Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tippy

W co sie ubrac na narty zeby bylo cieplo?

Polecane posty

jade w tym roku 1 raz na narty. nie wiem zupelnie jak sie ubrac. nie za bardzo umiem jezdzic wiec bede dlugo trenowala zeby cos zalapac. nie chce tez wydawac za duzo kasy bo w koncu to 1 raz...w co sie ubrac zeby mi bylo cieplo ale zeby nie wyrzucac mnostwa pieniedzy na drogie sportowe ciuchy ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moodylady
jakkolwiek sie nazywasz..bo ci sie chyba temat dodal 2 razy :))) jak chcesz zeby bylo cieplo i wygodnie a nie masz kasy na porzadne narciarskie ciuchy to kup bielizne termoaktywną. Buty tak czy siak musisz miec w miare pozrządne. Bielizna sprawi ze bedzie ci cieplo i nie ochlodzisz sie od potu. mozesz na to nalozyc normalna zimową kurtke i spodnie nieprzemakalne. I przyda ci sie tez do innych sportow. to tak wyglada: http://www.sport-shop.pl/sprzet-turystyczny-odziez-termoaktywna-c-193_280.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urszula kochanowska
jak pierwszy raz jechałam na narty to z "profesjonalnego" ubioru miałam tylko spodnie narciarskie i rękawice na narty (buty,narty i kije też-no ale to nie ubiór) kurtkę miałam normalną,bieliznę też zwykłą,bawełnianą-tzn.podkoszulkę z długim rękawem i rajstopy z bawełny z lycrą jestem strasznym zmarźluchem i się bałam czy nie zmarznę,ale emocje są tak duże,że się nie marznie,całe dnie spędzałam na stoku i ani razu nie było mi zimno,nie nosiłam czapki,chyba nawet zdjęłam szalik (miałam golf),bo było za ciepło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogólnie to specjalny kombinezo
a jesli ma byc to tylko 1 jazda przez 1 dzien czyli max pare pogodzin to polecam spodnie skórzane lub skóropodobne (i jesli mroz to np. rajstopy pod spod), dlaczego skóra ? bo nie przepuszcza wilgoci - sprawdzilam - idealnie sie sprawdza na stoku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ważna jest bielizna termoaktywna. Stosuje się ją jako pierwszą warstwę odzieży, i ma ona za zadanie przepuszczać powietrze, a trzymać temperaturę. Tak więc nie pocimy się w niej, a jest nam ciepło. Wygląda to tak http://www.fa-pol.pl/under-armour-coldgear-compression-subzero-mock-black-womens-p-2086.html - i jest coraz popularniejsze w Polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conis
Według mnie najważniejsze właśnie są spodnie narciarskie, które nie przemokną po pierwszych upadkach, kurtka, rękawice i gogle - to podstawa ubioru by na stoku czuć się dobrze, wygodnie i by było ciepło. Reszta to dodatki, które warto kupić gdy ma się dodatkową gotówkę :) Z tego co się orientuję na tanisport.pl są dobrej jakości rzeczy. Zobacz, może akurat coś znajdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale na jeden raz jesli ich
wiecej nie uzyje to nie oplaca się kupowac! a takie skóropodobne spodnie możnba kupic juz w terranova pza 59 zl (uszyte w kroju jeans) i prztdadza sie na wyjscie i do klubu czy nawet na co dzien!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaa skórzane spodnie na narty do tego nie skórzane tylko poliuretanowe gratuluje pomysłu. nie dość ze nie wygodnie to jeszcze zamarznąć można. Skóra na mrozy jest do kitu dlatego nosimy ją jesienią a zimą futra. Na jednorazowy wypad gdzie nie wiadomo czy będzie kolejny nie ma sensu inwestować. Jeśli nie możesz pożyczyć spodni na narty i kurtki z pasem śniegowym. Wtedy najłatwiej ubrać grube dresy lub rajstopy i cienkie dresy. Na wierzch ortalionowe nie przemakalne spodnie. A skarpetki grube. Podkoszulek z długim rękawem bluzę z kapturem i kurtkę. Koniecznie rękawiczki, czapkę i szalik. Na nartach człowiek pracuje ciałem mi zazwyczaj podczas jazdy jest gorąco a nie zimno wywiać może cię na wyciągu. Jak na pierwszy raz to nie pojeździsz długo i szybko się zmęczysz. Gdy zmarzniesz warto iść się ogrzać herbatką. Jeśli ci się spodoba kupisz sobie odpowiednie ciuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez mowila wczesniej
aby nie zmarznac nakladasz pod spod rajtuzy / legginsy czy co cokolwiek cieplego - natomiast skóra / skóropodobny material ma chronć przed WILGOCIĄ !!! i potwieredzam skora rzeczywiscie NIE PRZEMAKA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też polecam bieliznę
termoaktywną! I lekką kurtkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez mowila wczesniej -> wiem że z kafeteriowymi maniakami skóry nie da się rozmawiać jednak spróbuje. skóra owszem nie przemaka dlatego jest idealna na jesienną pluchę. Świetnie chroni przed wiatrem ale nie chroni przed mrozem. Zwłaszcza poliuretanowe coś. Każdy kto ma i chodzi w skórzanych lub skóropodobnych spodniach (ja takie mam) wie że przy mrozie robią się sztywne i nieprzyjemne. o ile jesienią i wiosną jest w nich ciepło tak zimą marznie gorzej niż dżinsy. Skóra jest świetna do około 0 stopni poniżej się nie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlatego pod skórzane spodnie
zakladasz cieple bawelniane rajtuzy :) ja tak zrobilam i zdalo egzamin ! (na 1 dzien ale na tygodniowe ferie w gorach jesli zdecyduje sie jechac to kupe sobie komlet narciarski na wyprzedazy za 99 zl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na narty zawsze warto się ubrać na cebulkę. Kilka warstw - na pewno będzie Ci ciepło. Warto mieć ciepła nieprzewiewną kurtkę i nieprzemakalne spodnie - to podstawa. Bielizna termoaktywna by się na pewno przydała - odprowadza pot. Jak będziesz się nosić z zakupem takiej bielizny to możesz poszukać sobie under armour - dobrej jakości odzież tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Na narty zawsze warto się ubrać na cebulkę. Kilka warstw - na pewno będzie Ci ciepło." Też tak myślałam do czasu aż nie spróbowałam w zeszłym sezonie bielizny termoaktywnej. Kupowałam nową kurtkę i sprzedawca polecił mi fajny model marki Hi-Tec. Muszę przyznać, że byłam w lekkim szoku. Mniej warstw na sobie = większa swoboda ruchów, a koszulka termoaktywna bardzo fajnie się sprawdza. Nie jest za zimno i człowiek się nie gotuje, co może się zdarzyć jak się włoży na siebie za dużo warstw normalnych ciuchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Koza
Karolinka, który model kupiłaś? Widziałam że w sklepie Martes u mnie w mieście mają taką bieliznę, ale nie wiem na którą się zdecydować :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia780
Najlepiej spodnie narciarskie i kurtkę ciepła, narciarską lub puchową, rękawice i czapkę. Długie, ciepłe skarpety. Pod spodnie legginsy bawełniane, rajstopy lub legginsy termoaktywne. Spodnie są na tyle grube na ogół, że chronią przed upadkami, a o nie nietrudno przy pierwszej jeździe. Nie trzeba od razu wydawać na nie strasznie dużo, za ok. 200 pln tez się już kupi takie spodnie: http://www.asport.pl/p/15952,474/spodnie-damskie--narciarskie--snowboardowe-adiene-hannah/ Te są dwa w jednym czyli na snowboard też się przydadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silna 135
Przede wszystkim kup sobie dobrej jakości bieliznę termoaktywną nie będzie CI wtedy zimno i nie zapocisz się jak pod innymi sztucznościami. Ja kupowałam sobie i chłopakowi na allegro u użytkownika FH_ESPO i jestem bardzo zadowolona zarówno z ceny jak i jakości materiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość point of view
Karolinka13, fajna ta koszulka Hi-Tec, którą podlinkowałaś. Oglądałam ją w sklepie i jest całkiem przyjemna w dotyku. Sprzedawca też polecał bieliznę tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greenteaaa
nie wiem jak jest z wami, ale mnie najbardziej marzną stopy, więc dla mnie najważniejsze są skarpety, bo jak mi jest zimno w stopki to mam po zabawie i nie mam już takiej radości z jazdy. Poza tym na pewno też bluza jest ważna. A co do tego co ubrać moją uwagę przykuła ostatnio oferta tego sklepu http://woolpowerpl.pl/?Do=categories

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxzzlll
,No naprawde super ta koszulka hi tech,100 % poliestru,kuzwa badsiew nie z tej ziemi,ludzie nie.dajcie.sie naciagac,porzadna bielizna termoakthwna troche kosztuje i kezy jak najdalej pooiestru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jablova
takie skarpety z owczej wełny jak te z woolpower jak najbardziej wskazane. zresztą, zamiast kupować coś taniego niby-termoaktywnego to chyba lepiej zainwestować w komplet ciuchów z takiej wełny, to też oddycha a świetnie grzeje przy okazji, no i przydaje się nie tylko na stoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basienka 8111
Tutaj podobnie jak na deske snowboardowa podstawą będą dobre spodnie jak chociażby któreś z tych http://www.epicentrum.co/kategoria-spodnie,25.html to do bry i uczciwy sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam odzież sportową, aby nie było za ciepło także, ponieważ na nartach trochę wygody powinnaś mieć a do tego rozgrzejesz się szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ubieram sie 3 warstwowo- bieliza, cienki polar i softshell - najlepiej firmowy, z dobrego sklepu, np tu http://www.barna.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszdek8127
Jedziemy na narty w Alpy Austriackie - www.kochamwakacje.com/austria-narty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooleska33
Najlepiej na cebulkę się ubierać, ja zwykle mam 3 warstwy, bielizna termoaktywna polar i kurtka, ostatnio kupiłam fajną polską bieliznę tutaj http://skimarket.pl/ w dobrych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasMAN
podstawa to wiadomo ciepła bielzna termoaktywna aby nie oddawać ciepła na zewnatrz i dobrej jakosci spodnie z kurtką. Fajne spodnie i dobrej jakosci masz tutaj ( aukcje tego uzytkonika na allegro 12926796) , ja kupiłem i jestem mega zadowolony, maja pas snieżny przez co nie naleci ci za spodnie sniegu a jak jedziesz pierwszy raz to szansa jest duza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×