Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marion_Silver

Zwrot podatku lub jego brak

Polecane posty

Ile dostaniecie zwrotu podatku? No chyba, że nic, albo musicie dopłacić:) Ja dostanę 555zł może bez groszy, bo oddałam 1% na fundację spełnionych marzeń, która tu polecaliście. To dużo czy mało? Ile dostaniecie wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomo
ja mam 550 czy 540 jakos tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samaaprawda
ja 557, tyle w zeznaniu wyszlo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2800zl
mam jedno dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia z wawki
my dostaniemy 2783 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia z wawki
a co odliczasz jak masz jedno dziecko, ze dostaniesz 2800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko - co za niedouczenie - przecież Ty nie oddajesz tego 1%! ze swojej kasy!!! Zwrotu będziesz miala tyle samo - bez względu czy zaznaczysz, że chcesz aby przekazali 1% czy nie. Jesli tego nei rozumiesz to wczytaj sie proszę w to, co wypełniłaś. ktoś pytał za co zwrot 2800 zł jeśli się ma 1 dziecko. A innych ulg nie ma? Może ktoś ma rehabilitacyjną jeszcze + za internet + za odsetki od kredytu hupotecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agawa a tyś to wielce douczona
za internet już dawno nie ma zwrotu, ciemnoto 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gadasz???????
odlicza sie odsedki z kredytu?i internet ? mnie powiedziano ze za internet juz nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość internet jeszcze jest
można odliczać, a odsetki od kredytu tylko Ci co przed 2008 czy 2007 wzieli kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie tez sie pytam o te odsetki kredytu hipoteczego? na jakiej to zasadzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gadasz???????
Kurde no ja mam kredyt od 2005roku i pani z zusu mnie rozlicza i nic nigdy mi nie mowila na ten temar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, ze za internet jeszcze mozna :-) - co za głąby siedzą na tym forum: "Jak co roku podatnik ma prawo skorzystać z odliczenia od dochodu kwoty wydatkowanej na korzystanie z sieci Internet w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 760 zł. Nie ma już konieczności, by ulgę dokumentować jedynie fakturami VAT. Rok 2012 jest ostatnim, w którym ulga internetowa obowiązuje w takiej formie jak dotychczas." Może więc to tylko kwestia, ze się nei zrozumieliście. Teraz rozliczamy rok 2012, a za rok 2012 internet jeszcze sie rozlicza. Dopiero za 2013 Internetu juz nie rozliczymy jak kiedyś. Co do ulgi za kredyt - cytuję: " Z ulgi skorzystać może podatnikowi, któremu w latach 2002-2006 został udzielony kredyt (pożyczka) mieszkaniowy. W ramach ulgi przysługuje mu prawo do odliczania od dochodu wydatków na spłatę odsetek od tego kredytu (pożyczki). Spłata może odbywać się do upływu terminu spłaty określonego w umowie o kredyt (pożyczkę) zawartej przed dniem 1 stycznia 2007 r., nie dłużej jednak niż do dnia 31 grudnia 2027 r." I dlatego ja co roku to odliczam i mam zwrotu kilkaser zlotych :-) A babka z ZUSu może tego nie rozlicza, bo nie wie, ze masz kredyt, a nie pomyślała, aby o to zapytać. Dlatego ja wolę sama troche poczytać i się sama rozliczać - wtedy wiem, że zrobie to dobrze. PITy nie są wcale takie trudne. Polecam też stronkę: www.pit.pl - tam jest wszystko bardzo jasno opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
rany, baby :D tylko się nie pozabijajcie tutaj ulga na neta jeszcze jest, za 2012 można sobie odliczyć i ten 1% przekazany na wybrany cel nie ma absolutnie związku z kwotą zwrotu, jaką dostaniecie z US - czy przekażecie 1% czy nie - zwrot będzie taki sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
do soby,którą rozlicza ktos z ZUS - jak najszybciej poinformuj tę osobę o uldze, z której chcesz skorzystać. przecież nie można wymagać, żeby taka osoba wiedziała o Tobie wszystko, sama musisz zadbać o to, żeby ją poinformować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, zgadza się, oddając 1% czy go nie oddając, wysokość zwrotu się nie zmienia, ale zawsze można mi było zwrócić uwagę kulturalnie, zamiast mnie wyzywać od tępaków:) No chyba, że Ty wszystko już wiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×