Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wyrywanie zęba

Polecane posty

Gość gość

Boli mnie ząb, piątka na górze. Od kiedy byłam mała pewna osoba tak mnie straszyła dentystą, że bałam się do niego chodzić. Teraz chodzę jednak niestety, jednego zęba nie da się uratować i muszę go wyrwać. Trochę zwlekałam z wyrywaniem ponieważ bardzo się tego bałam i nadal się boję. Chyba mam jakąś fobie na dentystę. Wcześniej nie bolał, dopiero teraz :c W każdym razie nie jest najgorsze dla mnie samo wyrywanie a to co będzie później ponieważ w sobotę na 19 mam studniówke a do dentysty idę w piątek na 15. Boję się, że będzie mnie boleć na studniówce po wyzwaniu. I pytanie czy będę mogła pić alkohol? Jestem osobą raczej nieśmiała i sztywna w towarzystwie, dlatego chciałbym się chociaż trochę napić żeby się rozluźnić i dobrze bawić. Dodam, że ten ząb, to co wystaje ponad dziąsło prawie cały się wyruszył. Tylko z jeden strony wystaje troszeczkę a pod linią dziąsła jest dziura także jest to chyba tylko korzeń. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry dentysta wyleczy ci kanalowo i odbuduje tego zęba, ale prywatnie musisz isć. Piątki nie wyrywaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale boli mnie poza tym, dentystka mówiła, że można go jedynie wyrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale co ropa się zebrala czy co? Kazdego zeba praktycznie da sie odratowac kanałowką, moze jej zapytaj czy by sie nie dalo. Zatruje ci go i na studniowce i tak nie bedzie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćvvvvvvvvvo
Kilka stowek moze to kosztowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie się jej pytałam już wcześniej to powiedziała, że się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie boli jakoś tragicznie ale na dłuższą metę jest to dosyć dokuczliwe. Zaczęło mnie boleć wczoraj wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze kiepska dentystka albo sie jej nie chce grzebac w zębie. Nie mozesz sie innej poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby mogłabym tylko teraz mam na to trochę mało czasu. Zależy mi na to żeby na studniówce dobrze się czuć i żeby nic nie bolało i nie wiem co teraz zrobić bo słyszałam, że po wyrywaniu różnie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi po wyrwaniu nie zrobil sie skrzep bo za dlugo trxymalam wacik, i bol był straszny musieli mi do zeba dac antybiotyk, ale jak wszystko dobrze idzie to jest ok. A moze wytrzymasz weekend, na studniowce nie bedziesz myslec o bolu bo bedziesz miec inne rzeczy na glowie i pojdziesz po weekendzie do innego dentysty to moze zeba ci uratuje. Jestes mloda a piątke przy usmiechu widac wiec mize warto ją mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze jutro gdzies cie prywatnie przyjmą bo na nfz kanalowo nie leczą, tylko wyrywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzę prywatne. Może jutro postaram się iść gdzie indziej, popytać. Dobrze by było jakby można było, tak żeby zatruć i żeby nie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz czasem to na jednej wizycie leczą kanałowo w znieczuleniu i po bolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedzi, jutro zobaczę co da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko i jak tam u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tenka2
Najlepiej będzie jak zapytasz dentysty bądź zapytasz tu: http://Zdrowezeby.net.pl/pytania Lepiej wcześniej upewnij się czy możesz pić alkohol, żebyś nie naraziła swojego zdrowia na niebezpieczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirka549
ostatnio wyrywałam ząb mądrości u Pana Piotra Radziszewskiego w Radomiu szybko sprawnie i bez komplikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta167
Ciekawe jak się skończyło. Usuwałam ząb w Yes Dent we Wrocławiu http://yesdent.pl/ pić alkoholu nie można!, palić też nie, bo mogą pojawić się komplikacje. U mnie wszystko było dobrze. Praktycznie nic nie czułam, a dziąsło szybko się zagoiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najważniejsze to dobry lekarz. Nie sztuka usunąć zęba... A niektórzy lekarze idą na łatwiznę, inkasując jeszcze przy tym kilka stów! Ja na szczęście trafiłam do Kliniki Luxdentica w Krakowie, gdzie moimi zębami zajęła się pani dr Alicja Rembiasz-Jedliński i pod mikroskopem wyleczyła kanałowo dwa zęby, który inny stomatolog w innej klinice skazał na usunięcie... Tak że zawdzięczam Pani dr zachowanie dwóch własnych zębów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczka473
ostatnio musiałam usunąć ósemkę i powiem szczerze potwornie się bałam okazało się jednak ze pan doktor Piotr Radziszewski poradził sobie z tym świetnie, nie było żadnych komplikacji i wielkiego bólu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też od zawsze bałam się dentysty,a w szczególności wyrywania zębów. Ostatnio przeczytałam w internecie sporo pozytywnych opinii na temat gabinetu stomatologicznego z Warszawy http://stomapol.eu/. Wykonują tam zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, estetycznej i protetyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja usuwałam ostatnio dwa zęby do aparatu ortodontycznego u dra Jakubowskiego z Kliniki Dent SM, która się mieści na Bemowie. Bardzo dobry chirurg, zabieg naprawdę wykonany został super sprawnie. Jeśli ktoś szuka - polecam http://www.dentsm.pl/chirurgia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od lat leczę zęby w http://www.medidens.pl/ i miałam kiedyś jeden wyrywany. Nie bolało, ponieważ dostałam znieczulenie. Gorzej człowiek czuje się po wyrywaniu zębów trzonowych niż przedtrzonowych, więc nie powinnaś się tak bardzo martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze wybierz dentystę, który się tym zajmie. Ja wyrywałam ósemki u http://properdent.pl/ i wszystko jest ok. Bardzo profesjonalnie podeszli do sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja usuwałam zęba w klinice Fabdent, http://www.fabdent.pl/uslugi/chirurgia. Oczywiście się bałam, bo kto się nie boi, zabieg średnio przyjemny, a nawet nie tyle zabieg, bo jednak znieczulenie swoje robi, ale po zabiegu jest dyskomfort. Natomiast dobry chirurg to podstawa, bez tego ani rusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×