Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nowa szafa

Chce skompletowac swoja garderobe od zera, pomocy!!!

Polecane posty

Gość nowa szafa

Hej, tak jak w temacie - chce pozbyc sie calej (no moze 90%) swojej szafy i zaczac wszystko kompletowac od nowa. Ubrania mam juz jakies bardzo zmeczone i chce zmian. Poczawszy od bielizny, skarpetek i rajstop na kurtkach, plaszczach i dodatkach skonczywszy. Macie moze jakies rady, pomysly, sugestie? A moze macie jakies fajne listy takiego podstawowego "wyposazenia" szafy, ktore jest absolutnym minimum - tak zeby co rano nie jeczec "nie mam co zalozyc". Wieeeelkie dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez to od dawna rozwazam
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa szafa
Rada nr 1 jaka dostalam - warto inwestwowac w klasyki dobrej jakosci. I sama nie wiem jak to jest z ta jakoscia, np. czy spodnica/marynarka z H&M zniszczy sie duzo szybciej niz spodnica/marynarka dwa albo trzy razy drozsza z innego sklepu. Albo czy warto np. wydawac wieksze pieniadze np. na zwykla biala bluzke na ramiaczka? Czy one nie szarzeja rownie szybko jak inne? I te dziewczyny ktore macie poczucie ze macie idealny zestaw w swojej szafie, i nie narzekacie ze nie macie w czym chodzic podzielcie sie prosze jakimis wskazowkami. Jak wygladaja Wasze szafy? Moim problemem jest na pewno to ze kupuje duzo, raczej niezbyt drogo i szybko mi sie to nudzi i zeby miec w czym chodzic kupuje nowe. Przez kilka pierwszych noszen ubranie wydaje sie ok a pozniej przestaje mi sie podobac. Czy klasyki sie nie nudza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie dobrym rozwiązaniem
w mojej szafie są marynarki - różnych fasonów i kolorów. Może mam ich zbyt dużo, ale zawsze, gdy przychodzi moment pt: "nie mam co na siebie włożyć" - marynarka doskonale zdaje ten egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia990
ja robie tak kupuje sobie jakies mowe rzeczy co jakis czas i zawsze sie sklada, co jakis czas robie tzw przeglad szafy wyciagam wszystko przegladam to w czym nie chodze oddaje komus a reszte zostawiam. Na wyprzedarzy nieraz trafiaja sie swietne ubrania nawet nie wisz kiedy ci sie znowu nagromadzi cala szafa, w ciucholandach sa tez fajne ciuszki mozna zawsze cos sobie wyszperac. Bo jak bys miala wyrzucic od razu 90% szmatek to bys nie nastarczyla z kasa zeby szybko zaopatrzyc sie w nowe, no chyba ze masz tyle kasy to juz inna historia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa szafa
Masz racje ze marynarki to fajna opcja. Ale przekonalam sie do nich bardziej jak sie pojawily te z podwijanymi rekawami albo takimi na 3/4 dlugosci rekawa. Pewnie przez to ze mam dlugie rece i wiekszosc jest za krotka. Ale tak jak u Ciebie w mojej szafie marynarki na pewno zajma duzo miejsca. A jesli chodzi o wymiane calej garderoby i wymiana na nowa to faktycznie droga sprawa. Ale chodzi to za mna od tak dawna ze chyba jestem w stanie poswiecic troche kasy. Nie za bardzo mam doswiadczenie w robieniu zakupow w Polsce. Jak myslicie jaka sume musialabym wydac zeby skompletowac podstawowa ale w miare sensowna i urozmaicona garderobe. Czy z suma tak od 3 do 5 tys zl dalabym rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie dobrym rozwiązaniem
to mamy podobny problem - bo ja też jestem wysoka i mam długie ręce. Normalnie rozmiar 34 - 36 powinien być mi dobry, ale wtedy rękawy mam dużo za krótkie. Dlatego też lubię tę modę na podwijane rękawy. No ale czasem trzeba wyglądać bardziej elegancko.... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa szafa
Podobny problem a wrecz jeszcze bardziej uciazliwy mam z za krotkimi nogawkami. A za krotkich NIENAWIDZE. Kupowanie spodni to byl zawsze dla mnie koszmar. Ale tez jest poprawa ostatnimi czasy. Odkad do lask wrocily spodnie rurki mam zdecydowanie mniejszy problem z zakupami. Z normalnymi nogawkami jednak wciaz musze przymierzyc tysiace par zanim cos kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie dobrym rozwiązaniem
:-) Gdybym ja miała tworzyć swoją szafę od zera - to byłyby w niej: 1. zwykłe t-shirty - na pewno 2 białe, 2 czarne i ze trzy w neutralnych kolorach (bez żadnych nadruków itp.) 2. 2 - 3 kolorowe, z nadrukami, ozdobami 3. bluzki koszulowe: biała, nawet dwie i jeszcze jakaś 4. kilka marynarek różnych 5. dżinsy: jedne jasne, jedne ciemne 6. 2 - 3 pary innych spodni (zależy jakie się nosi i czy lubi się chodzić w spodniach) 7. spódnice - czarna krótka, czarna długa, jakaś kolorowa długa i krótka neutralna (np. beżowa) 8. sukienka - co najmniej jedna wyjściowa i jedna na lato 9. tunika - jak ktoś lubi 8. sweterki rozpinane i nie 9. buty - wg uznania 20. torebki - jw. 21. okrycia wierzchnie - chociaż jedna kurtka zimowa i przejściowa 22. dodatki: czapka, szalik, rękawice, rajstopy, apaszki, paski - w zależności od posiadanej garderoby i gustu 23. bielizna - wg uznania Oczywiście ktoś może bardzo nie lubić chodzić w jakichś rzeczach - więc można je zastąpić innymi. Ja np. za nic nie założę eleganckich spodni w kancik :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa szafa
Fajna lista na poczatek. Na pierwszy rzut oka dorzucilabym do niej czarne getry. I zwiekszylabym ilosc sukienek i bluzek koszulowych bo czesto ratuja poranki z serii "nie mam co zalozyc". Mi fajnie sie sprawdzala czarna sukienka, taka biurowa. Tylko oczywiscie tez juz jej nie kocham bo jest znoszona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieszowolka
to i ja sie dolaczam :) u mnie generalnie codziennie dzinsy plus koszulka i marynarka (tych mam naprawde duzo - polecam te z Reserved ;)) ale marze zeby miec cos innego do ubrania ale nie potrafie jakos tego wszystkiego dobrac. sukienek mam mase i na lato i do biura i tak sobie wisza nienoszone bo nie lubie na obcasach chodzic (nie zlicze ile mam par ale grubo ponad 30). ratunku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzieleczzarzeki
Lista moim zadaniem dobra ale :D -> dlugie spodnice- nie jestem przekonana, za to dorzucilabym jeszcze jedna krotka w jakims "biurowym" kolorze (braz, granat, szary?) -> mysle ze 2 sukienki to za malo- ja mam 20 i nadal jest to moj "must have" bo wystarczy dodac inny pasek, inny naszyjnik, apaszke, szal, koszule pod lub marynarke i jest milion kombinacji -> min 1 golf- pasuje i do olowkowej spodnicy i do spodni (tych w kand tez ;) i pod sukienke -> a dla Pan o dlugich rekaw- marynarki z rekawem 3/4 niekoniecznie wywijanym tez powinny sie swietnie spisac a sa nawet lepsze bo jak sa jasne to mniej sie brudzana rekawach :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja zrobiłam czystki w szafie i
Ja zrobiłam czystki w szafie i zostało tak - kilka marynarek klasycznych - kilka bluzek koszulowych - 2 koszule jeansowe - 4 rozpinane bluzy - 2 bluzy przez głowę - kilka bluzek na ramiączka - kilka t-shirtów kolorowych - kilka bluzek z długim rękawem - 2-3 pary eleganckich spodni - kilka długich spódnic - 2 długie spódnie jeansowe - 2 krótkie jeansowe - letnie spodnie materiałowe - 3 pary dżinsów - 3 pary rybaczek jeansowych - kurtka jeansowa - 3 kurtki skórzane - zimowa kurtka, jesienna, dwa kożuchy - kilka sukienek codziennych styknie ;) mam też duży wybór apaszek i pasków brakuje mi totalnie torebek i butów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak kawa to świeża
Jak bielizna to lepiej mieć kilka rzeczy dobrych firm np figi czy skarpetki a biustonosze to dobrze dopasowane - polecam strony internetowe z tej dziedziny jak balkonetka.pl i stanikomania.pl , lobby biuściastych i lobby małobiuściastych.Kilka par dobrych rajstop i tych na zimę i tych cieńszych na jesień.Biała koszula obowiązkowo , ze 2 pary porządnych jeansów i czarnych spodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanty spodni albo d...
kant spodni , kant stołu, kant dupy a o ten ostatni kant to można twoją pisownię potłuc :( Kand w pszczelarstwie ciasto miodowo-cukrowe służące do podkarmiania pszczół masz pszczoły na spodniach ? a może głowę pożądliły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze,że stawiasz na
klasyke, ona zawsze się obroni ale z jakościa moze byc już pewien kłopot.Teraz takie czasy,że drogie nie znaczy dobre i naprawdę ciężko znaleźć coś z dobrego materiału i porządnie odszyte.Kiedyś ZARA miała świetne marynarki, o których tyle piszecie . Klasyczne fasony, można powiedziec ponadczasowe.Mam tez spora kolekcję i ze smutkiem stwierdzam,że obecnie takie rzeczy sa nie do kupienia.To samo z materiałami, generalnie wszystko jest gorsze jakościowo, uważam,że to celowe działanie.Ciuchy które służyły latami to już przeszłość, teraz produkuje się jednorazówki, góra dwa sezony i do kosza.Nie spiesz się więc za bardzo z tym wyrzucaniem z szafy, może masz tam coś, co jest teraz juz nie do zdobycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie te czasy co dawniej
kiedyś zara i promod to było coś porządnego a teraz jakaś porażka :( ja czasem kupuje w reporterze ale czasem bo rzeczy tanie nie są ale jakoś jeszcze jest ok , ciekawe jak długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz najpierw określić swój styl. Potem postaw na rzeczy, które będą podstawą stylizacji. Tzn. dobre jeansy, topy, klasyczne spódnice, tak żebyś miała bazę. I po kolie dodawaj swoje stylowe dodatki. Nie kupuj kilku koszulek za 20zł, tylko kup jedną za 100. Jak już będziesz miała coś nowego to pochwal się zakupami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w szafie królują dżinsy, bluzki koszulowe, t-shirty z długim i krótkim rękawem, żakiety i rozpinane sweterki. Pracuję w kiosku, więc nie obowiązuje mnie dress code, więc rzeczy trzeba też dopasować do tego, gdzie pracujemy. Jakoś nie widziałam pani w banku w dżinsach i bluzie, raczej siedzą w garsonkach, albo białych, czy błękitnych bluzkach i eleganckiej, ciemnej spódnicy. Nauczycielka przedszkolna nie powinna przychodzić w sztywnej, biurowej garsonce, ale ona właśnie może założyć dżinsy i bluzę, albo bluzkę koszulową, aby było jej wygodnie pracując, czy bawiąc się z dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko polecić Ci stronę, z której ja korzystam od lat -> www.pasujemi.pl. Dzięki ich stylistce skomponowałam swoją garderobę "od zera" i dziś naprawdę jestem z niej dumna. Zajrzyj, bo warto: https://pasujemi.pl/stylizacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko to kwestia potrzeby 1. Sukienka i szpilki to idealny połączenie na bale. 2. Spodnie i marynarka to szyk i elegancja idealna na ubiór do pracy. 3. Jeansy i koszulki to luźny strój na co dzień. 4. Spódnica to kobiecość, może być idealna i na miasto i do pracy. Buty pasują zawsze w zależności od tego jaki masz nastrój. Trampki to miły akcent i bardzo wygodny. Kobiecość i pewność siebie uzyskasz w szpilkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Klasyczne jeansy, proste bez moznych wzorow/ przetarc 2. Porządny bialy typ 3. Dobrze skrojona i dopasowana marynarka 4. Klasyczny trencz na wiosne / jesien 5. Mała czarna, prosta sukienka 6. kardigan w odcieniu szarym/ czarnym/ bezowym 7. Koszula biala to na pewno z takiej bazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz 5lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Genialny plan! Mało osób ma odwagę pozbyć się zawartości swojej szafy i zacząć wszystko od nowa :) Może to miejsce Cię zainspiruje: https://pasujemi.pl/stylizacje Z pomocą stylistki zawsze raźniej! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warto kupić różne rzeczy typu basic, które zawsze mozna ze wszystkim zestawić. pomocne są różne promocje, np schaffashoes ma fajne promki do -70% teraz http://schaffashoes.pl/sale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko tak na prawdę zależy od tego czego potrzebujesz. Czy szukasz rzeczy, które założysz do pracy. Czy szukasz czegoś bardziej uniwersalnego, ale zarówno w jednym i w drugim przypadku polecam sprawdzić sklep z odzieżą damską https://zoio.pl/odziez-damska. Tam dość tanio z pewnością uda się dla Ciebie odświeżyć swoją garderobę od zera. :) Polecam gorąco sprawdzić, bo posiadają na prawdę bardzo atrakcyjne ceny nie tylko na ubrania ale również i na obuwie damskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×