Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katrix

Zdrowe soki wyciskarka czy sokowirówka?

Polecane posty

Dziewczyny, chciałabym sobie zafundować domowy juice bar ;) W sensie chcę sobie móc w domu robić zielone koktajle i soki owocowe. Bo to w sumie chyba w rezultacie taniej wyjdzie niż te soki jednodniowe ze sklepu, no i te sklepowe mają mało kombinacji smakowych i przy codziennym piciu zaczynają się już trochę nudzić. Tylko mam pytanie - czy lepsze są sokowirówki czy wyciskarki? Sokowirówki dużo tańsze. Na czym właściwie polega różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wartościowszy sok wyciśniesz z wyciskarki, nie ulegnie on podgrzaniu, ponieważ wyciskanie jest tu bardzo zbliżone do naturalnego, jest powolne - im mniej obrotów tym lepiej /mój Kuvings ma ok.50/na min/, bardziej miażdży. W sokowirówce jest mnóstwo obrotów i owoce są cięte nożami. Dla soków nie jest zalecany kontakt ze stala/metalem. W wyciskarce, np. Kuvingsie ślimak jest zrobiony z Ultemu, to materiał nowej generacji, ośmiokrotnie bardziej wytrzymały od standardowych i wolny od rakotwórczych bisfenoli. Mam wyciskarkę od 2 miesięcy i jestem bardzo zadowolona. Robię soki głównie z warzyw i traw z dodatkiem owocu. Pycha!! Ja kupiłam swoją wyciskareczkę na terapiasokami.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, super, dziękuję! Widzisz, nie miałam pojęcia o rzeczach o których piszesz. Aż mnie zaciekawił ten temat. Czytam właśnie i widzę, że są też wyciskarki Hurom, które mają jeszcze mniej obrotów - 40. Podobno najmniej na rynku. Ale czy to, że mają mało obrotów nie sprawia, że wyciskanie soku zajmuje całą wieczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tylko tak się nazywa :D po prostu nie miksuje szybko jak blender :D takie wyciskarki mają na przykład w juice barach itp. Raczej by się zdecydowali na inny sprzęt jeśli byłoby to takie czasochłonne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monsink
Im mniej obrotów tym lepiej, sok jest bardziej wartościowy i lepszy w smaku, w dodatku mniej jest fusów;) A wyciskanie nie trwa wcale długo, bez względu na ilość obrótów, czas można porównać do sokowirówki, tylko sok lepszy;D Przynajmniej dla mnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też zdecydowałam się na Huroma http://terapiasokami.pl/wyciskarka-hurom-hh-2g To właśnie wyciskarka drugiej generacji 2G i jest teraz w promocji. Kupiłam ją dosłownie tydzień temu, dostałam jeszcze kilka diet na odchudzanie, odmładzanie i bóle migrenowe :) Sok wychodzi pyszny, rodzina przeszczęśliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, dzięki wielkie, kupiłam. zamówiłam przez puregreen, czekam aż przyślą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła błyskawicznie! Na początku miałam obawy, że nie ogarnę składania i rozkładania, ale okazało się, że to bułka z masłem. Pracuj***ardzo cicho, wyciska owoce i warzywa prawie na wiór z tego co widać po pozostałej pulpie. A soki wychodzą naprawdę pyszne. Najlepszy wybór ever!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaannnn
Zdecydowanie lepsza jest wyciskarka do soków. Trochę się różni w wyglądzie i działaniu od tradycyjnej sokowirówki. Wygląda taka wyciskarka właśnie tak jak poniżej http://forum.wszystkodlawnetrza.pl/viewtopic.php?f=6&t=1376&p=7250#p7250 Przede wszystkim wyciska sok na wolniejszych obrotach i co ważne nie przegrzewa się jak sokowirówka. Wiadomo przecież, że wyższe temperatury niszczą witaminki. Czytałam nawet, że zalecają kurację świeżowyciskanymi sokami przy różnych dolegliwościach. A z pewnością dostarczają witamin w naturalnej i dobrze przyswajalnej formie. Tylko pamiętać trzeba, aby warzywa i owoce były z upraw ekologicznych. Oczywiście jeżeli to tylko możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LauraLaura89
Na pewno sokowirówka marnuje znacznie więcej zarówno owoców, jak i warzyw, a co za tym idzie tracimy to co najważniejsze- witaminy i poszczególne składniki mineralne. Co więcej korzystając z wyciskarki, chociażby takich jak dostępne w http://www.energiazdrowia.pl/ mamy możliwość przygotowania soku ze szpinaku, czy innych warzyw liściastych, a o tym w przypadku sokowirówki nie ma mowy. Tak sobie myślę, że jeżeli naprawdę zależy nam na zdrowiu, zdecydowanie powinniśmy postawić na wyciskarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właściwości soków owocowych i warzywnych są niemal zbawienne dla naszego organizmu. https://portal.abczdrowie.pl/soki Ale poprzez stosowanie sokowirówki traci się mnóstwo cennych składników, jak błonnik. Aby tego nie tracić najlepiej stosować blender.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dizurka

no ja jestem zadowolona z soków Nuja - są smaczne, mają wiele składników odżywczych i przede wszystkim są warte picia - samo zdrowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×