Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość BakaliowaMięta

Żylaki odbytu.

Polecane posty

Gość BakaliowaMięta

No wiec mam z tym problem.Duzo siedze.Staram sie wiecej ruszac, odzywiac zdrowiej.. Boli:( Interesuja mnie naturalne,domowe sposoby . Dziekuje za jakiekolwiek sugestje:) Byc moze ten temat juz byl,jesli tak to bede wdzieczna za linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Handziaaa
Akupresura ucha, poszukaj sobie książki lub w necie,warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BakaliowaMięta
Akupresura? Nie wiedzialam..Thx:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhk
Ewa, na jak zawansowana chorobe dzialaja te leki? sa bardzo drogie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BakaliowaMięta
Van_Zan : Daruj sobie prosze takie zarty,nie nadstawiam.Zylaki mam od siedzenia - taka praca:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BakaliowaMięta
Ewa: dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to nawet nie komentuję tych kretyńskich wypowiedzi też mam pracę siedzącą ale żylak wyskoczył mi po wyjeździe-wycieczce samochodowej, 1,5 tys km w cztery dni, w samochodzie sie tak wysiedziałam i wytłukłam. Pewnie wcześniej już coś bylo, ale nie czułam, a potem... w szoku byłam, no, ale jest już w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llooka
jak to u was wyglada? mozecie dokladniej opisac swoej dolegliwosci? bo nie wiem, czy to, co mi dokucza, to wlasnie to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llooka
tzn? prosze, napisz, jakie dolegliwosci ci dokuczaja, kiedy sie nasilaja, itd. bede wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odszukałam wątek, bo coś mnie tknęło, że pomyliłam nazwę leku, przepraszam bardzo nie to, co napisałam, tylko posterisan i neoaesculan jeszcze raz przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patry
to jest normalna choroba jak kazda inna,idz sie czlowieku stuknij w glowe młotkiem bo sam bedziesz miec kiedys gorsze problemy i bedziesz jęczec zeby cie ktos dobił.nie potrzebujemy twojego żalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chodzi mi o sama chorobe
tylko o jej przyszle konsekwencje, jak wam juz wszystko wyjdzie na wierzch i przybieze rozmiar sliwki. Czemu po prostu nie pojdziecie do lekarza, ew poddac sie zabiegowi usuniecia ktory trwa jakies 15 min i jest bezbolesny, tylko zamartwiacje sie, leczycie sie na wlasna reke, zycjecie ciagle myslac o tym. Juz o wydanych pieniadzach na lekastrwa ktore tylko czasowo goja wszystko....... naprawde tego nie rozumiem i dlatego mi jest was zal bo chyba nie jestescie na tyle dojarzale zeby zadbac samodzielnie o swoje zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ameba
Isc na operacje to wiesz.. luzik. Ale jak masz termin za tydzien czy dwa a boli jak jasna cholera i mascie tabletki srednio pomagaja to wiesz. Naturalne sposoby sa na wszystkie dolegliwosci.Ja mam zylaki na zewnatrz i mam ochote sobie odgryzc reke a do operki mi daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ameba
Z ta dojrzaloscia to chyba przeginasz troche. Osoba ktora pisze o dojrzalosci a sama OCENIANIA i OSADZA kogos na podstawie kilku postow ma chyba niepokolei w glowie. Co za bezsens ,rece opadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie racje
lepiej latac z czyms wiszacym przy dupie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zylakowa
Przypuszczam ze mam zylaki odbytu, obejrzalam w lusterku. Napielam tylek i postaralam sie zrobic tak jak w czasie wydalania kalu - no i w lusterku ujrzalam pare grubych zyl ktore gdy napinalam tylek pogrubily sie bo naplynela do nich kre. Doszlam do wniosku ze taki zylak to przeciez moze peknac. Moj maz ma zylaki ale na nogach. Moje objawy sa takie: Pare minut po zjedzeniu czegokolwiek zaczyna mi rosnac brzuch, po prostu wydaje sie bguba mimo ze mam niedowage. Zaraz potem zaczynam miec wzdecia i co za tym idzie puszczam baki. I najgorsze ze nie moge tego powstrzymac bo mam wrazenie ze moj odbyt jest pozbawiony miesni. Nie moge powstrzymac przed wydalaniem gazow! Czytalam juz forum o nadwrazliwym jelicie czy cos takiego i mam podobne objawy ale wydaje mi sie ze ja raczej mam zylaki odbytu. Najgorzej obawiam sie ze jak pojde do hirurga bo mam juz skierowanie do niego to trafie na jakiegos mojego znajomego i poczuje sie glupio. To jest straszna choroba. Jesli ktos puszcza baki to ludzie pomyslcie ze to nie dlatego ze jest brudasem lecz ze jest chory i byc moze umiera bo ma raka jelit!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamta_inna_ja
ja nie sądzę, żeby operacja była takim łatwym rozwiązaniem:( Po pierwsze się człowiek boi operacji. Po drugie - jest to krępujące. Po trzecie - trzeba najpierw przejś ckilak wizyt u proktologa. Ja byłam an jednej i już miałam dosyć, nie wiem, kiedy zbiorę się na odwagę, żeby iśc na kolejną. Facet był przystojny, młody, w moim wieku... Wiem, powiecie że jestem niedojrzała itd. Ale na prawdę było mi strasznie głupio, ogromne skrępowanie, na drugą wizytę się jeszcze nie ośmieliłam. Wiem, że trzeba będzie w końcu coś z tym zrobić. A na tych, co tego nie mają, a tak brzydko komentują, rzucam tu CZAR: UWAGA! " ojda-ojda - abyście miely dużego hemorojda"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żyluś
hey. pojawiło sie, wyciąłem, goi sie.... a wszystko w wigilie:/ nie róbcie z tym nic na włąsną rękę. bo jeśli sie zrobił już skrzep to tylko pogorszycie sprawe. PS za dużo siedzę na du**** Pozdrawiam Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wadi
ja tez mam zylaki. lekarz dal mi masci i tabletki .pomoglo ale ciagle nie jest 100% dobrze. mysle o udaniu sie na zabieg op. lekarz powiedzial ze gojenie po op.trwa kilka dni i na tylku pryez tydzen nie da sie usiasc bo bedzie bolec jak cholera moze ktos mial juz taka operacje prosze sie podielic wrazeniami (jest strasznie czy spoko) , gdzie mozna zrobic i za ile taki zabieg ? dzieki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po 1 - nie wolno w twojej sytuacji dopuszczać do zatwardzeń Po 2 - idź do lekarza proktologa Po 3 - zastosuj kurację siemieniem lnianym: Siemię lniane, właściwie stosowane, działa na zasadzie mechanicznej - pęcznieje w jelicie, wydziela śluz i olej - działa w jelicie na zasadzie szczotki do butelek. Skuteczność jest prawie 100-procentowa, ale zabiegi należy wykonywać dokładnie. KURACJA SIEMIENIEM LNIANYM Podajemy surowe siemię lniane: albo gryziemy i połykamy całe nasiona, można też namoczyć 1-2 łyżki w 1/2 szkl. letniej wody i połknąć 20 min. przed jedzeniem), czasami posypuję sobie suchymi nasionami kanapki lub 2 danie - pycha. 1. dzień - 3 razy dziennie 1 łyżkę 2-3 dzień - 3 razy dziennie 2 łyżki od 4 dnia - 2 razy dziennie 1 łyżka Dawkę 2 razy dziennie 1 łyżkę należy utrzymać przez okres 3-6 tygodni, potem stopniowo zmniejszać. Po zakończeniu kuracji zaleca się podwyższyć zawartość błonnika w diecie (dużo warzyw lub gotowy preparat Nopalin) Lewatywa z tłuczonego siemienia lnianego: (bardzo skuteczna) do 1 1 gorącej wody dodać 1 łyżkę siemienia lnianego, doprowadzić do wrzenia, przecedzić, dodać 1 - 2 łyżek oleju, wprowadzać do odbytu ciepły płyn (35 st.C).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich u mojego męża pojawił się ogromny żylak odbytu od 2 tygodni go boli stosuje maść ale nie bardzo pomaga czeka na wizytę u specjalisty czy ktoś mógłby pomóc co jest dobre aby ten żylak przestał boleć.... pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowąbyć
Jutro idę na zabieg usunięcia żylaków odbytu w Bydgoszczy w Centrum Bieńkowski. Zabieg ma trwać 15 min. robi go dr Gryz-ponoć najlepiej w Bydzi. Koszt 900zł w tym są wizyty kontrole. Za konsultację zapłaciłam 100 zł i było zupełnie znośnie, bałam się, że będzie gorzej. Od 15-ej dzisiaj mam być na diecie (głodówce) do zabiegu. Po zabiegu też dietka: kisiele i płyny. Napiszę za parę dni jak się goi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowąbyć
Jestem po zabiegu, trwał najwyżej 15 minut i było lepiej niż się spodziewałam. Dzisiaj boli, mam tabletki p/bólowe, więc zaraz zażyję. Czekam aż ostygnie mi woda, bo muszę zrobić nasiadówkę, lekarz kazał mi je robić 4 razy dziennie. przez 4 dni mam leżeć, to lepiej robi na gojenie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Wiele jest przepisow....nasiadowka z siemia lnianego przez 2 tyg -podobno mozna wyleczyc.Przykladac rozbity ;jak na kotlety,lisc kapusty, posmarowany olejem- najlepiej rycynowym- na noc az do skutku.......picie ziol pomaga.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość są to hemoroidy
22.05.2008] 12:00 są to hemoroidy Hemoroidy są to żylaki odbytu, często bolące, krwawiące, swędzące, mogące przy braku higieny osobistej zezłośliwieć. Przyczyną hipokinezja, złe odżywianie. Hemoroidy są chorobą cywilizacyjną, z którą trzeba żyć. Operacja to ostateczność!!!! Jedyna sensowna rada: 1.po każdej defekacji mycie odbytu ciepłą wodą , mydłem szarym, później hartowanie chłodną i zimną wodą, wytarcie odbytu ręcznikiem i posmarowanie dowolnym kremem kosmetycznym 2. nasiaówki w letnim wywarze z kory dębu 3.czopki i maść proctoglyvenol 4.prawidłowe odżywianie(wysokowitaminowe, wysokobłonnikowe, optymalnie białkowe) Szczegóły na www.vademecum.zdrowia.prv.pl 12:09 są to hemoroidy po wyżej proponowanym postępowaniu hemoroidy zwiotczeją i staną się nieaktywne, ale nadal wrażliwe na zaniedbania higieny intymnej!!!!!!!!!!!!!!!!! Zatem, dbałość o odbyt, potocznie d**ę powinna być paradoksalnie większa niż o buzię. Śmieszne ale prawdziwe. Kto nie wierzy niech spróbuje robić odwrotnie, a szybko padnie na kolana i z bólu i ze wstydu!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrową być
Minęło 11 dni od zabiegu, czuję się znacznie lepiej, choć to jeszcze nie koniec. Lekarz powiedział, że 3 tyg.po zabiegu, będzie wszystko ok. Jem już wszystko, od piątku żyję z powrotem dość aktywnie i czekam na całkowite wygojenie ran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×