Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Delima3

Cera tłusta

Polecane posty

Gość Delima3

Hej, mam okropnie tłustą skórę :( nie mogę dobrać do niej podkładu. Żaden nie utrzymuje się długo. Może ktoś ma taki sam problem i stosuje vichy normaderm teint ? Warto? Nie chce wydawać kolejnych pieniędzy na słabo utrzymujący się podkład ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim musisz nawilżać twarz. Wtedy nie będzie skóra wydzielała tyle łoju. To na noc - jakiś krem. Z podkładów to mogę polecić dr Irena Eris Provoke Matt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawilżaj i stosuj kosmetyki przeznaczone do cery tłustej. Powinnaś szybko uporać się z problemem świecącej skóry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim myślę, że powinnaś zacząć od odpowiedniej pielęgnacji skóry. Polecam Ci kosmetyki pielęgnacyjne z linii acti biotic ericson laboratoire. Jest to linia poświęcona pielęgnacji i leczeniu skóry tłustej. Dopiero później powinnaś myśleć o makijażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam uzywac peeling bielendy z serii insta perfekt, swietnie oczyszcza, usuwa nadmiar sebum, matowi i odtluszcza cere. wtedy makijaz napewno lepiej sie utrzyma :) dodatkowo warto miec przy sobie bibulki matujace tej samej serii, nie uszkadzaja makijazu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam zrobić wypad z deeebilnym spamem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, niestety też mam kłopot z taką cerą, ale jest kilka skutecznych sposobów, aby sobie z tym poradzić. Jednym z nich jest po prostu stosowanie odpowiednich kremów, ale także dieta, która ma również duży wpływ na to, jak wyglądamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaciucha
jeśli chodzi o maseczki - polecam carbo detox z bielendy do cery mieszanej i tłustej(pamiętając o tym, aby przed maseczką zrobić peeling twarzy, najlepiej gruboziarnisty, który dedykowany jest cerze tłustej, skłonnej do trądziku) do oczyszczania - ziaja liście manuka! normalizuje wydzielanie sebum i zapobiega powstawaniu zaskórników, do tego oczywiście tonik tej samej serii, aby wyrównać pH skóry przed nałożeniem kremu. Z tej samej serii jest również krem nawilżający z filtrem UV na dzień oraz krem mikrozłuszczający na noc - rewelacja! Super matuje, nawilża i wyrównuje koloryt, do tego odblokowuje pory. A jeśli chcesz coś "lepszego" to seria Effaclar z La Roche Posay - absolutny hit to krem do twarzy effaclar duo +, który występuje w dwóch wersjach uniwersalnej i z lekkim podkładem, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry. Jeśli skóra twarzy naprawdę bardzo się błyszczy - Effaclar Mat. Do tego wszystkiego polecam szczoteczkę do oczyszczania twarzy, którą można zakupić w sferisie w bardzo przystępnej cenie, przy regularnym stosowaniu daje naprawdę super efekty :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaciucha
aha, zapomniałam o tym, że warto również stosować bazę matującą pod podkład:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim dobry krem. Polecam Revitacell. A co do podkładu to Cashmere powinien byc dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy tłustej cerze to chyba najlepiej sprawdzą się podkłady mineralne, a w celu ograniczenia sebum i zaskórników, czyli oczyszczenia dobrze sprawdzi się maseczka węglowa od Bielendy Carbo Detox, która absorbuje zanieczyszczenia i nadaje cerze zdrowy mat. Jedynym minusem jest to, że jest dostępna tylko w małych drogeriach. Raz widziałam ją też w "dużym rossmannie" w centrum handlowym, bo w zwykłych rossmannach jej niestety nie ma:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wazne jest także co pod podkładem, zawsze rano przemywam twarz multiessencją z bzielendy do cery mieszanej i nakładam matujacy krem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy tłustej cerze dobrze jest raz na tydzień nałożyć maseczkę domykającą pory i oczyszczającą, absorbującą sebum z glinką albo z węglem (np. Carbo Detox od Bielendy). U mnie po takich maseczkach cera przez 2 -3 dni jest matowa i zdecydowanie mniej się błyszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z carbon detox mam krem węglowy i stosuje go pod podkład jako baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z Carbo Detox dobra jest maseczka węglowa, jest w jednorazowych saszetkach, ma silne działanie antybakteryjne, absorbuje zanieczyszczenia, matuje i zmniejsza pory. zapobiega powstawniu wyprysków i poprawia koloryt skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam cere mieszna, czolo suche, a nos i broda az sie swieci... Dramat. Mi pomaga bardzo stosowanie kremow z dzialaniem antybakteryjnym i z wlasciwosciami matujacymi. Teraz uzywam esencje w perlach z zielonej herbaty od bielendy i jestem zadowolona, bo czuje od razu poprawe na cerze, ladnie matowiona, wyregulowane sebum no i nawilzone przesuszone miejsca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do cery tłustej fajnie sprawdza sie jeszcze aktywny węgiel, ostatnio nawet kupilam do testowania maske z białym węglem z bielendy, działa praktycznie tak samo jak i czarny, czyli matowi i oczyszcza cere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vichy pharmaceris to badziew. Szkoda kasy. Polecam barwe siarkowa moc pod podklad. I tak sie tluszcze ale nie az tak masakrycznie czyli tuz po nalozeniu podkladu. Pomagaly mi hormony yasmin ale po odstawieniu mialam trad sterydowy takze odradzam. Mam 33 lata po ciazy teoche sie zmniejszyl trad tzn na plecach dalej jest ale nie az taki jak pod odst.hormo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też mam cerę tłustą i świetnie się sprawdza u mnie krem bioliq matująco- nawilżający. :) Na pewno jest dostępny w internetowej aptece Melissa, bo niedawno go zamawiałam, wiec bez problemu powinnaś go znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cera tłusta jest trudna w pielęgnacji. Najważniejsze to ją nawilżać, nie wysuszać kosmetykami z alkoholem w składzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena

A próbowałaś kremów na bazie matchy? http://www.yoskine.com/pl/catalog/line/187/matcha-urban-d-stress/ zerknij tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2018 o 16:23, allaella napisał:

Cera tłusta jest trudna w pielęgnacji. Najważniejsze to ją nawilżać, nie wysuszać kosmetykami z alkoholem w składzie.

👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika
Dnia 1.05.2019 o 22:22, Gość Lena napisał:

A próbowałaś kremów na bazie matchy? http://www.yoskine.com/pl/catalog/line/187/matcha-urban-d-stress/ zerknij tutaj

No, te sa rewelacyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula

Hada labo ma maseczkę z serii red line, pomaga znacznie na coś takiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Paula napisał:

Hada labo ma maseczkę z serii red line, pomaga znacznie na coś takiego 

Aleś ty deebilna, spamówo! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×