Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pseudonim 21

zapalenie kolana

Polecane posty

Gość pseudonim 21

Hej mam pytanie może trochę dziwnie zabrzmi ale proszę o odpowiedź. Ostatnio spuchło mi kolano, poszłam więc do lekarza a on je tylko z daleka zobaczył i powiedział że jest stan zapalny ale żeby mu dupy nie zawracać bo jest teraz zajęcy (pił kawę) jutro mam iść na kontrolę, kolano jest dalej trochę spuchnięte i bardzo mnie boli i związku z tym mam pytanie co zrobić żeby trochę bardziej spuchło, może wtedy ten lekarz jakieś badania zleci albo chociaż RTG zrobi żeby zobaczyć to tam się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hnbmhgmmhgmhgyj
:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
A moze to dna moczanowa? Nieraz puchnie palec u nogi a nieraz wlasnie kolano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem może nie powiedział mi co mi jest ale co zrobić żeby to chociaż trochę spuchło żeby się tym zainteresował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytałam sobie o tym i nie wiem może to i to ale skąd mam wiedzieć skoro ona nawet nie dał mi skierowania na rzadne badanie krwi czy coś więc i on skąd to może wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba nie boisz się tego
konowała :P skoro kolano cie boli, to czy jest spuchnięte czy nie, lekarz ma obowiązek dokładnego zdiagnozowania, ewentualnie skierowania do ortopedy. I tego masz zażądać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem fizjoterapeutą i jednyne co mogę Ci poradzić topo prostu schładzać. Zawiń lód w ręcznik i na kolano. A jutro kup fastum i kompresy, które wkłada się do zamrażarki i na 10 minut na kolanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do chyba nie boisz się tego o to chodzi że to ortopeda był a ja byłam w szpitalu na izbie przyjęć i jeszcze miałam problemy z zapisaniem się bo to nie był wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Posluchaj, idz rano do laboratorium i zrob sobie poziom kwasu moczowego- badanie z krwi. To wyjasni sprawe. A teraz stosuj zimne oklady, tak jak ktos wyzej napisal. Z wynikiem do lekarza, tylko omijaj tego co pil kawe, bo to jakis konowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łatwo powiedzieć omijaj idę jutro do przychodni bo mam tak wizytę a przychodni jak w przychodni nie wiem na kogo trafię i na jaki dyżur i co jak będzie ten sam to co mam wyjść? nie stać mnie żeby prywatnie iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ja mam zrobić kolano mnie tak boli że wytrzymać już nie mogę a lekarz wczoraj powiedział że się nic nie dzieje następna wizyta dopiero w marcu bo nie ma wcześniejszych terminów, nie wiem co mam myśleć nie wiem czy to coś powarznego czy poprostu to chwilowy ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Sluchaj, nie masz innego wyjscia, musisz sie zdiagnozzowac sam. Zrob sobie badanie kwasu moczowego ,, pisalam juz wyzej, nie jest to drogie badanie. Jezeli wyjdzie norma tzn, ze przyczyna jest inna niz dna moczanowa. Ja bym sie jednak upierala przy tym schorzeniu, nadal masz ta noge spuchnieta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę tak ale nie wiele ale boli jak cholera i jak chodzę to mam wrażenie ze kość o kość trze i jak mam zgiętą nogę i jak napinam to to też strasznie boli, więc może to jakieś więzadło naderwane albo coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzka1654
ja mam podobnie . Miałam spuchnięte kolano pół roku temu i chodziłam wiecznie do lekarzy . Oni stwierdzili ze zwyczajnie symuluje . Ale to nie prawa . Pokupowałam Pare zeli które były przeze mnie wcierane w kolano . To pomogło ale teraz znowu ból powraca tak bez powodów . zaczyna boleć i puchnąć ale nic . Uzywam tylko zeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bieganie to zło
skoro kość trze o kość to pewnie masz chondromalację czyli rozmiękanie chrząstki stawowej idź do rodzinnego niech da skierowanie do ortopedy, powinneś mieć zrobione usg lub rezonans by to zdiagnozować miałeś jakiś uraz ? biegasz albo dźwigasz cieżary ? uprawiasz jakieś sporty walki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy upadłam z roweru, bardzo bolało mnie kolano. Ortopeda skierował mnie na artorskopie bo pękła mi łękotka w lewym kolanie. 6 tygodni dochodziłam do pełnej sprawności. Możesz tu poczytać o samym badaniu trochę więcej bo muszę lecieć do pracy :twoja-artroskopia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam wam doktora Sokołowicza. Zajmuje się on artroskopią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×