Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Witam! Mam na imię Dorota i mam 27 lat. W najbliższym czasie zamierzam założyć sobie aparat na zęby, na razie przynajmniej na górna szczękę, bo na dolną nie mam na razie kasy :-( W tej chwili chodzę do dentysty i leczę zęby. Nie wiem ile to jeszcze potrwa bo jest troche roboty :-) Ostatnio byłam 100 lat temu ;-) Bardzo chciałabym mieć proste zęby! Czy ktos dotrzyma mi kroku i też zamierza w najbliższym czasie załozyć aparat? Razem czekać i zakładac aparat będzie raźniej! No to czekam na Was, narka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj no no
Jestem w twoim wieku i obiecałam sobie że pierwsze co zrobię po znalezieniu pracy to właśnie założe nie aparatu. Niestety do nowego roku raczej nie da rady :( Zostaje mi tylko czekać i zazdrościć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Cię! Ja właśnie jestem na stażu i tez nie mam stałej pracy. Troche uzbierałam kasy na jedną szczeke i na wizyty u dentysty, bo te będą kosztować mnie ok. 1000 zł. jak dostane stałą pracę to zafunduje sobie na dolną szczękę. Pozdrawiam Cię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że jeszcze nie jest za późno! Podobno w tym wieku to ostatni dzwonek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dora:) też miałam taki aparat i naprawdę polecam!!! Super efekt końcowy, co prawda trochę się nacierpiałam, ale warto!! Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj no no
Mysza, jak to się nacierpiałaś? Rozwiń temat bo chciałabym wiedzieć czego się spodziewać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza Nawet jak zęby sa bardzooo krzywe to pomoże? podobno będę nosic min. 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nacierpiałam sie i to strasznie:( ale nie chce was straszyc ani odradzac bo naprawde warto:) jednak musicie wiedziec że wiąże się to z bólem, czasem nie do zniesienia. Przynajmniej w moim wypadku tak bylo. Po założeniu aparatu spuchłam na twarzy i przez tydzień nie mogłam nic jeść:( potem było lepiej, jednak po każdej wizycie u ortodonty było to samo, tzn. ból, bo już tak nie puchłam;) po prostu po każdej wizycie druciki są naciągane i jest nowy nacisk na zęby. Ale to działa!! Czego efektem są moje piękne i proste ząbki:) i można schudnąć;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie chcę schudnąć!!! ja chcę przytyć. I tak juz schudłam, bo wyrywam zęby u dentysty i nie mogę jeść :-( W piatek znowu rwanie :-( Robię miejsce na rozsuwanie sie ząbków :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj no no
Dora duzo zębów musisz usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi ja tez zakładam aparacik... jestem umowiona na 1 wizyte na 4 grudnia, wiec zanim zaloze to pewnie troche potrwa. mam 16 lat :) ząbki leczyłam juz przez wakacje, wiec mam nadzieje ze nie zepsuly sie od tamtego czasu... ale pewnie trzeba bedzie wyrwac kilka zębów... tego sie boje najbardziej :( ale przezyje!! :D tez chce miec proste ząbki. Tylko zastanawia mnie jak ja bede chodzic do szkoly z opuchniętą buzką zaraz po zalozeniu.. ech ;) moze nie pojde :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza mam kilka pytań: 1) Masz aparat na dwóch szczękach? 2) Jak chodzi się potem co miesiąc do ortodonty to się płaci tylko za samą wizytę czy jeszcze za coś, np. ściskanie drucika? 3) Jak się chodzi z dwiema szczękami to płaci się podwójnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też tak robiłam. Wyrwali mi za jednym razem dwie zdrowe piątki:( i to chyba był największy koszmar bo potem się strasznie rozchorowałam. Potem był aparat i chudłam bo miałam problemy z jedzeniem. Nauczyłam się jeść różne papki:) bo z gryzieniem był problem;) ale efekt jest warty tego cierpienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparat miałam tylko na górnej szczęce. Za każdą wizytę płaci się ustaloną kwotę, ja np. co miesiąc płaciłam 70 zł za to że mi przesuwali drucik. Nie wiem jak to jest z dwoma szczękami, ale chyba płaci się jak za jedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brown eyed girl WITAJ! FAJNIE CI! Ja dopiero teraz leczę. oj no no Mam do wyrwania 3 zeby, w sumie to korzenie po zębach :-) Ale dobrze się składa, bo akurat w te miejsca wyrwanych korzeni posuna sie krzywe piątki, które teraz rosną równolegle z czwórkami :-) mam troche pokićkane. No i na dole też by sie przydał, bo mam jesen ząb wrośnięty do środka. Zastanawiam się nad jednym: Jak się przesunie ząb do łuku to co bedzie z tym dziąsłem? Zostanie dziura czy szczelina? Nie wiem.... Ja na pierwszą wizytę do ortodonty może pójde dopiero w nowym roku, bo nie wiem czy się wyrobię w starym :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam 18 lat jak mi go założyli i nosiłam tylko 1,5 roku. Myślę że też będziesz nosić go tyle, w zależności jak wielka jest wada zgryzu i co trzeba naprawić. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha :) hmm ja tez tylko na góre, narazie... :D mysle ze u góry nie jest az tak zle, głowny problem jest chyba taki ze zeby są za bardzo \'scisnięte\' wiec na pewno trzeba bedzie jakies wyrwac, zeby te pozostałe sobie znalazły miejsce ;) mam nadzieje,ze nie bede musiala dlugo nosic :D na studniowke chce miec piekny usmiech:D gorzej mam na dole... ząbki są tak ciasno ulozone, ze jeden wyrosl mi pod językiem!! Moglam go wczesniej wyrwac, zaraz po wyrosnięciu (a nie bylo to tak dawno, jakies 3-4 lata temu) ale oczywiscie sie balam ;) No ale teraz bede musiala pocierpiec, ale dam rade :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzywa
Cześć:) Mam również 27 lat i 07.11. zakładam aparat tylko na górną szczękę- na dolną nie trzeba, nie mam tam dwóch szóstek i ortodontka powiedziała, że zęby same się rozsuną. Dwa ostatnie miesiące to wieczory spędzane u dentysty. Makabra, ponad 1000 zł wydany na leczenie zębów :( No ale wszystko zmierza ku szczęśliwemu ? końcowi. Dzisiaj jadę na scaling, w czwartek wyrywam czwórkę (piatka juz wyrwana). Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brown eyed girl ja na początku się strasznie męczyłam, nie chciałam iść do szkoły bo troszke się tego wstydziłam, poza tym byłam strasznie opuchnięta. Ale na zakładanie aparatu wybrałam ferie, więc siedziałam sobie w domku. Pewnie w innym wypadku zrobiłabym sobie wolne od szkoły;) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzywa, ale masz dobrze, ze to juz :) ja musze poczekac jeszcze ponad miesiąc do wizyty, a potem.. no wlasnie, co potem? Jak wyglada wizyta u ortodonty i jak czesto trzeba ją powtarzac przed zalozeniem aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzywa
brown- ja bylam u ortodontki dwa razy (w Katowicach, Med Centrum). Pierwsza wizyta to wyciski szczęki (nic nie boli, wkładają Ci do buzi, hmm jakby to nazwać, gips???), zaciskasz zęby, chwile trzymasz, puszczasz. następnie z marszu idziesz na dwa zdjęcia RTG (oni mają RTG na miejscu, dwa zdjęcia kosztują 85 złotych). Czekasz pięć minut na wyniki, oddajesz zdjęcia ortodontce, a miła pani w recepcji zapisuje Cię na kolejną wizytę. Druga wizyta (bezpłatna)- przedstawiają Ci plan leczenia- ja miałam do wyrwania lewą górną piątkę i prawą czwórkę. Umawiasz sie na założenie aparatu, a w czasie, który pozostał masz wyleczyć zęby. Moje zęby są dziadowskie (psują się pod szkliwem, są wrazliwe na ciepło i zimno:( Chodziłam miesiąc z obolałą szczeką. Ale myślę, że się opłaci :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minka...
Hej dziewczyny ja też zakładam aparacik. Mam 22 lata i aparat będzie ze mna ok 2 lat.Wczoraj wyrwałam pierwszego ząbka, nic mnie nie bolało, a i teraz czuje sie niemal komfortowo. Jeszcze jeden będzie do wyrawania. Aparat będe miałą na górze i na dole. W połowie listopada ide na druga wizyte, mam mieć ze soba zdjęcia i pewnie zrobia mi wredy tez odcisk szczęki. Będę was informowac co dalej. aaa, mam jescze pytanko, napewno chcę mieć aparat estetyczny, orientujecie się w cenach takiego cacka we wrocku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj krzywa ! Ja też wydam 1.000 zł na dentystę, mam dużo do leczenia, 3 do wyrwania (na górze 2 szóstki) i jeszcze usuwany kamień. Leczę na znieczulenie a to drożej. Ile się czeka na wizyte do ortodonty? Miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie wiem jaki: metalowy czy biały. jak bym zakładała na dolna szczękę to metalowy, na górę też, ale może ze cztery przednie zęby na biało :-) Kto wie, może za 2 lata wyjde za mąż. To jakoś aparat musi wyglądać. A jakby co to można na jeden dzień ściągnąć drucik? Ceny miedzy tym a tym wahaja sie w kilkuset złotych. jak ktos ma kase to warto. Ale niektórzy mówią, że są mniej trwalsze. WITAM KOLEJNE DZIEWCZYNY! CIESZĘ SIĘ< ŻE BEDZIEMY RAZEM PRZEZYWAĆ PIERWSZE WIZYTY U ORTODONTY I OPOWIADAĆ JAK TO WYGLĄDAJA PIERWSZE DNI Z APARATEM :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie co do pierwszej wizyty u ortodonty: Najpierw oglada szczękę i jak nic nie ma do leczenia to robi wycisk szczęki? I za ten wycisk sie płaci czy tylko za wizytę? Bo za RTG sie płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzywa, dzieki za wyjasnienie :) Z tego co wiem estetyczny jest sporo drozszy od zwykłego, ale nie orientuje sie w cenach. Ja zakladam zwykly, metalowy, przedtem sie wstydzilam ale teraz jestem w nowej szkole, w ktorej praktycznie co 5 dziewczyna nosi aparat :D i to nawet te \"naj naj naj piekniejsze\" :D wiec mysle ze nie ma sie czego wstydzic. Dora, ja na wizyte zapisalam sie tydzien temu, a jestem umowiona na 4 grudnia, wiec sama widzisz ile trzeba czekac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzywa
:))) Nie ma znaczenia, czy aparat jest metalowy czy kosmetyczny. Siła i skuteczność dzialalnia jest dokładnie taka sama. Aparat kosmetyczny wymaga więcej uwagi ortodonty i wizyty są również nieco droższe. Nie dajcie sobie wmówić, że porcelana jest gorsza!!! Oczywiście decyzja należy do Was. Ja zakładam kosmetyczny, gdybym musiała zakładać dwa łuki byłby metalowe (moja pozyczka i tak już jest na wyczerpaniu). Ceny (w Katowicach)- 1450 PLN za jeden łuk w metalu, 2000 PLN za jeden łuk w aparacie kosmetycznym, najdroższe są szafirowe (kryształowe)- ale tutaj nawet się cenom nie przyglądałam. Aha, wycisk miałam robiony na pierwszej wizycie, PRZED leczeniem zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×