Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

daisy.91

Zapalenie skóry wokół ust

Polecane posty

Witam :) Od kilku tygodni zmagam się z zapaleniem skóry wokół ust. Nie wiem czym to jest spowodowane. Skóra jest zaczerwieniona, swędzi, piecze, łuszczy się. Żadne maści/kremy nie pomagają, znika na kilka dni i pojawia się od nowa. Czy któraś z Pań miała podobny problem i ma jakieś ciekawe rady jak się tego pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forumowydermatolog
Wypisuje za darmo skierowanie do dermatologa w realu. Dziewczyno, usta, to Twoja wizytowka... ja bym juz byla w aptece i pytala o srodki, ktore by pomogly juz teraz a w poniedzialek szukalabym dermatologa. Taki stan moze byc wywolany przez bakterie, wirusy, grzyby - kto na forum Ci powie co to jest? tylko lekarz i to po naocznych ogledzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc Lena co u Ciebie?
moze to uczulenie na fluor ktory jest pascie albo na jakis pokarm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc Lena co u Ciebie?
jesli nie masz alergii na miod, to sprobuj smarowac nim skore ust i wokol ust, moze pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiriiri
a może maść ochronna z wit A pomoże, próbowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwerty...
ja długo sie męczyłam az w koncu jak byłam u lekarza powiedziałam o problemie,zapisała mi którąś z wit B.Póznie kupowalam witB complex ,bo przeczytałam na ulotce ze pomaga własnie przy chorej skórze warg.Jak wszystko przeanalizowalam to było spowodowane niedoborem własnie wit B podczas uzywanie pig antykoncepcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Źle się wyraziłam. Oczywiście byłam u dermatologa, lekarza rodzinnego. Przepisali maści/kremy, które nic nie pomagają, albo pomagają na chwilę. Mam dość stosowania maści ze sterydami, po prostu szukam czegokolwiek, jakiegoś sposobu naturalnego. Z miodem spróbuję. Może pomoże. W poniedziałek idę znowu do dermatologa, powiedzieć Jej, że kolejna maść na którą wydałam kolejne 30 zł nic nie pomogła. Nie wiem, robi się jakieś testy na alergię w takim wypadku? Ma ktoś jeszcze jakieś sposoby, będę wdzięczna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jesz pszenice? ona czesto
powoduje uczulenia. i absolutnie nie daj sie namowic na sterydy!!! nigdy ale to nigdy nie stosuj ich na twarz. moim zdaniem takze zadnych masci na bazie wazeliny nie powinnas stosowac bo one dodatkowo moga wysuszyć. mam pytanie, czy to sa zmiany wysiękowe, czy są suche?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jem, to znaczy chleb jem :D te zmiany są czerwone, suche, czasem się łuszczą a czasem tylko takie placki czerwone wokół ust. Nic się nie sączy. Dadzą się zakryć podkładem czy pudrem, więc nie stanowi to wielkiego problemu. Miałam już tyle maści ostatnio triderm mi przepisała, po pierwszym użyciu myślałam, że się zadrapię na śmierć, tak mnie piekło, później cały dzień siedziałam z kefirem na ustach żeby zmniejszyć pieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jesz pszenice? ona czesto
a moze zrezygnuj z chleba na tydzien czy 2 i zobacz czy przejdzie? probowalas lykac cokolwiek przeciwalergicznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarze przepisywali mi tylko maści/kremy, nic o tabletkach na alergię nie mówili. Na własną rękę często piję wapno alergiczne, magnez łykam i z leków tyle. Nie mam jakiej wielkiej alergii z objawami, tylko właśnie to nieszczęsne zapalenie skóry wokół ust. Spróbuję z tym chlebem, nic nie tracę. Swoją drogą to nie wiedziałam, że pszenica może mieć takie działanie. Dobrze wiedzieć :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jesz pszenice? ona czesto
kup sobie w aptece cos na loratadynie albo cetyryzynie, nie ma znaczenia, to sa bez recepty najbardziej podstawowe antyhistaminowe leki. zobacz czy przejdzie. jesli po tym bedzie znikac, to trzeba szukac alergenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiez jest prostaaaa
Masz uczulenie na pastę do zębów. Zmień paste na jakąś apteczną, może na ajonę. Na 100% pasta, tez tak miałam, aż mi płatami skóra odchodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do dermatologa dopiero po świętach się zapisałam. Co za kraj! Natomiast w aptece dostałam wit B, jakieś tabletki na alergię i wapno. Biorę te tabletki od niedzieli i tak przygasło. Nie jest już takie czerwone, nie łuszczy się, czyli wszystko zmierza ku dobremu. Nie jem chleba jak ktoś tu radził, pastę też zmieniłam, bo przyznam, że od niedawna używałam innej pasty niż zawsze. Dzięki dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, zastanówcie się proszę, co w czasie, kiedy pojawiły się czerwone zmiany, zmieniliście w diecie. U mnie było podobnie. Czerwone, swędzące, bardzo ciepłe, łuszczące się zmiany wokół ust (przy tym bardzo wysuszone usta). Stosowałam maść z nagietka i nawet Avantan - tylko przez chwilę (nie chciałam dłużej smarować skóry sterydem), zaczełam szukać - okazało się, że mam uczulenie na oliwę z oliwek extra virgin (dokładnie na olejki eteryczne znajdujące się w niej). Jedząc zawsze coś zostaje na obrzeżach ust - i to właśnie powodowało alergię. Także pręgę krostek na podniebieniu w okolicach podniebienia miękkiego. Zrezygnowałam z tego typu oliwy i problemy odeszły jak ręką odjął. Podobne objawy miałam na skórze dłoni, które zamiast kremów smarowałam też oliwą extra virgin. Czasem przyczyna jest bardzo blisko. Powodzenia w poszukiwaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola1234k
witam, mam podobny problem, najczesciej nasila sie w zime ostatnio mi wyskoczylo to posmarowalam hascovirem na okolo a na usta masc ochronna z witamina A jednak to pogorszylo sprawe!! zaczelo mi wyplywac w niektorych miejscach taki bialy plyn, skora byla strasznie napieta i czerwona, wiec przestalam smarowac tymi masciami jedynie na usta smaruje ta witamina A, juz mam dosyc, nie moge normalnie ust otworzyc!!! poradzcie mi cos to jest okropne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnyyny
Może komuś pomogę... Zmagałam się z okropnym problemem zaczerwienienia wokół ust, pierzchły, wysychały, bolały, puchły, następnie ściągały się jak u staruszki, i zrobiły się dziwne plamy na górnej wardze, bliżej skóry niż dziąseł, czyli u góry wargi, z których schodziła błonka, a pod spodem zaczerwienienie bez sączenia się niczego, takie łuszczenie. Wyglądałam jakbym całą noc była przyssana do szklanki i nie piła wody przez tydzień (wysuszenie) najgorzej było rano. Fajnie wyglądać jak Angelina Joli, ale nie koniecznie z takim czerwonym rumieniem. 5 miesięcy! całe lato bez pomadki, bez niczego, 5 miesięcy szukania, smarowania już chyba wszystkim, do tego badania mikrobiologiczne na grzyby i bakterie - wyszły ujemne, badanie krwi - w normie, dermatolog - bezradny, alergolog - testy pokarmowe i wziewne ujemne, usg brzucha (bo czasem zmiany na narządach dają o sobie znać różnie) - w normie, RTG płuc w normie, badanie kału i moczu - w normie, odwiedziny u psychiatry - jestem normalna, choć zakładałam, że to może ze stresu... otóż nie. 5 miesięcy masakry i ten ból rano, że kanapki zjeść nie mogłam, bo nie mogłam otworzyć ust. Wstawałam rano i ryczałam z niemocy. Cały internet przeczytany + książki medyczne... postanowiłam, jeśli coś się nie goi od 5 miesiący, to musi być dużym gó..nem, a więc co - biopsja i wizyta u chirurga onkologicznego. czekam sobie więc na termin biopsji i nagle bingo i nagle pomysł (setny już co prawda czym jest moja przypadłość) PRZECIEŻ JA PÓŁ ROKU TEMU ZMIENIŁAM PASTĘ DO ZĘBÓW NA TAKĄ Z FLUOREM! ELMEX FIOLETOWY! tak, i bardziej mnie boli i puchnie rano po całej nocy z wiadomą mikroreszteczką pasty na ustach i bardziej z prawej strony tam gdzie szczoteczka styka się ze skórą! Odstawiłam pastę, kupiłam taką dla alergicznych niemowlaków i już następnego dnia rano EUREKA kurde jest lepiej! Trochę szkoda, że nie wyglądam już jak Angelina Joli, ale jakoś to przeżyje, zwłaszcza, że od 5 miesięcy mogłam nareszcie pocałować swojego mężczyznę na dzień dobry.... dlaczego ja na to nie wpadłam? wydało mi się to zbyt oczywiste? Odkładam biopsję, odczekam miesiąc na paście dla dzieci i zobaczymy czy będę mogła umalować usta po pół roku przerwy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To moze byc wirus opryszczki hsv radze isc do lekarza I zrobic test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zaczeriwnienie, pekanie i ciagle nawroty w momencie gdy nic nie pomaga moze byc wywolane alergia na biale pomadki ochronne i nawilzajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mari Marla

Anemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×