Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zaciazona w uk

Aborcja, Kto mial?

Polecane posty

Gość zaciazona w uk

czesc dziewczyny. jestem w czwartym tygodniou ciazy. bardzo wielka wpadka poniewaz ostatnie dwa razy wspolzylam z mezem i sie zabezpieczalismy a przedtem wspolzylismy w moje dni nie plodne (???!!!!!). No coz stalo sie i teraz wiem, zdecydiowalam co zrobie. czy ktoras z was robila? czy znacie jakies sposoby zeby samej to przeprowadzic? czy potrzebna ingerencja lekarza? jak najlepiej? znacie jakies szpitale w manchesterze gdzie mozna to przeprowadzic? na NHS czy prywatnie? Negatywne komentarze pozostawie bez odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stella23
nie wiem gdzie, no ale skoro masz NIN (przypuszczam, ze masz) i jestes uprawniona do darmowej opieki lekarskiej to mozna to zrobic za darmo. No chyba, ze 500-1000 funtow to dla ciebie grosze. Swoja droga szklanka wody zamiast jak jestes na tyle niedojrzala zeby brac odpowiedzialnosc za swoje czyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciazona w uk
stella tak, mam NIN i jestem uprawniona do opieki medycznej ale nigdy nie robilam czegos takiego i nie wiem gdzie mam sie udac. czy to na NHS robia? jestem w takim wieku, ze nie wiem czy to nawet wypada. Mam 42.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stella23
nie wiem moze najpierw udaj sie do GP i z nim o tym porozmawiaj. Bo to chyba skierowanie trzeba? Ja sie nie orietuje, ale jesli sama bym byla w takiej sytuacji to pierwsze kroki skierowalabym do GP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciazona w uk
ale ja biore odpowiedzialnosc za swoje czyny. Przeciez kochac sie z mezem to nie grzech. Ostatnio pewnie mialam jakies zaburzenia hormonalne i moglam sie przeliczyc w obliczaniu dni plodnych. W czasie owulacji i zagrozonych dniach stosujemy prezerwatywe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko do banki
JEST MNOSTWO KLINIK TAM POSZUKAJ W GOOGLACH MY POLACY JAK CI MAMY POMOC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stella23
zaciazona nie wiem. Moze wlasnie poszukaj info w googlach na ten temat. Napewno cos znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciazona w uk
stella dzieki za zrozumienie co poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifekks
A to już nie za duże dziecko na aborcję? Jakie jest prawo w UK ? Rób co chcesz tylko Sama nic nie próbuj. Taka stara a taka głupia. Patologia normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwójki
u mnie drugie dziecko to tez wieelka wpadka, ale zdecydowałam urodzic, przeryczałam całą ciążę, trochę mi zajęło zanim pokochałam to dziecko, ale teraz jak patrzę na jej uśmiech to wiem ze zrobiłam dobrze:) ale rozumiem cię doskonale, sama rozwazałam aborcję, i z tego co wiem, do 9 tyg wystarczy farmakologiczna, czyli idziesz do lekarza ogólnego, on kieruje cię do kogoś innego( gdzie t nie wiem) no i on przepisuje te tabletki, wszystko za free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifekks
Sorry myślałem ze to 4 mies a ty mówisz o tyg. Lekarz daje tabletke wczesnoporonna i już. Tak czy siak pomysl kilka razy i porozmawiaj z mężem zanim to zrobisz. A na drugi raz ZABEZPIECZAJ się. Bo ta metodę która stosujesz możesz sobie wsadzić w tyłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stella23
ludzie ona ma 42 lata. Jak dziecko urodziloby sie chore, co w jej wieku jest mozliwe, pisalibyscie czemu nie usunela i ze na starosc dzieci jej sie zachcialo. Hipokryci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to zrobilam...
Jestem w UK ,pare miesiecy temu przeprowadzono mi zabieg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestesm przerazona !!!!!!!!!!!! a rzadko ktos lub cos mnie na tym forum bulwersuje - tobie sie udalo, i nie chodzi mi o decyzje o aborcji - nie wiem jak to jest w uk, a le znajoma miala aborcje we francji - a druga po gwalcie w niemczech - i w zadnym przypadku nie bylo problemow, ale zeby w XXI wieku zadawac pytania - czy mozna to samemu zrobic? wiesz slyszalam o zeglarzu na morzu kt sam sobie wysrostek robaczkowy usunal - wiec wszystko mozna ! a z domowych swposobow - o pij duzo soku z cytryny - "moze" pomoze ;-))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifekks
Albo kurwa skoczy z szafy. 42 lata to nie.stara baba dajcie spokój. Ja wiem ze w Polsce młode mamusie które zaciazyly przez głupotę tak to.sobie tłumaczą Nie jest aż tak stara. Jednak głupia to fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stella23
zacofany narod:o jestem przeciwko aborcji, ale nie bede plula na te, ktore chca jej dokonac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja zawsze przywoze herbatę
Moze i nie stara. Moja koleżanka właśnie urodziła w tym wieku ale .. Dziecko ma zespół Downa To jest jej 3 dziecko Mąż ja zostawił . Do pracy już nie pójdzie bo musi się mała zajmować ... Szkoda mi kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifekks
Na jednym przypadku się.opierasz? :) to ja ci dam 2 znajome jedna 25 a druga 30 i maja chore dzieci. Nie strasz ludzi na podstawie wiejskich przekonan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d/fmwe'
Zrobiłam to, ale w innym kraju gdzie aborcja też jest możliwa. Najpierw poszłam do lekarza ogólnego. On zbadał mnie, zrobił test sikany na potwierdzenie ciąży. Później wypisał skierowanie do szpitala. Po ok tygodnia dostałam termin na wizytę. W szpitalu poinformowano mnie co i jak, i dostałam tabletki. Aborcję można przeprowadzić farmakologicznie lub mechanicznie. Wybrałam metodę farmakologiczną. Najpierw dostałam tabletkę do połknięcia, a na drugi dzień miałam sama zaaplikowac cytotesty. Nawet nie bolało ciało, ale dusza cierpiała i cierpi. Mój mąz nie chciał dziecka....teraz nie mogę na niego patrzeć, ale z 3 dzieci sama nie dałabym rady....bez pracy.....musiałam myśleć o mojej 2.... Jeżeli chcesz więcej informacji to zadaj pytania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smolak rozbawiasz mnie
Hahahaaahaa Ja bym usunela plod gdybym musiala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smolak rozbawiasz mnie
Hahahaaahaa Ja bym usunela plod gdybym musiala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"piszcie sobie co chcecie" zapewniam cie ze nawet bez twojej "rady" to czynimy;-))) "najpierw nastawiają cipska nie liczą sie z konsekwencjami a potem jest płacz" proponuje zebys i swoje od czsau do czasu nadstawila;-))) to cie troche wyluzuje - a jak srodki anty cie zawioda to zostaje jeszcze aborcja - as easy as it is;-)) " popieram aborcje tylko i WYŁĄCZNIE wówczas,gdy ciąża jest zagrożeniem dla życia matki,w innych przypadkach NIE!!!" to idz i opowedz o swoich nerwowych przekonaniach jakiemus sutannikowi - moze sie ucieszy;-))) co twoje zdanie ma do rzeczy - czy autorka watku pytala o nie?;-) ja np. popieram prawo do aborcji - ale nie sadze zeby autorka byla zainteresowana moim stanowiskiem tutaj;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.Dabrowska83
jestesm przerazona !!!!!!!!!!!! a rzadko ktos lub cos mnie na tym forum bulwersuje - tobie sie udalo, i nie chodzi mi o decyzje o aborcji - nie wiem jak to jest w uk, a le znajoma miala aborcje we francji - a druga po gwalcie w niemczech - i w zadnym przypadku nie bylo problemow, ale zeby w XXI wieku zadawac pytania - czy mozna to samemu zrobic? wiesz slyszalam o zeglarzu na morzu kt sam sobie wysrostek robaczkowy usunal - wiec wszystko mozna ! a mnoe bulwersuje pytanie "kto miał?" to jak: kot ma kota? kto kupił prezenty na swieta? kto nie przeszedł MOT-u? Komu opadło ciasto??? kur.... świat schodzi na psy... to przecież aborcja:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciazona w uk
chcialam tylko napisac co zdecydowalam. w poniedzialek znalazlam klinike prywatna ktora ma podpisana umowe z nhs na wykonywanie takich zabiegow. Zadzwonilismy tam z mezem i bede miala jutro zabieg. Zadnych tabletek. zabieg po prostu. Ma trwac 5-10 minut. bardzo sie boje zabiegu. jestem w piatym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie boj się...
ja miałam aborcje w 5 tyg, zabieg to nawet mniej niz 5 min, wez sobie głupiego jasia, zamiast znieczulenia ogolnego. nawet nie bedziesz wiedziala co sie z toba dzieje. poczujesz ukłucie w podbrzuszu i juz bedzie po wszystkim. potem odpoczniesz sobie z pol godziny i jak sie dobrze czujesz to do domu cie wysylaja, potem przez jakies 3 tygodnie bedziesz krwawic, kilka pierwszych dni bol, podobny do bolu miesiaczkowego. nie przemeczaj sie i staraj sie nie stresowac. jesli jestes pewna i przygotowana psychicznie to nie ma sie czego bac. usuniecie ciazy w piatym tygodniu to nie to samo co w piatym miesiacu. trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciazona w uk
Bardzo Ci dziekuje za ten post. Troche mnie uspokoilas. tez u mnie jest piaty tydzien. no wlasnie chyba dostane glupiego jasia. to sie nazywa light sedation i wlasnie jeszcze przed chwila dzwonilam do kliniki bo mialam kilka pytan. zabieg ma trwac 5 minut. ponoc nie bede go pamietac po wyjsciu z kliniki ale w czasie zabiegu bede czula bol. Boje sie. nigdy nie mialam aborcji. od kilku dni strasznie boli mnie brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie boj się...
boli cie brzuch bo zaczynaja sie objawy 5-6 tydzien to normalne juz. ja sie czulam okropnie przed zabiegiem,wymiotowalam, bardzo zle przechodzilam te krotkie tygodnie ciazy... sama niewiem czy to z nerwow czy z tej ciąży. tak poczujesz ból, ale dosłownie to bedzie ułamek sekundy, nawet nie bedziesz wstanie wypowiedziec swojego imienia po glupim jasiu wiec nie bedziesz wiedziala kiedy sie zaczelo i skonczylo. ja pamietam ze po zabiegu jak sie ocknelam to pytalam pielegniarke ile mam jeszcze czekac na zabieg... ona sie na mnie dziwnie popatrzyla i mowi ze jestem po zabiegu juz 10 min... :) tak jak napisalam wczesniej, potem tak jakbys miala 3 tygodniowy okres i juz. dbaj o higiene i nie przemeczaj sie, nie podnos ciezkich rzeczy, najlepiej jakbys miala 2-3 dni wolnego po zabiegu. na bol zwykły ibuprofen albo cos mocniejszego, znasz siebie, i co ci pomaga na ból. ja bylam pewna czego chce, wiec po mnie splynelo, zero wyrzutow sumienia, zero pytan czy dobrze zrobilam. jak idziesz to zrobic to badz pewna ze tego chcesz, zrob i zapomnij, nie rozpamietuj. zreszta jestes dojrzałą kobieta wiec jestem pewna ze masz to dobrze przemyslane, i do tego masz wsparcie męża :) a i jak juz sie wszystko uspokoi to uwazaj z sexem, bo bardzo łatwo jest znowu zajsc w ciąże, zreszta oni ci tam juz wytłumacza wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciazona w uk
no dziekuje ci bardzo za wyczerpujaca odpowiedz. A wiesz? wlasnie to chyba nie bedzie glupi jas tylko light sedation. jakis zastrzyk dostane w reke i to tak jakbym byla pijana. Tak mi powiedziala pielegniarka z ktora rozmawialam przez telefon teraz. no wlasnie nie wiem czy ten brzuch mnie boli ze stresu przez ciaze czy co ale od kilku dni tak mocno mnie boli i chodze od tygodni zmeczona i oslabiona. Myslalam, ze to cos innego a potem zrobilam test i juzn wiem dlaczego tak sie czuje. to Ty spalas gdy ci to robili czy nie? dali ci zastrzyc czy maske z gazem? teraz czytam rozne fora bo tak strasznie sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdcvsdcfds
a tu nikt nie mowi o zabijaniu dzieci ino o usuwaniu plodow z macicy czyli jak czlowiek zabija czlowieka to nie jest morderstwo tylko usuwanie zbednych jednostek z pola widzenia:))) nie masz odwagi nzawywac rzeczy po imieniu, z wlasnej wygody i proby uciszenia moralniaka. to czym ejst aborcja wie kazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×