Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Robocop

Złamanie , operacja , rehabilitacja

Polecane posty

Witam wszystkich zainteresowanych. Mam nie lada mały kłopocik. W czerwcu br. miałam poważny wypadek samochodowy.Karetka zabrała mnie do szpitala i okazało się , że poza mniejszymi obrażeniami mam wieloodłamowe zlamanie kości ramiennej z przemieszczeniem.Nistety operacja to było jedyne wyjście.Lekarze dokonali wewnętrznego zespolenia płytą i dziesięcioma śrubami ciągnącymi \'\'zespol\'\'.Zalecili mi noszenie w temblaku oraz ćwiczenia.Na szczęście palcami mogę już ruszać ale nie mogę jej wyprostować.Ostatnio dowiedziałam się(pośrednio od pewnej rehabilitantki), że w takim czasie po operacji nie powinnam jej nosić caly czas w temblaku bo ten przykurcz mi zostanie.Lekarz na ostatniej wizycie tj. 11.09 nic nie mówił mi , że mam ją puszczać bez temblaka.Proszę jak ktoś coś wie na ten tem. o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malleństfo
Ja miałam podobna sytuację- złamanie z przemieszczeniem łokcia. Po sciągnieciu gipsu-nawet jak mialam jeszcze druty-kazali mi chodzić bez temblaka.Po kolejnej operacji nosiłam tydzien na temblaku a potem go wyrzuciłam i mineło kilka lat a z moją reką wszystko ok :) Tylko brakuje jej do wyprostowania kilka s=cm :) ale to normalne przy złamaniach łokcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dzięki za odpowiedz.Ja mam złamanie(dokladnie to zmiażdzenie) między łokciem a ramieniem. Mi lekarz przy wyjściu ze szpitala w lipcu kazał nosić w temblaku a wczoraj rehabilitantka za pośrednictwem powiedziała,że nie powinnam nosić w temblaku nonstop i nie wiem kogo sluchać.W sumie to się boje bo od momentu wyjścia ze szpitala nie mam żadnej poprawy z prostowaniem a lekarz powiedział , że po drugiej operacji nie będe miala żadnej rehabilitacji.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malleńsfo
Ja nie miałam rzadnej rehabilitacji :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oprócz tego \'\'niedoprostowania\'\' to wszystko jest ok. i codzienne obowiązki nie sprawiają Ci klopotu? Ja staram się nie poddawać nawet doszłam do wprawy i sama jedną ręką sobie myje głowe ale boje się , że moje pragnienie o projektowaniu wnętrz spalilo się na panewce , ponieważ do tego musi być perfekcyjna kreska(zostanie mi tylko projekt na kompie, buuuu). A Ty musiałaś ćwiczyć z tą ręką sama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie , moze ktos byl w takiej sytuacji jak ja... moje złamanie: wieloodłamowe złamanie trzonu kosci ramiennej z przemieszczeniem. Jestem 2 tygodnie po operacji zespolenia reki blaszka i srubami. Dostałam zalecenie noszenia reki w temblaku. Czy powinnam juz teraz prostowac reke i cwiczyc ją ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po operacji kolana mialem straszne probloemy totalny bezruch, rehabilitacja i osteopatia u fizjoteraupety pana Kurbiela postawila mnie na nogi. powoli wracam do formy, nie poddawajcie sie i wy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Minęło już trochę czasu od waszych postów i pewnie już zapomnieliscie o zlamaniach ale macie za to duże doświadczenie. :-) . Mój przypadek ti brak zrostu po złamaniu trzonu kości ramiennej. Kilka dni temu przeszłam operację zespolenia płytką. Noszę rękę na temblaku. Inny lekarz kazał mi ćwiczyć w pełnym zakresie. A jak było w waszym przypadku? Odzyskaliście pełną sprawność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belluś
Jestem 4 miesiące po operacji wszczepienia endoprotezy w staw łokciowy. Miałam zwichnięcie kości strzałkowej z wieloodłamowym złamaniem głowy kości promieniowej. Mój wypadek był na tyle poważny, ze wstawiono mi implant tytanowy głowy kości promieniowej a kość strzałkową nastawiono. Obecnie jestem w trakcie rehabilitacji. Gips miałam przez 21 dni ze względu na przyjecie się implantu. Od razu nie dochodzi się do sprawności. Wymaga to czasu oraz ciągłej rehabilitacji. ręka może nie do końca się wyprostować. Mozna jednak władać normalnie nią i pływać. Wiadomo na zmianę pogody będzie się odczuwać. Jednak najważniejsza jest rehabilitacja - terapia manualna połączona z ćwiczeniami biernymi i czynnymi. To daj***ardzo duże możliwości.N igdy jednak nie dojdzie się do pełnej sprawności - jak to przy złamaniach tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezeli chodzi o rehabilitacje to moge polecic Ci tutaj www.medis.pl bardzo mila opieka i widac, ze bardzo specjalistyczna, bo szybko udalo mi sie powrocic do 100% zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po wypadku samochodowym przechodziłam rehabilitację w www.medorzel.pl. Wiele osób uważa, że jest ona niepotrzebna ale mi pomogła wrócić do pełnej sprawności po kilku miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie najlepszy ośrodek rehabilitacji jest tutaj http://rehapro.com.pl/ . Mają bardzo dobre podejście do pacjentów nawet tych najmłodszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A korzystał ktoś z was z pola magnetycznego po złamaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak załamałam kiedyś nogę to zaczęłam chodzić od razu na te zabiegi. One działają nawet przez gips, a różnica jest duża jak się z nich nie korzysta. Mam porównanie, bo kiedyś złamałam rękę i 8 tygodni w gipsie, rehabilitacja to była męka. Teraz po tym polu magnetycznym w Physio Medica rehabilitacja to była bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie są te zabiegi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy osrodki rehabilitacyjne moga przyjmowac bez skierowania od lekarza ? jesli ktos chce sam po prostu podreperowac stan zdrowia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanana521
Po złamaniach najlepiej jak najszybciej zrezygnować z gipsu i przestawić się ortezę - noga czy ręka lepiej wtedy się goi i szybciej wraca do formy, bo nie jest tak samo ciagle usztywniona, można stopniowo zwiekszyć ruchomość no i skóra może oddychać! sama po złamaniu miałam ortezę od mdh i świetnie się sprawdziła, wróciłam do formy w ekspresowym tempie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMyszka127
To prawda, moja siostra zrezygnowała z gipsy na rzecz ortezy ARmedical i była bardzo zadowolona. Warto jednak pamiętać, że nie w każdym przypadku złamania jest taka możliwość. Trzeba to zawsze skonsultować i absolutnie nie podejmować takich decyzji na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fizjoterapeuta
Stosowanie usztywnienia w postaci gipsu po złamaniu kości jest niezbędne i należy utrzymywać je tak długo, aż nie uzyskamy pełnego zrostu. Zwykle proces ten trwa od 4 do 6 tygodni. Pełen zrost kości możliwy jest wówczas gdy zostaną spełnione trzy warunki: - usztywnienie złamanej kości - kompresja elementów kostych - odciążenie złamanej kończyny Wszystko to zapewnia opatrunek gipsowy. Należy zadbać w tym okresie o utrzymanie sprawności mięśni aby nie dopuścić do ich osłabienia i zaników, co prowadzić może także do ograniczenia zakresu ruchomości. Jest wiele sposobów radzenia sobie w powyższej sytuacji, stosując chociażby ćwiczenia izometryczne. W momencie gdy mamy do czynienia ze złamaniem, gdzie elementy kostne zespolone zostały za pomocą blaszki i śrub proces zrastania kości jest znacznie szybszy i usztywnienie kończyny w opatrunku gipsowym występuje tylko w pierwszych dniach po operacji lub czasami zdarza się, że nie jest ono potrzebne. Następnie pojawia się temblak. Są dwa cele dla których lekarze zalecają jego stosowanie. Pierwszy, to niedoprowadzenie do wystąpienia opuchlizny w palcach i dłoni oraz drugi - uzyskanie odciążenia kończyny, aby przyspieszyć proces gojenia kości. Najważniejszym pytaniem nie jest to czy nosić temblak czy też nie, ale najważniejsza w tym momencie jest rehabilitacja i powrót zakresu ruchomości w sąsiadujących ze złamaniem stawów. Uzyskanie zakresu ruchomości podpowie w podjęciu decyzji czy nadal konieczne jest korzystanie z temblaka. Jedno jest pewne - podczas całego procesu gojenia złamania oraz przywracania sprawności niezbędna jest obecność rehabilitanta. Zapraszam do kliniki Core Clinic w Poznaniu (www.coreclinic.pl) gdzie specjaliści z zakresu rehabilitacji oraz osteopatii pomogą powrócić do pełnej sprawności sprzed operacji. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HanikaNorto
W przypadku rehabilitacji moge polecić CI jeden z najlepszych ośrodków w jakich byłem a mianowicie http://fizjoterapia-mazur.pl tutaj zadbaja jak najlepiej o Ciebie i zobaczysz efekty szybciej niz będziesz sie spodziewała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem po ciężkim zabiegu na kolano, rehabilitacja długotrwała i męcząca, ale nie poddaję się. Chodzę do "Naszej Kliniki" w Ożarowie Mazowieckim. Jest to nowe miejsce, bardzo dobrze wyposażone, pracuje tam młody, wykwalifikowany zespół. Jeśli ktoś z okolicy by poszukiwał, to polecam. Tutaj namiar: http://naszaklinika.com.pl/oferta/fizjoterapia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czikitka3
Jak dla mnie najlepsze w Krakowie sa gabinety z grupy G&R, wszystkie są wypisane na tej stronie: http://www.rehabilitacje.org/ Ja chodziłam na rehabilitację kręgosłupa po kontuzji do gabinetu przy Zachodniej. Po 2 miesiącach miałam już mniejsze dolegliwości bólowe, powoli wracałam do codziennych czynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Także miałam złamaną nogę z przemieszczeniem. Rehabilitowana byłam w www.neurocentrum-wadowice.pl. Po kilku miesiącach doszłam już do pełni zdrowia i mogę robić wszytko to co robiłam przed urazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam podobny problem. Kiedyś miałam skomplikowane złamanie lewej nogi i leczyłam się w gabinecie ortopedycznym www.drmanczak.pl. Jeśli jesteś z okolic Leszna to jak najbardziej mogę Ci polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rehabilitację po wypadku odbyłem w klinice rehabilitacyjnej www.reha-kfz.pl w Krakowie. Jeżeli jesteście z tych okolic to polecam ich wam. Mają doświadczony personel i wiedzą jak pomagać ludziom by ci odzyskali sprawność fizyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek877
Jeżeli chodzi o ośrodek rehablitacyjny to ze swojje strony polecam azapoznać się z ofertą http://fizjoterapia-mazur.pl bo pracują tam naprawdę mega profesjonaliści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie było podobnie, ale na rehabilitację zapisałam się do centrum www.cnr-med.pl gdzie mają duży i nowoczesny obiekt, jest dużo miejsca, dużo światła i dużo życzliwości ze strony personelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Mialeś wypadek ? Uszczerbek zdrowiu ??? Zajmuje się pomocą dla ludzi poszkodowanych. Robie to głównie dla pomocy /hobby . Szkoda mi ludzi którzy zasługują na pomoc a nie robią z tym nic bo myślą że im się nie należy bo im się nie chce ,bo to sciema ....szkoda czasu... Nie jestem tu aby Was przekonywać ,naciągać. Macie szansę po prostu odzyskać pieniądze za strach,ból,cierpienia,zdrowie,nadzieje. Wypadki nawet 18 lat wstecz !wiedziałeś o tym ? Za ręke złamaną na chodniku 50 tyś zł Za stracony ząb od 1 tys. To są przykłady tylko znam jest ich dużo.Śmierć bliskiej osoby również i wiele innych.Za wycenę sprawy nic nie płacisz ,dopiero za wygraną jakiś procent na koniec .Dlaczego ? Bo jednak zajmują się tym ludzie,prawnicy .Ale masz wszystko czarno na białym bez ściem. Pisze to najprościej żebyś zrozumiał /ła. Pomyśl czy ktoś z bliskich nie miał ostatnio wypadku ??? Zadzwoń do mnie pomogę wystarczy zapytać. 692 442 462 Może coś ci się przypomni? Nawet 18 lat wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry ośrodek w Bydgoszczy to Sue Ryder z Toruńskiej http://sueryder.rehabilitacjaspecjalistyczna.pl/ Jestem po kontuzji kręgosłupa i leczenie u nich przynosi poprawę. Mają bardzo dobrych rehabilitantów, nowoczesne sprzęty, ogółem jest dobrze, przede wszystkim jestem zadowolona, że widzę efekty rehabilitacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×