Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość załamana i zrezygnowana

Wysoki puls i niskie ciśnienie do tego zawroty głowy

Polecane posty

Gość załamana i zrezygnowana

Witam, mam 27 lat i problem który uniemozliwia mi normalne funkcjonowanie. Od jakiegos czasu mam bardzo wysoki puls przy dosc niskim cisnieniu. Tzn cisnieni mam ok 116/65, a puls żadko spada poniżej 90. Dzisiaj rano miałam 84 a teraz 92. Czuje czasem jak wali mi serce, bardzo sie wtedy denerwuje ze cos mi sie stanie. Pierwsze takie sytuacje miałam 2 lata temu, miałam tez wtedy bardzo silne zawroty głowy. Robiono mi mnóstwo badan łącznie z rezonansem głowy i wszystko było ok. Odwiedziłam 3 internistów, 2 neurologów, okuliste, endokrynologa a na koniec psychiatre. Jedyna diagnoza jaką usłyszałam to NERWICA. Robiłam morfologie, białko całkowite, kreatynine, cukier,hormony tarczycy, zelazo, magnez, potas.Wszystkie wyniki ok. Kazano mi brac jakies ziołowe leki na uspokojenie i jakis czas było ok. Zalecono tez terapie u psychologa i z niej tez korzystam. Ale od niedawna znowu sie zaczęło tzn zawroty głowy, walące serce, strach ze umrę. 2 miesiące temu byłam znowu u lekarza, kazała pic melise, powiedziała ze moze byc to tez cos z zastawką w sercu ale z tym sie nic nie robi tylko żyje. Po tej wizycie było ok a od kilku dni znowu to samo. Jestem juz tym wszystkim załamana, co ja mam dalej robic?! Czy możliwe ze nerwica daje az takie objawy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arion
Wystarczy ustabilizować ciśnienie , bo troszkę za niskie masz, natomiast puls 80- to jest prawie OK. Przy ciągłym Twoim myśleniu że serce ci wyskoczy ,bo tak kołacze uruchamiasz tymi obawami wzmożone wytwarzanie adrenaliny, stąd puls podwyższony, znam osoby które na myśl o wizycie u lekarza mają puls 100. Wyluzuj, staraj się ciągle otym nie myśleć, wypij kawe ,lub przyjmij lek na ciśnienie, spacer, przyroda, po prostu nie nakręcaj się że masz okropną chorobe. Pozdrawiam ARION bioenergoterapeuta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ByćMożeŻonaPolicjanta
ja mam takie objawy przy kręczu karku i czeka mnie operacja,nikt nie mógł wykryc co mi jest a przechodziłam wszystkie te badania co ty,wszyyystkie!kręcz wpływa jakoś na błednik,stąd zawroty głowy,zwłaszcza przy większym wysiłku kiedy krew musi szybciej płynąć,to samo kołatanie serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana i zrezygnowana
cholera jasna no to sie teraz wystraszyłam. Czytałam o keczu karku ale opisywane objawy u mnie nie wystepują. Nie mam żadnych bóli ani tym podobnych problemów. Pozatym jak miałam robiony rezonans to obejmował on tez szyję, a pozatym miałam robione usg szyi. Niewiem czy akurat to badanie by cokolwiek wykryło ale wyszło ok. W dodatku w przeszłości miałam wielokrotnie przeswietlany kręgosłup, niestety jest krzywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana i zrezygnowana
A moze to faktycznie na tle psychicznym sie dzieje bo jak jestem czyms zajeta i nie mysle to odrazu mi lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arion
Jako osoba wrażliwa ,tak reagujesz na złe wieści , choroby. Na pewno to nie choroba psychiczna ,lecz słaba psychika. ARION.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana i zrezygnowana
dziekuje ci arion. Jak czytam twoje wypowiedzi to mi tak jakos lżej sie robi. Ostatnio bardzo duzo przeszłam. Zmarła moja tesciowa i byłam obecna przy tej smierci. To było 2 miesiace temu. Straszny wstrząs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arion
Nie pisałem otym , żeby oszczędzić Tobie wspomnień, takie przeżycia, zawsze zostawiają ślad. Dziękuje za wymiane zdań. ARION.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz problemy z ciśnieniem krwi i byłaś u neurologa a u kardiologa nie? Możliwe, że masz zespół wypadania zastawki mitralnej, to jest prawdopodobnie ta wada, o której mówił ci lekarz, bo to jest, tego się nie leczy tylko trzeba z tym żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 11
Nie wiem czy odczytasz tą wiadomość, najprawdopodobniej masz pasożyty. Polecam biorezonans, badanie żywej kropli krwi i vega test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posesion
Fajnym ciśnieniomierzem jest Simple mi go akurat koleżanka która jest po zawale i od dawna mierzy ciśnienie polecała. Szybko napełnia mankiet nie robi też przy tym jakiegoś hałasu jak to niektóre automaty potrafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szybko można puls i saturację sprawdzić pulsooksymetrem DUO Control, nie przekłamuje, nie wymyśla sobie wyników, rzeczywiście ten pomiar jest tutaj precyzyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veronkas
Zainwestowałam w nowy ciśnieniomierz i zamówiłam online Simple, lekki, nieduży, idealny żeby zabrać go w podróż, do lekarza i te de.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takim prostym, ale już dobrym ciśnieniomierzem myślę że jest nasz Simple, polska marka, długa gwarancja, pamięta ze 60 wyników z datami co się bardzo przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecić mogę Duo control, mamy go już jakiś czas i ciągle mierzy tak samo dokładnie i szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dianarek
Polecam Senior, dobra solidna konstrukcja, mankiet się napełnia w parę chwil, nie uciska ręki jakoś super mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby sobie nasycenie krwi tlenem zmierzyć to wystarczy zwykły pulsooksymetr, sam używam DUO Control dużo nie kosztuje a wynik daje dokładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do kontroli natlenienia krwi wystarczy zywkły pulsooksymetr, ja mam akurat Duo Control, polski produkt od Sanity, łatwa obsługa, wytarczy z palca zdjąć wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ładnie pompuej SmartCardio z jednej strony szybko ale z drugiej strony nie tak mocno żeby rękę zmaskakrować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hurraaaaaaaa znowu jakis przyglup cw/el deb/il od je/ba/nych cisnieniomierzy wyp/ier/dala/c szma/ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzbietkaii
Natlenienie krwii sobie sprawdza przez takie urządzenie jest pulsooksymetr Duo Control ja mam to do prywatnych celów, w związku z tym że trenuję to różne parametry krwi muszę sobie monitorować zwłaszcza po zjeździe z wysokich gór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szybko wyskakuje mi wynik przy badaniu saturacji polskim urządzeniem Duo Control wcześniej miałem inny pulsooksymetr niemieckiej marki i był gorszy, dłużej się wynik ładował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wygodnie mi się używa ciśnieniomierza Simple, polska marka, 3 lata gwarancji, szybko napełnia mankiet ale bez przesadnego ucisku na ręce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to wcale nie jest niskie cisnienie tylko prawidlowe. tetno ciut za wysokie ale nie jakies tragiczne. ja przy nerwicy mialam cisnienie w normie a tetno ponad 100. bralam propranolol i pomoglo. zawroty glowy to rowniez objaw nerwicy. w ciazy mam anemie i przy niej mam znowu tetno ponad 100 a cisnienie 100/60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pulsooksymetry są coraz popularniejsze, ja używam już jakiś czas Duo control Sanity, łatwy w podpięciu pod palec, szybki, o bardzo dobrej specyfikacji jeśli chodzi o perfuzję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szybko można zmierzyć natlenienie hgb naszym Duo Control, polskie urządzenie od Sanity, prosta obsługa, długa gwarancja. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiesza mi się podczas pompowania Simple, równo szybko napełnia mankiet, ale też nie tak agresywnie żeby po całym badaniu jakiś ślad po ucisku zostawał na ramieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będę polecał nasz DuoControl jak na razie działa bezawaryjnie i bezproblemowo. Żona mi go gdzieś przez fora poświęcone astmie wynalazła. Sam nie mam na tyle cierpliwości żeby siedzieć godzinami w internecie sprawdzać porównywać i prowadzić cały ten research jak to się teraz mówi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Korzystam od jakiegoś czasu z DuoControl to pomiaru saturacji i sobie chwalę. Wygodne szybkie badanie na palcu, nie jest ani długotrwałe ani uciążliwe ani bolesne a wyniki są precyzyjne. Warto zwrócić uwagę jaką perfuzję ma taki sprzęt, od tego zależy dokładność samego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam też służy bardzo dobrze DuoControl a korzystamy regularnie razem z mężem...trochę dla proflilaktyki, a trochę też dlatego, że mąż zaczął ostatnio poważniej chorować. Wygodny szybki pomiar, nie trzeba czekać długo na wynik, ładny widoczny wyświetlacz z porządnym podświetleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×