Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

abc123

Jakie ubrania należy zabrać latem w góry?

Polecane posty

Wysokie buty najepiej do trekkingu,żadne trampki, klapeczki czy sandalki. Dobrze mieć drugi sweter i polar w plecaku bo pogoda lubi się zmienić. Można wziąć coś przeciwdeszczowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję bardzo mam polar, traperki, kurtkę przeciwdeszczową, takie sportowe sandałki na spacery, oczywiscie jeansy, rybaczki i krótkie spodenki oraz bawełniane bluzki z krótkim i długim rękawem, do tego bielizna i skarpetki, czy coś jeszcze??? któs ma jakies sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o raju - nie byłam wieki, ale za starych licealnych czasów niezbędne były dobre wysokie buty na grubej podeszwie (mają dobrze trzymać kostkę!!). ponadto zawsze ciepły sweter i bawełniana koszulka. Koniecznie coś przeciwdeszczowego (niekoniecznie parasolka) :D chyba ze po wizycie na polance z grzybkami masz ochotę polatać podczas letniej burzy :D Sprawdzały się bawełniane skarpetki - naturalne tkaniny lepiej przepuszczają powietrze. krem z filtrem (nie czuć, ale słonko pięknie przypieka przy zdradliwym chłodnym wiaterku). Nieduży plecak dobrze wyprofilowany na plecy (wrzuć też batonik albo czekoladę jak zabraknie energii podczas wędrówek). Najgorsze było to, ze wychodząc w góry świeciło piękne słońce... w połowie drogi było chłodno i lał deszcz... :o Bardziej przydadzą się wygodne spodenki do kolan z kieszeniami, niż kwiecista kiecka (weź jedną na wieczór:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa.. wiem, ze to lato ale ja dorzucałam jeszcze mały termos z herbatą (bez prądu;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, nie pomyślałam o kijkach, ale może rzeczywiscie warto zabrać, mam narciarskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc . pogoda w gorach lubi się zmieniac :)) nalezy sie ubierac na cebulkę i podle tego kompletuj swój ubiór :) niezbedna bedzie cieńka przeciwdeszczowa kurtka .... ktora w razie czego zawiążesz wokół bioder . \"__A i przede wszystkim wygodne obuwie .Zdarza się ,ze rankiem wychodzisz w teren a na dworzu jest mążawka i mgła .... za kilka godzin robi się upał :)) gorski klimat już tak ma ... zyczę miłego wypoczynku bo kocham góry:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję maxmara, mam nadzieję, że i ja je pokocham, pierwszy raz jadę w góry latem, dotychczas tylko zimą na narty i stąd moje pytanie, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupilam sobie ostatnio cala wyprawke w gory tu www.dbsport.pl i musze przyznac, ze naprawde super sie sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno wygodne spodnie, najlepiej sportowe. Jakiś ciepły polar, bo wieczory mogą być zimne. Popatrz sobie tutaj http://napieszo.pl/27-polary-meskie - polar Hi-tech kupisz u nich już za 5 dyszek. No i wygodne buty, ale takie, które odprowadzają powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli w góry to trzeba się przygotować na ubieranie na cebulkę. Im wyżej tym bardziej zmienna temperatura. Momentami wieje silny wiatr lub kapie deszcz a zaraz potem świeci upalne słońce. kurtka z kapturem lub ciepła bluza to podstawa (najlepiej taka którą łatwiej schować do plecaka lub przewiązać na biodrach. https://100club.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Góry to zawsze góry, więc kurtka i polar zawsze są niezbędne. Popatrz sobie tutaj https://mounteverest.com.pl/on/odziez , mają naprawde duży wybor marek itd. Strojów w góry u nich masa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wygodne buty trekingowe, płaszcz przeciwdeszczowy, plecak z ubraniami na zmianę bo pogoda w górach naprawdę zmienia się często z minuty na minutę (przynajmniej tak było jak podróżowałam w Tatrach) i nie zapomnij o prowiancie, herbata i czekolada też się przydadzą ;) mam nadzieję, że pomogłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela55
Ja w góry zabieram mnóstwo ciuchów sportowych,które mam z rough radical. Mega wygodnie się je nosi,super dopasowują się do ciała i co ważne "oddychają".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj różne. Od ciepłych ubrań jak swetry i bluzki z długim rękawem, tzw. glany aż bo lżejsze jak szorty, bluzki z krótkim rękawem, buty na płaskim obcasie i in. Pogoda w górach szybko się zmienia, a wieczorem warto przejść się po pobliskim mieście i zajść do knajpy i odpocząć po ciężkim wchodzeniu ;) Ja nawet brałam spódniczkę na wieczór (jeśli wyjeżdżasz latem to czemu nie) właśnie, gdy nie wchodziłam na szczyt :D Polecam mini chociażby nawet stąd -> https://zoio.pl/odziez-damska/spodnice/spodnice-mini :D Miłego wypoczywania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem warto postawić na sportową wygodę, sporo bardzo fajnych rzeczy kupicie np. na http://www.perfektsport.pl/, np. obuwie ale też np. bluzki, bluzy, leginsy, to wszystko się przyda na taką wyprawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara1toczko
Dobrze mieć 2 pary butów i trekkingowe i sandały na mocnej podeszwie - jeśli mamy do przejścia jakieś płaskie tereny, dobrze jest dac stopie odpocząć i przewietrzyć się. Ja swoje sandały do marszu kupiłam w sklepie Regatty - niby są one specjalnie do tego celu ale nosze je równiez poza szlakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trytorkal
Hej jak chcesz zaopatrzyć się w świetny sprzęt na wypad w góry i nie tylko ale i na inne wypady poza miasto to polecam sklep https://laplander.pl/. Bardzo dobry sprzęt survivalowy, wysokiej jakości oraz niedostępny gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniek
Dnia 11.01.2017 o 17:19, Sylwia1203 napisał:

Jednym słowem wszystkie na krótki rękaw. Bo w lato jest tak gorąco, że przewiewne bluzki czy koszule są obowiązkowe. Czytałam kiedyś, że biały kolor odbija słońce, wieć na spacery , na szlaki zabierajcie cokolwiek białego :) Duzo produktów jest na www.cozacena.pl Porównywarka cenowa.

Bajki z przeszłości z tym odbijaniem światła przez jasne kolory Pomiary tego nie potwierdzają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw warto sprawdzić pogodę. Jeśli zapowiadają deszcz to na pewno dobre buty, kurtkę, spodnie, koszulkę i bieliznę. Przydadzą Ci się także okulary przeciwsłoneczne. Jeśli chodzi o sprzęt i odzież to ja zamawiam wszystko z www.nordicsklep.pl. Mają przystępne ceny i dobrą obsługę klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasalele

Na letnie wyjście w góry polecam buty trekkingowe (w słoneczne dni mogą być nawet bez usztywnienia kostki) - kupisz takie w 11teamsports. warto także wziąć kurtkę chroniącą przed wiatrem no i okulary przeciwsłoneczne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×