Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Michalina 40 lat

Wysoki cholesterol.

Polecane posty

Gość Michalina 40 lat

Bylam dzis z wynikami u lekarza profilaktyka i okazalo sie ,ze mam wysoki cholesterol. Bylam bardzo zdziwiona bo starm sie zdrowo odzywiac tzn. smaze na oleju rzepakowym, do surowek stosuje oliwe z oliwek. Pije 1,5 mleko, do smarowania uzywam margaryny, bardzo lubie ser zolty, ale jem w normalnych ilosciach, mieso wieprzowina tzn. lopatke. Moze ktos ma jakas tabelke aby zmniejszyc cholesterol co jesc, a czego unikac .Prosze o rady/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalina 40 lat
Moze sa tu tez osoby ,ktore maja ten sam problem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalina 40 lat
Forumowicze pomozcie!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na zbicie holesterolu
jest np. TULIP. Ale jest na receptę i lekarz musi ci przepisać, bo może inny lek będzie dla ciebie bardziej odpowiedni. Margarynę odstaw-od dawna już mówią że jest niezdrowa. Smaż najlepej na oliwie.Może za mało się ruszasz i masz lekką nadwagę. Odstaw kawę i papierosy. Szczególnie niebezpieczne są wszystkie pokarmy, które w składzie zawierają jednocześnie mleko, jaja i cukier (naleśniki, placki,ciasta, lody itp.), wszelkie tłuszcze zwierzęce (smalec, łój, masło krowie), pokarmy mięsne (parówki, kiełbasy, kotlety, szynki itp.), jaja, mleko i wszystkie jego przetwory (sery, twarogi, jogurty), słodycze, kawa z kofeiną i bez kofeinowa, wszelkie smażone potrawy, tłuszcze i oleje rafinowane, margaryny, kruche ciastka, prażone orzechy i prażone ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalina 40 lat
Dziekuje. Ktos jeszcze sie wypowie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYTAT: Wysłany: 11:01, 08 Kwi '09 Temat postu: Mity o cholesterolu - Walter Hartenbach Znalazłem ciekawy opis książki Waltera Hartenbacha który znalazł się w gazecie tzw. "głównego nurtu" konkretnie w sobotniej poczytnej w regionie zielonogórskiej Gazecie Lubuskiej. Książka obala mit wymyślony przez mafię farmaceutyczną jakoby cholesterol miał wpływ na rozwój miażdżycy czy zawał serca. Od razu przypomiała mi się propozycja i przestroga jaką kiedyś otrzymał od lekarza pierwszego kontaktu mój ojciec "jak Pan już zacznie brać leki na obniżenie cholesterolu będzie musiał brać je Pan do końca życia", no co ojciec wtedy odpowiedział "skoro tak to nie będę brał tych leków wogóle"... poniżej przytaczam cały artykuł: Masz cholesterol? To będziesz zdrowy! Zanim dasz zarobić firmie farmaceutycznej, odrzucisz pachnące masło i zaczniesz chleb smarować margaryną, przeczytaj książkę niemieckiego profesora Waltera Hartenbacha. Cholesterol nie ma żadnego wpływu na rozwój miażdżycy czy zawał serca. Wysoki poziom cholesterolu wi?ąże się dłuższym życiem i mniejszym ryzykiem raka. A zbijanie cholesterolu może prowadzić do zgonu i nowotworów - twierdzi Walter Hartenbach. I dodaje: Obniżanie poziomu cholesterolu we krwi oznacza krociowe zyski dla firm farmaceutycznych, lekarzy i producentów margaryny. O kontrowersyjnej książce "Mity o cholesterolu", wydanej przez Oficynę Wydawniczą "Interspar" w 2007 roku, w Polsce coraz głośniej. Kim jest jej autor? Prof. dr hab. Walter Hartenbach jest specjalistą w dziedzinie chirurgii. Pracował w szpitalu uniwersyteckim w Monachium, był ordynatorem oddziałów chirurgicznych w szpitalach w Wiesbaden. Przez kilkadziesiąt lat badał związki nieprawidłowego odżywiania z nowotworami i chorobami naczyń. - I nie udało mu się stwierdzić zależności między stężeniem cholesterolu we krwi a rozwoje miażdżycy - mówi dr hab. Adam Gąsiorowski, prodziekan Wydziału Fizjoterapii Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie, lekkoatleta, autor podręcznika "Anatomii funkcjonalnej narządu ruchu człowieka" dla studentów medycyny. Czy istnieje mafia cholesterolowa? Prof. Walter Hartenbach twierdzi, że tak. Dlaczego? Dla wielu lekarzy istotne znaczenie ma fakt, że leki obniżające stężenie cholesterolu pozwalają leczonego nimi chorego uczynić "regularnym pacjentem, na długie lata" - twierdzi Hartenbach. Tymczasem prawda jest taka, że poziomu cholesterolu we krwi nie da się na dłuższą metę obniżyć! - Ani przy pomocy odpowiedniej diety, ani leków, gdyż zawsze wraca on do swojej wartości wyjściowej - twierdzi Hartenbach. Według niemieckiego naukowca światowy przemysł farmaceutyczny naciska na naukowców i lekarzy, a ci zaniżają prawidłową normę zawartości cholesterolu we krwi do 200 mg/dl. - Na całym świecie przyjmuje się, że średnia wartość stężenia cholesterolu dla osoby dorosłej wynosi 250 mg/dl - mówi dr Adam Gąsiorowski. Stężenie cholesterolu jest zależne od obciążenia organizmu. U niektórych osób może wynosić od 300 mg/dl do 350 mg/dl i jest korzystną oznaką wzmożonej witalności organizmu. A nie znakiem choroby. Cholesterol nie jest śmiertelną trucizną, jak wmawiają nam media - uważa profesor Hartenbach. Jest lipidem niezbędnym do życia. Znajduje się we wszystkich komórkach, wpływa na wiele funkcji życiowych. Co ma cholesterol do raka? Według Waltera Hartenbacha cholesterol jest podstawowym składnikiem wszystkich komórek ludzkiego ciała. Lekarze z kliniki uniwersyteckiej w Monachium ustalili, że wszyscy chorzy z nowotworami mieli bardzo niski poziom cholesterolu we krwi! - Obniżenie stężenia cholesterolu we krwi zakłóca całą przemianę materii - dodaje Hartenbach. Szkodliwe leki na obniżenie cholesterolu Zdaniem niemieckiego naukowca podawanie chemicznych leków obniżających poziom cholesterolu jest całkowicie bezcelowe, często szkodliwe. W pewnych wypadkach może stanowić zagrożenie życia. Tak było w przypadku leku Lipobay, obniżającego poziom cholesterolu we krwi. Wycofano go z obrotu po doniesieniach, że po jego przyjmowaniu zmarło w Stanach Zjednoczonych kilkadziesiąt osób. Antycholesterolowe szaleństwo Poziom cholesterolu nie zależy od tego, co i jak jemy. Zależy od wątroby, która produkuje go tyle, ile w danej chwili organizm potrzebuje. Mało tego. W trakcie obciążenia organizmu poziom cholesterolu we krwi może wzrosnąć do wartości 400 mg/dl. "Ustalenie wartości cholesterolu na poziomie 200 mg/dl, co skutecznie forsuje przemysł farmaceutyczny, oznaczałoby, że wszyscy dorośli na tej ziemi są chorzy"; - czytamy w książce "Mity o cholesterolu". Według Waltera Hartenbacha antycholesterolowe szaleństwo jest największą mistyfikacją stulecia. Sprytnie przygotowaną i prowadzoną przez przemysł farmaceutyczny, niektórych lekarzy i producentów margaryny. Jeżeli przy pomocy zaniżonych norm na poziom cholesterolu wmówi się 80 % dorosłych ludzi, że powinni brać leki na obniżenie cholesterolu - zyski "mafii cholesterolowej"; idą w miliardy. A tymczasem górna wartość graniczna poziomu cholesterolu dla osoby w wieku 40-59 lat wynosi 350 mg/dl (dziennik wschodni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysoki cholesterol to ten dobry czy ten zly? gdyz ja np mam baaardzo wysoki ale ten dobry takze czasami mozna sie pomylic. Nie zawsze jednak jest to wina jedzenia ...czasami to nasz organizm go produkuje...moze powinnas sprawdzic twoja watrobe. jak narazie sprobuj pic zielona cherbate, danacol http://www.danacol.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie zdzierstwo! :D Jak ktoś ma niepokolei w głowie i za dużo pieniędzy , to może sobie kupować jakieś wyciągi z pietruszki i czosnku za 50zł :D Witamina C kolejne 50 :D co to są za ceny w tym sklepie :D No i czy to nie prawdań że na chorobach najlepiej zarabiają koncerny farmaceutyczne? Tak! Leczcie "cholesterol", bo niestety na kimś muszą się bogacić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość big pharma
O produkcji leków decyduje zmowa monopolistów, a nie chęć niesienia pomocy najbardziej potrzebującym, twierdzą twórcy włoskiego dokumentu. Ustalili, że dziesięć największych firm farmaceutycznych kontroluje praktycznie cały światowy rynek leków. W 2004 roku zarobiły one ponad 70 mld dolarów. Wśród najczęściej sprzedawanych leków na świecie są środki na obniżenie poziomu cholesterolu. Firmie Pfizer ich sprzedaż w ciągu roku przyniosła ponad 10 miliardów dolarów zysku, a firmie Merck ponad 6 mld dolarów. Na trzeciej pozycji są środki antydepresyjne, które dały Eli Lilly niemal 5 mld dolarów rocznego dochodu. Kolejne miejsca zajmują leki na wrzody, na nadciśnienie, na choroby serca, na astmę i na anemię. Ich roczna sprzedaż daje niemal 50 mld dolarów zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja mówię ja
Przede wszystkim poczytaj tłuszczach trans i sprawdź, czy aby na pewn ich w Twojej diecie nie ma (a mogą być i w tej margarynie). Po drugie gdzie w Twojej diecie są ryby, olej lniany, orzechy włoskie, awokado? Profil tłuszczy, jakie spożywamy musi być bardzo urozmaicony, nasycone, jednonasycone, wielonasycone powinny być w stosunku 1:1:1, ewentualnie 1:2:1. Ściągnij sobie "dziennik posiłków" vitalmax i sprawdź, jak jest u Ciebie. Tutaj zajrzeć warto: http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/259-FAQ-Pojedyncze-Pytania-nt-od%C5%BCywiania-diety?p=41530&viewfull=1#post41530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yhy. A to ja mówię: Nie ma czegoś takiego jak tłuszcze wielonasycone. Dobrze, że wiesz, że dzwoni, tylko się jeszcze dokładnie dowiedz, w którym kościele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja mówię ja
och, wybacz mi skrót myślowy KWASY TŁUSZCZOWE wielonienasycone. Teraz dopsz, panie psorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy kwasy, czy tłuszcze napiszesz, to akurat ma niewielkie znaczenie. Jednak pomyłka wielonasycone-wielonienasycone sugeruje, że nie wiesz dokładnie o czym piszesz :P Znaczy wyczytales coś gdzieś tam, odrobinę przyswoileś, ale zagłębić się już nie chciało, co? :D Ale dobrze - jedz olej lniany i awokado. To się zgadza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja mówię ja
o matko, to zwykły babol :D pisałam szybko, zrobiłam kopiuj wklej od nasyconych i tak wyszło :D ale dzięki za poprawienie, bo faktycznie kretyństwo strzeliłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazynka ale nie ta z Klanu
WIESIOLEK JEDZ WIESIOLEK I NIC WIECEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamparam, zgadzam sie
koncerny farmaceutyczne to mafia.Np tabletki na odchudzanie - praktycznie zadne nie dzialaja, a wciaz jest glosno o tym,ze chude to zdrowe - itd. Dalej - leki na nadcisnienie - te ostatnio czytalam, ze wyzsze cisnienie nie jest zla dla starczych osob, pomaga utrzymac mozg w dobrej kondycji. A antykoncepcja - co dzin pigulka - jaka kasa!Z lekami przeciewcurzycowymi ( tez co dzin trzeba brac) co raz wybucha jakas afera. Co do cholesterolu - doswiaczona lekarka powiedzila mi to sano ze te normy ok 200 sa bez sensu, absolutna wiekszoosc normalnych zdroychi ludzi ma wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longobardo Tutaj znajdziesz cos na cholesterol z medycyny naturalnej http://www.dlazdrowia.erydan.com/szukaj.php?s zukaj_nazwa1=&szukaj_nazwa2=&szukaj_opis1=cholesterol&szukaj _opis2=&firma=a&szukaj_cena_od=&szukaj_cena_do=&Subm Jak juz wyzej powiedzialam, na tej stronie znajduja sie takie dwa produkty ten http://www.dlazdrowia.erydan.com/index.php?a=opis&id=52 i ten http://www.dlazdrowia.erydan.com/index.php?a=opis&k=&id=13 do PAMPARAPAM Jak sie tak strasznie znasz na medycynie natyralnej to co o nich myslisz? (chociaz nie sa to specyfiki na cholesterol)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie znam się "aż tak dobrze" na medycynie naturalnej, ale znam się na cenach. Ten cały Erydan to sklep. On nie pprodukuje parafarmaceutyków tylko je sprzedaje. Chcesz mi wmówić, że ich Witamina C jest lepsza od innych bo kosztuje 50zł z rabatem? :D Takie sklepy powstają przede wszystkim po to, żeby zarabiać na naiwności i niewiedzy ludzkiej. 3/4 z tych środków dostanie się w każdej większej aptece za 3/4 ceny, a pozostałe w sklepach że zdrowa żywnością za pol ceny. A teraz ty mi odpowiedz: Płacą ci za to reklamowanie tego samego sklepu przy każdej sposobności, czy robisz to z własnej woli? A może wierzysz, że wyciąg z wiesiolka jest skuteczniejszy od "zwykłego" z apteki, bo kupilas go w sklepie z lekami naturalnymi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przejdź na dietę śródziemnomorską i pij do obiadu lampkę wina wytrawnego czerwonego bądź sok z winogron czerwonych. Dobry też jest napój herbata, łyżka cynamonu i łyżeczka miodu pity codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie reklamuje ...ale tylko tam znalazlam produkty ktore mnie interesowaly co gdzie indziej nie moglam znalezc tak czy inaczej polecam ci abys ty i wszyscy szczegolnie Michalina40 zainteresowaly sie medycyna niekonwencjonalna...a szczegolnie oczyszczaniem organizmu ktore jest rozwiazaniem na wiele chorob..poczytaj http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4360692 http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,0,430,536051,0,,box-ost-wyp http://www.drnatura-oczyszczanie.pl/ Ps: nic nie reklamuje polecam tylko strony gdzie jest to najlepiej wytlumaczone i nie moja wina ze to najlepiej robia firmy farmaceutyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olejowiczka
Na wysoki cholesterol polecam sczzególnie picie oleju lnianego! trzeba go pic reularnie, mama miala problem z cholesterolem ok 275 zamowilam jej olej lniany i tak pije juz 1,5 miesiaca i cholesterol spadl jej o 35 jednostek takze dziala! Wazne zeby olej byl dobrej jakosci, trzeba go trzymac w lodowce ja kupilam mamie olej firmy Zielonynurt z ich strony www.zielonynurt.pl, jest nawet dobry w smaku lekko orzechowy, mozna go pic samemu albo dodawac do salatek itp.:) Polecam bo sprawdzone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
by obniżyć cholesterol powinnaś zaopatrzyć się w jakiś dobry suplement, ja mogę polecić Betalip z naturalnego owsa zawierającego błonnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Michaliny
znajdź w poniższych linkach t. Prostacyklina, a dowiesz się wszystkiego: Notabene, nie ma leków/sposobów cud na zdrowie, zatem jedyną radą, to realizacja 5. punktów : 1.prawidłowe odżywianie, postudiuj dokładnie t. „Chudnij bez wyrzeczeń, „Zasady dietetyczne, W walce z chorobą i w profilaktyce należy wzmocnić organizm prawidłowym odżywianiem - najlepiej dietą surową warzywno-owocową http://www.wellness.pijnazdrowie.pl/artykuly/jedzenie_ma_znaczenie/ http://www.youtube.com/watch?v=sNcF_f5sdoo 2.wysiłek fizyczny-rekreacyjny na poziomie potu i sauna sucha raz/tydz. To i wiele innych wiadomości znajdziesz pod linkiem: WWW.vademecum.zdrowia.prv.pl & WWW.lechrk.republika.pl 3.higiena w pełnym tego słowa znaczeniu 4.pozytywne nastawienie psychiczne, w tym trening autogenny wg Mironskiego, szczegółowo postudiuj temat z www pn.STRES 5. systematyczne oczyszczanie organizmu z toksyn, tu masz linki do filmów http://www.gerson.yoyo.pl/film.html http://www.youtube.com/watch?v=YsT6qNk8_qQ&fe ature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Michaliny
cyt. z www: Prostacyklina zapobiega procesowi "klejenia" się płytek krwi. Zdrowe naczynia krwionośne same produkują ją w wystarczającej ilości. Z wiekiem, a także z powodu wielu zaburzeń funkcjonowania organizmu, naturalna zdolność nabłonka naczyń krwionośnych do produkowania prostacykliny słabnie. Można ją uzupełnić farmakologicznie i w tym kierunku prowadzone są doniosłe badania i eksperymenty. Jednakże już w tej chwili wiadomo, że najprostszy sposób zmuszenia organizmu do produkowania większej ilości prostacykliny polega na intensywnym wysiłku fizycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzyciek_Maciejewski
Hej, mogłabyś jeszcze dodać do tego dużo warzyw i produktów które obniżają cholesterol czyli: płatki owsiane, siemię lniane, dobre są też nasiona babki płesznika, czosnek najlepiej roztarty, czerwone wino. Wszystkie te produkty obniżają poziom cholesterolu. Tutaj jest tabelka o która prosiłaś http://www.obnizcholesterol.pl/dieta-niskocholesterolowa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×