pokazałam mu pieprzyk pod pachą i spytałam się co moge z tym zrobić bo jak gole pachy to czasem to zgole:/ i odrazu położył mnie na stół :) mimo iż nie miałam w planach wycinania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiecie może gdzie warto iść w Gdańsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z pewnością warto iść tu: http://www.drpernak.pl/ Mój chłopak usuwał sobie znamiona na plecach i jest zadowolony. Po zabiegu nie został żaden ślad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumpforme
ja usuwałam znamie w szpitalu w lux medzie na puławskiej, odesłał mnie tam moj dermatolog. szybka akcja i po bólu :) ładnie wyglada, a przede wszystkim nie przeszkadza mi przez to że wystaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na puławskiej w Warszawie? czy potrzebne jest skierowanie? jak to przebiega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumpforme
ja najpierw byłam u mego dermatologa, leczę się na stałe w LM, więc na miejscu. Z tego co pamiętam nie miałam żadnego skierowania, zabieg wykonywany jest od ręki. Ale jeśli masz jakieś wątpliwości to można zadzwonić i zapytać. Puławska w Warszawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok, dzięki, sprawdzę sobie. A z bliznami nie ma problemu? ładnie to teraz wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumpforme
po zabiegu wszystko łądnie wygląda, ale musisz pamiętać że to kwestia indywidualna, zależy jak twoja skóra się zagoi. Miałam informację od lekarza, że na pewno będzie to minimalny ślad i postarali się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumpforme
po zabiegu wszystko łądnie wygląda, ale musisz pamiętać że to kwestia indywidualna, zależy jak twoja skóra się zagoi. Miałam informację od lekarza, że na pewno będzie to minimalny ślad i postarali się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
NIE USUWAĆ!!!!Pić i smarować glistnikiem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość two face two
pierwsze słyszę, żeby nie usuwać. Uważasz, że lekarze usuwają znamiona tak sobie. Przecież dziewczyny piszą, że usuwały w szpitalu po konsultacji z lekarzem. O jakim glistniku piszesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Glistnik jaskółcze ziele ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość two face two
to życze powodzenia. byc może to ziele ma jakies lecznicze zastosowanie, ale nie pisz bzdur. Przebarwenia najlepiej przepadac, sprawdzić czy nie rozwija się zaden nowotwór, a na to myślę ze zioła nie pomogą! każda rozsądna osoba przepada niepokojące przebarwienia i znamion ai jesli jest taka możliwośc to je usunie, a nie będzie nacierać wywarem z ziół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumpforme
ffinka, nie będę mówić że te zioła są ściemą., ale nie mylmy wątków :) mówimy tutaj o usuwaniu znamion, ze względów estetycznych ale głównie zdrowotnych/ dla bezpieczeństwa. Warto pojść do lekarza i sprawdzić czy wszystko jest ok, dodam nawet że im szybciej tym lepiej. A glistnik swoją drogą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Po usunięciu jednego znamiona pojawią się następne .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość two face two
a możesz rozwinąć temat? bo póki co rzucasz hasła niczym niepoparte. A staramy się tutaj udzielać konkretnych, pomocnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumpforme
@two face two, lepiej skup sie na szukaniu wartosciowych informacji, sporo osób dzieli sié na forach swoim doswiadczeniem i tak jak pisalam, zawsze warto skonsultowac swój problem z lekarzem. na ziololecznictwo zawsze bedzie czas ;) Czy Ty przymierzasz sie do pozbycia sie znamion czy masz to juz za sobá?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość folgrihochce1971zloex
pierwsze słyszę, żeby nie usuwać. Uważasz, że lekarze usuwają znamiona tak sobie. Przecież dziewczyny piszą, że usuwały w szpitalu po konsultacji z lekarzem. O jakim glistniku piszesz?? Jasne http://smartmobi.info/bbW5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faunamoher1979scbug
a duże są blizny po takim usunięciu pieprzyka?Czy są jakieś przeciwwskazania do usunięcia.Biorę tabletki antykoncepcyjne, w marcu miałam operacją na przepuklinę pępkowa a w czerwcu zabieg usunięcia martwej ciąży.Czy po tym wszystkim można mieć taki zabieg?Ile czasu nie można się kąpać, opalać i ile trwa usunięcie jednego większego pieprzyka?Czy po takim zabiegu można samemu wrócić do domu czy potrzebna jest czyjaś pomoc? Jasne http://www.aqd.nl/e4AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość two face two
będę usuwać w drugiej połowie lutego umówiłam się na wizytę w szpitalu. ostatecznie wybralam sie do lux medu na puławską do szpitala, trafiłam na fajnego lekarza i stwierdziłam, ze nie bede dalej szukać. mam nadzieję, za miesiac pozbyc się pieprzyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Usuwanie znamion wg medycyny naturalnej może być bardzo niebezpieczne !!!!......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×