Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Żylaki to mój koszmar

Żylaki na nogach !!!

Polecane posty

Gość Żylaki to mój koszmar

Tak jak w temacie moim problemem są zylaki a raczej żyły jak się okazało. Chodzi o to, ze mój tata poszedł na badania bo ma koszmarne żylaki a lekarz mu powieział,że to wcale nie są żylaki tylko żyły płytko osadzaone z tym,że one sa nie jak żyły tylko w kolorze bardziej fioletowym i mnie to i tak wygląda na żylaki. Czy ktoś tez ma taki problem? Ja mam tylko na jednej nodze zaraz przy zgięciu od kiedy pamiętam:/ a jestem młoda mam 22 lata w dodatku 53 ważę, więc nie chodzi o to że żylaki mam od mojej zbyt wysokiej wagi. Nie wiem jak sobie z tym radzic bo wstydzę sie wyjść w kostiumie czy mini choc figurę mam zgrabną :( w dodatki chyba jest ich coraz więcej bo nieraz czuje normalnie,że mnie wtej nodze bola żyły i po jakimś czasie widze w tym miejscu nową fioletową żyłkę :/ Ma ktoś jeszcze podobnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żylaki to mój koszmar
nikt...? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfhjtu
Mam podobny problem. Tyle, ze mam nadwage. Ale u mnie zylaki sa dziedziczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żylaki to mój koszmar
jeszcze ktoś ? najlepiej ze słuszną wagą nie widzacy skad te żylaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka80
Ja też mam początki żylaków. I też nie wiem jakie jest sensowne zaradzenie im. Pierwsza fioletowa i dosyć widoczna żyłka na bocznej stronie łydki pojawiła się u mnie gdy miałam 19 lat.Teraz mam 27lat i fioletowych żyłek na łydkach mam już o kilka więcej. I są one na prawde bardzo wyraźne. Początkowo używałam żeli z wyciągiem z kasztanowca, ponoć skutkują... ale po długotrwałym stosowaniu.Mam za sobą też wizytę u lekarza - nic szczególnego się nie dowiedziałam.Pani dr zaleciła noszenie specjalnych rajstop uciskowych i smarowanie kremami z kasztanowca. U mnie w rodzinie w każdym pokoleniu występowały żylaki i choroby żył.Tak więc jestem świadoma tego co mnie czeka w przyszłości :( Czasem po całym dniu (gdy dużo siedzę w pracy w jednym miejscu) mam bóle w łydkach, takie rwanie.Wtedy wiem że pomaga uniesienie nóg wysoko i po 20 minutach jest lepiej. Ogólnie na pewno nie sprzyjające nóżkom jest długie stanie lub siedzenie w tej samej pozycji. Trzeba się troszkę ruszać :) Jestem ciekawa czy ktoś z Was był na zabiegu który pomaga zredukować widoczność tych foietowych żył ? I jak je sensownie leczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka80
Zapomniałam dodać, że moja waga jest w normie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żylaki to mój koszmar
ehhhh wkurza mnie to niemiłosiernie :/ niby tylko na 1 nodze,ale mnie wstyd pokazywac nogi :/ nawet jak je opalę to wiadomo,że na brązowej skórze mniej widać niż na bladej ale i tak są widoczne. Jak widze dzeiwczyny z mega wagą i bez żyłki na nodze to się wkurzam,ze ja taka lekka a muszę się męczyć z tym problemem a one nie :/ to grubi powinni miec żylaki bo i tak nóg nie odsłaniają :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można je spokojnie usunąć zabiegowo. czytałam,bo myślałam ,zę mam pajączka. wpiszcie w google centrum flebologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolga
Witajcie, znam żel do nóg, po którym żylaki znikają. Z tego co wiem to większość żeli tylko zmniejsza ból, ale nie likwiduje żylaków. Jak ktoś chce wyleczyć żylaki to mogę napisać nazwę żelu i firmę. kow.olga@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poleciłabym również noszenie rajstop lub pończoch przeciwżylakowych. Możesz je zakupić w sklepach medycznych. Sposobów na żylaki jest jednak bardzo wiele (polecam artykuł: http://zylakiprzeciwdzialaj.pl/abc-zylakow/jak-leczyc). O tym jednak, która byłaby w danym przypadku najlepsza, powinien jednak decydować specjalista, flebolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam teraz problem z dwoma żylakami na lewej nodze :/ Poleci ktoś mi maść na nie? Nie ukrywam, że jest to udręka :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia, na takie żylaki to idealny jest Varipro, mi pomógł akurat w tydzień, warto go kupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra, dzięki, koleżanka też mi go doradzała, chciałam się jeszcze zapytać kogoś w internecie jutro pójdę go kupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wątpię, żeby jakieś kremy i maści dały radę żylakom. Moja mama musiała mieć zabieg, bo były bardzo nieestetyczne i jej dokuczały. Udała się na zabieg skleroterapii do gabinetu dermedika w krakowie. Ma w końcu spokój z żylakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTA 64

Mi bardzo pomógł Varicorin, widoczny efekt dopiero po jakiś 3 tygodniach stosowania ale warto. Poniżej przesyłam link 😊

http://nplink.net/6xdGqeYu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xelai

W pewnym momencie to już tylko zabieg ma sens, ja tak się długo bujałam z rożnymi maściami, tabletkami a i tak niewiele to dało. Już nie mogłam patrzeć na moje nogi i dlatego postanowilam zrobić zabieg na żylaki, byłam w Klinice flebologii na usg doppler i tam mi doradzono laseroterapię, zrobiłam i jestem super szczęśliwa, moje nogi już dawno tak dobrze nie wygladały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celia

jak tylko nog mnie zaczęły pobolewać to włącyzłam suplementację ruszczykiem, maxi3vena mi poleciła koleżanka która tez te tabletki brała. Bardzo mi to pomogło, nogi mi nie puchną, nie bolą nawrt jak jestem zmuszona siedzeć w jednej pozycji przez wiele godzin np. jadąc gdzieś dłużej autem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmazyn

Z żylakami nie ma żartów wiem to po sobie, bardzo długo zwlekałam z ich leczeniem, aż nie zdecydowałam się na ich laserowe leczenie w krakowskiej klinice vesuna. Po konsultacji z lekarzem bo to był taki warunek żeby zacząć kurację zaczęłam ich leczenie. Nie sądziłam, że uda się osiągnąć aż takie efekty. Wiem, że już nie zaniedbam tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2019 o 20:58, Gość celia napisał:

jak tylko nog mnie zaczęły pobolewać to włącyzłam suplementację ruszczykiem, maxi3vena mi poleciła koleżanka która tez te tabletki brała. Bardzo mi to pomogło, nogi mi nie puchną, nie bolą nawrt jak jestem zmuszona siedzeć w jednej pozycji przez wiele godzin np. jadąc gdzieś dłużej autem

Ja na twoim miejscu nie brałabym nic na własną rekę. Wybierz sie do spaecjalisty, polecam udać sie do flebologa.  Nie czekaj az problem sie nasili. Mi pomogli w Klinice Flebologii w Warszawie. Nie ma czego sie bac bo sama diagnostyka i zabiegi sa bezbolesne. Oferują nowoczesne metody leczenia, ktore sa bezinwazyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Też miałam problem z żylakami na nogach. Jeżeli mieszkacie we Wrocławiu to polecam wam z tym zgłosić się do centrum medycznego www.endomed.com.pl Tam możecie skorzystać z usług bardzo dobrej poradni chirurgii ogólnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie spraw sobie skarpetki lub pończochy uciskowe…. zupełnie inaczej się poczujesz po całym dniu chodzenia pmt24.pl/salvi-kompresja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to skonsultować się z lekarzem. Podpowie odpowiednie rozwiązania. Często stosowaną metodą jest stosowanie tego typu https://megamedic.pl/podkolanowki-uciskowe   podkolanówek uciskowych. Są różne modele - z palcami, bez palców. Specjalista doradzi co kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pajączki żylaki to nie ciekawa  sprawa, ale dobrze wiedzieć jak sobie pomóc , bo w  przyszłości będę miała problem z żylakami na 100%  jestem obciążona genetycznie- mama i babcia mają ale radzą sobie z nimi w natrualny sposób dlatego ja  już teraz wiem jak przynieść ulgę swoim nogom . Nakładac na obolałe cięzkie nogi maść  konopną Venosil  ( działa przeciwzapalnie, ściągająco, a także chroni tkanki przed nieprawidłowym zabliźnieniem ) koniecznie suplementowanie siarki organicznej( zwalcza żylaki, ) i witaminy C i raz w tygodniu babci robię kapiel w soli z morza martwego i olejem konopnym - Solankowa kąpiel mineralna w w tej solij przynosi uczucie głębokiego odprężenia babci i widocznie zmniejsza pajaczki  ... ja z Poznania więc wszystkie te produkty bez problemu kupujemy w Konopnej Farmacji w Poznaniu ale jak wszystko w tych czasach można kupić w necie  wiec znajdziecie ich lub szukajcie u siebie w miescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam i klasy rajstopy uciskowe i świetnie pomagają w walce z bólami nóg i żylakami. Niestety ich nie wyleczą ale stan żył się nie pogarsza a ponadto natychmiast przynoszą ulgę. Robiłam kilka zabiegów i niestety na nic one się zdały, żylaki i problemy żylne powróciły po kilku miesiącach od zabiegów. Pozostaje kompresjoterapia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×