Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pinkaa

Wstyd przed pójściem do stomatologa.

Polecane posty

Gość pinkaa

Bardzo wstydzę,a zarazem boję się pójść do dentysty:( Jestem już zmuszona,ale boję się ,że jak dentysta spojrzy na moje zęby,to zaśmieje mi się w twarz,bardzo,ale to bardzo boję się do Niego pojść. Na pewno czeka mnie wyrwanie zęba ,przez to i to też potęguje mój lęk :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie ma prawa Ci się zaśmiać w twarz,to jego zasrana robota.Nic się nie martw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taaaa....
Nie ma prawa się zaśmiać ? A jaki to paragraf i z jakiego kodeksu ? Dentysta ma obowiazek zająć się Twoimi zębami, a jak będzie miał ochotę, to Cię wyśmieje. I powie, co myśli o higienie i stanie Twoich zębów. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość draceenia
Tylko niekompetentny dentysta moze zrobic cos takiego :o Placisz mu za to, zeby zrobil Ci zeby,a nie pierdolil o ich stanie. Moze zaproponwac, zebys myla czesciej, stosowala lepsza paste, ale nie ma prawa Cie wysmiac. Gdyby ktorys dentysta mi tak zrobil, wstalabym z fotela i wyszla. Proste. Chamowi płacić nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dentysta PRYWATNY
nigdy nie wyśmieje. Ten na kasę chorych - niewątpliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja się wstydzę bo mam 23
lata i NIGDY nie byłam u dentysty. Tylko, że ja mam cholernie zdrowe zęby. Nic nie boli, ani jednej dziurki, przebarwień, nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorza5-50
Chyba jednak musisz przełamać strach i wstyd i odwiedzić wreszcie stomatologa z bardzo wielu powodów oto niektóre.Po pierwsze;stomatologia teraz bardzo poszła do przodu i ma takie środki znieczulające że prawie nic nie boli.Po drugie pomyśl jak będziesz wyglądać bez zębów w młodym wieku.Po trzecie zakażenie wywołane przez zepsute zęby może spowodować powikłania zdrowotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dafdfadgfsg
Ludzie to czasem taka katastrofę noszą w paszczy, ze nie masz sie co bac - on nie takie rzeczy widział. Moja znajoma dentystka opowiadala, jak raz przyszedł do niej pacjent, całkiem przytomny gość, dobrze wygladał, ale jak otworzył jamę ustną, to prawie ją cofnęło - to był młynarz czy tam piekarz i miał zęby uwalone mąką, która już się zebrała w twardą skorupę i jebała jak nie wiem. Nie wiem, moze on i grzecznie mył zęby jak należy, ale ta maka non stop sie osadza. Um,eczyła się , zanim ten osad usunęła. Sąludzie, co latami nie chodzili do dentysty, mimo dziur i innych historii - i jak sie wybiorą, to prawie wszystko trzeba tam zrobić. Dentysta od tego jest, to jego robota, a im wiecej masz do zrobienia, tym więcej kaski. W obecnych czasach jest konkurencja, zwłaszcza w miastach, więc dentyści nie mogą sobie pozwolic na odstraszanie klientów i nabijanie się z nich. Nic sie nie bój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aasaaa
też się kiedyś wstydziłam iść wyrwać zęba, bo myślałam że lekarka mi powie jak można było doprowadzić go do takiego stanu, a jak się potem okazało nie był wcale w takim złym stanie, można go było jeszcze naprawić. Z gorszymi ludzie przychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinkaa
Wiem :( ,ale ja mam naprawdę chyba z 5 zębów do wyleczenia ,także strach jest bardzo duży :(boję się bólu i wstydu za moje zęby :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfafafafaasf
Oj to będą dwie wizyty - jedna wizyta trzy dziury, druga wizyta dwie. Nie bój sie - co do bolu, to teraz mozna z palcem w dupie poprosić o znieczulenie i NIC nie bedzie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka
ja przez strach przed dentystą nie chodziłam do stomatologa przez 10 lat. Po ciąży już nie mogłam zwlekać , zęby sypały się jeden po drugim. Zaliczyłam 5 stomatologów, u każdego tylko jedna wizyta z różnych przyczyn az trafiłam na młodą dziewczynę. Poleczyłam wszystkie zemby bez znieczulenia, bolało trochę ale ona tak to robiła żeby ból był jak najmniejszy i najkrótszy. Wyrwałam dwa zęby i wstawiłam dwa mosty. Jestem bardzo zadowolona. Trzeba sie przełamać i poszukać kogoś kto nam będzie odpowiadał. Ja do swojej dentystki lubiłam chodzić bo super się z nią gadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka
zęby oczywiście, sory za błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinkaa
Czy zaraz po tym jak usiądę na krzesło w gabinecie,stomatolog powie mi od razu ile zapłacę za leczenie/wyrwanie zęba (boję się o to,że za mało wezmę pieniędzy) i czy od razu pytają się czy ze znieczuleniem czy bez ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rhrhhfhfhf
możesz przeciez sama powiedzieć, że zanim zacznie cokolwiek robić, chciałabyś uslyszec przyblizoną albo dokładną cenę usługi, która u ciebie bedzie robiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terenia mogilska
najlepiej idź do jakiejś poradni nowoczesnej gdzie młodzi ludzie leczą z moich doświadczeń wynika że są delikatniejsi nie wkładają łap całych do buzi :P chetniej dają znieczulenie no i przede wszystkim znają nowsze metody :) Jeżeli chodzi o kase to zwykle pierwsza konsultacja jest bezpłatnie chyba ze zacznie coś robić wtedy pytasz ile bedzie kosztowało :) Mi lekarz dawał karteczke z data nastepnej wizyty i przybliżona ceną :) Zwykle prywatnie starczy na jedna wizyte ok 200zł w srednej wielkości mieście :) dodam ze to wszystko prywatnie w nowoczesnym gabinecie :) są też tańsi , starsi stomatolodzy gdzieś w swoich prywatnych gabinetach ze starodawnymi fotelami ,nie daja znieczulenia ,zbyt łatwo wyrywają zeby zamiast leczyć no i najprościej później odlew i proteza :P z jakiego jesteś miasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie czeka to samo
niestety. Sama mam nerwy jak mogłam dopuścić moje uzębienie do takiego stanu :( Najpierw tłumaczyłam sobie ,że nie chodzę do dentysty tym,że nie mam czasu ,bo pracuję,potem,że jestem w ciąży ,potem ,że mam małe dziecko:(i niestety są tego skutki :( Jestem młodą kobietą ,a uzębienie mam fatalne:(,paraliżuj mnie WSTYD!!!!bardzo,ale to bardzo. Jestem już zmuszona pójść ,ale ten lęk całkiem mną zawładną. Nie boję się nawet tak bólu (bo zawsze można wziąć znieczulenie),ale wstyd mnie przeraża :( Płaczę po nocach przez to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w trymigach do dentysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anooooo
miałam podobnie ok. roku temu się przełamałam i poszłam trafiłam z super babkę byłam u niej z 10 razy i mam teraz git ząbki :D, nie chodziłam tak samo jak Ty bo się wstydziłam, że tak zapuściłam żeby czasem się tłumaczyłam że się boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinkaa
A powiedzcie mi bardzo proszę czy jak mam koło siebie dwa sąsiadujące korzenie do wyrwania do wyrwie mi je na jednej wizycie,i czy wtedy płacę za jedno wyrwanie czy dwa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wam dopiero powiemz
z dolu brak 3 zebow( jeden obok drugiego) same konrzenie czarne!!!!!!!!!!!!!!!!, sa z tylu wiec nie widac . z gory brak 2 zebow, jedna 4 druga chyb a 6 czy 7 I CO WY NA TO TO DOPIERO WSTYD!!!!!!!!!! ile przecierpialam zeby nie isc do dentysty to juz moje , ale zaczynam sie w sobie zbierac ......... nie wiem kiedy sie zdecyduje, wstydze sie!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie podobnie
:(:( Chcę iść ,ale bardzo się wstydzę !!!! już nie wiem jak mam się przełamać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wam dopiero powiemz
moj postep to ze mam nr tel , teraz tylko zadzwonic cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja chodze od lutego
średnio 1-2 razy w miesiącu, miałam tez katastrofę w paszczy.. Teraz czekam na koronkę (na martwym, zczerniałym zębie) i bede mogła uznać ze zęby mam wyleczone, obeszło się bez usuwania, a nowa piękna czwóreczka bedzie z porcelanki i wreszcie moge smiać się pełną gebą :) Warto było, chociaz też miałam obawy... Pomycie sobie co bedzie za rok jeśłi nie pojdziecie teraz... Poza tym wiecie jaka to radść mieć zdrowe zęby...POlecam :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinkaa
Ja tez mam numer tel,mam cennik,jestem na chwilę obecną przekonana,że pójdę po 10 list.jednak boje się,że zrezygnuję,boję się reakcji stomat.na widok moich zębów. Korzenie też mam czarne i pewnie nadają się tylko do usunięcia :(dużo ich:( A powiedz mi jaki jest koszt takiej koronki na zęba ?? jak to wygląda w praktyce ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzinek
nie ma sie czego wstydzic po protu dorze umyc zeby wynitkowac wyplukac i do stomatologa marsz na umowiona wizyte :) nawet nie wiecie ile daje satyfakcji lekarzowi wyprowdzenie pacjenta ze zlego satnu uzebienia do takiego ze przychodzi szeroko usmiechniety a jaka pacjent ma satysfakcje i za chiny nie moze zrozumiec czemu tyle zwlekal. TYlko trzeba trafic na profesjonaliste nie tylko prywatni lekarze sa ok ja mam wspaniala p dr ktora leczy na NFZ po prostu trzeba sie zorientowac( np tez w necie) popytac i poprubowac kilku az sie trafi na wlasciwa osobe polecam forym "dentonet" jest tam dzial dla pacjentow gdzie kazdy mily czlowiek sie moze poradzic i liczyc na odpowiedz profesjonalistow stomatologow ktorzy prowadza to forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli boisz sie, ze w ostatniej chwili zrezygnujesz szukajac kolejnej wymowki, popros przyjaciolke, lub siostre o pojscie z toba, a zeby jakos przelamac wstyd jak juz bedziesz w gabinecie, powiedz dentyscie szczerze, ze bardzo sie boisz i ile nerwow cie kosztowalo, zeby w koncu usiasc na fotel, na pewno zrozumie ogladalam kiedys program o Anglikach majacych straszna fobie przed pojsciem do dentysty, w ustach mieli masakre i niektorzy musieli faszerowac sie lekami na uspokojenie przed wizyta, badz byc usypiani! poza tym jestes warta tego, zeby w koncu nie martwic sie o zabojczy oddech :) nie marnuj zycia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajakuku
Dziewczyno, nic sie nie stresuj! Dentysta nie jest od komentowania, a od leczenia. Na dzien dobry mozesz powiedziec 'wiem, ze sie zapuscilam, ale w koncu sie przelamalam i chce zrobic tam porzadek'. Na pewno zrozumie. Co do tych 2 korzeni- mimo,ze s akolo siebie, zaplacisz za 2.No bo sa 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozna zmieniac dentystow
raz poszlam do dentystki ,ktora stwierdzila ze chyba zebow nie myje i mam poczatki paradontozy zaczela mi odkamienianie zebow po czym ciezko wzdychajac przerwala mowiac ze nic sie nie da z tym zrobic bo stan dziasel jest w fatalnym stanie. Bylo mi wstyd, zrobilam sie czerwona, zaplacilam kase i poszlam. NIGDY juz nie wrocilam do tego gabinetu. Po kilku miesiacach zbierania sie do dentysty zdecydowalam sie na gabinet, ktorego reklamowalo sporo internautow. Dentysta byl chirurgiem, protetykiem i mial tez dyplomy z implantologii. Pierwsze co zeskanowal moje zabki, zbadal stan dziasel. Powiedzial ze o zadnej paradontozie nie ma mowy, stan dziasel bardzo dobry. Wyleczyl mi wszystkie zeby bez zakladania ani jednej koronki w miesiac( podobno mam ladne szkliwo i zakladanie koronek z powodu malej dziurki jest absurdem) a ta inna dentystka proponowala mi koronki i implanty o bajonskich sumach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×