Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Chorutka20

Zakrzepica i zapalenie żył głebokich nóg w wieku 20 lat pomocy

Polecane posty

Gość Chorutka20

Choroba pojawiła się nagle.Od kilku lat miałam problemy z krążeniem krwi,drętwieniem kończyn w pozycji siedzącej oraz popęknamymi leciutko naczynkami na nogach.Od dwóch lat chodziłam nagminnie po wybiegu w wysokich szpilach.Na codzień tez w nich chodziłam,bankiety,spotkania itdOd kilku dni leże w łozku z obalała nogą,mam na udzie czerwony rolany i pulsujący lekko wypukły czerwony zakrzep który uniemożliwia mi chodzenie i boli okropnie.Biore silne leki przeciwbólowe i zastrzyki w brzuch Clexane 40 mg.Jestem po drugim zastrzyku i cały czas mnie ta noga nadal boli i to miejsce jest mocno czerwone.Mam ochotę przerwać te zatrzyki bo nie widze poprawy i boje się że mi one obciążą watrobę .Jest ich w opak 10 ja wziełam 2 czy jest sznsa że po 3 będzie lepiej bo jak narazie wziełam dwa i żadnej poprawy...Pomocy...Lekarka powiedziala ze jak ból nie ustapi to czeka mnie chirurg.Ktoś miał do czynienia z ztymi zatrzykami .Prosze wesprzyjcie mnie w bólu i poradzcie coś na usmierzenie tego cholernego i piekacego bolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chorutka20
Wydaje mi się że obolałe i przeciązone nogi od chodzenia w szpilkach przyczyniły się do mojego obecnego stanu.Ból okropny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurczę co z TOBĄ
To jest bardzo grożne schorzenie wywołane min. tabletkami hormonalnymi, co być może dlatego masz w tak młodym wieku i nalezysz do rzadkościpozdro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PigułaUK
Chorutka20 - współczuję,bo to co cię dopadło to poważne schorzenie i bardzo długie leżenie - moim zdaniem powinnaś leżeć w szpitalu i nie wstawać z łóżka -NOGA WYSOKO !!!!Ani po 3,ani po 5 zastrzyku z clexanu choroba nie ustąpi - te iniekcje to po prostu lek p/zakrzepowy,który bierze mnóstwo osób przed i czesto po zabiegach chirurgicznych i zakrzepicy. Chorutka....wychoruj się i nie żartuj z tego,bo to naprawdę nie żarty.I koniecznie - nie wstawaj z łóżka!!!!Byłaś u chirurga naczyniowego? Napisz jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PigułaUK
Nie przerywaj zastrzyków - możesz je robić w ramię ,ale to bardziej boli niż w brzuch i pozostają zawsze sińce... Pamiętaj ,że oderwany skrzep zawsze wędruje do góry,a to prowadzi do barrrrrrdzo wielkiego niebezpieczeństwa... Zyczę Ci cierpliwości i szybkiego powrotu do zdrowia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chorutka20
Wydaje mi sie ze na tak mała wagę to za duża dawka a pozatym musze Wam powiedziec że zastrzyki w brzuch to koszmar.Mnie na przykład bardzo bolą i prawie nie ma jak utworzyć fałdu skóry na moim brzuchu .Całkowicie płaski brzuch w takim przypadku sie nie sprawdza.I jak moja babcia kiedys mi mówiła że zwsze troche tłuszczyku lepiej na brzuszku mieć to faktycznie chyba prawda.Zanim utworzył się mi ten zator i stan zapalny zyły miałam okropny ból zył i obolałośc nóg oraz dretwienie i mrowienie oraz uczucie na przykład przy kucaniu ze zaraz mi te zyły pękną .Trzy dni temu zrobił sie zator i okropny stan zapalny zyły co uniemozliwia mi chodzenie całkowicie a do tego jest taki rozlany czerwony,pulsujący i lekko wpukłu z czerwonymi zyłkami -koszmar:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja mam 21 lat w tamtym roku dostałam zakrzepicy i to było 2 tyg. leżenia w szpitalu a później w domu, problemy z podstawowymi czynnościami, byłam dosłownie przykuta do łózka.Mam zakrzepice lewej nogi od tamtego zdarzenia cały czas chodzę w pończosze uciskowej.W czasie pobytu w szpitalu miałam zator płucny i już kompletnie nie było fajnie ale żyje.Także weź sobie to do serca i nie zbagatelizuj sprawy bo ja w ciągu jednej nocy straciłam władze w nodze i byłam przerażona co sie dzieje (a leczyli mnie na korzonki)zakrzepica może przebiegać bezobjawowo i jest niebezpieczna.Warto dać sie pokuć parę razy żeby później normalnie żyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała69
Chorutka20 ja bralam ta serie zastrzykow i dopiero po 5 zastrzyku zaczelo dzialac ale po skonczonej serii 10 zastrzykow dostalam jeszcze 5 cierpliwosci i wytrwalosci Ci zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała69
Wtej chwili tez choruje na zapalenie zyly w nodze i biore te zastrzyki ,ale u mnie to juz przyzwyczajenie bo ktorys raz z kolei je mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusiunia
Witam również mam 20 lat i choruję na zakrzepicę, dopadła mnie we wrześnie tamtego roku, okazało się że to zakrzepica żył głębokich, całość żyły zapchana skrzepliną, leżałam najpierw 2 tygodnie w szpitalu, gdzie dostawałam wlewy dożylne z heparyny, później zastrzyki, po 2 tygodniach okazało się że boli mnie też druga noga i tam też miałam zakrzep, czyli niedość że żyły głębokie to jeszcze biodrowe. Razem przeleżałam 4 tygodnie w szpitalu, podejrzewali u mnie zatorowość płucną, na szczęście skrzep był mały i nic mi nie było. Przez ponad 4 miesiące po wyjściu ze szpitala brałam zastrzyki w brzuch raz dziennie, w międzyczasie dostałam zakrzepicy żył powierzchniowych. Oczywiście po szpitalu wizyty u lekarzy, pierwsze co to wizytę u hematologa Ci polecam, później u chirurga naczyniowego który sprawdzi jak to wygląda. Jesteś młoda więc powinnaś mieć zrobione badania genetyczne w kierunku trombofili, ja je zrobiłam i wyszło i że ją mam, czynnik V leiden jest zmutowany. Uważam że powinnaś leżeć w szpitalu i w ogóle nie wstawać na początku bo wtedy skrzepliny są świeże i mogą się oderwać a to nie wróży szczęśliwie. Później można chodzić a jest to wręcz wskazane. Nie chce nic mówić ale te kilka zastrzyków Ci nie pomoże, trzeba je brać przynajmniej przez 3 miesiące i być pod opieką lekarzy. Lioton na razie nic nie pomoże, później tak, jest super na zmeczone nogi. Zrób wywiad w rodzinie może ktoś ma trombo-problemy. Ja niestety jestem już skazana na leki rozrzędzające krew na całe życie. Te kilka miesięcy od wiadomości że mam zakrzepicę to było coś strasznego, nie mogłam chodzić, sprawiało mi to ból, przez kilka miesięcy dochodziłam do siebie, niestety nogi puchną mi dalej i musze nosić pończochy uciskowe ale już tak nie bolą, lecz nie wyglądają zbyt ładnie, liczne pajączki, wystająca sieć żył. Pozdrawiam i życzę powodzenia, lecz się dziewczyno jesteś młoda. Ps. zapraszam na stronę www.trombofilia-inr.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil22
mam 22 lata na nogach mam grube jak palec bardzo widoczne sino granatowe żylaki.czasem mam takie dziwne uczucie jak by mi sie krew w jednej z nóg gotowała , jak spodnie dotykaja mi nogi to tak jak by mi ktos wrzątkiem polał.nie moge znaleźć żadnego forum na ten temat. czy to groźne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonko2087
witam wszystkich. mam wielki problem od tygodnia boli mnie lewa noga. ból promieniuje od miednicy do łydki;( biore yasminelle od lipca tego roku, pale papierosy(właściwie paliłam bo niedawno postanowiłam przestać jak ból nogi nasilił się). Czy powinnam odstawić tabletki?? i właściwie jest jeden problem bo jak miałam tydzień przerwy to uprawiałam sex ze swoim chłopakiem, bez zabezpieczenia, i teraz boję się, że jeżeli nie będę brała regularnie tabletek to zajde w ciążę (muszę chyba brać przynajmniej przez pierwszy tydzień?) proszę o szybką odpowiedź :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonko2087
muszę jeszcze dodać, że ważę ok. 60 kg (wzrost 173cm). mam 21 lat. napiszcie jakie badania musze zrobic do jakiego lekarza sie zglosic pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bagarmosen
jestem zaskoczona ,chociaz ja takze mialam problemy ale trafilam na wspaniala lekarke -----biore vessal due -----ulga natychmiastowa!!!mam zle mikrokrazenie zyl glebokich.popros swego lekarza o te tabletki ,naprawde polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonko2087
a czemu Cie zdziwiłam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonko2087
a poza tym chce sie dowiedziec czy jesli teraz przerwe branie tabletek to czy moge zajsc w ciaze;/ wczoraj wzielam pierwsza z nowego blistra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonko2087
a odstawiłaś tabletki antykoncepcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bagarmosen
kurcze odpisalam ale wcielo! moze dlatego ze pisze z bardzo daleka. powaznie zastanow sie nad zmiana antykoncepcji ,moze plastry? ponadto ykonaj badanie tzw. Doplera -badanie pr\zeplywu krwi w zylach .moja lekarz obsluchala mnie zwyklymi sluchawkami lekarskim ,dasz wiare??! tak jak napisalam wyzej biore vessal due ---jak ulga to napewno nie musze mowic! Gdy teraz pomysle to juz nie jestem zaskoczoczona dlatego ,ze ja takie klopoty mialam od 14 roku zycia -----ha,ha mloda nie jestem i stad zdziwienie.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonko2087
dziekuję;) dzwonilam teraz do swojej ginekolożki ;) i powiedziala mi zebym odstawila tabletki na 2 miesiace i zobaczymy co sie bedzie dzialo (z jednej strony to wiem ze to jest rozsadne rozwiazanie ale boje sie ze zajde w ciaze bo jak juz pisalam mialam stusunek w czasie przerwy i jak teraz odstawie to co bedzie?). zapisalam sie tez do lekarza rodzinnego i poprosze go o skierowanie na takie badanie. jestem przerażna poprostu jak czytam o tej zakrzepicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeja po tym co tu przeczytalam boje sie o siebie bo niedlugo zaczynam brac plastry antykoncepcyjne, nie chce miec z czyms takim problemu, wystarczajaco duzo mam innych... mozecie powiedziec jakie osoby sa na to podatne, ja sie przed tym uchronic, jakas profilaktyka dla osoby teoretycznie zdrowej? albo zeby sprawdzic to to jakie badania musze zrobic? zeby wiedziec czy moge miec z tym problem? nie chce bagatelizowac problemu osob ktore sie tu wypowiedzialy ale czasami tez mi dretwieja rece lub w nogi, w jakiejs pozycji - czy to ma jakis wplyw bo myslalam ze kazdy tak ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonko2087
na pewno nie daj sie zbyć ginekologowi. powiedz ze chcesz miec wszystkie badania jakie musza byc. na pewno badanie krwi! i zapytak sie dok.ladnie o ta zakrzepice bo ja w tej chwili to przeżywam horror bo nie wiem od czego mnie tak boli ta noga;/ jesli teraz bym miala wybierac czy stosowac antykoncepcje to na pewno nie zaczelabym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka81
SŁONKO2087: NA PEWNO TO CO ODCZUWASZ, NIE JEST NORMALNE! :-( POWINNAŚ ODSTAWIĆ NIEZWŁOCZNIE TABLETKI HORMONALNE! NIE MOŻNA PALIĆ JAK SIĘ JE BIERZE, TO RAZ. :P DWA, JAK BOLI CIĘ NOGA...ZWŁASZCZA GDY BÓL PROMIENIEJE DO ŁYDKI LUB SERCA, TO SYGNAŁ ŻE ŹLE SIĘ DZIEJE Z TWIM KRĄŻENIEM! TAK ZACZYNAJĄ SIĘ ZATORY I ZAKRZEPICE!!! A TY JESTEŚ BARDZO MŁODA (MNIEMAM ŻE MASZ 20 LAT ;)) I SKORO JUŻ TERAZ MASZ TAKIE PROBLEMY...TO DAJ SOBIE SPOKÓJ Z HORMONAMI...BO NIE WIADOMO CO BĘDZIE W PRZYSZŁOŚCI. POWINNAŚ UDAĆ SIĘ DO GINA! POGADAĆ Z NIM. MOŻE DA SKIEROWANIE NA BADANIA..BO NIE WIEM CZY ZLECAŁ CI JAKIEŚ PRZY ZAPISYWANIU TABSÓW :O JEŚLI ON CI NIC NIE POMOŻE LUB ZBAGATELIZUJE PROBLEM...TAK JAK KIEDYŚ MÓJ GIN...WYBIERZ SIĘ DO ZWYKŁEGO LEKARZA, SWOJEGO RODZINNEGO... POGADAJ Z NIM I NA PEWNO CI COŚ DORADZI, ALBO JAKIEŚ TABSY ALBO BADANIA NA KRĄŻENIE... LEPIEJ DMUCHAĆ NA ZIMNE, NIŻ PÓŹNIEJ MIEĆ PROBLMEY CAŁE ŻYCIE! TO NIE SĄ PRZELEWKI! ZAMIAST TABLETEK, UŻYWAJCIE Z CHŁOPAKIEM INNYCH METOD, NIEINWAZYJNYCH W KRĄŻENIE...NP. PREZERWATYW. NIEKTÓRE OSOBYM PO PROSTU NIE MOGĄ ZAŻYWAĆ HORMONÓW...ALE GINEKOLODZY TO BAGATELIZUJĄ...A POTEM TAKIE KOBIETY LĄDUJĄ W SZPITALACH Z ZATORAMI ITD. :-( POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonko2087
witam tabletki biore nadal. bylam u lekarza rodzinnego i on w sumie wstepnie wykluczyl zakrzepice, ale dla mojego spokoju zlecil mi badnia krwi(d-dim) na obecnosc zakrzepow. dzis beda wyniki. jesli mam jakies zakrzepy to od dzis juz nie biore tabletek a jesli bedzie dobrze to skoncze te opakowanie i dam sobie juz z tabsami spokoj ;) szkoda moich nerwow hehe dziekuje slicznie buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonko2087
o i jeszcze jedno ;) mam bol promieniujacy od łydki do posladkow... i nie to zeby mnie caly czas bolalo, tylko czasem hehe mam nadzieje ze wyniki beda swietne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja 19
Witam Chorutka20 mam taki sam problem jak ty tylko że u mnie choroba objawiła się w wieku 19 lat i jeżeli masz taki problem nie powinnaś przyjmować sama żadnych leków bo to może tylko pogorszyć sytuacja powinnaś iść do lekarza a on powinien skierować cię na leczenie szpitalne pozdrawiam i życzę zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xuxu
Dobrze ,że opisujecie swoje przykro doświadczenia bo niech to będzie też ostrzeżenie dla lasek , które biorą akurat tablety anty i do tego pala papierosy nie zastanawiając się nad konsekwencjami i skutkami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka.af
ja mam 31 lat i do niedawna nie wiedzialam o istnieniu tej choroby, do momentu kiedy nie wybrałam sie z moim narzeczonym na urlop do Goa (Indie), juz po pierwszym dniu na słoncu (z filtrami UV i czapka z daszkiem, okularami słonecznymi) dostałam poparzenia slonecznego i zapalenia żył. Meczyłam się tak z4 dni póki nie wrócilismy do Polski. Poszłam do lekarza bo nogi spuchniete jak banie, twarde jak kamien i takie pulsaje na stopach jak tetno. masakra, chodzic nie mogłam w ogóle a przeleciałam 9 godzin w samolocie. Lekarz jak to zobaczył to udawal, że jest ok. A było źle. Dostałam Detralex i Clexane 80 mg i Spray Lipohep. Do dzis je biore, zostały mi 2 zastrzyki, potem przechodze na 40mg. Generalnie jest juz lepiej, bo nogi nie sa spuchniete i nie czuje tych igiel wbijanych w łydki, kiedy próbowałm wstać-koszmar. Wróciłam do Indii bo jeszcze trwa kontrakt. Śpie z nogami w górze-poduchy pod materac. jak za dlugo stoje to nogi czuje, bola i robia sie takie prawie sine, a jak leze lub chodze jest lepiej, nie czuc bólu. Lekarz powiedział mi, że wykorzystałam wszystkie czynniki ryzyka: tabletki antykoncepcyjne (biore od 6 lat)+mocne słońce+wysokie temperatury+lot samolotem. Załatwiłam się na amen z głupoty i niewiedzy. Boję się o siebie. Najgorsze jest to, że zlekcewazylam pierwsze objawy-dretwienie konczyn, uczucie ciężkości nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bil
Proponuje sprubowac pijawek (z pewnego zrodla oczywiscie )no i musza byc zastosowane fachowo wtedy napewno przyniosa ulge-wiem co pisze bo juz sobie przystawialem nastepuje powolna acz wyrazna poprawa zylaki jakby sie rozmywaly w razie potrzeby sluze odpowiednimi adresami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka.af
Bill podaj mi prosze jakies namiary o tych pijawkach na mojego maila dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×