Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niebieska choinka

wągry i inne paskudztwa

Polecane posty

Gość niebieska choinka

Ile kosztuje, jak się nazywa zabieg przeprowadzany u kosmetyczki, który usunie wągry? I jak długo trwają jego efekty? Chciałabym też, abyście poleciły mi coś na walkę z zaskórnikami. Nigdy nie miałam specjalnych problemów z trądzikiem, rzadko - od czasu do czasu wyskoczy mi jakiś syfek, ale wągry... Mam ich dość, nie wiem, jak sobie z nimi poradzić. Jeśli chodzi o kosmetyczkę, to bardzo ważna jest cena, jeszcze u niej nie byłam, bo nie wiem, czy mnie na to stać. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linijkaa
Zabieg, ktory usunie wagry, to czyszczenie skory. Kosztuje okolo 70 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety zwykle oczyszczanie nie zlikwiduje wagrow. Ja mialam oczyszczanie juz kilka razy i wagry jak byly tak sa. A twarz oczyszczalam po to,by pozbyc sie tradziku (mialam go juz zaleczony wczesniej przez dermatologa). Na wagry podobno dzialaja jakies zabiegi z kwasami,ale nie wiem,jak to sie dokladnie nazywa. Przy czym do tych zabiegow nie wolno miec zmian tradzikowych na skorze-najpierw trzeba wyleczyc tradzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyczka nie pomoze
przykro mi... wagry beda oczyszczone ale dziurki i tak zostana i sie zapchaja... usunac wagry to chyba mozna laserowwo co na penwo jest kosztowne ale oplacalne. Poczekaj az bedziesz pracowac- bo chyba teraz nie pracujesz i twedy pojdziesz pod laser:) narazie proponuje uzywac lekkiego podkladu ktory sprawi ze wagry nie beda widoczne(ja tak robie) albo proponuje regularny pobyt w solarium. Cera opalona = brak wagrow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam trądziku, jak pisałam, od czasu do czasu pojawi się mały syfek, ale to wszystko. Ale wągry na nosie, czole i brodzie doprowadzają mnie do szału. Mam jasną skórę, z takimi kropkami wygladam blado i po prostu brzydko. Skoro efekt zabiegu długo się nie utrzymuje, to mnie raczej nie stać na wydawanie 70 zł kilka razy w miesiącu na pozbycie się wągrów... :( Znacie jakieś skuteczne, wypróbowane już sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W czarne kropy
Witam Mnie również ten temat bardzo interesuje. Odkąd zaczęłam być nastolatką (czyli jakieś 14 lat temu) mam problemy z wągrami. Mam nos cały usiany wągrami i na razie jedyny sposób w jaki z tym walczę jest mycie co drugi dzień nosa szczoteczką do twarzy z użyciem żelu do twarzy. Wągry co prawda nie znikają ale są o połowe mniej widoczne. Wtedy dopiero mogę je nieco przypudrować lub pokryć korektorem. Jednak wiem że to tylko częściowe maskowanie problemu. Nie chodzę do kosmetyczki bo uważam że to nie ma sensu. Zapłace te 70 zł i po tygodniu problem znów będzie ten sam. Interesuję się z tym i szukam informacji jak mozna by wyeliminować to diabelstwo na stałe. Zauważyłam na dodatek że na mojej twarzy ogólnie widoczne są pory, jednak tylko niektóre pory na mojej twarzy intensywnie produkują sebum tworząc wągry. Przede wszystkim wszystkie pory na nosie zamieniają się notorycznie w czarne kropki. oprócz tegozauważyłam jeszcze że wokół ust mam zaledwie jakieś 3-4 pory które są ciągle czymś zapchane i z których notorycznie tworzą się obrzydliwe czarne wągry, które są tak cholernie twarde że nawet nie da się wycisnąć bo jak tylko usiłuję je wycisnąć to połowa wargi robi się czerwona i puchnie a czarny wągier dalej tkwi w porze. To bardzo brzydko wygląda. No bo wyobraźcie sobie że idę na imprezę, pokrywam moje usta błyszczykiem i wszystko jest pięknie i ładnie oprócz tego że jakby się bliżej przyjrzeć to na skórze tuż przy ustach mam jakieś obkleśne czarne kropy :O Po prostu obrzydliwe! Tylko czemu jest tak że na policzkach pory mam czyste a na nosie i wokół ust robi mi się to ciągle i ciągle. To tak jakby te pojedyncze pory miały w sobie jakąś anomalie w funkcjonowaniu. Przyznaję że pierwszy raz w życiu słyszę o tym że wągry można usuwać laserem. Gdyby to była prawda to ja mogę zacząć oszczędzać już od dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podnoszę, ja mam dosłownie identyczny problem jak \"W czarne kropy\":) Ja przedewszystkim myję twarz żelem peelingującum przeciw wągrom Clean&Clear, ponadto używam jeszcze soku cytrynowego do wody w której myję twarz(dowolna ilość), no i na noc nie smaruję kremem nawilżającym tej parszywej strefy \"T\" na twarzy. Moja siora ma podobnie jak ja, a jeśli kosmetyczka niewiele tu pomoże to kompletnie nie opłaca się chodzić na zabiegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vovele
mi dermatolog polecił taki specjał DIFFERIN, niby skuteczny, ale cena to ok. 40zł i zalezy od apteki, czyli z jakiej hurtowni bierze leki. pytałam o cenę w roznych i wahała sie od 42-49zł, az wreszcie trafilam na siec tanich aptek i tam kupilam go za 39zł. dopiero zaczne uzywac, wiec nie wiem czy sa rezultaty. zdania sa podzielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vovele
a wizyta u kosmetyczki nie musi kosztować az 70zł. odwiedźcie różne kosmetyczki, a na pewno znajdziecie dobre i tanie. ja tez tak szukałam i znalazłam za 40zł. efekty były, ale co z tego skoro trzeba chodzic systematycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczyszczanie twarzy - z maseczką i różnymi przyjemnymi zabiegami dla buzi - 60 zl aczkolwiek zdarzaja sie promocje i obnizaja cene o 15 zl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uzywam Differin
od ponad pol roku i moge stwierdzic, ze nie pomaga. owszem, twrz jest lepsza, ale zaskorniki jak byly, tak sa. pzostaja comieszeczne wizyty u kosmetyczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uzywam Differin
i j za oczyszczanie place 50 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tranto
Drogie panie, na oczyszczanie po prostu trzeba chodzić regularnie co pół roku i koniec. Wszytskie przykazania dotyczące wągrów brzmią następująco: 1. najpierw kosmetyczka. zwykłe oczyszczanie to kwota około 70 zł, raczej nie więcej. Myślę, ze warto tyle zapłacić. najpierw zmywa makijaż, później poducha elektryczna na twarz - otwieranie porów, potem oczyszczanie specjalną "łyżeczką" por po porze i zmaykanie porów (prąd, maska itp.). Można to zrobić też peelingiem z kwasów, ale nie w lecie - wtedy długo długo nie można się opalac, bo będą plamy! 2. Po oczyszczaniu jakieś 2 dni bez make-upu. Przynajmniej ja tyle potrzebuję - cera jets podrażniona i wolno dochodzi do siebie. 3. a potem: żel do mycia twarzy i tonik domykajace pory (garnier i l'oreal mają takie serie na przykład), lekki krem nawilżający, podkład i cała reszta pozwalajace skórze oddychać i nie czopujące porów (manhattan ma taką serię) 4. oczyszczanie szczoteczką, regularny peeling, żadnego spania w makijażu i innych takich. moja cera poprawiłą się w ten sposób o jakieś 70% procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Śliweczka086
co do DIFERINU, to prosze sie nie skusić. ja pewnego dnia wybralam sie do dermatologa z tym paskudztwem (wtedy jeszcze miałam trądzik). trądzik zaleczyłam,ale wągry jak siedzialy, tak siedzą:( DIFERIN jest drogi, mimo, że regularnie go stosowałam niezauważylam efektów. mam sposób, jeszcze nie wypróbowany przeze mnie, ale ponoć skuteczny. to DOMOWY sposób: *zrobić parówkę(mam nadzieje, że wiecie co to jest) *i posmarować mocną pasta do zębów *potem zmyć lub zeskrobać jeżeli ktos chce to po parówce może sobie na zanieczyszczone miejsca polozyc plasterki cytryny, ale to podrażnia skórę. JA DZIŚ WYPRÓBUJE TEN SPOSÓB. warto, może jednak coś się zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiunia1189
Dziewczyny słuchajcie !!!! 1. po pierwsze wągry powstaja w wyniku nasilonego lojotoku ,wtedy na naszych porach gromadza sie ludzie pazorzyty ktore zywią sie łojem wydzielane przez nie odchody czesto podrazniaja skore. 2. łojotok-wągier- pryszcz 3 zarem trzeba zapobiegac łojotokowi mozna to robic domowym sposobem np zaparzyc w szklance pokrzywe (taka do picia) i moczyc w tym wacik i przemywac tym twrz 4. Solarium wcale nie poprawia stanu cery, nadmiernie przesusza skore 5.osoby z tradzikiem powinny omijac baseny, gdyz woda chlorowana takze wysusza 6.raz bylam u kosmetyczki powiedziala mi ze powinnam co pol roku robic oczyszczanie ale nie wiem czy to pomoze , gdyz po ostatnim zabiegu wagry powrocily i to w nasileniu 7.leczylam sie u dermatologa nie mialam jednak tradziku głownie łojotok i bolace ropne krosty jak narazie nie jest żle wiec nie chodze juz do dermatologa zastanawiam sie nad Jonoforeza lub zabiegami odnawiajacymi na bazie kwasow ,czy ktoraś z was moze byla na takim zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to sa
ja jestem po zabiegach domowych kwasami (od lipca do wrzesnia) i w ogole zniknely mi "czarne kropki" a pory sa oczyszczone. ale to byly codzienne poranne i wieczorne peelingi zawierajace kwas BHA (salicylowy). teraz jestem po pierwszym peelingu leczniczym wykonanym przez lekarza. zaczynam sie luszczyc i widze niesamowita poprawe. skora sie wyrownuje a po zluszczeniu odslania sie nowiutka swiezutka skorka :) i pierwszy raz w zyciu mam sucha skore i uzywam kremu poltlustego bo peeling strasznie zluszcza. polecam i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co to sa-----> napisz cos wiecej o tych zabiegach jesli mozesz , skoro byly skuteczne to na pewno duzo dziewczyn chcialoby je zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PirateGirl
wrrrr. ja mam wągry tylko na nosie i nie mogę wychodzić z domu bez lekkiego podkładu. Ostatnio z czarnych kropeczek, nie wiem jakim sposobem zmieniły się na lekko brązowe. Zrobiłam sobie maseczkę z firmy Dermika (maseczka dla cery mieszanej i tłustej z dodatkiem zielonej glinki, cena ok. 5 zł) I wągry "zbladły". Właściwie wągry mam już od bardzo, bardzo, bardzo dawna. Peeling do twarzy Clean&Clear nic nie pomógł. Nie chcę chodzić do kosmetyczki, bo nie mam ochoty co miesiąc wydawać 70 zł. "Co to sa" proszę Cię napisz coś więcej o swoich domowych zabiegach! To bardzo ważne :((( mam ich dość. Potwornie wyglądam bez podkładu z tym nosem. ;[[[[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PirateGirl
wrrrr. ja mam wągry tylko na nosie i nie mogę wychodzić z domu bez lekkiego podkładu. Ostatnio z czarnych kropeczek, nie wiem jakim sposobem zmieniły się na lekko brązowe. Zrobiłam sobie maseczkę z firmy Dermika (maseczka dla cery mieszanej i tłustej z dodatkiem zielonej glinki, cena ok. 5 zł) I wągry "zbladły". Właściwie wągry mam już od bardzo, bardzo, bardzo dawna. Peeling do twarzy Clean&Clear nic nie pomógł. Nie chcę chodzić do kosmetyczki, bo nie mam ochoty co miesiąc wydawać 70 zł. "Co to sa" proszę Cię napisz coś więcej o swoich domowych zabiegach! To bardzo ważne :((( mam ich dość. Potwornie wyglądam bez podkładu z tym nosem. ;[[[[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rada to słońce, solarium. nie ma siły! skóra będzie pozbawiona wyprysków i czarnych ohydnych kropeczek po takiej słonecznej kąpieli!! jednak to ma też swoje wady - przestaniesz się opalać - pryszcze i wągry szybko wrócą... no a poza tym opalenizna nie jest już modna a każda "zjarana" laska ma z góry wystawioną opinię imprezowej idiotki... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minkaa
czy ktoś wie co to za kwasy BHA które stosuje się w domu??? gdzie je można kupić i jaka jest ich pełna nazwa? pomóżcie bo post dziewczyny "co to sa" baaaardzo mnie zainteresował a ona się już więcej nie odezwała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co jestttt
nikt nie jest w stanie odpowiedzieć? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minkaa
sorki za zawracanie głowy znalazłam za pomocą "szukaj" :P ciągle o tym zapominam:) justa jesteś wielka - jak coś mnie interesuje to trafiam na Twoje posty - pozdrawiam i dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wągry zniknęły
czy ktoś wie co to za kwasy BHA które stosuje się w domu??? Tak ja wiem. Bardzo dobre efekty daje oleum, albo dymiący azotowy produkowany między innymi przez POCH (polska firma kosmetyczna, ma w miarę tanie specyfiki do twarzy) . 100% skuteczności. Efekt gwarantowany. Wszystkie wągry znikają. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PERKA
prosilabym cie zebys podala pelne nazwy tych specyfikow,tez chce miec czysciutki nosek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakastakasobie
:) odpowiedz na temat - kwasy i przepisy jak zrobic tonik lub peeling mozna znalesc na stronie www.mazidla.com A ja sie ich prawie pozbylam - pisze prawie - bo tego sie nie da od tak usunac na zawsze -- trzeba tak dbac o skore, by sie znow nie pojawily, oto skuteczne sposoby: - ----rezygnacja z kremow matujacych i samoopalacych (zwykle zawieraja wiele substancji zapychajacych - wiele wiecej niz inne kremy) ----- tonik z aspiryny - rozpuszczamy 10 aspiryn w 50 ml. wody i przemywamy skore raz dziennie -- raz na jakis czas mozna zrobic maseczke aspirynowa - rozpuscic 2 tabletki aspiryny w lyzeczce jogurtu -- nalozyc na 10 min - wagry bledna ------ maseczka z zielonej glinki - swietnie oczyszcza ------ lykac tabletki z tranem lub linomagiem - to zmienia strukture wydzielanego loju i skora ma mniejsze tendencje do zapychania sie ----- tonik z octu jablkowego ------ olej zamiast kremu - ale to tylko dla tlustych cer --- na umyta mokra twarz nakladamy jakikolwiek olej zimnotloczony i wycieramy paierowym recznikiem - twarz jest dlugo matowa, pory zwezone, dobrze odzywiona ----- rezygnacja z podkladow (mniej zapychajace sa kosmetyki w formie pudrow sypkich) ----- oczyszczanie domowym sposobem - parowka z ziolami - wyciskanie - przemycie twarzy zaparzonymi ziolami z odrobinka alkoholu (np. spirytus salicylowy) - na mokra twarz olej.... ----- kremy z kwasami (np. effaclar K) -----NAJBARDZIEJ POMOGLO MI CALKOWITE ZREZYGNOWANIE Z CHEMICZNYCH KOSMETYKOW I PRZEJSCIE NA KOSMETYKI NATURALNE - POLECAM --- w ten sposob pozbylam sie nie tylko zaskoraniakow, ale tez innych problemow z cera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwasy owocowe nie pomagają
na pory, miałam robiony niedawno zabieg, wkrótce kolejne, ale dermatolog, która mi to robiła, powiedziała, że pory pozostaną rozszerzone, nie wiem czy w takim razie pomogą kremy z kwasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaanetaa
Mam 15 lat i również mam problem a wągrami;/ Wyszukałam i internecie, ze jakies Płatki oczyszczające na wągry (Clearasil) sa bardzo dobre... Wie cos ktos moze o nich? Jak tak to piszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×