Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Otylka

Zapalenie krtani

Polecane posty

Czy można sobie domowymi spodobami poradzić z zapaleniem krtani? Moja lekarka jest na urlopie. Poszłam do innego lekarza, a on stwierdził, że nic mi nie jest :o Widać ostra chrypka i duszące napady kaszlu to dla niego nic. Jestem prawie pewna, że to wirusowe zapalenie krtani, bo mój brat ostatnio na to chorował i pewnie mnie zaraził... Najbardziej uciążliwy jest ten suchy kaszel, nie daje spać w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup w aptece
jakies leki homeopatyczne, tylko na chrypke i zapalenie krtani. Ja stosowalam i pomoglo- nie pamietam tylko jak sie nazywaly. Jak znajde opakowanie to napisze:) Aha mam w domu inhalator i robilam sobie inhalacje z samej soli fizjologicznej. Moj brat jak ma zapalenie krtani to robimy mu inhalacje z pulmicortu lub berodualu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja sobie robie inhalacje tez, ale malo mi to pomaga. Biore tez Flavamed i psikam Bioparoxem, ale nadal mnie duzi, juz od 6 nie spie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomina
Antybiotyk pomoże WYŁĄCZNIE, jeśli jest to sprawa bakteryjna, nie wirusowa! A co do objawów - mogą być one wynikiem wysuszania błon śluzowych gardła/krtani i wtedy lekarz rzeczywiście stwierdzi, że tam nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podejrzewam, ze to moze byc wirusowe, bo moj brat chorowal ostatnio na zalepenie krtani i mogl mnie zarazic... W sumie do tej pory nie jest doleczony, mimo ze bral antybiotyk :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomina
Jeśli to jest problem na tle wirusowym, to antybiotyk mu nie pomoże, bo służy do zwalczania bakterii (a tylko zniszczy "dobrą" florę bakteryjną). Na tym etapie (tj. skoto to trwa tak długo) pewnie nie pomoże, ale mnie czasami pomaga Homeovox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no niestety
jezeli to zapalenie krtani to tylko inchalacje na litr wody lyzka soli i lyzeczka sody takiej ze sklepu spozywczego i inchalowac. Napewno przejdzie wiem bo czesto mam i tylko to stosuje i zadnych antybiotykow! Po za tym nie smarowac sie zadnymi masciami mocno pachnacymi bo szkodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chikinka
nie wolno inhalacji z soli i sody :( pozatym jakiekolwiek inhalacje malo daja... ja mam zapalenie krtani bardzo czesto bo spiewam profesionalnie, w dodatku jestem palaczka. Witamina C, Ambrobene (cokolwiek na wykrztuszanie), cos do ssania (homeovox, strepsils,...) bardzo dobra jest tez nasturcja w kropelkach... nietylko na krtan ale i na przeziebienia ;) niewiem tylko czy mozna to dostac w PL, jestem poza granicami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtsbdbgs
strepsils to najgorszy szit jaki można brać, wysusza, a przy zapaleniu krtani najważniejsze jest nawilżanie. jeżeli wirusowe (zielona lub żółta flegma) to warto sobie owszem brać coś przeciwzapalnego, ale najlepiej orofar, plus jakiś panadol 3x dziennie i acc na wykrztuszanie. mnóstwo, mnóstwo pić, mało mówić. inhalacje z soli z wodą owszem, ale to tylko odkaża. 2 - 3 dni takiej terapii i można spokojnie wychodzić z domu, tydzień i jest się już mniej więcej w formie wokalnej. z tym że jeżeli kaszel jest suchy, to jest to prędzej zapalenie tchawicy niż zapalenie krtani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babok
Mój syn miał zdiagnozowane zapalenie krtani. Miał duszności i szczekający kaszel, powoli to przechodzi. Inhalacje w wydaniu mojego syna są jednak nie skuteczne, bo po prostu ucieka, ma dopiero 2 latka i wcale mu się nie dziwię, też bym uciekła... :) Ma straszny kaszel i nie wiem jak mu pomóc, lekarz zaleca Flavamed i koniec, acha, jeszcze kropelki do nosa. Boję się, że to za mało, albo jestem po prostu przewrażliwiona. Jeśli mogę, proszę o radę. :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikba
mój syn 4,5 roku ma zapalenie krtani, lekarka na rejonie przepisała sterydy i syrop p-kaszlowy. Po 3 dniach nie było żadnej poprawy. Dziecko kaszle non sto. Tylko w nocy ma krótkie przerwy. Dziś, po konsyltacji z lekarzem homeopatą kupiłam w aptece Spongia i Aconitum Napellu oba na kaszel. Dałam po jednej dawce i widzę poprawę. Kaszel sie utrzymuje, ale dziecko sie nie dusi. Nareszcie. Ciekawa jestem, jak te sterydy wpłyna na stan zdrowia synka, nigdy nie dostawał sterydów w takiej postaci (tabletki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darula
na zapalenie krtani- do picia sól emska, do płukania gargarin (stary doby lek), inhalacje i nawilżanie olejkiem z wiesiołka też pomaga. Poza tym łagodząco działa picie rumianku - polecam - metody sprawdzone. Dobrze jest zrobić testy alergiczne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość homeovox
polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darecki_89
mój syn ma 7 lat i choruje na zapalenie krtani laryngolog wzrusza ramionami a pediatra przepisała loratan i antum werde rutino skorbin i wapno czy to wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DarkMedb
Polecam inhalacje z ziemniaka. Normalnie zagotowac ziemniaka w wodzie i powdychac pare. Jest to sposob polecony mojej mamie przez lekarza i przez nia sprawdzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Giwera
Orofaru nie polecam - miałam chrypkę w dniu występu więc pobiegłam do apteki, Pani poleciła mi Orofar. Wieczorem tego samego dnia miałam już obrzęk krtani i nie mogłam normalnie mówić a co dopiero śpiewać. Jak doczytałam w ulotce wystąpił jako działanie niepożądane mimo stosowania wg ulotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MÓJ SYN TEŻ DOSTAJE ENCORTON NA ZAPALENIE KRTANI,ZAWSZE POMAGA,MŁODY NIE ZWIEKSZA MASY CIAŁA,A ZAPALENIE MA JUŻ TERAZ CO MIESIĄC,OSZALEĆ IDZIE,PRZEDSZKOLE ROBI SWOJE:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzela13
moja córka 5 letnia dostała zapalenia krtani, doktor przepisał wapno syrop wykrztuśny i tantum werde do psikania w gardło, niewiem czy to pomoże? szkoda mi dziecka ,bo ci lekarze to czsem sami nie wiedzą co przepisac. moze ktoś zna jakieś dobre sprawdzone inchalacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfuś
Polecam do picia 1 łyżeczkę soku z cytryny z 1 łyżeczką oliwy z oliwek na czczo. Pomaga zapobiegac zapaleniu krtani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EEEhhh...
POMOCY Mam zapalenie krtani... nie mogę normalnie mówić... Jutro mam występ i nie wiem czym się mogę wyleczyć próbowałam już może wszystkiego... nic mi nie pomaga... Proszę pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elaem
Jakie homeopatyczne leki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elaem
Jakie homeopatyczne leki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaha78
Witam.Dostałam zapalenia krtani.Bardzo męczy mnie kaszel i prawie straciłam głos.Lekarz przepisał mi antybiotyk ale nie wiem czy go wziąć może są jakieś inne metody,doradźcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justkas
broń Boże leki homeopatyczne to jest jedna wielka ściema bywa tak że ten sam lek homeopatyczny można stosować na wszystkie dolegliwości i ma "pomoc" w życiu. Na suchy uporczywy i krtaniowy kaszel najlepiej stosować syropy czy tabletki hamujące odruch kaszlowy można dostać w aptece bez recepty, przy tym coś przeciwzapalnego i inhalacje. Puzniej najczęściej się zdarza, że kaszel przechodzi w mokry, wiec zmieniamy syrop na wykrztuśny. Co chodzi o antybiotyk bardzo często bywa tak, że zapalenie krtani wywołane jest wirusem, a antybiotyki działają na bakterie, więc stosując go przy zapaleniu krtani na pewno nam nie pomoże wręcz przeciwnie możemy sobie zaszkodzić ponieważ w miejsce zniszczonych przez antybiotyk przeciwciał w naszym organizmie często namnażają się właśnie bakterie chorobotwórcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chora
Sama teraz przechodzę to samo... Nie wiem co na kaszel, bo sama sobie nie mogę z nim poradzić. Ale mogę już spokojnie przełykać bo mnie gardło nie boli dzięki OROFAR(do ssania) . Polecam kosztuje kolo 12zl i jest dostępny bez recepty. Tylko najlepiej nic nie pic i ie jeść przez godz od zażycia żeby tego z gardła nie wypłukać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatrise2305
Witam. moja 11 miesieczna coreczka dostala w czwartekk(wieczorem) ostrego szczekajacego kaszlu, wiec zglosilam sie w piatek do pediatry, ktory wyslal nas do szpitala na zastrzy, musialam zostac z moim malenstwem na obserwacji. w sumie dostala 3 dawki zastrzyku i antybiotyk do domu, oraz tabletki chroniace flore jelitowa. mowila, ze przy maluszkach najlepiej jest zglosic sie do szpitala, gdyz tam dostana najlepsza opieke....wyszlysmy w sobote na wieczor, coreczka czuje sie juz lepiej, nie jest apatyczna i powoli wraza jej apetyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Delta13
Cześć! Mam pewien problem, ktory nieco rozni sie od zwyklego zapalenia krtani, aczkowlwiek jestem pewien, ze od niego pochodzi. Od razu wspomne, ze prowadze artystyczny tryb zycia, a spiewanie jest dla mnie niezbedne. Okolo 4 tygodni temu, w przerwie pracy, wietrzylem swoj dom. Zajelo to okolo godziny i po tym czasie, chcac wrocić do spiewania, kompletnie stracilem zdolnosc osiągania wysokich parti dźwiękowych. Mój rejestr wokalny ograniczyl sie do kilku dźwięków. Nawet teraz dźwięki graniczne, szczegolnie te wysokie, wydobywam z wielkim wysiłkiem, jak gdybym przechodził mutację. Krtań raczej nie boli, jedynie kiedy ją obniżam lekko uciska, mówię bez problemów, chyba że podnoszę głos, wtedy lekko zanika, nie kaszlę, nie mam dusznosci i problemow z przelykaniem. Jedynie nie potrafię śpkewać tego, co przychodzilo mi zawsze z łatwością - wysokich partii i wybitnie niskich. Bylem u foniatry, obejrzala krtań, nie stwierdzila guzków tylko zaczerwienienie. polecila mi brać A+E w kapsułkach, glosal i robić ihalacje z mucosolvanu. Jeszcze nie sprobowalem inhalacji, ale zastanawiam się czy zostalem trafnie zdiagnozowany. MArtwi mnie kompletny brak poprawy. Tym bardziej, ze juz nic mnie nie boli. Zależy mi bardzo na wyleczeniu, bo wokalistyka to mpja praca. Mam nadzieje, że ktoś wyjdzie mi pomocną ręką. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja praktycznie co roku na wiosnę mam zapalenie krtani. Zwykle spowodowane jest ono jedzeniem lodów lub wypiciem kieliszka zmrożonej wódki. Przede wszystkim-inhalacja. Mocno nawilżać powietrze w pomieszczeniu, siedzieć nad parującą miską non stop. Sól działa antybakteryjnie, ale podrażnia. Zdecydowanie polecam rumianek, bo ma działanie łagodzące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×