Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość napomocwłoskom

Znacie jakieś dobre produkty do zniszczonych i wysuszonych włosów?

Polecane posty

Gość napomocwłoskom

Przez kilka lat niszczyłam włosy farbowaniem i prostowaniem, przez co włosy wykruszyły się i nie chcą rosnąć. Od roku ich nie farbuje, a od kilku miesięcy nie używam prostownicy. Zaczęłam też po każdym myciu stosować odżywkę, czego wcześniej nie robiłam. Odstawiłam nawet suszarkę i od ok. pół roku zostawiam włosy tylko do naturalnego wyschnięcia. Jednak dla moich włosów to chyba nadal za mało, bo i tak nie chcą przekroczyć magicznej granicy "do stanika". Wszędzie teraz mówi się o olejowaniu, ale czytałam gdzieś, że to wysusza włosy, a to ostatnie czego chcę. Jak mogę jeszcze pomoć moim włosom i czy znacie jakieś produkty, które by te włosy zregenerowały i spowodowały zmniejszenie liczby rozdwajających się końcówek? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
olejowanie nie wysusza włosów :D skąd niby taki pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napomocwłoskom
czytałam kilka artykułów o tym, że wysusza. Jedni wychwalają olejek rycynowy i mówią o jego cudownym działaniu na włosy, z kolei gdzie indziej czytam o tym, że używany sam wysusza i trzeba do niego dodać np. oleju kokosowego. Że już nie wspomne o olejach znanych marek z drogerii, czytałam ich opinie i żaden nie spełnia swojego zadania a jedynie "wygładza i ma ładny zapach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sam olej rycynowy wysusza i raczej do wlosow bym go nie uzywala. najlepsze sa: arganowy, jojoba, kokosowy. jak nie jestes przekonana do dodawaj pare kropel do maski czy odzywki i potem splucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napomocwłoskom
dzięki, spróbuję tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli przez kilka lat niszczylas wlosy, to daj im troche czasu na ogarniecie sie. ja efekty zobaczylam dopiero po dobrym roku uzywania odzywki po kazdym myciu. rozjasnialam, prostowalam, suszylam. teraz tez farbuje, ale na ciemny kolor, susze, ale nie prostuje. po kazdym myciu nakladam odzywke (od ucha w dol) kiedys czesciej, teraz rzadziej, olejuje olejkiem z rossmann alterra oliwka i limetka (probowalam innych , ale po nim mam najladniejsze wlosy) na koncowki nakladam olejek arganowy z marion czy z garniera goodbye damage, badz tez jedwab z green pharmacy (natura) generalnie uzbroj sie w cierpliwosc. ja przez 1,5 roku musialam zapuszczac wlosy 'do stanika', juz myslalam, ze ta dlugosc jest dla mnie nieosiagalna. mi dodatkowo wlosy sie lamaly i nie chcialy rosnac przez anemie, warto zrobic sobie wyniki krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też miałam ten problem. teraz zniknął, albowiem zaopatruję się w szampony i odżywki w hurtowni fryzjerskiej. Szampony tanie jak barszcz i odżywki też. Szampony kupuję sobie różne więc nie wiem który najlepszy. Z odżywek dla mnie rewelacyjne - lniana ( w kremowej tubce) bez spłukiwania, na końcówki olejek arganowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olejowanie oraz silnie działające maski. pamiętaj żeby nie trzymać maski długo, ponieważ jeszcze bardziej wysuszy twoje włosy... PS Zapraszam do testowania Belissy na moim blogu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam olejki Matrix Oli wonders, mają kilka do wyboru, a są rewelacyjne. Ja używam olejki Indie do włosów kruchych oraz uwrażliwionych. Można go stosować codziennie, ma lekką konsystencje, sprawia, że włosy są miękkie i zdrowo wyglądające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleje, oleje i jeszcze raz oleje! I nie wierz bredniom, że one wysuszają. Jedynie olejek rycynowy może wysuszać. I ostrożnie podchodzić do oleju kokosowego bo na wysokoporowatych włosach może nie działać dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam suche wlosy, zniszczone, spalone tez nalozylam olej kokosowy ( 100% naturalny taka masa biala, lekko w mikrofalowce podgrzalam zeby sie rozpuscil) ale na moje wlosy nie dziala, jeszcze wieksze siano po nim mialam. Widocznie moje wlosy sa przeproteinowane i akurat olek kokosowy nie jest dobry, mysle ze sprobouje tego olejku alterra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leniwa_ona
Znam jeden - american booster dream hair ze skrzypem polnym, bambusem i wyciągiem z borówki, te składniki wzmacniają i nawilżają włosy, dzięki czemu wyglądają zdrowo i pieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wejdzcie sobie na www.anwen.pl - kopalnia wiedzy na temat wlosow i problemow z nimi zwiazanych. Ja znalazlam ten blog jakies 1.5 roku temu i przepadlam. Bardzo duzo przydatnych informacji i wlasnie dzieki niemu doprowadzilam swoje wlosy do stanu uzywalnosci, aby w tragicznym stanie po przejsciu z czarnego na blond. Zaczelam wlosy olejowac, nakladac maski po kazdym myciu, zdrowo sie odzywiac, sciac zniszczone wlosy i po 1.5 roku moge powiedziec, ze moje wlosy sa w bardzo przyzwoitym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmień nawyki, włosy płucz w chłodnej wodzie, która zamyka łuski. Nie wyciskaj ani nie trzyj ich, wystarczy przyduszanie ręcznika. Jeśli nie możesz łatwo ich rozczesać, użyj odżywki bez spłukiwania w sprayu. Nigdy nie szarp włosów, czesz je delikatnie drewnianą lub plastikową szczotką. Latem stosuj kosmetyki z filtrami UV, Kup szampon do delikatnych i zniszczonych włosów w aptece, maseczki też możesz zakupić albo sama zrób poczytaj na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baristka
osobiście polecam maskę matrixa albo olejek arganowy. Stosuję od jakiegoś czasu i jestem zadowolona z efektów. Rozejrzyj się za nimi na stronce i-styl.pl, bo tam masz profesjonalne produkty no i nie tak drogo. Poza tym, jeżeli masz zniszczone włosy bardzo, to warto by było najpierw nieco podciąć końcówki, bo na bardzo zciachanych nic nie zrobisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też znam blog Anwen i też dzięki niemu uratowałam swoje włosy. Tam poznałam domowe sposoby na pielęgnację różnych rodzajów włosów (w tym moich), ale też ocenę dobrych zabiegów fryzjerskich. Np. dzięki niej znalazłam zabieg kerastase, które pomogło mi na moje cienkie włosy. Na szczęście u mojego fryzjera (In Harmony) można taki zrobić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U fryzjera polecam zabieg z użyciem ultradźwięków oraz olaplex. W domu olejowanie włosów oraz łykanie kapsułek w wiesiołkiem (najlepszy moim zdaniem GAL). Warto również wstrzymać się na jakiś czas z farbowaniem, trwałą ondulacją i gorącym powietrzem z suszarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosmetyki z jedwabiem, wcieranie oleju arganowego, wspomniane kapsułki z wiesiołkiem polskiego Gala również są świetne. Natomiast uważam, że mocno zniszczonych końcówek nie ma co na siłę regenerować, tylko trzeba je ściąć - wówczas włosy szybciej się zregenerują i będą wyglądać ładnie i zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi fryzjerka w Akademii Perfect Hair poleciła fajną maskę z Welli z serii System Professional i mam po niej bardzo odżywione włosy. A te kosmetyki można kupić chyba tylko u nich jeśli chodzi o salony w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do kogo warto zapisać się w In Harmony z kręconymi zniszczonymi włosami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że pani Kasia będzie wiedziała co najlepsze dla Twoich włosów. Moimi zajmuje się bezbłędnie. Nigdy nie miałam tak ładnie obciętych włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram olejowanie! Super nawilża włosy i pomaga ułożyć się szczególnie kręconym czuprynom! Ktoś wspomniał wcześniej o marce Royal Moroccan. Używam ich szamponu, bo fajnie działa na włosy, tak jakby je dociąża, ale nie przetłuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrob sobie piling kawa zmielona plus sza.pon wcieraj pare minut w skore na glowie potem dobrze splocz. Jak wlosy wyschna biore zoltko oliwe i pare kropli olejku rycynowego nakladam na wlosy i trzymam 1 godz. Robie to 2 razy w tygodniu i wlosy rosna jak opetane az sie moja fryzjerka dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie kupić kosmetyki Royal Moroccan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×