Odpowiedz na ten temat

WYPADANIE WŁOSÓW !!!!!!

• katii79 2007.11.23 [23:21]
    Witam wszystkich kto mam ten sam problem co ja .Od 6 miesięcy włosy wypadają mi garsciami ,a co przyczyną nie wiadomo !!!!
    Badania hormonalne zrobione wszystko ok tarczycy nie mam
    Badania ogólne ok .To nie wiem co ma byc przyczyna ze włosy wyłaża .Od tygodnia biorę Cynk na włosy ponoć ma pomóc ,ale juz wszystkiego próbowałam .
    Merz Spezial nie pomógł ,Vischy ampułki tez nie ,skrzyp tez nie więc juz sama nie mam pojecia co dalej robic.Ale ponoć słyszłam ,ze bardzo dobra jest witamina H inczej nazywa się BIOTYNA ,ze działa na włosy ,ale nie stosowałam tego ,bo biorę cynk jak to nie pomoże to będe łysa a mam 26lat .
  • obscenity 2007.11.24 [00:52]
    Mam ten sam problem...Próbowalam praktycznie wszystkiego, jednak ratunkiem okazala sie dla mnie mikstura: 2 zoltka, kilka kropli oleju rycynowego, 30min na mokrych wlosach owinietych folia, nastepnie umyc ;D może przyciemnic wlosy jezyk.gif Może Tobie też pomoze...pozdrawiamoczko.gif

mektub.
  • hellishbloodystorm 2007.11.24 [00:59]
    katii - przede wszystkim bierz kompleksowe zestawy: albo wszystkich skladnikow, albo preparat z cynkiem/biotyna/wit a i e jednoczesnie usmiech.gif

maska wyzej jak najbardziej ok

i codziennie wykonuj masaz glowy!!!

nie masz problemów z krazeniem?

• nika28 2007.11.24 [10:46]
    Zbadaj poziom żelaza,bo masz za niski i dlatego Ci wypadają

Czekam na nowe, lepsze...jutro.
  • szeptucha 2007.11.26 [18:57]
    katii,dopiero od szesciu miesięcy wypadają,a Ty juz zdążyłaś tyle leków wypróbować,w takiej kuracji potrzebna jest CIERPLIWOSC,nie
    przestaną wypadać z dnia na dzien,mnie pomógł merz special,a pierwsze-zauważalne efekty były dopiero po dwóch miesiącach,a to znaczy,że zaczęlo wypadać ich mniej,a nie całkiem,po następnych
    dwóch poprawiło się wyraźniej,a teraz myślę,ze juz jest w normie,ale od ponad dwóch lat jestem na jakis pigułkach (teraz to
    silica,stosowałam jeszcze redical i coś na p-nie pamietam nazwy,coś jak szampon pantev????),żeby podtrzymać efekt

• prawie jak britney spears 2007.11.26 [20:28]
    też miałam ten problem, miałamusmiech.gif musisz być cierpliwa, brać skrzyp merz special. Ja próbowałam wszystkich szamponów, ale dopiero niedawno odkryłam naprawdę dobry szampon do moich włosów Joanna, polecamusmiech.gif
  • po części masz 2007.11.26 [22:42]
    rację, a to dlatego, że głównym powodem wypadania włosów jest stres. Ale wcześniej muszą być zrobione wszystkie badania. A na efekty trzeba czekać, a to dlatego, ze po stresie organimz długo dochodzi do siebie, a po drugie cebulki potrzebują czasu na regenerację i wzmocnienie. Mnie wypadały włosy prawie pół roku. Dopiero po trzech miesiacach kuracji cynkiem, lekiem na uspokojenie i miksturą do wcierania w skórę głowy przestały wypadac
  • katii79 2007.11.26 [23:54]
    Hormony są w porzadku bo robiłam i żelazo też ,wiec nie mam pojecia co moze być przyczyną ,ale powiem ,że Merz spezial nie pomógł .Koleżanka brała H-Panteton jakosc tak sie pisze i jej przestały wypadać .Nie wiem kazdy ma inny organizm na kazdego co innego działa .Ale mam nadzieje ze jak te wylecą urosna nowe i tym sie tylko pocieszam .
  • katii79 2007.11.26 [23:57]
    Ale widzę ,że nie jestem sam co któraś kobieta ma ten sam problem z wypadaniem .Więc nie mam pojęcia co się dzieje
  • katii79 2007.11.27 [00:01]
    Ale mam nadzieję ,że w koncu przestaną wypadać ,bo po raz pierwszy w życiu przechodzę przez to i jestem juz załamana ,bo jak sie czeszę to na szczotce zostaje cala masa moich włosów!!!! A jeszcze jak są tłuste to garsciami je mozna wyciagać !!!!
  • katii79 2007.11.27 [00:03]
    Więc dziewczyny piszcie co wam pomogło !!!! i jak powstrzymać ich wypadanie !!!!
  • katia27 2007.11.27 [00:07]
    droga katii.. ja probowalam naprawde wiele.. tylko ze u mnie bylo tak ,ze za kazdym razem pomagalo coinnego, a wlosy wypadaly mi prze jakis czas, cos pomoglo na pare miesiecy a potem od nowa powtorka z przeszlosci i probowanie tego co sie juz bralo, a jka nie pomoglo to czegos nowego..
    mi juz od roku pomaga farbowanie wlosow - jak pofarbuje to przestaja, naprawde..
    poza tym jak mi ostatnio lecialy to chyba przestaly wypadac po tym jak bralam zelazo (preparat SORBIFER DURULES)
    polecam tez zadbac o zdrowie psychiczne - wizyty u kosmetyczki , masazyk itp.. zeby sie ciagle nie koncentrowac na wlosach..usmiech.gif

• wiewióreczka33 2007.11.27 [06:48]
    Dziewczyny jedzcie tran w kapsułkach,ale nie tydzien lub dwa.
    Cały czas jedzcie tran w kapsułkachusmiech.gif

• ulka546 2007.11.27 [09:12]
    Wypróbujcie szampon z vichy ten czerwony do wypadających włosów mi pomogł naprawde POLECAM ten szampom jest z aminexillem (jakoś tak się pisze) mam 2 buteleczke w tym roku i stosuje wtedy kiedy zauważam ze wlosy zaczynają wypadać później stosuje go przez tydzien i problem sam znika usmiech.gif do tego czasem łykałam belisse i wszystko po kontrolą

• akurat tran 2007.11.27 [11:04]
    Mnie po tranie zrobiła się masakra na twarzy, same syfki....
    nigdy więcej tranu nie tknę, gdy tylko odstawiłam tran cera sie poprawiła, tran jest dobry dla osób o suchej skórze a nie mieszanej czy tłustej
  • Dzej1234 2010.04.13 [13:07]
    Witam, po badaniu (morfologia i zelazo na granicy dolnej normy) lekarz zalecil mi zelazo z kwasem foliowym. Mam zamiar brac, ale mam pytanie - czy w ktoryms momencie wlosy odrosna czy jest "po ptakach"?
  • Marieta. 2010.04.13 [13:13]
    Hej , na początek musisz oczywiście zbadać sobie poziom żelaza , być może masz niedokrwistość i dlatego włosy Ci wypadają . Jeżeli tutaj wyjdzie w porządku , zrób sobie badania kału na pasożyty . Bowiem możesz mieć glistę ludzką która osłabia krew co prowadzi do anemii .
    Zrób te badania , bo moim zdaniem bardziej Ci coś dolega w kierunku glisty .
    Pisz co i jak usmiech.gif
    Pozdrowionka usmiech.gif
  • wolkineksi 2010.04.14 [12:45]
    Zgadzam się, też uważam, że szampony evy potrójna siła ziół są rewelcyjne.
  • jamala 2010.04.14 [12:50]
    Z tego co wiem, to takie wypadanie włosów może być przyczyną jakiegoś osłabienia organizmu. Najlepiej zrobić badania, a jak wszystko będzie ok, to to możliwe że wystarczy tylko jakaś odżywka lub coś w tym rodzaju. W każdym razie takiego wypadania włosów, nie należy bagatelizować.

• Poradnik pacjenta 2010.04.16 [10:19]
  • kiri001 2010.12.05 [20:05]
    kati sama wiem że wypadanie włosów jest niemiłe i uporczywe ale zauważ że ty jesteś koło lat 24 a ja mam lat 12 brałam leki biowita i multisal i coś wcierałam i pomogło na pare miesięcy. 2 miesiące temu zaczeły mi znowu wypadać. zauważyłam że boje się myć włosy bo gdy je myje wylatują garściami. To jest okropne wyobrażam sobie siebie za 2 lata całą łysą, jestem tym przerażona!! ty możesz poradzić sobie z uczuciami ponieważ jesteś starsza a ja jestem w szkole podstawowej i boje się tego żę przed pełnoletnoścą moge być łysa!! co mam zrobić nic mi nie pomaga!
  • KasiaPelasia 2011.01.21 [12:56]
    Witam wszyskich.

Bez opowiadania calej historii na moj temat powiem ze cierpie na nadtarczyce, i od miesiaca trace garciami wlosy. Czasem boje sie otworzyc rano oczy bo wydaje mi sie ze wszystkie wlosy zostana na poduszce.

Bylam u 2 dermatologow: jeden zalecil wcieranie preparatu MINOXIDIL drogi ALOPEXY.

Cecha characterystyczna tych preparatow jest to ze w pierwszej fazie prowokuja one wypadanie martwych wlosow. Zastanawiam sie czy jest to dobra droga. Jak wiemy wlos jes martwy, czy nie nalezy raczej wspomagac ich "od srodka", tj witaminy, skrzyp polny itd. I zostawic ta resze wlosow w spokoju.
    Co Panstwo o tym myslicie?

Jestem bardzij sklonnan na wcierania oleku rycynowego 1x w tygodniu, niz jakies przyspiesznie preparatami. Uzywalam od zawsze nafty+jajo+cytryna, ale ta miesznka wydaje mi sie w moim przypadku zbyt agresywna (wlosy nalezy bardzo dobrze i dlugo myc po tym balsamie). Ktos moze z Panstwa uzywal rycyny?
    Pozdrawiam
    Kasia-Pelasia
  • Witam..... 2011.01.21 [13:06]
    Spróbuj niemieckie witaminy Merz Special usmiech.gif Pomagają. Pozdrawiam.

• taakjedna 2011.01.21 [13:13]
    Ja stosuje szampon SEBORADIN z apteki na wypadające włosy 20 zł + odzywke Mrs.Potter tania (duza butla 7zl) tylko po niej moge sie rozczesac usmiech.gif + od niedawna biore zelazo i jem chociaz jedno jablko dziennie bo do warzyw i owoców mam dlugie nogi'' ;d wlosow na szczotce jest o polowe mniej
  • Nelly27 2011.01.22 [17:00]
    hej słuchajcie chciałam sie podzielic moimi przykrymi doświadczeniami z wypadaniem włosów. Ja często zmienialam kolory wlosów, okazało się, że włosy wypadaja mi dlatego, bo je farbuje, a mam uczulenie na metale cieżkie zawarte w farbach do włosów może Ty Kati tez to masz, sprawdź o ile farbujesz wlosy, pozdrawiam usmiech.gif
  • cozzz 2011.01.22 [20:32]
    Nelly, a w jaki sposób doszłaś do tego, że jesteś uczulona na metale ciężkie? Robiłaś jakieś badania?
  • Nelly27 2011.01.23 [11:29]
    nie robiłam żadnych badań, poprostu przestałam farbować włosy, a doszłam dlatego, gdyż zawsze moje wlosy po farbowaniu różnymi kolorami były spizone, nie wyglądały zdrowo wypadały garściami, i iałam je o połowe mniej, poznałam się na tym, gdyż uczelenie na metale ciężkie objawia się tym, że gdy masz kontakt z klamra od paska, metalowymi kolczykami robią Ci sie rany na uszach, brzuchu w kontakcie z paskiem, ropieja. Te osoby które cos takiego mają, nie powinny farbować włosów chemicznymi farbami, bo związki takich metali znajdują się w farbach. Przestałam farbować włosy, miałam delikatne, oczywiście stosowałam tabletki, ale po kilku miesiącach bardzo mi zgęstniały, teraz tylko pare włosków na szczotce a także nie mam juz matowych i spizonych tylko normalne w dotyku zdrowe wlosy, jedynie chyba co moge zrobic, chociaz jeszcze tego nie próbowałam na razie jest farbowanie naturalnymi farbami, typu henna, basma. Jeżeli zauważyłas u siebie podobne zmiany odstaw farby i zobacz skutki, stosuj tabletki odżywiaj włosy, podcinaj i zobaczysz efekty, pozdrawiam usmiech.gif
  • KasiaPelasia 2011.01.23 [12:21]
    Bylam w kilku aptekach aby sie dowiedzic jakie tabletki nalezy brac na wzmocnienie wlosow. Okazalo wie ze wszystkie mikstury zawieraja to samo: witaminy z gropy B, skrzyp polny, cynk.

Trzeba pamietac ze wlosy, zanim wypadna, utrzymuja sie na glowie jeszcze przez 2 do 3 miesiecy. Nalezy wiec spojrzec w przeszlosc i zobaczyc co sie stalo w naszym zyciu 3 miesiace temu aby odkryc ewentualnie przyczyny.

U mnie to tarczyca, wiec musze sie przygotowac na kilka kolejnych miesiecy wypadania wlosow. Szkoda ze moja lekarka nie zainteresowala sie i mnie nie powiadomila o jak mozliwosci wypadania wlosow. Stwierdzila ostatnio ze "no tak, to normalne". Tylko ze to ja bede chodzila lysa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W dzisiejszych czasach lekarze sa placeni za wystawianie recept.

Skonsultowalam 2 dermatologow aby miec jak najpelniejsza wizje tego co nalzey zastosowac na tak drastyczne wypadanie wlosow jakie jesst u mnie: oboje przepisali mi Alopexy (plyn do wcierania), po ktorym w pierwszej fazie mocno wypadaja wlosy. Natomiast zaden z aptekarzy (ok 6-ciu) ktorych konsultowalam, nie namawial mnie na uzywanie tego (czy innego preparatu). A jak probowalam z nimi dyskutowac, to sie okazalo ze nikt nie ma zdecydowanego zdania, i raczej sa sklonni mojej tezie: tj witaminy i niczego na glowie aby nie powodowac "wychodzenia" bardzo slabych wlosow.

Moim celem jest takie wspomaganie wzrostu wlosow, bez uprzedniego przyspieszonego lysienia.

Mam jednak nadzieje, ze matka natura okaze sie laskawa.

Pozdrawiam
    KasiaPelasia

• kilcia 2011.01.24 [09:38]
    A nie masz problemów z nadmiarem lub niedoborem żelaza?U mnie właśnie to nadmiar żelaza jest powodem wypadanie włosów.A raczej zaburzenie hormonalne jest powodem wszystkich dolegliwości,dlatego u mnie nie pomagały preparaty zawierające skrzyp itp.trzeba znaleźć chorobę podstawową i ją leczyć.Pozdrawiam.
  • KasiaPelasia 2011.01.26 [21:14]
    Witam Kilcia,

biore rowniez zelazo. Ale jego poziom jest prawidlowy.

To, co mnie denerwuje to ze im bardziej zaglebiam sie w ten temat z moim endokrynomogiem, tym wiecej mi wynajduje chorob zwiazanych z wypadaniem wlosow, i ciagle mnie wysyla do innych specjalistow. Juz ostatnio place nie za porade ale za odebranie adresu jakiegos kolejnego "kolegi specjalisty".

Moim zdaniem zle zdozowal hormon na tarczyce. Ale do tego zaden lekarz sie nie przyzna: oni maja obowiazek "wszelkiego sposobu, a nie rezultatu".

Postanowilam sama sobie dac z tym rade, skoro i specjalisci nic nie potrafia wymyslec.

Lykam sobie wiec skrzyp, witaminke B i tran, i lykam...... i byle do wiosny.
    Pelna nadizeji

KasiaPelasia
  • Zerka 2011.02.24 [14:36]
    Ja próbowałam wszystkiego, olej rycynowy, cynk, żółtka... nie pomaga nic. Pozostało mi jedynie przestać się przejmować, że mi włosy wypadają. I tyle.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...