Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mandzia3

zapalenie płuc u dziecka

Polecane posty

Gość mandzia3

Witam, dziś lekarka rozpoznała u mojej 2,5 letniej córci zapalenie płuc. Dwa tyg. temu miała katar i kaszel- dali jej antybiotyk: Keflex. Po tyg. poszła do przedszkola- kilka dni i znów kaszel straszny. Diegnoza: oskrzela. Dostała wziwy: berodual(10 kropli), pulmocort(1ml) i sól fizjologiczna. Za dwa dni RTG płuc i zastrzyki. Po 3 dniach zastrzyków- płuca!!! Czy też mieliście takie przypadki z dziećmi??? Mamy kontynuować te wziewy i zastrzyki na razie w domu... Ale wyczytałam, że te wziewy mogą być przyczyna zapal.płuc! Jestem zszokowana- jak oni laczą. Nie wiem czy nie wycofać te wziewy- co robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaw bańki
i zajrzyj na forum biosłone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandzia3
byłam u pseudohomeopatki. Doprowadziła swoimi wykrztuśnymi syropkami do zapalenia oskrzeli:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaw bańki
odstaw wszystkie leki... dziecko i bez nich wyzdrowieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGA290778
Sądzę że możesz postawić bańki. Przy zapaleniach oskrzeli, płuc polecają. Nasza pani doktor powiedziała że jak zaczyna się chorobą i nie ma 38 stopni gorączki to stawiać bańki. My stawiamy bezogniowe, Synek ma 2latka i 8 miesiacy. Po bańkach nawet leki szybciej działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak też tak mam ze swoim synem
moje dziecko ma 6 lat zawsze bięgnę do lekarza jak tylko pojawia się katar, osłuchowo jest w porzadku ale lekarz zawsze przepisuje antybiotyki pomimo brania leku choroba przeważnie rozwija się dalej i kończy się w najlepszym wypadku zapaleniem oskrzeli, zastrzykami lub szpitalem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandzia3
do postaw bańki: odstawić leki??? Z tego co wiem zapalenie płuc bez leczenia jest śmiertelne i leczy się go w szpitalu jeśli jest ciężki przebieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandzia3
do postaw bańki: masz doświadczenia z autopsji, że tak uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaw bańki
Mam. Wiem skąd się naprawdę biorą choroby - więc wiem jak przebiega proces chorobowy. Suchy kaszel i lekkie zapalenie płuc wyleczy się i bez leków. Samo. Po prostu wmówiono nam, że bez leków się nie wyleczymy - a to nieprawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandzia3
tylko, że ona w weekend miała 40 st. gorączki i okropnie się dusiła- miałam już dzwonić po pogotowie, bo aż zwymiotowała:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandzia3
skad sie biora choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandzia3
skad sie biora choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaw bańki
a teraz ma gorączkę i się dusi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandzia3
skad sie biora choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choroby najcześciej z powodu zatrucia albo niedoborów-czasami jest to jedna z przyczyn:P.Jezlei chodzi o przeziębienia itp. polecam głodówkęmnie po tygodniowej znikło przeziębienie:classic_cool:.Częściowo da się ją zastapić dużym wysiłkiem-np. kilka dni pod rząd po 100 km rowerkiem dziennie albo połowę tego biegiem:classic_cool:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Maxa
Nie można robić głodówki, ani 100 km rajdu rowerowego u 2,5 letniego dziecka! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mandzia3
"skąd się biorą choroby?" Robi je nam nasz własny mózg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandzia3
oki z mózgu, ale co teraz? Boję się odstawiać zastrzyki a one są przyczyną jej strachu. pulmicort (glikosteryd) odstawiłam, bo uważam, że nic nie dają a mogą być też przyczyną zapalenia płuc.... Ona czuje się dobrze, nie ma gorączki. Dziś stawiamy bańki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie odstawiaj lekow
bez porozumienia z lekarzem!! moja corka miala zapalenie pluc, dostala flixitide - wziewny steryd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyczyną zapalenia płuc wziewy moga być, ale nie w takich okolicznościach. pulmicort rozszerza oskrzela. dziecku lepiej sie oddycha, jest lepiej natlenione, zalegająca wydzielina nie zatyka pnia oskrzelowego, zmniejsza się kaszel (prowadzący do oczyszczenia i "odetkania" założonych dróg oddechowych). nie dawaj, nie dawaj, niech sie dziecko poddusza, coż za problem. skończycie w szpitalu pod kroplówką. po homeopatkach to mozesz sobei chodzić Ty, ale nie dziecko. z dzieckiem sie chadza do sprawdzonych lekarzy. po zapaleniu oskrzeli - jeśli jest rozpoznane dośc późno i nie zdąży się go powstrzymac - z reguły występuje zapalenie płuc. choroby dróg oddechowych zawsze mają tendencje do schodzenia. nie odstawiaj leków bez konsultacji z lekarzem w żadnym wypadku. bańki mozesz zastosować razem z lekami, czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kmfrmfmerpore
jeszcze porządnie nie urosną a już dzieci sa po 39484 terapiach antybiotykowych i sie dziwicie ze chorują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandzia3
wróciłam do pulmicortu- lekarka powiedziała, że mogę 2 x dziennie, jeśli się obawiam. Niestety zapalenia płuc nie da się wyleczyć bez antybiotyków. Najgorsze są zastrzyki- strasznie się boi;( Baniek nie postawiliśmy- lekarka powiedziała, że póki jej świszczy w płuckach to nie, dopiero jak się podkuruje. Dziękuję za Wasze odpowiedzi i proszę o dalsze rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja uwielbiam taniec
moja na zapalenie pluc dostawa zinnat dozylnie(bylysmy w szpitalu)+inhalacje wlasnie pulmicortem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postęp medyczny
do mandzia3 Jak się dziecko podkuruje antybiotykiem to nie ma sensu już stawianie baniek. 2,5 letnie dziecko może je ciężko przeżyć. Bańki są alternatywą dla antybiotyku, więc jak się zdecydowałaś na leczenie to daj sobie spokój z bańkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandzia3
pewnie masz rację... Teraz jak tylko będzie mieć ten wstrętny zielony katar czym prędzej postawię bańki (tzn. moja znajoma) Poza tym laryngolog przepisał nam Rybomunyl- szczepionkę. Ktoś stosował???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandzia3
zna ktoś tę szczepionkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgalazka
Witam jestem, studentka fizjoterapii, piszę właśnie prace mgr na temat zapalenia oskrzeli u dzieci. Mam do Państwa ogromną prośbę o pomoc w wypełnieniu ankiety. ankieta jest krótka. nie ukrywam ze bez Państwa pomocy sobie nie poradzę. z góry dziękuje pozdrawiam http://www.ankietka.pl/ankieta/54205/fizjoterapia-u-dzieci-z-nawracajacy-zapaleniem-oskrzeli.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zespół empiro
bańki -dobra sprawdzona metoda coraz wiecej ludzi do niej wraca masażysta z empiro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seba 2003
witam moj syn ma 9 lat od miesiaca kaszlal mial katar i problemy z oddychaniem,lekarz najpierw dal dlomox przez poltora tygodnia dawalam,pozniej jakies kropelki niemieckie dostalam i tak nic nie pomoglo chodzilam od lekarza do lekarza,az w koncu jeden wyslal nas na zdjecie pluc wyszlo ze mial zapalenie pluc.dardzo sie boje poniewaz nie wiem co bedzie z tego nieleczonego zapalenia pluc.nikt sie nie mogl rozpoznac co za lekarze a dziecko miesiac cierpialo.niewiem co bedzie czytalam ze takie nie leczone zapalenie pluc moze spowodowac wiele komplikacji.czy ktos mial podobny problem.prosze pomozcie,bardzo sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seba 2003
witam moj syn ma 9 lat od miesiaca kaszlal mial katar i problemy z oddychaniem,lekarz najpierw dal dlomox przez poltora tygodnia dawalam,pozniej jakies kropelki niemieckie dostalam i tak nic nie pomoglo chodzilam od lekarza do lekarza,az w koncu jeden wyslal nas na zdjecie pluc wyszlo ze mial zapalenie pluc.dardzo sie boje poniewaz nie wiem co bedzie z tego nieleczonego zapalenia pluc.nikt sie nie mogl rozpoznac co za lekarze a dziecko miesiac cierpialo.niewiem co bedzie czytalam ze takie nie leczone zapalenie pluc moze spowodowac wiele komplikacji.czy ktos mial podobny problem.prosze pomozcie,bardzo sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×