Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minty

zdrętwiała ręka

Polecane posty

Czesc dziewczyny.. może któraś z Was miała podobny problem, albo wie o co chodzi. Pracuję przy komputerze. Od półtora tygodnia mam zdrętwiałą część lewej ręki (palce mały i serdeczny) i ten pas między palcami aż do nadgarstka. Nie boli mnie, tylko mam mniejsze czucie no i to ciągłę mrowienie mnie wkurza. Czasem to odrętwienie wchodzi mi na palec środkowy i jest tak silne, że ciężko mi wyprostować palce.. Czy ktoś może coś wie na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiele moze być pwoodów
od pracy pryz kompie poprzez zaburzenia krązenia i problemy neurologiczne az do zwyklego braku magnezu...Idz do lekarza bo tak na odleglosc bez badan trudno stwierdzic co Ci jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam nawet kiedy do lekarza sie wybrac.. magnezu mi nie brak, bo biore :( ale dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no dobra
bierzesz magnez,ale jaki???pewnie jakis syntetyczny co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielka bzdura
udaj się natychmiast do lekarza,wykluczając najgorsze :Borelioza, Sarkoidoza, Stwardnienie Rozsiane --może być wynikiem problemów z kręgosłupem,brakiem Wit B 12 czy magnezu.Nie lekceważ problemu,lepiej dmuchac na zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to napewno nic
złego a lekarz tu nic nie pomoże,po co ja wysyłasz????bezsensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielka bzdura
dopatrywałabym się zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjnego-to najczęstsza przyczyna mrowienia ,dretwienia konczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielka bzdura
bez sensu jest odradzanie wizyty u lekarza droga kolezanko:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezsensu jest to
co Ty piszesz skoro powszechnie wiadomo że lekarz tu nic nie pomoże,lepiej byś ja wysłał do dobrego masazysty może co???czy to jest Ci obce jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cóż.. pewnie jak znajdę trochę czasu to pójdę do lekarza :) może a nuż mi coś pomoże ;) pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja e
mi juz od paru tyg drętwieją ręce a raczej dłonie,najbardziej to w nocy ,tak ze czesto się budze i niewiem co mam z rekami zrobic....tez niewiem co to moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi nie tyle drętwieje, co już od dłuższego czasu niezmiennie jest zdrętwiała.. a może Tobie brakuje właśnie magnezu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chcę Cię straszyć ale
u mnie od takiego objawu zaczęło się sm:-oWięc szybko leć do lekarza!Nie ma co zwlekać i bagatelizować tego problemu.Mam jednak nadzieję,że nic poważnego Ci nie będzie.Pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nut
jeśli to mały i serdeczny palec - coś sie dzieje z nerwem łokciowym. Prawdopodobnie przy pracy przy komputerze przyjmujesz niewygodna/nieodpowiednią/ zbyt dlugo wymuszoną pozycję i stąd sie bierze mrowienie - z ucisku wyżej wsponianego nerwu. IDŹ DO LEKARZA! Pewnie zaleci Ci masaż/rehabilitacje, ale zawsze lepiej sprawdzić czy to nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.. piszę bo może kiedyś komuś się to przyda. No więc już wiem jakie są powody mojego drętwienia. Zrobiłam sobie RTG odcinka szyjnego kręgosłupa. Pani neurolog mnie skierowała.. wyszly poważne zmiany zwyrodnieniowe i jakieś tam dziwne opisy :// nie wiem dokładnie co to wszystko znaczy (dopiero w poniedziałek pójdę do lekarza znowu), ale wyszedł do mnie radiolog, który opisywal moje zdjęcie.. chyba zadziwiony, ze w tak młodym wieku mam takie zmiany (mam 23 lata).. Także jak którejś dziewczynie będie się to samo dzieje, to żeby koniecznie szła do lekarza! najlepiej neurologa, ap otem chyba w razie czego do ortopedy! Pozdrawiam Wszystkie Babeczki na forum serdecznie!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź do ortopedy
lub chirurga może to być cieśń nadgarstka - leczy sie blokadami lub zabiegiem operacyjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latecafe
sorry, że wznawiam temat, ale po prostu musiałam.. Jestem w ogóle w szoku, bo wpisałam w google i nagle ktoś opisał dokładnie taki sam przypadek jaki mam ja. Zdrętwiała lewa ręka, 2 palce do nadgarstka od 1,5 tygodnia już. Z tym że mi na początku jeszcze przez 2 dni cała się trzęsła, bo tak mi pulsowały nerwy. Minty, pisałaś że byłaś z tym u lekarza i w ogóle, ale co potem się działo...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latecafe
+ za inteligencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam ten sam problem - nie wiem kompletnie co robić. JAk to leczyć - 2 palce - serdeczny i mały...drętwieją mi..Zanim pójdę do lekarza, na pewno minie jakiś tydzień, bo pracuję. Czy ktoś mógłby jakoś pocieszyć, czy jest to wyleczalne ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adis
jeśli chodzi o tą rękę to miałem to samo od komputera, tu chodzi o łokiec zle lezy na oparciu jest jakis ucisk i tak to wychodzi, mnie trzymalo 2 tyg pozniej podkładałem poduszke pod łokiec i jakos samo przeszlo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze_ja
mam 17 lat i od 3 miesiecy mam ten sam problem. mam zdretwiałe 2 palce w lewej ręce. byłam u ortopedy który skierował mnie na badanie EMG , miało byc ono potwierdzeniem tego że jest to zespół cieśni nadgarstka. niestety po badaniu za które zapłaciłam 150 zł prywatnie, bo i naczej kolejki były pół roczne, okazało sie że to nie jest jednak to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli Zdrętwienie Powstało na skutek Ucisku Łokcia to można to sprawdzić masując punkt który odpowiada za to drętwienie--a znajduje się on dokładnie ok 3 cm od łokcia do wewnątrz obok kości strzałkowej przedramienia -jak zegniemy rękę i pomasujemy delikatnie ten punkt to każdy zrozumie o co chodzi. Wystarczy masować i starać się nie uciskać w przyszłości.:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze kup aspargin i witaminy be komplex po drugie poplywaj to rozluzni stawy i zmniejszy ucisk na kregi a co zatym idzie na nerwy bo wlasnie od uciskow dretwieja dlonie nogi itd masaz by sie przydal ale to kosztowne wiec spróbuj najpierw tego i sie nie martw bo jak siedzisz to pewnie pospinana jestes i z tad ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze kup aspargin i witaminy be komplex po drugie poplywaj to rozluzni stawy i zmniejszy ucisk na kregi a co zatym idzie na nerwy bo wlasnie od uciskow dretwieja dlonie nogi itd masaz by sie przydal ale to kosztowne wiec spróbuj najpierw tego i sie nie martw bo jak siedzisz to pewnie pospinana jestes i z tad ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×