Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nadgarstkiiiii

zespol ciesni nadgarstka -kto mial to dziadostwo

Polecane posty

Gość nadgarstkiiiii

i jak sie z tego wyleczyl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha i achhhhh
ja mam po kazdym protokołowaniu posiedzen rady ped :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emerge
zabieg ze znieczuleniem miejscowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadgarstkiiiii
i pomaga ten zabieg? rozne slyszalam opinie/ mialas t? jakie objawy? mi oprocz dretwienia bolu nadgarstka porannej sztywnosci dolaczylo sie przeskakiwanie w nadgarstku(chyba jakiegosc sciegna) przy zaciskaniu piesci. musze zrobic emg. boje sie. u mnie zcn spowodowany jest chyba pogrubieniem pochewek sciegnistych w dloni i nadgarstkach. ostatnio sporo przesilalam dlonie i sie doigralam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadgarstkiiiii
powinnam juz isc spac ale jak leze to objawy sie nasilaja nie moge zasnac prze te cholerne dretwienia a jak juz sane to przynajmniej 2 razy sie wybudzam w srodku nocy. koszmar:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgaola85
reha reha i jezce raz reha jestem mgr fizjoterapii i lepiej isc na rehabilitacje niz na te debilne operacje co za glupota polskich lekarzy na wszytsko operacja - a wiekszosc da sie wyciagnac reha bez ryzyka takiego jak na zabiegu niestety prawie nikt w pl tego nie umie terapetow z wiedza mozna policzyc na palcach jednej reki krorzy by byli w stanie nad tym pracowac z dobrymefektem reha z nfz to beznadzieja i szkoda zdrowia bo malo kto ma jakiekolwiekpojecie ja po studiach rowniez tylkokursy cos daja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rehabilitantowi juz dziekujemy
nie wszystkie przyczyny zcn da sie usunac terapia manualna. czasami jednak trzeba zrobic zabieg a potem terapie zeby nie doszlo do nawrotu.owszem jak ktos ma poczatkizcn to terapia moze pomoc. ale jak juz ktos ma totalnie sfiksowane sciegna wyje z bolu i odretwienia rece rano ma sztywne to terapia nie pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadgarstkiiiii
kto mial na to zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraaaaaa.........
ja tez mam problem z nadgarstkiem ;/ , tylko ja mam ganglion ;/ , i hujki male ze tak powiem za przeproszeniem bo mi juz cisnienie tu skacze ;/ , wyslali mnie na operacje, i mowili ze bede miala juz spokoj, a taki guzek mi wyszedl i dretwiala mi reka strasznie, bolala i wogole, poszlam na operacje, 2 dni w szpitalu, meczenie sie z jedna reka chyba ze 3 tygodnie, zakres ruchowy nadgarstka mi sie zmniejszyl, mam hukowa blizne a do tego ganglion sie odnowil i co mi z tej operacji przyszlo, meczylam sie a to wrocilo...ahhh.. bezsens... w wdupie z tymi operacjami, ci lekarze co niektorzy to tylko wysylaja na niepotrzebne zabiegi... meczarnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadgarstkiiiii
laura-----mnie jeszcze nikt nie wysyla ale mam takie dretwienia i bole ze sama chce isc na ten zabieg nawet gdyby nie wysylali. takie zycie jak teaz wiode przez te rrce to koszmar. nic zrobic nie moge spac nie moge koszmar:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karwa fak
rozcinają ci nadgarstek od wewnętrznej strony dłoni coś tam robią a potem przez kilkanaście dni zero użytku z ręki bo nic nie możesz nią zrobić. Do tego co dwa dni zmiana opatrunków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadgarstkiiiii
a miales taki zabieg? ja mniej wiecej wiem jak to wyglda. chodzi mi tylko czy efekty sa dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadgarstkiiiii
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadgarstkiiiii
u mnie reh nie przyniosla skutku. objy mam juz nawet jak nic nie robie. rano rece sztywne w nocy bol dretwienie palcow(oprocz malych bo te sa ok)rtg tego nie wykazuje. tu potrzebne jest badanie emg aby okreslic stopien zniszczenia nerwu. czasami pomocne jest usg i u mnie wykazalo zmiany w nadgarstku(sciegna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadgarstkiiiii
kazdy ma inne objaw bo ja mimo sztywnosci boluo gomnego czucie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadgarstkiiiii
mieszaniec--- to Ty chorujesz na choroby tkanki laczej ?czytalam tu taki topik i pisal ktos pod takim nikiem. czy zcn mial u ciebie cos wspolnego z ta choroba? ja zanim trafilam do ortopedy bylam u reumatologa bo wyslala mnie tam rodzinna aby zbadac pod katem rzs. badania anty ccp, ana czynnik reumatoidalny ujemne ob 6 czyli wszysto dobrze. reumatolog obejrzala mnie od stop do glowy i stwierdila ze mam sie udac do ortopedy. ten stwierdzil ze to zcn mam zrobic badanie emg. niby powinnam byc spokojna ale ja jestem straszna nerwuska i panikara i ciagle sie martwie ze ten zcn jest od czegos powaznego. fakt zanim pojaily sie problemy to przez ok 2 lata rece obciazalam bardzo mocno wiec moglam doprowadzic do niespecyficznego zapalenia pochewek sciegien a tym samym do zcn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszaniec
Nie chciałem nikogo straszyć ale zespół cieśni nadgarstka występuje często w różnych chorobach.... . Morze u ciebie akurat to wynik obciążenia rąk.Niestety u mnie okazało się że to wynik mctd.Tak do końca to nie wiem czy pomogła rehabilitacja czy sterydy bo już wtedy brałem te różne świństwa .Faktem jest natomiast że rozpoznanie choroby trwało kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wyniki miales
zle? jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wyniki miales
i jakie objawy miales ? wiem ze zcn moze byc wynikiem rzs. dochodzi wowczas do zapalenia stawu. u mnie stawy sa ok tylko pochewki sciegien pogrubione. ortopeda uwaza ze od przeciazenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wyniki miales
i jeszcze zapytam a na co brales te sterydy? mi ortopeda jeden zapisal na te sciegna ale niestety nie pomogly tzn jak je bralam to bylo ok po odstawieniu powrocilo. bo tak podobno jest w ciesni nadgarstka ze np zastrzyk ze sterydem w nadgarstek dziala tylko 3-4 tygodnie i konieczny jest zabieg. boje sie tych wszystkich chorob choc oprocz zcn nic mi raczej nie dolega wyniki tez wyszly dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszaniec
Ja najpierw trafiłem do ortopedy który też proponował mi operację,lecz po dłuższych dyskusjach dowiedziałem się że operacja nie daje gwarancji nawrotu.Jest konieczna gdy nie ma wyjścia.Zastrzyki u mnie nic nie pomagają,zmniejszają trochę ból .Sterydy biorę ,bo na tą chorobę nie ma lekarstwa.Co do objawów to jeszcze przed zcn bolały mnie stawy kolanowe,biodrowe,łokcie,stopy,ale żeby było zabawnie to codziennie bolał mnie inny.Jak poszedłem do ortopedy to powiedział-jak chcesz zwolnienie to powiedz a nie opowiadaj pierdół... ? Natomiast podstawowe wyniki OB CRP CCP RF Kwas moczowy początkowo też były dobre. Co dziwiło wszystkich to nie było obrzęków.Nie jestem lekarzem,więc jeżeli uznali że potrzebna operacja,to niestety trzeba zrobić.Tylko dziwne dla mnie jest że( ortopeda uwaza ze od przeciazenia.) i chce robić od razu operację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie wyniki miales zle ze
unano ze jestes chory? ortopeda najpierw mnie odeslal do reumatologa a ten po badaniach anty ccp i ana odeslal mnie spowrotem do ortopedy. zcn czesto jest od przeciazenia a ze robilam sporo rzeczy ktore mogly je obciazyc to tak swierdzil- mialam remont i skrobalam na sile tapete ze scian, robilam reczne pranie przez kilka lat, duzo przy kompie dzwigalam sporo i cos tam by sie jeszze uzbieralo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie wyniki miales zle ze
i jakie objawy bo przeciez na podstawie samych bolow stawow nie stawia sie takiej diagnozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie wyniki miales zle ze
oczywiscie bardzo sie boje ze zcn moze byc spowodowane czyms groznym ale z drugiej strony wiem ze w wiekszosci przypadkow nie oznacza ono nic groznego. a jakie byly u ciebie objawwy zcn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszaniec
Na temat wyników według których postawiono diagnozę mctd to cała historia.Natomiast zcn objawiał się najpierw bólami,stopniowo coraz większymi,potem doszło do powiększenia kości śródręcza co było najdziwniejsze nie puchły stawy?.A na koniec doszło drętwienie i brak czucia.Nie mogłem utrzymać kubka z herbatą bo nie czułem rąk.Każdy może mieć różne objawy,natomiast przy przeciążeniu naturalne są bóle i obrzęki ale drętwienie to już chyba nie.Niestety nie jestem lekarzem i wiem tylko tyle co ze swojego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj chyba sie nie rozumiemy
chodzi mi o to ze od przeciazenia doszlo do ciesni nadgarstka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz napisac jak
u ciebie zdiagnozowano chorobe tkanki lacznej? do ciesni jak najbardziej moze dosc od przeciazenia- pochewki sciegien ulegaja pogrubieniu uciskaja na nerw posrodkowy i stad dolegliwosci. jest wiele przyczyn zcn i jako pierwsza jest wlasnie wymieniana :nieswoiste zapalenie sciegien na tle przeciazeniowym. nie musi byc obrzeku stawow wrecz nawet nie powinno bo zcn ze stawami nie ma nic wspolnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszaniec
Mctd zdiagnozowano dopiero gdy wylądowałem na kardiologii z wysiękowym zapaleniem osierdzia i zrobiono mi chyba większość badań dostępnych w Polsce od AIDS przez boreliozę itd.Dopiero jeden z lekarzy wpadł na pomysł że jeżeli ANA dały wynik słabo pozytywny to żeby zrobić profil ANA 3.Wyszedł pozytywny.... Co do stanów zapalnych ścięgien to potrafią tak boleć że chciałoby się je odciąć żeby nie bolały.Niestety choroba ta jest chorobą autoimmunologiczną i wywołuje stany zapalne gdzie się jej podoba.Natomiast nieswoiste zapalenie sciegien na tle przeciazeniowym jest podawane jako pierwsze ale tylko w krótkiej perspektywie.Jeżeli jak piszesz przeciążenie miało miejsce około 2 lat,to albo powinno ustąpić,albo powinny być widoczne zmiany ,a nie tylko pogrubienie pochewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisalam ze przeciazalam
dlonie przez okres ok 2 lat. tzn przez te lata wykonywalam czynnosci ktore mogly doprowdzic do pogrubienia sciegien i tym samym zcn. objawy zcn mam od okolo 8 miesiecy. sciegna mnie nie bolą. ANA mam ujemne. mimo wszystko boje sie ze to cos powazniejszego. najbardziej boje sie twardziny. Pisales ze bolaly cie stawy i sciegna- czy tylko podczas ruchu czy w spoczynku rowniez? i czy to byly silne bole czy raczj lekkie pobolewanie? i czy stawy czy raczej kosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×