Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ewiczka123456

wyniki morfologii MPV podwyższone

Polecane posty

czy wiecie co oznacza podwyższone MPV - 15,2 fL a granice 8.8 - 12.0. pozostałe parametry w normie dodam, że karmię piersią proszę o jakąś odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężko ocenić sytuację, jeśli nie umieszczasz pozostałych parametrów pisząc, że są w normie. Czasami ta norma potrafi wiele wskazać. MPV nie jest przekroczone jakoś specjalnie mocno. Nie przechodziłaś przed/w trakcie badań jakiejś infekcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie przechodziłam żadnej infekcji a to pozostałe wyniki: WBC 6,5 - (4,0-10,0) LYM 2,2 - (0,6-4,1) MID 0,5 - (0,0-1,8) GRAN 3,8 - (2,0-7,8) RBC 4,46 - (4,00-5,50) HGB 13,7 - (12,0-16,0) HCT 41,4 - (37,0-47,0) MCV 92,8 - (81,0-99,0) MCH 30,7 - (26,0-32,0) MCHC 33,1 - (31,0-36,0) RDW 12,3 - (11,5-14,5) PLT 174 - (140-400) MPV 15,2 - (8,8 - 12,0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEORETYCZNIE nie powinno być powodu do niepokoju, aczkolwiek lepiej byłoby skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który posiada u siebie cały wywiad Twojego leczenia. Taki wynik MOŻE się pojawić, jeśli masz problem z płytkami krwi, lub leczysz się na tarczycę. Masz skłonność do powstawania siniaków, ewentualnie przeciętne krwawienia trwają dłużej, niż powinny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moga spadać ci płytki, a mpv to jest wielkosć płytki, przy spadku, a wiekszych płytkach ich liczba moze być zawyzona i w rezultacie masz ich mniej niż 174 tys. uff, nie wiem czy zrozumiesz, a spadek płytek moze być z różnych powodów narazie moim zdaniem nie ma sie czym martwić, tylko powtarzać badania, ale do lekarza idź, bo my tu hematologami nie jesteśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam świetne płytki i też sianiaka tylko ogólnie przy małopłytkowości siniaczysz sie bardziej niz kiedykolwiek, a siniaka i przy 400 tys mozna sobie zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×