Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mandarynka555

Zwichnięcie rzepki i woda w kolanie WAŻNE

Polecane posty

Gość mandarynka555

Witam. Tydzień temu zwichnęłam rzepke (pierwszy raz)... Z karty informacyjnej ze szpitala wywnioskowałam wraz ze znajomym ratownikiem że było to zwichnięcie rzepki bez zerwanych wiązadeł,bez wody w kolanie,pełny zakres ruchów (cokolwiek to znaczy ale tak było napisane). Nogę wsadzili mi od kostki po udo w szynę gipsową na 2 tygodnie, minął już tydzień i tu pojawia się moje pytanie... Zebrała mi się woda w kolanie.. Znajomy ratownik wymacał przez bandaże moją nogę i powiedział że nie dużo tej wody (poniżej i powyżej kolana trochę z boku) Został mi jeszcze tydzień w szynie gipsowej. Czy możliwe że ta woda mi się wchłonie sama? Nie mam jak obkładać jej kapustą ponieważ jest w tej szynie... Panicznie ale to bardzo boję się punkcji i zrobie wszystko aby jej uniknąć... Czy punkcja to konieczność? Czy możliwe że sama mi się wchłonie? Noga nie boli, nie przeciążam jej bo cały tydzien leżę i wstaję TYLKO do łazienki.. Bardzo proszę o odpowiedzi na moje pytania bo wpadam już w panike ponieważ zbliża się termin u ortopedy.. BOJĘ SIĘ :( pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślałam, że czasy kiedy, zwichnięcie rzepki pakuje się w gips po same pachy minęły bezpowrotnie, jak widać nie... . Wysięk może się wchłonąć sam. Przez gips można stosować zabiegi z pola magnetycznego - trzeba znaleźć przychodnię rehabilitacyjną (prawie każda powinna to posiadać). I mam nadzieję, że trafisz na rozsądnego ortopedę, który przy najbliższej wizycie skieruje cię na rehabilitację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luemonlabi1984xvlug
Witam. Tydzień temu zwichnęłam rzepke (pierwszy raz)... Z karty informacyjnej ze szpitala wywnioskowałam wraz ze znajomym ratownikiem że było to zwichnięcie rzepki bez zerwanych wiązadeł,bez wody w kolanie,pełny zakres ruchów (cokolwiek to znaczy ale tak było napisane). Nogę wsadzili mi od kostki po udo w szynę gipsową na 2 tygodnie, minął już tydzień i tu pojawia się moje pytanie... Zebrała mi się woda w kolanie.. Znajomy ratownik wymacał przez bandaże moją nogę i powiedział że nie dużo tej wody (poniżej i powyżej kolana trochę z boku) Został mi jeszcze tydzień w szynie gipsowej. Czy możliwe że ta woda mi się wchłonie sama? Nie mam jak obkładać jej kapustą ponieważ jest w tej szynie... Panicznie ale to bardzo boję się punkcji i zrobie wszystko aby jej uniknąć... Czy punkcja to konieczność? Czy możliwe że sama mi się wchłonie? Noga nie boli, nie przeciążam jej bo cały tydzien leżę i wstaję TYLKO do łazienki.. Bardzo proszę o odpowiedzi na moje pytania bo wpadam już w panike ponieważ zbliża się termin u ortopedy.. BOJĘ SIĘ pomocy! Jasne http://vcup.in/jHbM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×