Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wysokie ciśnienie

Wysokie ciśnienie bardzo się martwię :(((((((((((((((((((

Polecane posty

Gość wysokie ciśnienie

Moi rodzice mają bardzo wysokie ciśnienie, są po 50 i mają tak 150/100 a nawet 180/100. Nie umiem ich nakłonić aby zaczęli brać tabletki na to, co ja mam z nimi zrobić, bardzo się martwię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 150 na 100
to wg ciebie wysokie cisnienie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to potem nie płacz że ci źle
czyli mają wieńcówkę i coś nie tak z głową skoro nie chodzą do kardiologa. Cóż, rodziców się nie wybiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to potem nie płacz że ci źle
no niskie to na pewno nie jest. Rozkurczowe powyżej 90 wskazuje na chorobę wieńcową. Samo nie przejdzie. Prawidłowe ciśnienie to 120/80 i wszystko co wyżej jest niebezpieczne dla serca i układu krwionośnego. Może doprowadzić do udaru i zawału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wysokie ciśnienie
bardzo dziękuję za informację, że mają coś źle z głową, dziękuję kończe temat, kafeteria to największy syf na świecie, nie dość, że człowiekowi jest z czymś źle to tylko jeszcze wszyscy chcą dokopać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle ,ze nikt nie chce
ci dokopac.Tylko jak ty sobie wyobrazasz ,ze na kafeterii ktos ci rozsadnie pomoze? Znaczy co ,namowi twoich rodzicow do leczenia ? Sa dorosli i jezeli twoje tlumaczenia nie pomoga i nie sa w stanie ich przekonac aby podjeli skuteczna kuracje,to nikt im a ni tobie nie pomoze.Na marginesie ,nie jest to tragiczne cisnienie ale naturalnie lepiej zeby sie leczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się ludzie tu na kafeteri nie są lekarzami każdy sie pisze co myśli albo z własnego doświadczenia udziela porad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech poczyszczą jelito grube i wątrobę, bo za tyle lat się nazbierało. Na wątrobę polecam sposób Huldy Clark, jest o tym wątek na kafeterii. niech trochę poczytają o tym , kup im książkę chociażby Tombaka,,Droga do zdrowia". Ściągnij z netu elektroniczną super książkę Moritza,,Niezwykłe płukanie wątroby i woreczka żółciowego". Ja też jestem w tym wieku, i już mi niepotrzebny kardiolog, sama sobie poradziłam.Bez tabletek(odstawiłam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla autorki
masz tu link do filmu, pokaż rodzicom ten film, może skuszą się na terapię. http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263 Poza oczyszczaniem organizmu z toksyn powinni spełnić jeszcze inne warunki, a które są podane w vademecum.zdrowia.prv.pl Powodzenia, odpisz czy się udało, adres na www

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla autorki -poprawka
www.vademecum.zdrowia.prv.pl W skrócie owe warunki: 1.prawidłowe odżywianie 2.wysiłek rekreacyjny na poziomie potu 3.higiena 4.oczyszczanie organizmu z toksyn 5.pozytywne nastawienie psychiczne Aktualnie za nadciśnienie u dorosłych uważa się powyżej 140/80, z tym, że groźniejsze jest ciśnienie rozkurczowe, czyli wyższa niż 80 druga wartość!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dcvbdfbn
nadcisnienie to powyzej 140/90 a nie 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dcvbdfbn
a co jesli rozbieznosc pomiedzy skurczowym i rozkurczowym jest duza? np 150/50?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla autorki -poprawka
Aktualności dla lekarzy 14.07.2009 Brak dowodów na występowanie korzyści z obniżania ciśnienia tętniczego poniżej „standardowego progu 140/90 mmHg from - professional service of theheart.org San Pedro de Montes de Oca, Kostaryka. W internetowym wydaniu Cochrane Database of Systematic Reviews 8 czerwca 2009 roku opublikowano wyniki badania dr. Jose Augustina Arguedasa (Universidad de Costa Rica, San Pedro de Montes de Oca) i współpracowników wskazujące, że obniżanie ciśnienia poniżej standardowego progu 140/90 mmHg nie przynosi korzyści zdrowotnych oraz nie wiąże się ze zmniejszeniem śmiertelności .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla autorki -poprawka
cyt.: a co jesli rozbieznosc pomiedzy skurczowym i rozkurczowym jest duza? np 150/50? ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Niskie ciśnienie rozkurczowe to mała ilość zassanej krwi, zatem, żeby na obwód krwionośny podać optymalną ilość krwi serce musi zwiększyć częstość skurczów, co z kolei może wykończyć mięsień sercowy, a choroba zwie się tachykardią. W przeciwnym wypadku, w wyniku zbyt małej ilości krwi wysłanej do krwiobiegu, może to spowodować niedokrwienie/niedożywienie, niedotlenienie, i wreszcie śmierć organizmu, a jeśli nie śmierć to upośledzenie funkcji życiowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dywagacja
ciśnienie rozkurczowe np. 100 nie powinno się nazywać drugą wartością nadciśnienia tętniczego krwi, lecz druggą wartością podciśnienia tętniczego krwi. Co Wy na to? Jest tu jaki lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okik
Zadowolona jestem ze SmartCardio. Długo na jednym ładowaniu jest w stanie popracować, wyniki są szybko i bez wypaczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawiddud
Ja rownież polecam SmartCardio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandrajamroz
Mi lekarz podpowiadała Sanity Simple bo ma być dokładny, ma atesty kliniczne. Rzeczywiście wyniki są obiektywne, jeszcze mi nigdy jakiś stanów około zawałowych nie pokazywał a ponoć niektóre automaty potrafią fałszować pomiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla osoby starszej doradzałabym Senior od Sanity, ma duże przyciski, duży wyświetlacz, wszystko duże ale dla seniora myślę że jest to okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka89
Dobrze mierzy SmartCardio, nie przekłamuje wyników, wykrywa arytmię, długo akumulator trzyma na jednym pełnym ładowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest fajną opcją według mnie model Senior, ten aparat co ma babcia to akurat jest tylko zasilany bateriami ale są opcje z zasilaczem z tego co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MI się fajnie mierzy aparatem Simple, asem z angielskiego nie jestem ale tyle co znaczy simple to wiem i faktycznie jest bardzo prosty w obsłudze ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze mierzy model Senior, ja mam ten z bateriami 4x, ale jest też ponoć z zasilaczem dostępny – szybki dokładny z ogromną pamięcią wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irenka77
Dokładny jest mój Senior, szybko podaje wynik i mankiet jest tak uszyty żeby się nie skręcał i nie uwierał, można go kupić na baterie ale też z zasilaczem w komplecie, co komu wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz postawić sprawę jasno, zapytać czy rodzice mają już pieniądze odłożone na trumnę i pogrzeb i jaki chcą pomnik, czy kremacja czy tradycyjna forma bo przy ich podejściu te informacje przydadzą ci się bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowałam się zamówić online SmartCardio i jak na razie wyszło mi to na dobre – mierzy sprawnie, wydajnie pompuje ale z drugiej strony nie tak mocno żeby rękę uszkodzić ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze jest skonstruowany automat Senior w tym sensie, że wyświetlacz ma czytelny, nie jakiś mikro, przyciski też są dobrze pod palcem wyczuwalne, przez co obsługa jest szybsza i mniej denerwująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poprawnie mierzy Simple nie widzę żeby coś z wynikami fałszował czy zmieniał, poza tym jest lekki i mały dobry dla osób które chcą z ciśnieniomierzem się przemieszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×