Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaniepokojona123

za niskie RDW

Polecane posty

Gość zaniepokojona123

robilam morfologie i wyszlo ze RDW wynosi 10,4 % a norma jest od 12%. w necie znalazlam tylko info o tym w jakich przypadkach ta wartosc jest zawyzona natomiast o niskim nikt nic nie pisze. mam tez MPV(srednia objetosc plytek krwi ) ciut ponizej normy ale to tak naprawde minimalnie ponizej. lekarz tylko tak rzucil okiem na te wyniki i uznal ze sa dobre( byly to okresowe badania) ale w domu dopatrzylam sie tego RDW i jakos mnie to niepokoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za małe rdw = za mało erytrocytów czyli może jakas niedokrwistość ? ponadto wsaźnik zmniejszonej objętości płytek, hmm... miałas jakies krwawienie przed badaniem ? na miejscu lekarza zażądałabym rozmazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona123
mam obfite miesiaczki ale jestem akurat przed. a co to jest rozmaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona123
rdw to nie sa erytrocyty tylko rozklad objetosci krwinek czerwonych. i wyczytalam wlasnie ze jego wzrost moze wystapic w niedokrwistosci spowodowanej brakiem zelaza i przy utracie krwi a ja mam wlasnie wartosc zanżona a nie za wysoką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozmaz - kropla krwi rozmazana na szkiełku, bardzo pomocna przy stawianiu diagnozy. Miesiaczka wpływa na te parametry ale dla pewnosci lepiej zrobic ten rozmaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erytrocyty sa to krwinki czerwone (gafy wiec nie popelnilam) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona123
tak tylko ze w tych badaniach erytrocyty sa pod inna nazwa i tam jest wartosc okreslajaca liczbe tych erytrocytow i ona jest prawidlowa zreszta napisze wszystkie wartosci jakie mam na tym papierku RBC 4,58 10e/ul HCT 42,1% MCV 92 fl RDW 10,4% HGB 13,5g/dl MCH 29 pg MCHC 32,1 g/dl PLT 196 10e3/ul MPV 7,1 fl WBC 5,5 10e3/ul LYM 1,5 LYM % 28% MID 0,3 MID % 05% GRA 3,7 GRA% 67% i OB=8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×