Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Aiszza

ZAJADY, co na nie?

Polecane posty

Gość Aiszza

od dwoch miesiecy mam zajdady, stosowalam rozne masci, ale problem wraca, mam popekane kaciki ust..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuj
Sudocrem, podobno działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysia123
wiem ze to co napisze wyda Ci sie głupie, ale naprawde działa. Jak byłam amlutka miałam straszne zajady. NIc mi nie pomagało. MOja mama dowiadywała sie co mi moze pomóc. Wiesz co jak sie okazało? Poprostu jak sciagasz majtki wieczorem to przejedz tymi majtkami (ta brudna stroną_ po tych zajadach. Ja wiem ze to jest obrzydliwe, ale naprawde działa. Z zajadów sie wyleczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witamina A
Ja stosowalam witamine A w plynie. Bardzo mi pomogla. Zajady swiadcza o tym, ze brak Ci witami. Musisz sie lepiej odzywiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie swego czasu też trapił ten problem ale zawsze stosowałam oksykort - taka maść. Jest żółta więc trzeba uważać żwby nie wybrudzić ubrań - nie spiera się. Poza tym bardzo gorzki smak więc uwaga żeby nie zjeść :) Treaz to chyba jest na receptę, musiała byś się dowiedzieć. Ale jeśli chodzi o mnie to bardzo skuteczny. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysia123
nie robie sobie jaj. Powaznie, ja wiedziałam ze mi nie uwierzycie:(. Powaznie, mogę Wam przysiąc. Tak słyszała moja mama, a jej to mówiła jakas znajoma mojej świetej pamieci pracabia. Powaznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podaję za poradnikiem me-
dycznym :) zajady mogą być spowodowane: - zapaleniem wywołanym przez bakterie lub grzyby ( może byłaś ostatnio leczona antybiotykami ? ) - wady zgryzu - cukrzyca - niedobór żelaza - niedobór witaminy B2 ( dzienne zapotrzebowanie na tą witaminę wynosi 10-20 mg, należy zwiększyć ilość produktów mlecznych w diecie, szczególnie w serwatce jest dużo wit. B2 - dzieki której zabarwia się ona na żółto )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akukaraczej
witamina b. Potwierdzam co mowi nata. Poniewaz nie mialam w plynie, radzilam sobie ze zwykla tabletka. Przepolawialam ja, proszek ze srodka rozrabialam z odrobineczka wody tyle aby aie rozpuscilo i smarowalam zajady. Niezaleznie od tego zazywalam witamine b. Troche sie glupio wyglada bo zolte sa kaciki ust, wiec najlepiej to robic na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aiszza
musze sprobowac, mam wit B complex w domu, moze tym sprobuje... podszywacza pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akukaraczej
aiszza: pamietaj uzyc wody przegotowanej. Zeby w wodzie nie bylo jakichs zaraskow. Ostatecznie zajad to jest ranka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akukaraczej
wredna: i jedno i drugie. Stosowalas? Nie? To skad wiesz ze jestes taka madra? Ja stosowalam. Samo lykanie witaminy b niewiele pomagalo. Ale zajady posmarowane witamnina b znikaly na nastepny dzien. Dlatego dowazylam sie powiedziec o tym, bo sprawdzilam na sobie, mialam duza sklonnosc do zajadow, juz nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadzia22
U mnie sie okazało ,że brakuje mi żelaza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akukaraczej
wredna: czytanie uwazne tobie jest wskazane: pisalam wczesniej, ze nalezy smarowac i zazywac. Koncze te bezsensowna wymiane zdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Marysi 123
Marysiu od kuracji "majtkowej", tu chodzi dokladnie o pieluche nasiaknieta moczem dziecka, nie majtki, taka pielucha babcie i mamy wycieraly jame ustna dzieciom, ale chodzilo o PLESNIAWKI a nie o zajady. To podobno skuteczny sposob na plesniawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sumarum
Dziewczyny podsumowujac: lykamy witaminy z grupy B, magnez, mimo jedzenia warzyw i owocow, myjemy zeby czesto albo chociaz plukamy woda, uwazamy na to gdzie jemy ( restauracyjki, puby itd.), robimy badanie poziomu cukru, zelaza. Smarujemy masciami w/w i ta rozpuszczona witamina B com. O czyms zapomnialam? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula82
Ja na zajady mam sprawdzony sposób - drożdże Mają one dużo witaminy B, której brak powoduje właśnie powstawanie zajadów. Kupuję kostkę drożdży, zjadam codziennie po 1/4 i jeszcze zanim zjem do końca - zajadów już nie ma Problemem może być smak drożdży - nie wszyscy lubią... Ale ja tam lubię Sposób naturalny (nie trzeba łykać żadnych tabletek) a i wydatek prawie żaden - około 50 gr. Aha jedna uwaga - nie mieszać z owocami, bo fermentują w żołądku - można niechcący wyprodukować winko (no chyba że ktoś chce) i efekt wiadomy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiolina
A mogą powstać od całowania?Chłopak mnie zaraził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokri
na zajady witamina B12 zjesz kilka nie trzeba smarowac i przechodzi jedz regularnie to znikna calkowicie zjaady:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mr.zajad
na zajady wazelina kosztuje w aptece 1.30 i wystarczy wsmarowywać polecam posmarowałem 2 razy i znikły i już nie boli polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta zasikana pielucha to wcale nie taka stara tajemnica, bo do dzisiaj nie ma lepszej metody na plesniawki u dzieci. A z tymi zajadami ja w taki sam sposó bwalcze . Miałam je kilka razy w zyciu i własnymi siuśkami je wyleczyłam. Wystarczyobsikać palec własnym oczem i posmarowac. Nie ma w tym nic strasznego a naprawdę skutecznie działa/ Zresztą tak samo jak na upierdliwego pryszca ( kiedyś w młodości). A mam też znajomego , który każde swoje skaleczenie ( zadrapanie, poparzenie) załatwia w tej sposób i goi się na nim jak na psie. Tylko przyzastosowaniu na większe rany trzeba mieć pewnośc, ze ma się zdrowe nery :) A z innych domowych sposobów pomagających na takie sprawy , picie zalanych wrzątkem drożdży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfggfsdgfhsdf
zajady powstają w wyniku niedoboru witaminy B2 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terathoma
Post z tymi majtkami nie wydaje sie do końca nonsensowny. Bakterie w jelicie grubym żyjące z nami w symbioze syntezują witaminy K i B. A zajady są właśnie objawem niedoboru witaminy B2. Może to jest klucz do zagadki. Aczkolwiek metody tej nie polecam bo może to przynieść więcej szkody aniżeli pożytku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dr.MAX
oj dziewczyny hmm ale sie tutaj nalsuchalem , choc nie ukrywam , ze jako medyk z 5-letnim juz stazem ha ha ha - jeszcze nie wyjechalem z Tego Kraju - to sukces hmm , rzeczywiscie mocz i wydzielany amoniak ma pewne własciwosci lecznicze - alew bardzo konkretnych przypadkach npprzy bardzo ostrych przemrozeniach czy tez grzybiczno -zwyrodnialej skorze rak , ale na pacjenta działa to no coz w zaleznosci od danego czlowieka .A co dozajadow to jesli juz pojawiły sie krwawe rany -to niesty moze to potrwac dlugo - tak od reki polecam masc tranową lub wtamizowana str.A / ale to takie od reki srodki , radze isc do lekarz i dobrac terapie indywidualnie do pacjenta , czasem na podstawie wynikow badania krwi okrsla sie jakie srodki moga byc skuteczne ajakie napewno nie / a tak wogole no coz ostatnio najczestsza przyczyna zajadow sa zaniedbania higieny jamy ustnej w połaczeniu z brakiem witaminy A / a tak po domowego sam jak je miałem - zarłem poprostu drozdze i pomagało , no coz ale potem na WAT - cie skołowali mi łeb i teraz musze innym zalecac dobre twory farmakologii /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadi
Oj dziewczyny, co wy wygadujecie o brudnych majtkach! Po nich to dopiero zajadow mozecie sie nabawic. Zajady to zakazenie gronowcem i paciorkowcem. Pomoze na nie tylko konkretny antybiotyk i smarowanie kacikow ust mascia z zawartoscia cynku (np.Penaten). Po kuracji nie dotykac brudnymi rekami ust, a w ogole to czesto myc rece, by nie nabawic sie jeszcze czegos gorszego. Ps. Przepraszam za dziwne litery,ale pisze z zagranicy na innej tastaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadi
Oj dziewczyny, co wy wygadujecie o brudnych majtkach! Po nich to dopiero zajadow mozecie sie nabawic. Zajady to zakazenie gronowcem i paciorkowcem. Pomoze na nie tylko konkretny antybiotyk i smarowanie kacikow ust mascia z zawartoscia cynku (np.Penaten). Po kuracji nie dotykac brudnymi rekami ust, a w ogole to czesto myc rece, by nie nabawic sie jeszcze czegos gorszego. Ps. Przepraszam za dziwne litery,ale pisze z zagranicy na innej tastaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×