Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Paulinkaaaa19

Wymioty podczas miesiączki

Polecane posty

Gość Paulinkaaaa19

Dlaczego zanim dostane miesiączkę wymiotuje? Mam bardzo bolesne miesiączki w pierwszy dzień i dopóki dobrze nie zwróce to bol nie ustępuje, dopiero po wymiotach ustaje. Czy ktoś tak ma? I wie co to znaczy?:-o Moje bóle są nie do zniesienia i nie pomagają mi żadne przeciwbólowe tabletki...bo wszystko i tak zwracam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinkaaaa19
Zapewne gin zaleci antykoncepcyjne?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pimpusia09
Koniecznie do gina i zrobić cytologie, USG i badania hormonalne. To jest podstawa i mus bo inaczej nic na to nie pomoże tzn. tak jak wyżej napisano że antykoncepcyjne, ale żeby je brać trzeba wiedzieć jakie dobrać by byly najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość U mnie to
Po zwymiotowaniu już o dziwo nie bolał brzuch nie wiem czemu tak sie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak samo od jakis 3 lat :) wymioty, biegunka, słabe widzenie, mdlenie.. wszystko przez pierwszy dzien okresu, a dokladniej to wszystko trwa ok 3h. Potem jest oczywiscie bół ale w porównaniu z tym bólem na początku to luksus. Moja mama miala tak samo i lekarz powiedzial jej ze po dzieciach przejdzie i rzeczywiscie przszlo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Violette0792
Też cierpie na te bole w pierwszy dzien okresu a raczej w pierwsze kilka godz. po tym jak mi poleca pierwsze krople a potem jest tak ze te 4 godz nic mi nie leci i są te straszne bóle i dopiero jak zwymiotuje to mi zaczyna mocno lecieć i dzieki temu bole ustępują. Nie wiem czemu tak jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam identycznie i tez sie
masakrycznie mecze:O (tzn aktualnie biore tabletki ale nie bedzie to trwalo wiecznie) to jest kwestia wysokiego poziomu jakiegos hormonu (ni diabla nie pamietam nazwy), ktory powoduje b. silne skurcze macicy i przy okazji ukladu pokarmowego (stad wymioty i biegunka) z tego co mi wiadomo lek na to jest dopiero w opracowaniu (ale moze sie myle) no i ciaza i tabletki anty dlatego zmiejszaja bolesnosc bo majstruja w hormonach moja metoda jest nospa+ketonal forte, ale musze wziac jak tylko czuje delikatne pobolewanie bo pozniej jest juz za pozno, niezly jest takze dodatkowo goracy prysznic/termofor+wygrzewanie sie pod koldra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Violette0792
No właśnie co do tego KETONALU i NOSPY...to mówisz że bierzesz jak czujesz lekkie pobolewanie czyli masz na mysli gdy juz okres dostaniesz czy wogole przed? Bo ja czasem takie lekkie pobolewanie mam też kilka dni przed okresem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i czemu tez
są takie obfite te miesiaczki gdy własnie my mamy takie bole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesabel91
Ja tez cierpie na bardzo bolesne miesiaczki i nic mi nie dolega poza tym tyle że okazało sie ze mam przodopochylenie macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja biore
Na to antykoncepcyjne YAZ i sa naprawde dobre. Nie boli mnie nic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiamiBeath
badac sie u gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika!.6
również mam ten problem :( nie wiem juz co robic :( bole nie do zniesienia :( i te....wymioty :( Boze, pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia21
Ja mam 21 lat wczesniej Dostalam okres i odpoczątku miala silne bole brzucha ale od dwóch miesiac mam mdłości biegunka i wymioty w wczasie okresu i 7dni mam tak w miesiącu. I te silne bole brzucha sa silnejsze. Co mam robic pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czternastolatka
Ja już drugą miesiączkę ( w Wigilię, w wieku 11 lat :/ ) spędziłam w toalecie wymiotując i zwijając się z bólu. Tylko ja zauważyłam u siebie, że ten straszny, kilkugodzinny występuje tylko wtedy, gdy okres dostanę późnym wieczorem (najgorzej o 23) , w nocy, lub wcześnie rano. Wtedy wiem, że będzie źle i zwykle biorę no-spe. W sumie to nie pomaga, bo ból przechodzi dopiero po zwymiotowaniu (czasami kilkukrotnym) i odespaniu. Potem są mocne skurcze brzucha, ale to nic w porównaniu do wcześniejszego bólu. Gdy miesiączka pojawi się mniej więcej o 14-16 to jest dobrze, bo wystarczy, że położę się wcześniej spać, a prześpię ten ból ( kilka razy niestety jednak budziłam się i wymiotowałam ) . Pomóżcie coś z tym ;( okres to dla mnie największa męka, przez ten pierwszy dzień nie jestem w stanie funkcjonować, nieraz pokrzyżował mi plany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka01
Ja niestety przechodzę to samo. Gdy dostane okres od razu wymiotuje, silne bóle brzucha. I tak do 5 godzin dopóki nie zasnę. Czasami pomaga mi Ibuprom max. Nie widzę innego wyjścia jak wybrać się do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ból nie do wytrzymania
Ja też mam takie straszne bóle w dole brzucha z tym, że prawie zawsze w trzecim dniu okresu. Brzuch boli mnie wtedy, tak, że prawie umieram, wymiotuję i mam biegunkę. Trwa to około 3 godziny i jest mi wtedy straszliwie zimno, temperaturę mam poniżej 36 st C. Nic przeciwbólowego mi wtedy nie pomaga bo zaraz tym wymiotuję. Nie dam rady wtedy nawet leżeć...Wybieram się niedługo do ginekologa, mam nadzieję, że mi pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idź do ginekologa. koniecznie. niech Ci dobierze odpowiednie tabletki hormonalne i ewentualnie przepisze mocny środek przeciwbólowy np. ketonal. Choć z wymiotami to nie wiem czy nie zwrócisz tabletki... współczuję;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siedemnastka121
Ja mam juz od kilku miesiecy coś takiego. Pierwszego i ewentualnie drugiego dnia miesiączki zwijam sie z bólu. Nie moge nic zjeść bo odrazu to zwymiotuje tak samo jak i tabletki. Nic mi nie pomaga poza okładami . Gorącą mokrą szmatke kładziemy na brzuch, gdy znów czuje ból to polewam szmatke gorąca woda po raz kolejny, wtedy nie czujemy bólu bo skupiamy sie na cieple . Mam nadzieje ze wam tez pomoze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ! Mam niestety ten sam problem o Wy :(( aktualnie dzisiaj dostalam miesiaczke w nocy .. wymiotowalam i mialam bardzo mocne bóle brzucha .. przed okresem normalnie boje się go dostać . Niedlugo wybiera się do ginekologa ale nie chcialabym brać tabletek antykoncepcyjnych .. tu ktoś pisal ze przyklada gorący ręcznik do brzucha . Tez kiedyś tak zrobilam ale wydaje mi się że to jeszcze po gorsza sprawę (w czasie miesiączki nie można brać gorących kąpieli bo może zaszkodzić to chyba jest tak samo z tym gorącym ręcznikiem ... tak myślę ) mam nadzieje ze w końcu znajdą na to sposób i juz żadna z nas nie będzie się meczyla okresem .. trzymajmy wiec kciuki za siebie :) za nas tez mam 18 lat jak jedna z dziewczyn .. i nie wiem naradzie ciąża niby mnie wchodzi w gre ale juz nie chce się tak męczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, i jak, bylyscie u lekarzy, wiecie co robic z tymi bolami i wymiotami? :(( Szukam innych sposobow niz tabletki anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam niewymiotuje ale srasnie boli zwijam się z bulu zawsze w ostatni dzień okresu najgorzej w szkole bo gdzie sie położe pomużćie prosze przepraszam za błędy dyslekcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dokładnie ten sam problem lecz nie stosuje żadnych tabletek,ponieważ i tak je zwracam wiec to bez sensu,bylam u lekarza i jako,że mam dopiero skończone 15 lat lekarz powiedział zebym stosowala czopki bo na antykoncepcje jeszcze za wczesnie i nie chce mi psuć hormonow,w dzień gdy dostaje okresu od razu biore czopek i problem mam z głowy funkcjonuje normalmie przez cały pierwszy dzień naprawde polecam wszystkim z tym problemem,czopek rozpuszcze sie po godzinie wiec zalecam sie w ten czas przespać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja uważam, że bez względu na wiek, z takimi dolegliwościami powinno się udać do ginekologa na badanie. Czasem trzeba zastosować kurację hormonalną, bo mogą to być problemy natury ginekologicznej (jak np. polipy, torbiel, zabureznia hormonalne) https://portal.abczdrowie.pl/problemy-hormonalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też tak ma :( Ale mi żadne leki nie pomagają . -,- Mam juz tak prawie cały rok :/ Hellp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny :) mam tak jak wy.. niestety ból w pierwszy dzień i okropne wymioty trwające co najmniej 10godzin :( ledwo żyje, z łóżka nie wstaje, a jak chodze to mdleje.. całe 2 lata tak mam, w sumie to miałam. Mama zabrala mnie rok temu do ginekologa przepisał mi anty i miałam brać je przez pół roku i zrobić przerwe. Fakt pomogło to, bo przez lazdy miesiąc wymiotow nie bylo i tylko lekki ból brzucha.. ale w tym miesiącu znowu sie zaczęło, ledwo wstałam od razu wymiotowalam. Czy jest na to jakieś inne rozwiazanie niż anty ? Bo ciąża jeszcze nie wchodzi w gre bo mam dopiero 18 lat, ale kiedyś chce mieć dzieci. Mój ginekolog nic nie mówi i nie wiem. Czekam aż miesiączka mi sie skończy i mam isc do ginekologa na badania. Czytalam tez cos ze to moze byc jakiś torbiel jajnika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Wielka różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Ciała subtelne to to, co otacza każdego człowieka. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zeszłym roku zaczęło się to i wygląda zawsze tak samo: budzę się z bólem brzucha, idę do kibelka, mam biegunkę, trzymam miskę przed sobą i wymiotuję. Jedyna metoda to nastawić budzik na 3-4 w nocy i wziąć leki (spasmolina). Później nie ma co brać leków, bo i tak zwymiotuję. Mam 46 lat, więc to ma być okres przekwitania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominika07
Cześć . Mam 17 lat od jakiś 6 miesięcy mam to samo co wy . Silne bóle brzucha wymioty biegunka . Nie wiem co mam robić nikt z moich koleżanek tak nie miał więc nie mam się kogo poradzić z tym co mam zrobić . Może ktoś Mi doradzi . A jeżeli chodzi o tabletki to żadne mi już nie pomagają nawet te najsilniesze bralam tabletki o nazwie Doreta i nic ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×