Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość załamana87lodzkie

zęby ratunkuuuuu!!!

Polecane posty

Gość załamana87lodzkie

po ciazy posypaly mi sie zeby, w drastycznym tempie, w 8 miesiacu ciazy bylam na kontroli i wszystko bylo w porzadku, po kolejnych 4 miesiacach poszlam do dentysty bo mnie bolal zab okazxalo sie ze mam 8 zebow do leczenia w tym 2 kanalowo. zdecydowalam sie na znieczulenie ogolne gdyz stwierdzilam ze to troche przesada. Zaplacilam ok 1000 zl na zeby, po kilku dniach pierwsze wypelnienia zaczely wypadac. umowilam sie w tym samym miejscu na poprawki oczywiscie musialam doplacic ok 650 zł bo wg dentystki gwarancja nie obejmuje wypadajacych plomb, no juz par szesc, poszlam... uzgodnilam ze jeden zab zostanie usuniety a pozostale wyleczone ponownie, gdy mnie uspili pani dentystka usunela mi 2 zeby nie jeden i do tego powaznie uszkodzila drugi o ktory sie zapierala jakims dlutkiem. Oczywiscie po niecalym tygodniu znow polowy plomb juz nie mialam. Wiekszosc tamtych zebow jak sie dowiedzialam potem u innego dentysty byla na wpol martwa lub nadawajaca sie tylko do otrucia, spedzilam na fotelach wiele godzin przez ostatnie 6 lat i wydalam kupe kasy. Na gorze poza 1,2 i 3 nie mam prawie nic, wszystko polamane, dolne zeby niby do uratowania ale kur.... za kazdego krzycza ok 400zl no bo 3 kanaly i plomba, wg moich obliczen musialabym miec co najmniej ok 4.000 zł aby naprawic te zeby o inaczej strace je wszystkie, mam 26 lat i chyba bede niedlugo nosila protezy bo po prostu nie stac mnie na leczenie tych zebow. Kanalowego nie robi sie z NFZ-u. Moj dentysta wyslal mnie na badanie gestosci kosci bo twierdzi ze ciezko mu cos zrobic przy moich zebach bo boruje sie jak w piasku, ale badanie wyszło dobrze inne badania tez mam ok. a mnie wiecznie ktorys zab boli, nic dziwnego jak one wrecz gnija od srodka. Co ja mam z tym zrobic. Dodam ze myje zeby co najmniej 2 razy dziennie wiec nie jest to spowodowane moim zaniedbaniem. Po urodzeniu syna mialam przetaczana krew bo wyssal ze mnie za duzo witamin i wartosci, ale to juz 6 lat temu bylo, czy moj organizm nigdy tego nie przetrawi. Im dłuzej tym gorzej bo zeby psuja sie kolejne a mnie nie stac aby je naprawiac, pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
współczuję, też mam beznadziejne zęby-mam chyba ze 2 bez plomby, ale na szczęście lepszą dentystkę. to robienie zębów w znieczuleniu, to był błąd. ja czasami z jednym zębem chodzę kilka razy i w sumie sporo czasu nad nim dentystka pracuje, więc nie wierzę, że można solidnie zrobić tyle zębów za jednym zamachem. mieszkasz w dużym mieście? może warto się przejechać na "prowincję"- ja płacę za kanał[kilka wizyt, trucie,plomba] ok 120-150zł i to jest dobrze zrobione-plomba,to mi wypadła ze 2x w ciągu 17 lat, a mam w każdym zębie-jak już pisałam- i to nie po tygodniu tylko po latach "użytkowania. teraz kanały robi się niby za jednym zamachem,ale ja jestem zadowolona z tej starej metody- wszystko jest ok, zęby nie zmieniają koloru i jest dużo taniej!!! a na co dzień polecam elmex oraz nitkowanie i płyn po każdym posiłku- u mnie to bardzo pomaga. jakbym tak robiła od dziecka, to na pewno bym nie miała takiej tragedii jak teraz, ale niestety urodziłam się jeszcze za komuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz słabe geny pomyśl o implantach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drusilla
Pod narkozą to można robić jakieś małe dziurki, ale z poważnymi problemami to się nie powinno. Wiem bo też kiedyś panicznie się bałam dentysty, tylko narkoza. Obecie znieczulenia są tak mocne że nie ma sensu narkozy. Pod narkozą nie powinno się robić kanałówki, tak twierdzi moja dentystka. U Ciebie autorko dentystka nawalila, i teraz masz niestety problemy. Ile mozna latać te same zęby? W końcu zaczynają się problemy bo zostanie sama plomba i kawałek zęba. Jak się coś da to ratuj, inne wyrywaj bo szkoda kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drusilla
Implanty na pewno dobra sprawa, ale bardzo kosztowna. Trzeba liczyć do 2500-5000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co z tego, że sama plomba i kawałek zęba? mam taki już chyba z 19lat i wygląda tak samo jak każdy inny, a był tani i tylko raz w ciągu tylu lat musiałam wymienić w nim plombę. warto robić nawet najbardziej choojowe zęby, bo to znacznie mniej zachodu- przy implancie trzeba wyrwać, czekać aż się zagoi, wkręcić śruby, zrobić odlewy itd itp, nie mówiąc o tym, że może się okazać, że organizm źle znosi implant i doopa. no i koszty, które najwyraźniej są ponad możliwości autorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a powód dlaczego plomby wypadają, to albo beznadziejny dentysta albo zły zgryz. w tym drugim wypadku nic się nie poradzi, bo plomby będą lecieć niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to jak Ty masz taki, to znaczy ze musi być ekstra, bo jakiś anonim ma i choooj :/. Została plomba i kawałek zęba to jak ma być dobrze? Można ratować wszystko tylko pytanie czy warto? Jednorazowo dziś i pewnie do końca życia kupa roboty przy jednym zębie. Nie wspominając o kupie kasy. Bo jakby nie patrzeć dentyści zamiast tanieć to z roku na rok drożeją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość holistyka
wspolczuje ci, biedna jestes z tymi zebami w tak mlodziutkim wieku:( zgadzam sie generalnie z przedmowcami- trzeba zmienic dentyste koniecznie i robic powolutku, trzymam kciuki za Ciebie zeby sie kasa jakos na to znalazla.. od siebie dodam ze wg medycyny chinskiej stan zebow odzwierciedla stan naszej watroby- czyli od siebie mozesz zadzialac w ten sposob zeby zadbac o watrobe- oczysc ja, zmien diete, bierz systematycznie ostropest ,i tak juz do konca zycia zeby czysc miekka szczoteczka od gory do dolu i nitkuj, aby wzmocnic je od "srodka" codziennie bierz lyzke gomasio ( na suchej patelni podprazasz sezam z dodatkiem dobrej soli morskiej - po czym mielisz ) - to powinno wyrownac ph krwi i odbudowac szkliwo ( bogactwo wapnia i mineralow ) Koniecznie zmien diete-najlepiej w kierunku makrobiotycznej No i wyrob sobie zwyczaj plukania buzi codziennie wieczorem woda z dodatkiem soli morskiej ( zabija wszelkie bakterie ) trzymam za ciebie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakbym się podpisała, to byś uwierzyła? popytaj wśród znajomych- mało kto ma implanty, a jakoś zęby mają wyleczone i te kanały na "resztkach" im służą, sorry, ale nie jestem jedyną osobą z plombami. ale nie ma, to jak rekomendować implanty komuś kto nie ma na nie kasy i to przez osobę, która sama żadnych implantów nie posiada. bardzo praktyczna rada. a co do cen, to w dużych miastach jest kosmicznie drogo, a w małych nie zauważyłam żadnych mega cen. wiadomo, że jak ktoś nie ma na chleb, to i tak go nie stać, ale przy przeciętnych zarobkach nie widzę problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamana ponownie
zgadzam sie z wami wszystkimi odnosnie zmiany dentystów, nie wspomnialam o tym wczesniej bo wylecialo mi z pecynki, ale dentystow zmienilam juz 6, w ciagu 6 lat, ta co robila mi zabiegi pod nrkoza to w ogole szkoda gadac kupe kasy u niej wydalam i rozwalila mi doslownie pol szczeki, bo z malych dziureczek porozwiercala mi wielkie dziury i stad potem jak plomby wypadaly kazdy kolejny dentysta musial kawalek wiecej wyborowac zeby osadzis nowa plombe, potem zeby niestety sie lamaly, doslownie odpadaly mi cale scianki zebow, prawej gory od 3 nie mam w ogole wszystko polamane, a jesli chodzi o koszta to coz kanalowe przy 3 kanalach to ok 400 zl ja jak na zlosc nawet w ostatnio leczonym zebie mam 3 90% ludzi ma 2, no juz par szesc mam pecha i tyle ale to juz martwy zab moze byc w szczece rok czy 2 a moze i 15 lat nie stac mnie na leczenie tego wszystkiego a pod NFZ nawet nie ma co liczyc. Jesli chodzi o moj ogolny stan zdrowia to jest on dobry niczego mi nie brakuje jestem honorowym dawca krwi od kilku lat. Pije mleko jem sery staram sie by moja dieta byla urozmaicona, i miala wiele witamin. I uwierzcie mi nie jem nic twardego itd ostatni kawalek zeba wypadl mi przy gryzieniu banana czasem jem kanapke oczywiscie tylko jedna strona szczeki to gryze ja bardzo delikatnie i po malu bo juz nie raz i nie dwa kawalki zeba mi sie wylamywaly. Jesli chodzi o nitke dentystyczna uzywam jej od kilku lat, plynu tez, wiec kurcze co jest nie tak. zawsze dbalam o zeby, rodzice mnie zywili baaaaardzo zdrowo, moze az za bardzo. ehhh mam dosc mozecie sie smiac ale sa chwile kiedy z bezsilnosci po prostu nie chce mi sie zyc, a propos zarobkow no coz. zarabiam 800-1000 zl miesiecznie moj partner 1500, ale mieszkanie placimy 1100 do tego jest dziecko na ktore ojciec alimentow nie placi . Wiec dla mnie 300 czy 400 zl to nie jest kwota na jaka moge sobie pozwolic aby leczyc zeby chyba ze nie dm synowi jesc. Rodzina nam nie pomaga musimy radzic sobie sami stad tez moje zarobki sa niskie bo w wiekszosci zajmuje sie dzieckiem a do pracy chodze kilkanascie dni w miesiacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem stomatologiem. Bardzo często słyszę " ta dentystka popsułą mi zęby ", " rozwiercila mi zdrowego zęba " itd. Czasem z opowieści wynika, ze gdyby nie stomatolodzy to mieliby zęby w stanie idealnym ;) A przy okazji widzę resztki jedzenia sprzed 2 tyg. Cos jest nie tak. Ale to temat rzeka. Tak czy inaczej. Każdy wie, ze aby było tanio i skutecznie warto się do stomatologa wybrać raz na 6 miesięcy. Większość pacjentów chodzi raz na 5 - 10 lat. Jak kogos nie stać na leczenie to na bezpłatnych kontrolach powinien być raz na 3-4 miesiące. I to jest rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ej Ty wyżej to posłusłuchaj! Miałam dwa żeby do leczenia. Poszłam do dentystki. Wszystko ok, będzie plomba itd. Miałam małe dziury. Dentystka wywiercila, dala plombę. Ząb został cienki jak kartka papieru. Plomba zaczęła sie kruszyć a ząb pękł na cztery części i każda po kolei wypadala. Nie było co z nim zrobić i go wyrwała. Wtedy okazało sie że następny "nie wiadomo czemu pękł". I też do wyrwania. Też moja wina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O, stomatolog! Mogę o coś zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaq
Do załamanej: Może masz po prostu takie zęby słabe i niewiele jest z tego Twojej winy. Niektórzy ide do dentysty raz na 7 lat i nic nie mają do roboty, a inni co 6 mc coś. Ja na to nie znajduje innego wytlumaczenia jak szczęście i geny. Jeżeli każdy przy tym tak samo dba o zęby to jak można to wytłumaczyć? Na Twoim miejscu poszłabym i porobiła co się da na NFZ albo jak masz u siebie w mieście to studenci stomatologii uczą sie na pacjentach robić zęby. Przy oczywiście asyście lekarzy. Płaci się wtedy tylko za materiał. Musisz coś robić, bo inaczej niedługo nie będzie co leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stomatolog
Nie jestem w stanie nic na ten temat powiedzieć. Z prostej przyczyny - nie było mnie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stomatolog
Generalnie zasada jest prosta ( z doświadczenia mojego i wielu znajomych stomatologów itd. ). Nie spotyka się pacjentów z idealną higieną jamy ustnej i licznymi ubytkami ew. korzeniami do usunięcia. Masz dziury? Zęby do usunięcia? Jest to TWOJA wina. Ludzie często szukają winnych. Stomatolog konował, długie kolejki, brak czasu i milion innych powodów. Od większości pacjentów słyszę, ze myją zęby 2-3 razy dziennie, nitkują, stosują płukanki. A w jamie ustnej pogrom, smród na kilka metrów. Oczywiście stomatolog też człowiek i myli się/odwala fuszerkę równie często jak reszta społeczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tu się akurat zgodzę też jestem w podobnej sytuacji tzn. mam zaniedbane zęby ale to wyłącznie moja wina odwiedzałam stomatologa dopiero jak chodziłam po ścianach z bólu no niestety taka prawda...eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 29l i też słabe i brzydkie zęby, dlatego nie chcę mieć dzieci bo pewnie po ciązy dopiero by mi się posypały :( nie usmiecham się, nie pokazuję ich bo się ich po prostu wstydzę. Zęby psują się od słodyczy i taka jest prawda, rodzice karmią dzieci od malego slodkosciami i potem dzieci mają prochnice a w wieku doroslym zepsute zeby i muszą wydawac krocie na dentystę. Ja mam bardzo zniszczone zeby, w każdym praktycznie plomba, sporo martwych, ale staram się o nie dbać. Piję zieloną herbatę, codziennie czyszczę zęby dokladnie nicią dentystyczną, nie jem slodyczy. Mam nadzieję, że będą mi sluzyc jak najdluzej, nawet te slabe i martwe. Autorko a ty może zrob sobie protezke taką wyciąganą albo na stale, nie znam sie na tym; albo np. protze na kilku implantach? chyba takien wyjdzie niz zakladanie implantow. Tu sie wszystko rozchodzi o pieniądze, bo wiadomo, że każdy z nas jakby mial miliony na koncie to by miał zęby jak britney spears. A jak sie nie ma kasy to niestety trzeba jakoś zyć z brzydkimi zebami... i tak każdy umrze więc co za roznica w sumie jakie się miało zeby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikakex1111
Po mojemu ktos tu szalal z dragami a najlepiej z amfa przed ciaza dzien dobry zaden dentysta Ci nie pomoze ... bycie honorowym dawca tez nie pomoze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogma
A po mojemu ktoś tu ma doświadczenia, które przekłada na innych... A jeśli nie implanty, to może jakieś protezki, licówki? Nie wiem, może tu popytaj www.prodent.net.pl ? Mój były chłopak bał się chodzić do dentysty i miał straszne kompleksy związane z zębami i wiem, jak się człowiek męczy przy tym. Zwłaszcza samoocena cierpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czasem tak jest, że zeby sypią się jeden po drugim i nie wiadomo co robić... wiem po mojej mamie która miała taki sam problem (zaczeło się od problemów z dziąsłami) ty miała protezy wstawiane - www.popkoadam.pl i nie wygląda to źle, fakt może trochę na początku dziwne uczucie ale można się przyzwyczaić, jak mówiła. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kochana ja cie rozumiem, zawsze miałam słabe zęby a po ciąży to już w ogóle masakra. potem szybko zaszłam w ciążę z młodszą córcią i potem praktycznie nie było czego ratować. jedna dentystka stąd www.stomatolog-ostroda-ilawa.pl mi powiedziała, że najlepiej będzie założyć protezke. z początku mi bylo przykro i myślałam, ze w wieku 32 to obciach, ale idzie się szybko przyzwyczaić a jest różnica naprawdę w wyglądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli plomba wypada po.kilku tyg lub miesiacach-to slabo ja zalozono. Gwarancja musi to obejmowac. Tylko ile razy? Mi raz zrobila na gwarancji, mija miesiac i znow bedzie to samo-czy trzeci raz tez bedzie na gwaranvji? Dodam ze przedtem plomba sie trzymala 5lat. Zgryz raczej sie nie zmienil, wiec kwestia jakosci pracy dentysty i plomby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorka 3431
Nie chcę być nie miła, ale trzeba chodzić dentysty. Jeżeli jesteś z Warszawy to nie polecam Ci usług Dentalux na racławickiej. Oferowana pomoc jest na niskim poziomie i nie poprawi stanu twego uzębienia. Dodatkowo można jeszcze wspomnieć o bardzo wysokich cenach, które są tak naprawdę za nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heheszka1956
dorka 3431, a kojarzysz może dentystę http://fachowydentysta.pl/ z Bemowa? Pytam, bo będę tam miała dużo bliżej niż do Dentalux .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Smutna prawda jest taka, że stan zębów zależy TYLKO i WYŁĄCZNIE od stanu higieny. Tylko, że z moich obserwacji (jestem stomatologiem) wynika, że generalnie mało kto potrafi myć zęby we właściwy sposób. Pamiętajcie, szczoteczka to za mało, ona jest w stanie oczyścić tylko 60 % bakterii powodujących próchnicę. W tzw. czynie społecznym społecznym prowadzę bloga właśnie na temat zdrowia jamy ustnej, profilaktyki i higieny jamy ustnej. Jeśli chociaż trochę zależy Ci na wyglądzie i zdrowiu swoich zębów to zapraszam: www.zebyjakdiamenty.pl Mam nadzieję, że komuś te informacje pomogą. P.S. nie mam tam nawet reklam i nie zarabiam na tym ani grosza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dość, że ludzie nie szczotkują zębów (o płukaniu jamy ustnej nawet nie wspomnę), to jak już to robią, to większość kupi byle jaką, pierwszą lepszą pastę z drogerii, która tak naprawdę jest jest to niczego. Nie lepiej codziennie dbać o higienę zębów i jamy ustnej za pomocą produktów stomatologicznych? One mają o niebo lepszy skład (np. chlorheksydyna). Kupujmy pasty i płyny w aptece (np. Septoral), a nie z Rossmannie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwie sie, ze ktos ze slabymi zebami jest dawca krwi, serio. Natomiast wypadajace plomby to fuszerka dentysty. Mieszkam od lat w Niemczech i tutaj sie to nie zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×