Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iwonka250807

wiecznie zimne, moke stopy

Polecane posty

Witam! Jestem tutaj początkująca na tym forum, ale mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto choć trochę mi pomoże. Mój problem to tak jak w temacie - wiecznie zimne i mokre stopy. Zastanawia mnie czy bardziej ma to związek a) z tarczycą b) z nadpotliwością c) z lekami, które biorę. Ale po kolei: co do punktu a) nietolerancja na zimno występuje w niedoczynności tarczycy a potliwość w nadczynności. Robiłam badanie TSH - wyszło 2,6, czyli mieszczę się w normie. Ponieważ od ponad 2 lat staramy się z mężem o dziecko, ginekolog kazał mi brać euthyrox, bo TSH powinno być około 1. I tu przeszliśmy od razu do punktu c) Euthyrox biorę już od kilku miesięcy. Ponad dwa tygodnie temu miałam pierwszą inseminację, nieudaną niestety. Przez te 2 tygodnie brałam duphaston. Nie wiem czy te leki mogą tak wpływać na moje stopy? No i punkt b) Ta potliwość jest dość uciążliwa, rano budzę się z ciepłymi, ale kompletnie mokrymi stopami (i tylko stopami), w ciągu dnia jest mi zimno w stopy, więc zakładam po dwie pary skarpet, które za chwile są mokre do tego stopnia, że mokre mam też kapcie. W zeszłym roku odmroziłam sobie 2 palce u jednej stopy ale nie wiem czy to ma wpływ na tą potliwość. No i co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olejek cynamonowy
przed myciem oczywiście mialo być :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Iwona
musisz przeanalizować czy miałaś ten sam problem przed przyjmowaniem leków. Moim zdaniem zimne stopy mogą mieć związek ze złym krążeniem. Poza tym może za mało się ruszasz. Pomyśl czy podczas wszystkich pór roku masz zimne stopy-nawet latem-w upał. Co do mokrych stóp może to być na tle nerwowym, nerwicowym oraz analogicznie do mokrych pach czy rąk-jak jesteś zdenerwowana. Jest taki dezodorant w kulce Etiaxil (malutki), który zapobiega mokrym plamom pod pachami. Po użyciu-pachy są suchuteńkie i nie ma najmniejszej plamy na ubraniu.Dostępny w aptekach bez recepty. Może spróbuj użyć na stopy. Jeżeli pomoże, to znaczy że tak reagujesz na poddenerwowanie-nawet podświadomie. Na potliwość pach, dłoni i stóp stosuje się botox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olejek cynamonowy
Iwonka250807- A skąd wiesz ? ostatniu z 5 osób też tutaj tak się zapieralo i zorbili i wyszło czarno na białym, później badania tylko potwierdziły, nie zaszkodzi sprawdzic i to jeszcze w tak prosty sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olejek cynamonowy
lub słonecznikowy-nie masz co robić? bardzo się nudzisz? będziesz powtarzać się jak katarynka z tym samym. Chyba coś z tobą nie tak. Tobie ten olej nie pomógł jak widać, a nawet zaszkodził :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olej słonecznikowy
Jasne :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może to być kwestia przyjmowanych leków - ale bardziej chyba jeżeli chodzi o potliwość - hormony mogą to powodować. A miałaś tak wcześniej?Jeżeli tak to może być to kwestia też raczej słabego krążenia. Ja też tak mam. Chodziłam po lekarzach bo bałam się że mam chorobę białych palców - Raynauda (ręce też mam zawsze zimne) , ale to podobno jest już bardziej widoczne (białe plamy itp) i bolące. Bylam przerażona.. Jeżeli to nie kwestia hormonów to musisz poprawiać krążenie. Ja kupiłam sobie skarpetki i rękawiczki ze srebrem - i jest zdecydowanie lepiej. Ogólnie ten problem dotyka wielu osób, ale lekarze to trochę olewają. Materiał ze srebrem poprawia krążenie (z tego co wyczytałam jest to udowodnione nawet jakimiś badaniami).Jak założysz takie rękawiczki lub skarpetki to jest takie przyjemne mrowienie i uczucie ciepła. Skarpety dodatkowo sprawiają że stopy się tak nie pocą (mają właściwości bakteriobójcze). Spróbuj może tego. Ja je kupiłam na necie. Sklep się nazywał vibromed. jak byś chciała więcej info to pisz zgadamy się na prv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zimne nerki, trzeba rozgrac organizm, zajrzyj na youtoube i wpisz stefania korzawska, ona to dokladnie wyjasnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×