Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hajduczka

zaj.biście sucha skóra po kąpieli

Polecane posty

Gość hajduczka

czym smarować twarz po wyjściu z prysznica ?? Jak nie posmaruje to mi sie łuszczy nos i czoło a jak posmaruje to zatykam pory i tak źle i tak nie dobrze :o help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biczyz
dlaczego używasz takich brzydkich wyrazów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz po prostu po kapieli uzywac dobrego nawilzajacego, a poza tym czegos co dziala oczyszczajaco na skore z problemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ohhhhhhhhhhhhhhhh
ona sie nie pyta czy dobrze pisze tylko czym ma posmarowac twarz :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermosan jest świetny
do suchej skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hajduczka
hej Dziubus właśnie problemy z suchą skórą się zaczeły gdy w liceum zaczęłam używać żelu na pryszcze.. :o żel wywaliłam teraz sie ze mnie sypie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krem Cuti-baza w tubce,do nabycia w aptece,nie polecałabym czegoś czego nie używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hajduczka
dziękuje zapisałam sobie, będę próbować papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie tak samo sie skrzywdzilam. Ja mam taki schemat:najpierw smaruje sie kremem na pryszcze, a pozniej dobrym nawilzajacym. Mysle, ze u Ciebie tez by sie to moglo sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w jakiej cenie to jest? bo ja tez mam taki problem z sucha skora:( po kapieli twarz smaruje kremem nivea a cialo balsamem nivea a nogi tez oliwka nieraz bo nogi zima to masakra totalne przesuszenie!!!!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joollka
kup sobie krem nawilżający ktory nie bedzie zawierał \"Mineral oil, Petrolatum, Paraffin Oil, Paraffinum liquidum\" to są składniki ktore zatykają pory!!! polecam np. http://torebka.kafeteria.pl/katalog.php?mode=view&id=7888 Krem z rumiankiem oraz pantenolem, z woskiem pszczelim oraz witaminą E. Nie zawiera oleju mineralnego, barwników ani konserwantów. Dobrze nawilża i nie myj się mydłem tylko żelem ph 5,5 i żel do twarzy bez alkoholu, bo alkohol wysusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joollka
Mineral oil, Petrolatum, Paraffin Oil, Paraffinum liquidum Olej mineralny, parafina, olej parafinowy Produkty destylacji ropy naftowej. Nie wchłaniają się z jelit i skóry. Zatykają pory, absorbują kurz i bakterie. Hamują wymianę gazową i metaboliczną w skórze. Uniemożliwiają swobodne wypływanie łoju na powierzchnię skóry. Stwarzają beztlenowe warunki w skórze sprzyjające rozwojowi bakterii beztlenowych wywołujących trądzik. Inicjują tworzenie zaskórników, utrudnia regenerację skóry. Przyśpieszają procesy starzenia. Powodują kumulację toksycznych metabolitów w skórze. Są powszechnie stosowane przy produkcji kosmetyków, bowiem są tanie i łatwo dostępne. Parafiny rozpuszczają większość składników kosmetycznych, stanowią też typowy wypełniacz zwiększający objętość kosmetyku w opakowaniu. Nawet najcudowniejsze składniki rozpuszczone w parafinach nie przenikają do skóry pozostając na jej powierzchni. Propylene Glycol Glikol propylenowy, PG Xylene Glyco lStosowane w wielu kosmetykach jako rozpuszczalnik. Działają rakotwórczo. Silnie toksyczny w razie spożycia (uszkadza wątrobę, układ nerwowy i nerki). Resorbują się ze skóry do krwi i limfy. Uszkadzają nabłonki, tkankę łączną i mięśniową. Zastosowane na skórę wysuszają naskórek, ale równocześnie podrażniają gruczoły łojowe i apokrynowe wywołując stan zapalny i wysięki wokół gruczołów. Uszkadzają powłoczki włosów. Wywołują podrażnienie naskórka i skóry właściwej, świąd i kontaktowe (alergiczne) zapalenie skóry. Łój i złuszczone keratynocyty z glikolami tworzą substancję zatykająca ujścia gruczołów. W pachwinach i wokół narządów płciowych powodują wypryski drobnopęcherzykowe przechodzące potem w strupki i rozpadliny. Kosmetyki zawierające glikol propylenowy w razie dostania się do oczu powodują zapalenie gałki ocznej i spojówek, co objawia się łzawieniem, pieczeniem, świądem i opuchnięciem powiek. Uszkadzają strukturę lipidowo-proteinową błon komórkowych. Wdychane podczas używania aerozoli z kosmetykami uszkadzają nabłonki układu oddechowego i powodują kaszel oraz nieżyt. Uszkadzają komórki krwi i szpik kostny. W neuronach i w mięśniach zaburzają procesy przewodzenia podniet i proces skurczu. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży. http://www.luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm nie pozostaje nic innego jak sprawdzac caly skład kosmetykow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fredzio
Polecam na noc zwyklą maść witaminową z apteki(ok.3 zł),już rano będziesz widziec różnicę.Ana ciało piling z kawy zmieszany z 3 łyżkami oliwy z oliwek...dziewczyny rewelacja,skóra jak u niemowlaka!drobinki kawy pilingują,a oliwa nawilża inatłuszcza.I nie trzeba wcale wydawać kupę kasy na kosm.za dużo w nich chemii.Ja wypróbowałam już drogie,nie pomogły...do twarzy używam krem ziaji masło kakaowe,za 3zł.....miałam vichy,la roche,itp.i miałam uczulenie na policzkach.Teraz mam święty spokój.Hej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulciaaaa
ja nawilżam skórę kremem dardia i już nie mam problemów z suchą skórą, a dawniej tez mi się wysuszała po myciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dw2ade
Ja stosuje nanobase i oczywiście już po kąpieli, bardzo dobrze nawilża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam balsamów Palmersa i odkąd je stosuję nie mam problemów z suchą skórą. Kiedyś szczególny kłopot miałam z ustami, ciągle mi pierzchły, ale balsam do ust z tej firmy bardzo mi wtedy pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwqwerty
Albo nawilżający żel pod prysznic, na pewnie nie używać zwykłego mydła w kostce, gdyż niesamowicie wysusza skórę. Ciekawy jest żel pod prysznic len z biekompleksem lnianym, delikatnie myje i nawilża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobietki !! Nie wiem jak ze skóra na twarzy ale jeśli chodzi o całe ciało odkryłam rewelacje !! Podobnie jak większość tutaj miałam problem z sucha skóra po kąpieli do czasu aż kupiłam peeling cukrowy do ciała tutti frutti firmy farmona :) po jego użyciu niepotrzebny mi nawet balsam ! Wpadłam na niego zupełnie przypadkowo, akurat był w promocji za 10 zł wzięłam na spróbowanie i okazał sie lekiem na moja sucha skore :) ps. Osobiście polecam wiśniowo-porzeczkowy ! Mam nadzieje ze części z was pomogłam ta informacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×