Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Madziasax

Wstawienie zęba

Polecane posty

Gość Madziasax

Chciałam zapytać co mogę zrobić jeśli pare lat temu dentystka wyrwala mi zebą(czwórkę) do aparatu. Niestety zęby nie przesunęły się. W jaki sposób mogę wstawić teraz ząb? (odpada implant) . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja kumpela wstawiala
jedynke prywatnie 1200 poszlo na zeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka 555
moga ci zrobic taki mwsadzany na drucikach, koszt 600 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czeschhhhhhhhhhhhj
ja wstawiałam porcelanowa dwójkę i zapłaciłam 900 zł i nie załuje:) wyglada brardzo natiralnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy te druciki jakos widać
i czy on nie wypadnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziasax
mam taki klips na tych drucikach to nie wypada ale na dłuższą metę nie jest to komfortowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak wstawiłabym sobie
takiego na drucikach w miejsce 6 na dole to chyba byłoby dość wygodnie,prawda?Stamtąd raczej nie wyleci.U mnie taki ząb kosztuje 100 zł,więc chyba warto....A czy on jest z takim paskudnym jakby kawałkiem dziąsła???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie dawniej były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xkdkd
O czym wy w ogóle mówicie! W takiej sytuacji robi się mostek i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia 343
zabek na drucikach nie ma sztucznego dziasla, jest tylko zab i po obu stronach dwa malutkie haczyki, ktorymi przyczepia sie go do innych zebow. Mozna go wyciagac, no i troche uwazac, nie jesc na nim twardych rzeczy, bo moze wyleciec, a takto wyglada calkiem normalnie.....ja gdybym nie wiedziala, nigdy bym nie zauwazyla u mojej przyjaciolki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, pomyslicie że jestem zdrowo szjajbnieta, ale jest tyle hurtowni stomatologicznych, że juz mozna sobie samemu zachałturzyc i wykonac sztuczne żęby , całościowo, lub wyrywkowo. jak by sie mocno wysilić to dla rzemieslnika nie ma nic trudnego. Rozważam taka ewentualnośc. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stomatolożka
implant- korona zęba na "śrubie" wkrecana w wyrostek zebodolowy- kosc- to jest najlepsze rozwiazanie, aczkolwiek rowniez najdrozsze. kosztuje to okolo 3000zl i do wykonania tego zabiegu rowniez sa przeciwskazania. nie stosuje sie tej metody zawsze. jest to metoda najbardziej estetyczna i zarazem najtrwalsza. innym wyjsciem jest most. szlifuje sie zeby sasiednie i zaklada na nie korony, a w miejscu usunietego zeba znajduje sie przeslo mostu, ktore imituje korone zeba, choc nie wchodzi w dziaslo. jest to rozwiazanie rowniez dobre, aczkolwiek zalezne od stanu zebow sasiednich i duzo tansze niz implant. wybor nalezy do Pani :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dla mojego wpisu nie ma komentarza, no chociazby takiego, z emi zdrowo odbiło....:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stomatolożka
Galantynka- kim Ty jestes z zawodu? przepraszam, ale nie zgodze sie z Toba w kwestii samodzielnego wykonywania sobie uzupelnien protetycznych :/ widzialam naprawde mnostwo pacjentow, ktorzy z roznymi "zebowymi" problemami radzili sobie sami- od "dlubania" sobie w zebie do przyklejania wypadnietego zeba na super glue. i uwierz mi, ze tym pacjentom to na dobre nie wyszlo... rozlegle stany zapalne dziasel, az do martwicy tkanki. nie radze. samemu to mozna sukienke dla lalki uszyc, a nie bawic sie swoim zdrowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff jakoś mi ulzyło, że ktos sie rozpoznał, ze ja tylko tak żartowałam, ale ...nie do końca. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stomatolożka
acha, a jesli chodzi o "zab wstawiany na druciku", prawdopodobnie chodzi o wklad koronowo korzeniowy. jednak w Twoim przypadku, autorko, to uzupelnienie odpada, poniewaz nie ma juz korzenia, do ktorego mozna byc ten wklad i korone zalozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z mojej górnej dwójki została tylko 1/4 zęba, czyli do połowy wszerz i do połowy wzdłuż (w wyniku przepołowienia zęba drugim zębem. W dodatku ząb zrobił się prawie cały czarny. Nie mam go juz od 3 lat. czy jest szansa wstawiania na ten zab korony, czy zęba trzeba będzie wyrwac i wstawic implant? co byscie mi doradzili i piszcie od razu jakie łączą sie z tym koszty. (w innym podobnym temacie jest ten sam post, ale nei wiem czy tam ktos sie odezwie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katze 999
musisz zrobić rtg tego zęba i dentysta oceni, czy korzeń nadaje sie pod koronę. Bo jesli nie to trzeba usunąć. Ja robiłam niedawno koronę z wkładem, zapłaciłam ok. 800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bembenski
HEj Mam problem Chodzi o koszt wstawienia dwóch sąsiednich zębów (4 i 5) gdzie 5 jest już sztuczne tylko się zużyła I nie wiem jaki to bedzie koszt i czy da sie cos takiego zrobic Podkreslam ze nie mam zbyt wiele kasy na to Prosze o rade i jakąs odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arczi
witam..! mam wielki problem nie mam 4 i 6 z jednej strony na gornej szczence jutro ide z 5 mam nadzieje ze do leczenia wszystkie zeby z jednej strony brak 3 zebaw z jednej strony masakra Bede chcial uzupelnic uzebienie jakie to beda koszty i jakie mam mozliwosci prosze o pomoc i rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
implanty to na pewno drogi biznes :) nie ma co ukrywać dlatego warto po pierwsze zapoznać się z kilkoma opiniami. Niektórzy twierdzą, że po kupieniu tych tańszych musieli wymieniać implanty po jakimś czasie bo się ropa zbierała albo inne dolegliwości bólowe mieli. Ja wstawiałam 2 zęby w Poznaniu w klinice Candeo (www.candeo.pl) i jestem bardzo zadowlona. Po pierwsze duży wybór, po drugie tanio a po trzecie na raty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWUNIA777
Nie mam górnej dwójki. dzis udałam się do stomatologa i obejrzał wszystko i stwierdził że korzen jest zniszczony i bedzie rwał wstawiał kosc , korone . po czym spojrzał na zdiecie i stwierdził że dwa zewby po bokach trzeba leczyc kanałowo nastepnie szlifowac potem wstawiac korony. i cennik jaki mi wypisał to ; endo.2x350 korona3x600 wkład250 extr.150-200 kosc 500 =3.400zł PARANOJA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtesdh
zapytaj w galerii usmiechu, tam moze byc taniej, a na pewno bedzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marecki788
Daj spokój z tym dentystą...to jakis naciągacz i szuka naiwnych i bogatych. dentystka wstawiała ma korone za 360zł i wystarczy wyszlifowac jeden ząb nie koniecznie dwa..i nie jest to jakas słaba dentystka tylko naprawde podziwiana. a ten cennik to smiech i gdyby stomatolog dał mi to do ręki to bym go wysmiała. endo;170zł??? za kogo on się ma ?!RADZE PODZIEKUJ MU I POSZUKAJ INNEGO NIE KONIECZNIE GORSZEGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaaaaaolaola
ja mam 14 lat i nie mam górnej jedynki . ortodątka powiedziała mi że wstawi mi aparat ze śrubą i tym zębem może mi ktoś powiedzieć jak to będzie wyglądało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość xyz
witam jakiś czas temu miałam wyrwaną górną 5 , ząbki chyba trochę się zsunęły . ale dalej jest widoczny brak zęba, co jakbym teraz zdecydowala sie go wstawic i jaki był by tego koszt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×