Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Limonka100

Zaćma - jakie powikłania?

Polecane posty

Czy zna ktoś osobę, która miała operację usuwania zaćmy z powikłaniami? Jakie to są zagrożenia i jak można je usunąć? Znam pewną starszą panią, której lekarz powiedział, że czasem po operacji wzrok się pogarsza i to bezpowrotnie. Czytałam kilka artykułów na temat operacji zaćmy i takich zagrożeń nie znalazłam. Chciałabym z czystym sumieniem móc uspokoić tę kobietę, aby nie bała się poddać zabiegowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja znajoma miala tu www.uzdrowisko-swieradow.pl i wszystko poszlo bez problemu, naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_Cicilla
powikłania zaćmy - aż do utraty wzroku. Warto podjąć leczenie jak najszybciej, tak mówią lekarze. Wtedy efekt jest najlepszy a sama operacja bezpieczniejsza. Tylko wiadomo jak to w Polsce wygląda, czekasz nawet 3 lata na zabieg. Można to załatwić np. w Czechach w przeciągu miesiąca, w Optegrze są kwalifikacje do zabiegu, później można pojechać do Ostrawy do Lexum i tam wykonają Ci operację w ramach umowy transgranicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O powikłaniach zaćmy nie słyszałam. Na szczęście, laserowe usuwanie zaćmy mojej mamy obyło się bez żadnych problemów. A sama mama leczyła się w Czechach, więc jak ktoś szuka sprawdzonego szpitala to polecam http://alfavision-zacma.pl/jak-to-dziala/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antilla
moim zdaniem aby uniknąć takich powikłań, warto wybrać odpowiednie miejsce , moja mam robiła sobie zabieg zaćmy w klinice Spektrum we Wrocławiu spektrum.wroc.pl Opieka rewelacyjna, klinika nowa, personel bardzo uprzejmy. Sam zabieg naprawdę na najwyższym poziomie, zabieg bezbolesny, szybki i nie było żadnych powikłań jeśli chodzi o leczenie w klinice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertalo
dobra klinika w przypadku takich operacji o podstawa - w końcu wzrok jest bardzo ważny i nie ma co wybierać miejsca pochopnie. Moja babcia miała np. zabieg w Ostrawie w Lexum i koszt operacji pokrył NFZ, myślę, że to dobre rozwiązanie nie czeka się kilkunastu miesięcy a i kieszeni jest lżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzzia
jednak warto zdecydowac się na taki zabieg w ramach dyrektywy transgranicznej. to jest dobra opcja bo zaćma to koszmarna choroba której nie da sie wyleczyć...a na nfz nie ma co liczyć bo trzeba dłuuugo czekać. a Lexum w Ostravie pozawal na szybkie wyleczenie za rozsądną cenę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama też miała w lexum w czechach operację zaćmy. Nie dość, że fajne są tam warunki, wszystko na nfz, jedynie za soczewkę płaciła ok 500 zł, to jeszcze czekała tylko 2-3 tyg. A u nas kazali jej czekać prawie dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powikłania po operacji zaćmy często wynikają z nieprzestrzegania zasad, które zaleca lekarz. Tutaj znajdziesz ciekawy artykuł na ten temat: http://www.zdrowie.senior.pl/75,0,Jak-wygl-da-zabieg-operacji-za-my,26346.html. Wypowiada się ekspert z one Day Clinic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możliwymi, choć bardzo rzadkimi (1-2%) powikłaniami po operacji zaćmy są: -krwotok do wnętrza oka, -zakażenie wewnątrzgałkowe, -obrzęk centralnej części siatkówki, odwarstwienie siatkówki, -skok ciśnienia wewnątrzgałkowego, -odwarstwienie siatkówki, -zaćma wtórna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaccia
całe szczescie - moja mama miała operację zaćmy robiony w Ostrawie w Lexum i nie miała żadnych powikłań! a opieka i sam ywjazd bardzo profesjonalnie przygotowany i super opieka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelejka
no to bardzo dobrze! a w Lexum w czechach to słyszałam że jest dobra opieka, taka która zajmie sie odpowiednio pacjentem ...no i mówią po polsku! a to pomaga bo czeski to nie zawsze idzie zrozumieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja babcia miała operowaną zaćmę w Czechach z One Day Clinic i jest bardzo zadowolona. Teraz wszystko widzi - może rozwiązywać krzyżówki i swoje ulubione jolki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapp6
W spektrum też dobrze zajmują się leczeniem zaćmy mój wujek tam się leczył i był zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babbinka
Moja babcia miała tam własnie zabieg, jej się wzrok poprawił, okularów używa już tylko do czytania. Oczywiście wiadomo, że kazdy przypadek może być inny, można zastosować różne soczewki, ale najlepiej pójść na konsultacje i wszystkiego się dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem lekarzem, ale jak u babci wykryto zaćmę, to wiele czytałam na ten temat i powikłania zdarzają się bardzo rzadko :) Nie warto rezygnować z szansy na odzyskanie wzroku z obawy przed powikłaniami. W ogóle polecam trochę poczytać na ten temat, od razu się uspokoisz :) Ja polecam to źrodło: http://alfavision-zacma.pl/badania-kwalifikacyjne-operacji-zacmy/ Tekst jest akurat o badaniach kwailifikacyjnych, ale jest tam wiele, wiele więcej tematów poruszonych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem przy zaćmie nie masz zbyt dużego wyboru,ponieważ i tak stopniowo będziesz tracić wzrok. Dziadek robił taki zabieg w One Day Clinik w Czechach, pamiętam że był tam tylko dwa dni, a cały zabieg trwał trochę ponad godzinę. Po operacji nie było żadnych powikłań. :) Myślę, że wiele zależy od lekarzy i ich umiejętności. Wyżej wymieniona klinika jest naprawdę godna polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena K
Hej, możesz powiedzieć coś więcej o operacji usuwania zaćmy w Czechach? Zalety już znam i wygląda to obiecująco, jednak zastanawiam się nad cennikiem - według ich oficjalnej strony, zaćmę można operować nawet za darmo. Na jakiej zasadzie to działa? Czy Twój dziadek otrzymał zwrot z nfz lecząc się w klinice w Czechach? Z góry dziękuję a odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, najtańsza soczewka jest w pełni refundowana przez NFZ, oczywiście jeżeli masz tylko możliwość możesz sobie pozwolić na lepszą. Dziadek wybrał tą refundowaną soczewkę, ale zdecydował się również na skorzystanie z ich oferty dojazdu i noclegu. Można samemu sobie to zorganizować co będzie tańsze, jednak my już nie chcieliśmy kombinować i zapewnić dziadkowi komfort. Ogólnie One Day Clinic załatwia to dofinansowanie z NFZ, więc ty nie musisz się o to martwić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielu pacjentów z terenów przygranicznych korzysta z czeskiej służby zdrowia i jeszcze nie spotkałam nikogo, kto by narzekał. Jedną z bardziej chwalonych klinik jest chociażby PROVISUS w Czechach - niskie ceny, krótki czas oczekiwania, profesjonalna obsługa, polski personel. Czego chcież więcej poza tym, żeby to w polsce zaczęły się pojawiać takie kliniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielu pacjentów z terenów przygranicznych korzysta z czeskiej służby zdrowia i jeszcze nie spotkałam nikogo, kto by narzekał. Jedną z bardziej chwalonych klinik jest chociażby PROVISUS w Czechach - niskie ceny, krótki czas oczekiwania, profesjonalna obsługa, polski personel. Czego chcież więcej poza tym, żeby to w polsce zaczęły się pojawiać takie kliniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodek Marw
W 100% polecam One Day Clinic - alternatywa dla czekania ponad rok (!) w kolejce spadła mi jak z nieba. Pomimo początkowej "nieufności" z mojej strony zdecydowałem się na "turystykę medyczną" i po 2 tygodniach byłem już po zabiegu. Jedyne koszty jakie poniosłem to te za transport i hotel - uczciwa cena za zdrowy wzrok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzataa__2
Ja też z czystym sumieniem polecam One Day Clinic, a korzyści z leczenia zaćmy to nie proces widoczny "od tak" po zabiegu, potrzeba trochę czasu żeby oko doszło do siebie, bo to jednak zabieg na gałce ocznej, czyli jednym z najbardziej unerwionych narządów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość423233
U mojej mamy obyło się bez żadnych powikłań. A operację miała w klinice Optegra w Krakówie. Operację miała prywatnie, koszt to zaledwie 1999 zł, wiec jakoś tragnicznie nie jest. A termin operacji szybciutko, bez czekania i wszystko się udało dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od siebie polecę przychodnię w Radomiu - Corten Medic. Miałam tam usuwaną zaćmę i jestem zadowolona. Profesjonalna i fachowa usługa. Zabieg przebiegł spokojnie i czułam się po nim bardzo dobrze. Została wszczepiona mi soczewka premium, dzięki czemu okulary korekcyjne mogę odłożyć na bok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość33221
U mojej babci nie było żadnych powikłań, a operacje zacmy miala w Czechach w ich klinice Lexum. Wyjazd pomogła nam na NFZ zorganizować krakowska Optegra. Czas oczekiwania to jakieś 2 miesiace byly. A u nas w szpitalu kazali czekać 2 lata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMaria
Ja niestety nie miałam tego szczęścia. Zabieg żaćmy na obu oczach. Jedno lewe bez powikłań , po zabiegu na prawym oku po okresie 6 tygodni zaczęły fruwać czarne cienie. Okulista po zbadaniu stwierdził ,że muszę się do tego przyzwyczaić, żyć z tym, że wiek (67) i że to z mózgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaćmę usuwałam laserowo u dr Agnieszki Mielnik - Mierzwińskiej w Krakowie w Ośrodku Chrirurgii Oka. Zabieg przebiegł bez żadnych problemów i specjalnie wybrałam panią doktor, bo moja znajoma też robiła u niej zabieg i mówiła, że jest bardzo dokładna i profesjonalna. Ja jestem bardzo zadowolona z decyzji o zabiegu i mogę go polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×