Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zarosnietaaa

Włosy na twarzy - tragedia

Polecane posty

Gość zarosnietaaa

juz ledwo daje rade nie moge na siebie patrzec w lustrze kiedys ogolilam sobie baczki maszynka jak bylam mala i teraz w tym miejscu rosna mi grube czarne wlosy:( chodzilam do kosmetyczki na wosk a ta coraz dalej na twarz mi podjezdzala z tym woskiem i teraz wlosy rosna mi na polowie twarzy czuje sie jak facet nie chce mi sie zyc czuje sie totalnie nieatrakcyjna beznadziejna nie wytrzymam juz dluzej:(:(:((:((::(:(:(:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palaiaks
Kurcze... może masz coś z hormonami? bo jak byłam mała też się strzygłam na twarzy ale nic mi nie rośnie... Może stać Cię na laserowe usuwanie? Ten zabieg parę razy się powtarza i masz z głowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katia_28
to nie wina tego golenia i depilacji.. po rostu masz taki prblem.. ja zresza tez... tylko ze mi grube az tak nie rosna 9ale jest ich b. duzo i coraz wiecje sie robi juz na calych polikach) i depilacja laserowa az tak nie pomoze bo ona sie sprawdza dobrze przy grubszych wloskach - ja na razie je przezedzam i rozjasniam ale jak ty juz masz takie ciemne to naprawde rozwaz depilacje laserowa - calkowity koszt z powtarzaniem 3-4 razy nie powinien cie przekroczyc 1000-1200 zl - duzo i nie duzo - mozna odlozyc, w koncu twarz to cos czego nie jestesmy w stanie ukryc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palaiaks
Dziewczęta współczuję wam z całego serducha!:( Kurcze, ale to na pewno nie jest wina hormonów? Moja koleżanka ma problemy z hormonami i jej włosy na twarzy czarne rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhbcfhfh
różne są tego powody... jedne dziewczyny niestety same są sobie winne :( ja od hormonów mam wydłużony i przyciemniony meszek w wielu partiach ciała.. niestety na piersiach włącznie ;/.. ten zaatakowałam niestety kremem do depilacjii teraz jest troche gorzej- żeby nie było leczę się .. ale jeszcze nie do końca wiadomo co mi tam jest .. tzn. trochę wykryli, parę jeszcze się pewnie potwierszi.. buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zarosnietaaa
dziewczyny moja historia jest dluga i kreta postaram sie strescic a wiec w wieku 13-14 lat wykryto u mnie niedoczynnosc tarczycy, brałam jod i eltroxin wtedy i poki bralam tak wszystko bylo ok, a jak lekarz mi odstawil bo stwierdzil ze tarczyca jest zdrowa to zaczely sie problemy i z brakiem okresu a od kilku lat z owlosieniem:( to nie tylko na twarzy bo i na posladkach😭, brzuchu, brodzie, wasik, nie wspomne o wlosach na piersiach i ostatnio na klatce piersiowej zaczely rosnac:o te na twarzy najbardziej widac najchetniej wydepilowalabym sie od stop do glowy ale nie stac mnie:( czasami czuje sie jak potwor teraz sie lecze u endykrynologa biore letrox ale on mnie leczy na niedoczynnosc( bo dalej ja mam, nie mam okresu, hormony rozwalone), o tych wlosach nie chcial sluchac nawet bo stwierdzil ze jak unormujemy hormony to wroci do normy:o a ja pytam co wroci? wlosy nie poodpadaja i ciagle sie pojawiaja w nowym miejscu😭 mieszkam w malym miescie jest 2 endykrynologow panstwowych ktorzy maja wszystko gdzies:(a kasy na prywaciarzy nie mam:( nawet jakbym miala to nie ma tu specjalistow:( jestem załamana:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niffa
ja też mam nie tylko na twarzy...chyba wszędzie są...coraz gorsze... mimo ciepła chodzę przez to z długim rękawem :( ale najgorsza ta twarz :o Malinka...ja nie mam chłopaka...unikam wszelkich znajomości...nie mogę znieść jak ktoś się w ogóle spojrzy na mnie i sie przygląda... i widzi te włosy paskudne 😭 Też sie kiedyś leczyłam na tarczycę ale była to niby nadczynność...i w dodatku nie było pewności skąd te zaburzenia hormonów... a teraz na razie jeszcze się nie wybrałam do endokrynologa,bo trudno się dostać...też mieszkam w małej miejscowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pupupuppup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia20
mam ten sam problem, IPL nie pomogl:( co robic??? piszcie na maila!! zastanawiam sie nad kupieniem depilatora laserowego hair removal scanning? uzywalyscie go??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam wasz ból dziewczynki. Od kilku lat jestem chora na niedoczynność tarczycy, i też mam z tym wielki problem. Nie wszyscy ludzie rozumieją tą chorobę i jej następstwa. Choć się leczę, ciągle to powraca. Na szczęście mam chłopaka, któremu to nie przeszkadza, bo rozumie moje uczucia w zwiazku z tym, i jemu to nie przeszkadza. Wręcz pomaga to przetrwać. Pozdrowiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dryhaerha
wiem, ze najprościej mówić, że własny problem jest najgorszy, ale chyba żadna z was nie jest zmuszona do usuwania pensetą włosów z twarzy (czoło, policzki, wąsik, broda) i szyji, golenia rąk, pach, brzucha, pleców, karku, pośladków, strefy intymnej oczywiście i całych nóg. po prostu całe ciało. a owłosienie jest wyjątkowo grube i gęste. to wszystko muszę robić codziennie, bo włosy odrastają blyskawicznie. byłam na laserze (4 powtórzenia)- nie pomógł nic, a posżło na to mnóstwo ciężko zdobytych pieniądzy. przed wyjściem z domu spędzam około półtora godziny na przygotowaniach, zeby chociaż w 70% wyglądać jak normalna dziewczyna. lekarz przepisał mi leki, które nic nie pomagają. jestem chora na hirsutyzm, który sprawił że nienawidzę siebie i żyję już na skraju wyczerpania. życzę wszystkiego najlepszego tym, które mogą wyjść z choroby dzięi lekom lub laserowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia20
kurcze, a leki żadne nie pomagają? przecież musi być jakis sposob, ja rowniez mam wlosy na brzuchu, na brodzie, wasiki i jakby dlugie pejsy... mialam 7 zabiegow IPL i bylo w miare ok, juz sie cieszylam, ale kiedy zrobilam ponad 2 miesieczna przerwe, problem znow powrocil:( nie dosc, ze wlosy odrosly, to inne-meszek na twarzy, pobudzony przez golarke przed zabiegami zrobil sie ciemniejszy i wlos jest duzo grubszy:(:( do tego stopnia, ze takze musze golic brode:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marilyn 30
dziewczyny sprobujcie depilacji pasta cukrowa. Jest to sposob tani (mozna paste zrobic w domu) i zdecydowanie mniej bolesny niz wosk. Przepis na paste: 1szklanka wody, 2szklanki cukru, sok z polowy cytryny. Wszystko gotowac az zrobi sie ciemny karmel, ostudzic i depilowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzesika555
znam to :/ to jest naprawde niewyobrażalny dla kogoś kto nie ma takich problemów dyskomfort i wstyd. Ja korzystam z depilacji woskiem, też trochę się krępowałam ale stwierdziłam że to bez sensu, chodzę do spa CeCe i uwierzcie tam mają w ciagu dnia tyle kobiet z podobnymi problemami że to naprawde nikogo nie dziwi nikt was nie wyśmieje, a pomoże. Do tego warto tez iśc do lekarza tak jak mowią dziewczyny może wina hormonów albo choroby. Najgorsze jest to że same siebie nakręcamy jeszcze bardziej mimo że wiem że mam wszystko usunięte to czuje jakby każdy na mnie patrzył i myślal o tym. Chociaż odkąd regularnie korzystam z tych depilacji to czuje się pewniej zdecydowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JULeczkos
hej dziewuszki, ja mam też taki problem, ale w bardzo małym stopniu- - wydaje mi się, że mam silniejszy zarost łonowy i mam włoski pod uszami silniejsze ( przy baczkach). Problem w tym, że nigdy tego nie powiązałam z choroba tarczycy. Jestem chora na niedoczynność i leczę się od paru lat. Myślicie, że to z tym jest związane? Widziałam, że niektóre z was o endokrynologu też pisały :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przegrałam zycie
zostałam tak cholernie zraniona ze mam ochotę sie zabić. Przez to co sie dzieje z moim ciałem nie chce mi się zyć. Na razie wyszło mi wysokie TSH za jakeiś 2 tyodnie ide zrobic kolejne badania ale co z tego jak jestem zarosnietym potworem, nie rozumiem tego dlaczego tak mam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, używała któraś z Was pastę cukrową? I czym depilujecie twarz- i czy w ogóle to się opłaca- włoski odrastają szybko, są czarne, widoczne? Zastanawiam się, jak je usunąć, bo jest ich już na mojej twarzy nadmiar- myślałam o plastrach bądź specjalnym kremie, ostatecznie poszukałabym jakiś dobry depilator. Jak sobie z tym radzicie i jakie są efekty? W grę nie wchodzi maszynka, bo wiadomo :( Ale co byście poleciły? Nie chciałabym, abym po jakiś plastrach czy kremie nie widziała efektów albo miała jeszcze większy problem. Czekam na wasze odpowiedzi, również jak Wy, jestem załamana i codziennie się pytam- Dlaczego akurat padło na mnie? ;( ;( ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renesme18
też próbowałam tą pastą cukrową ale robiłam ją dwa razy i nic nie dało :( mam teraz 18 lat od 5 lat leczę się na niedoczynność tarczycy mam wszystkie objawy tej choroby : nudności senność, okropne problemy z pamięcią i wiele wiele więcej ale najgorsze jest to owłosienie ! :( nie mogę jak normalna nastolatka ubrać krótkiej spódniczki, wstydzę się jechać z przyjaciółmi na wakacje bo co im powiem jak będę siedziała po 1,5 godz. w toalecie żeby chociaż w małym stopniu usunąć te włosy na nogach, brzuchu itp to jest okropne :( najgorsze jest to że moi rodzice kompletnie tego nie rozumieją cały czas pytają czemu nie mam chłopaka itp. ja się sama za siebie wstydzę a jak pomyślę co by chłopak czół to już mi się niedobrze robi :( na twarzy mam narazie lekki wąsik lekko zauważalny i lekki meszek na brodzie narazie nie jest najgorzej z twarzą gorzej dół . ale strasznie się boję że za 2 3 lata będzie gorzej :( macie może takie doświadczenie wiecie jak to się rozwija czy będę miała jeszcze większe owłosienie ? :( od ok 4 lat mam takie samo pomóżcie :( pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi123321
...powiem wam dziewczyny ze ja z kolei mam problem genetyczny - mianowicie po tacie mam zrosniete brwi...od wielu, wielu lat usuwam te wloski penseta...i niestety wcale nie robia sie słabsze. Czy laser w takiej sytuacji to dobre rozwiazanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współczuję Wam :( nie lepiej szukać na jakichś zagranicznych stronach, wiadomo Polska to trochę zacofany kraj, a może już jest na to jakies skuteczne rozwiązanie? Szczęście, że ja nie mam takiego problemu. x zarosnietaaa nie przesadzaj, nie dla wszystkich wygląd jest najważniejszy. Więcej pewności siebie :) (tak, tak łatwo mówić ale wierz mi czasami trzeba mieć po prostu wyj***ane i żyć )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka_007
Ja mam podobny problem. Mam 28 lat i odkąd pamiętam miałam bardzo owłosione nogi i wąsik i już w podstawówce dzieci dokuczały mi z tego powodu. Depilowałam się na wszystkie możliwe sposoby aż w końcu na studiach pojechałam do pracy za granicę i zarobiłam trochę kasy. Po powrocie do Polski zafundowałam sobie depilację laserową (Light Sheer) Wydepilowałam całe nogi, pachy, bikini i całą twarz. Po raz pierwszy w życiu czułam się atrakcyjna i aż nie mogłam uwierzyć, że życie może być takie cudowne bez codziennego golenia i godzin spędzonych przy lustrze z pincetą. Zabieg powtórzyłam jakieś 7 razy a na twarz to chyba ze 12. Wydałam na to wszystko jakieś 13 000 zł!!!!! Ale byłam zdesperowana! No i przez jakieś 2-3 lata było wspaniale. Ale niestety wszystkie włosy zaczęły odrastać. Efekt utrzymał się jedynie pod pachami, tzn muszę je golić ale przynajmniej muszę golić tak raz na tydzień (przed laserem jak ogoliłam rano to wieczorem już miałam szczecinę!) Bikini odrosło całe a twarz.... Masakra!!!! Wąsik nie jest tragiczny, rozjaśnienie wystarcza, ale na brodzie mam mega sztywne, czarne włosy i przy każdej próbie pozbycia się ich robi mi się zapalenie mieszków włosowych. Wszystkie kosmetyczki u których byłam zawsze pytały o jedno: czy nie mam problemów z hormonami. Poszłam więc do lekarza jednego, drugiego, trzeciego i wszyscy mówili, że przesadzam. Byłam do tego stopnia zawstydzona tym problemem, że nie wspominałam o owłosionych piersiach i brzuchu! W końcu trafiłam do endokrynologa i zrobiłam badania hormonalne i nic!!!!!! Wszystko w porządku. Jestem załamana. Nie wiem gdzie mam z tym pójść. Wszyscy bagatelizują mój problem. Może któraś z was mi coś doradzi bo ten koszmar mnie przerasta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra28
Moim zdaniem, nic na dzisiejszym etapie nie da się z tym zrobić, ja próbowałam wszystkiego, jest coraz gorzej, nie wiem tylko dlaczego nikt jeszcze nic na to skutecznego nie wynalazł, problem narasta, wiele kobiet i dziewczyn ma ten sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jsieurhhfuyshsjjsjrffc
Ja miałam czarna brodę, nie dość ze paskudnie ja było widać, to po depilacji odrastajace włosy powodowały zapalenie i miałam cała brodę w pryszczach. Próbowałam Epil Free, ale akurat u mnie nie zadziałało, ale ostatnio zdecydowałam się na laser i jest rewelacja! Po dwóch fazach zostały 2-3 ciemne włosy, cienkie i słabe. Płaciłam 30 zł za laser na brodę, uważam, ze to bardzo dobra cena (mieszkam w 3mieście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spaq
Witam Czytalam twoj komentarz na powyzszej stronie Bardzo polecam ponizszy produkt taka sprezynke do usuwania wloskow Jest sporo reklam na youtube i mozna kupic na ebay za grosze;) Facial Threading Epilator Spring Hair Remover PS: Uzywalas ostatnio jakiegos kremu z kwasem hialurowym? Wlasnie wloski mam od niedawna i szukam przyczyn;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zembaka
Jest jeszcze termoliza, czasochłonne ale bardzo skuteczne, lepsze niz laser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Mam ten sam problem z owłosieniem i zauważyłam, że jest coraz gorzej...nie tylko broda i wąsik (z którymi sobie jakoś radziłam), ale brzuch, szyja i okolice intymne....nie wiem co mam z tym wszystkim zrobić..nic mi się nie chce..najchętniej siedziałabym w domu i nigdzie nie wychodziła, ale muszę chodzić do pracy....codziennie jeżdżę autobusem i gdy ktoś na mnie spojrzy mam wrażenie, że widzi tylko moje włosy...nie chce mi się poznawać ludzi chodzić na imprezy....a gdy mam wyjść w stroju kąpielowym muszę z godzinę spędzić w łazience...nie chce tak żyć..ostatnio mam taką opseje, że obserwuje inne dziewczyny czy jakaś ma taki problem jak ja, ale jak dotąd żadnej nie spotkałam (pomijając starsze Panie). Jedną pozytywnym aspektem mojego życia jest to, że mam faceta bo w przeciwnym razie bym go pewnie teraz nie znalazła....(nie chcę z nim o tym rozmawiać, bo wydaje mi się że on mnie nie rozumie mówi mi, no to zrób coś "z tym" jak się źle czujesz.. kiedy ja już nie wiem co mam zrobić...gdy golę nogi (i nie tylko) codziennie widoczne jest podrażnienie, już nie wiem co gorsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaLL
Najważniejsze, żeby się nie załamywać. Możesz przecież sama usuwać te włoski. Kup sobie dobry krem do depilacji i usuwaj nim zbędne owłosienie. Ja sama depiluję sobie górną wargę takim kremem http://dermalab.pl/154,dermology-hair-removal-cream.html . Taki sposób mi bardzo odpowiada, bo na zabieg u kosmetyczki nie mogę pójść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, wiem dziewczyny co czujecie :( mam ten sam problem, u mnie włosy pojawiają się wszędzie: baki, broda, policzki, szyja, na piersiach, brzuchu, plecach, w okolicach intymnych, pupie i nogach :/ już nie mam siły na nic, depiluje pęsetą, woskiem domowym i u kosmetyczki i rożnymi kremami ale to pomaga tylko na góra 2-3 dni a potem zmagam się z krotkami i wrastającymi włosami :(( leczę się od miesiąca u endokrynologa ale na razie nie widzę poprawy. Zmagam się z tym problemem od około 3 lat, od kiedy mój kolega z klasy z którym siedziałam w ławce powiedział, że taki mam fajny meszek na twarzy i że mam pekaesy czyli baki, tak mi się przykro zrobiło i od tamtej pory zamknęłam się w sobie. Nie mam ochoty na nic, zazdroszczę innym dziewczyną tego, że mogą bez problemu chodzić w w kucyku, nie obawiając się że maja jakieś tam włosy na twarzy i że nie krepują się spojrzenia ludzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień doberek ;) u mnie walka z lekkim nadmiernym owłosieniem wygrana - wiązała się z depilacjami, ale także z całkowitą zmianą diety. zainteresowanym polecam książkę dr Young'a "cud diety ph" - dla tych które straciły nadzieję na bycie wyleczonymi przez lekarzy. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to jest, że osoby które zmieniają płeć, czyli mężczyźni zmieniający się w kobiety pozbywają się zarostu? może lepiej dziewczyny wybadajcie jaką kurację przechodzą i taka też pomoże Wam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×