Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość esther18

zgrubienie na karku i wezly za uszami nie wiem co to?

Polecane posty

Gość esther18

hej, od jakiegos miesiaca mam zgrubienie po prawej stronie szyi, no prawie na karku i za uszami dwa guzki, ktore troche bola przy dotyku, nie chce mi to zniknac, co to moze byc? bylam u lekarza, stwierdzil, ze to wezly ale nic nie przepisal ani wogole nie dal skierowania na badania, po propstu mnie zbyl a troche sie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Koniecznie wymus skierowanie na morfologie z rozmazem a na przyszlosc zmien lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esther18
no wlasnie ja mialam morfologie robiona i niby wszystko bylo ok( jakis miesiac temu) ob mi wyszlo 20 ale poza tym bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Wysokie ob moze wskazywac na stan zapalny, zrob sobie Usg wezlow chlonnych-moze to sprawe rozjasni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esther18
a co to moze jescze byc? czy jest tu ktos kto sie na tym zna? czy moze to wskazywac na jkas powazna chorobe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
moze Ci sie zbierac plyn tak jakby w woreczku pod skora,moze to byc spowodowane alergia.moze nawet przez tabsy anty.masz jebnietego lekarza.idz do dermatologa.niech Cie gdzies skieruje albo idz do inego lekarza powieien dokladniej Cie zbadac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic innego , tylko zapalenie węzłów chłonnych. jesteś przeziębiona ,możesz nacierać amolem . pomaga , ja mam to bardzo często . nie zdziw się jesli guzki wyjdą też pod pachami , tam też są węzły chłonne . i w paru innych miejscach jeszcze ale za uszami na karku (na lini włosów i pod pachami wychodzą najczęściej . wezwitaminkę C , nie zaszkodzi. zdrówka życzę/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esther18
co najgorsze to ja juz wzielam dwa antybiotyki, wczesniej lek przeciwwirusowy, teraz biore gripex ale to wszystko nie pomaga niestety, dlatego sie martwie, ze to cos powazniejszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
mowie Ci szukaj innego lekarza jesli antyboityki nie pomogly to znaczy ze nie bgyly na to! mialalm 2kulki pod skora i okazalo sie ze to byly takie torbiele z woda.powiedz czy one sa miekie? albo czy jak dotylkasz to sie przesuwaja czy sa na 1 miejscu? takie nieruchome?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ester jeśli masz 18 lat ( wnioskuje z nicku ) to może zwróć uwagę , czy nereczki i jajniki nie sa za mało dogrzane( krótkie sweterki) . i do tego biodrówki:). niczego nie zazdroszczę , ale to naprawde jest zapalenie węzłów . ubierz się ciepło przez tydzień - dwa. i zobaczysz,że przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esther18
są na miejszu, wogole sie nie przesuwają, są twarde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
zapalenie wezlow na karku? no nie wiem moje sie przesuwaly i byly miekie raczej...idz do lekarza ale innego.najlepiej dermatolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Prawidlowo wezly chlonne sa niewyczuwalne ale u osob szczuplych mozna je jednak wyczuc pod palcami. Powinny byc male i pod palcami powinny sie przesuwac. Nie powinny bolec ani ciagnac. To moze byc odczynowe powiekszenie wezlow chlonnych, zrob USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esther18
no tylko ze ja wlasnie nie wiem czy ten na karku to wezel czy to cos innego, tak jak juz pisalam jest to zgrubienie, niebolesne, te za uszami troche bola przy dotyku ale nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
musisz sie uspokoic wiec idz do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Im wiecej bedziesz macala tym bardziej beda sie powiekszaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esther18
tylko zastanawiam sie do jakiego, moja doktorka to olala, wiec nie wiem czy mi da skierowanie a prywatnie to tez raczej nie pojde bo wiadomo jak wyglada polska sluzba zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie lekarz
to moze byc rozyczka.moga CI tak te wezly juz do konca zycia zostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
ktory raz mowie ze najlepiej dermatolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idż do lekarza
i ciągnij temat - to jeden z objawów ziarnicy złośliwej. Nie słuchaj mądrych, które przez net diagnozują ci zapalenie węzłów, bo potrzebne są badania !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Pisze i wiem co mowie. NIe strasz ziarnica bo nie kazdy wezel powiekszony to od razu rak. Tez mialam przejscia z wezlami,lezalam przez nie na stole operacyjnym. Zrob sobie USG, jezeli tam wyjdzie cos nie tak to idz na biopsje wezla a swoja droga odwiedz madrzejszego lekarza. Pamietaj , wszystko na poczatku jest do wyleczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esther18
dzieki za porady, postaram sie isc wkrotce do lekarza, mam nadzieje ze to nie bedzie nic takiego powaznego, bo ja sie czuje dobrze, nie mam goraczki ani nie mialam, tylko te wezly i gardlo mnie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppppp- ja mam wlasnie takie cos za uchem jakby wezel chlonny w takim worku miekkim jakby z woda w srodku..mozna to przesuwac i boli bardzo, mam od ok 2 tyg i rosnie caly czas sie powieksza...myslalam ze to moze jakas cysta czy torbiel..ale to chyba wezel...pisalas ze mialas takie cos, co to bylo, jak to wyleczyc??? u mnie wystepuje tylko za jednym uchem, co robic!!!!???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
hej - ja miałam takie objawy, tzn węzeł chłonny powiększony dokładnie w tym samym miejscu - z prawej strony na szyi, dodatkowo drugi powiększony pod brodą. (i jeszcze dwa nad obojczykiem, ale o tym nie wiedziałam) podejrzewano wiele, również ziarnicę. ale okazało się, że to borelioza. znajdź dobrego internistę, niech Ci zrobi USG, zrób też USG jamy brzusznej, prześwietlenie płuc, badania w kierunku cytomegalii, boreliozy i toksoplazmozy, badanie węzłów pod pachami (bolesne :( ) i nad obojczykami. nawet jeśli musisz zapłacić za prywatną wizytę czy badanie, to warto. (bo czasem trzeba na wizytę czekać i 3 miesiące :/) powiększone węzły o charakterze odczynowym oznaczają reakcję organizmu na chorobę obecną, bądź przebytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez to mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez to mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RAP 100
ppppp wiesz,akurat tez to mam zgrubienie za uszami .ale nie jest do konca na karkiu kolejne tylko lewej io prawej czesci szyji:) jutro ide do lekarza ktos mowilz ze pod pachami moze tez byc a tez mam czyli zapalenie wezlo. a grozne to jest ??i hope not

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Svg
od 8-10 lat meczą mnie zgrubienia na szyj i z tyłu głowy przywarły do kości(wcześniej były ruchome) oraz chyba migdały wielkości 2-3cm, ponadto pod pachami kilka 1-2cm i w pachwinach podłużne w grupie około 1-3cm(częste bule przy chodzeniu), w obrzerzach ust liczne kilku milimetrowe zniekształcenia, cały czas złe samopoczucie, chodziłem do lekarza ale nie mogłem się z nim dogadać i zaprzestałem teraz chodzę do pracy i odczuwam te dolegliwości totalny dyskomfort i brak skupienia, ostatnio czuje w gardle jakby coś mi w nim zalegało i czasem przełykanie mam utrudnione, już nawet dostałem chyba obsesji na ich punkcie i depresji:-( i nie wiem co zrobić żeby znikły:-( obawiam się że niedługo się zaktywizują i będę dopiero miał:-( 1raz poddałem się biopsji cały wycinek 1 raz cienko igłowej nic nie wykazały krew w granicach normy normy poza bulubiryna calkowita, nie wiem co robić nawet myślałem iść do prywatnego lekarza, brałem wszystko pod uwagę od virusów po pasożyty a i tak jestem w martwym punkcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinaa
O matko ja mam nadzieję, że to nic strasznego bo też mam takie guzki . dwa za uszami i dwa na szyji. jak je dotykam to bardzo mnie boli . !! i nie są ruchome. nie bolało mnie nic i było ok, a nagle dotykam a tu guzy . oby to nie było nic strasznego, też muszę iść do lekarza. a Ty esther18 jak sobie z tym poradziłaś .? byłaś u lekarza...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka18
Hej ja mam ten sam problem tylko ze z lewej strony pod pacha tez mi to wychodzilo czasami i z lewej strony bylam u 3 lekarzy i zaden nie raczyl zrobic mi usg zawsze zwalaja to na maja chora tarczyce bo mam zaburzenia chormonalne i ze niby przez to mi sie to dzieje dostzawalam rozne leki ale nic nie pomaga mialam usg jamy brzusznej i wszystko jest w pozondku niby ale te gozki sa dokuczliwe pod pachami boli strasznie a uszami nie asz tak bardza sa miekie i sie oprzesuwaja czasami robia sie wiekrze a czasami miejsze nie wiem jak wymusic od lekzarzy dodatkowe badania a tez zaczynam sie bac bo u mnie w rodzinie dosyc czesto wystempowal nowotwor i to z obu stron wiec mam pytnie czy to moze byc cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×